Kısa Güzel Sözler

Kısa Güzel Sözler ve Kısa Sözler

Bir şeyler yapalım diyorsak her zaman en iyisini yapmaya çalışmalıyız. Bu amaçla hazırladığımız sayfamızı sizler için en iyi şekilde sözler ile süslemeye çalıştık. Nazlim.Net sitesi arşivinde arayacağınız neredeyse her şey ile ilgili kısa güzel sözler mesajlar bulacaksınız arkadaşlar. Buradan seçer kime isterseniz yollayabilirsiniz.

KISA GÜZEL SÖZLER

Kısa Güzel Sözler

Yazılacak o kadar çok şey var ki uzun olanları değil de bazen insan kısa cümleler kurmak ama karşısındakine de anlayacağı şekilde kendini anlatmak ister.

Öyle zamanlar olur ki saatlerce konuşursun yada yazarsın ama derdini anlatamazsın tek bir cümle ile bazen her şey çözülür. İşte sevgiliye aşkıma diyenler için yeni sayfalarınız için arkadaşlar.

Bırak da aksın zaman bırak coşsun saatler bırak kaçsın yelkovan kovalasın akrepler bırak haykırsın hayat inlesin yerle gökler nasılsa bir yerlerde seven kalp seni bekler..

Kimseden korkmayan kişi, herkesi korkutan kişi kadar kuvvetlidir.

Eğer sevdiğin seni terk etmişse onu kendi haline bırak eğer sana dönerse zaten senindir, sana dönmezse zaten hiçbir zaman senin olmamıştır.

Sadece fazla ileri gitme riskini göze alanlar ne kadar ileri gidebileceğini öğrenir.

size kafanız hükmediyorsa kralsınız, vücudunuz hükmediyorsa köle.

Gölgeler düşse de yüreğinin üstüne güneşini sakın söndürme, umut yoksa yarınlar uzak kalır insana, unutma Bir Sen Daha Yok Bu Dünyada…

Dostluk deniz kenarında taş toplamaya benzer. Önce toplarsın sonra teker teker atarsın. Ama bazılarını atmaya kıyamazsın. İşte sen atmaya kıyamadığımsın.

Yeterince cesur olamazsanız hayatı sadece seyredersiniz.

Sen var ya sen ayni sigaram gibisin. Dumanı gözlerin? Külü dudakların. Yalnız aranızda bir fark var sigaramı ben, beni ise sen yakıyorsun.

Aşk kaçmaktan çok kovalamak, görmekten çok özlemek, gitmekten çok beklemek, dokunmaktan çok düşünmektir. Ve aşk öyledir ki nerde imkansız varsa onu seçer.

Yalnızlıksa eğer seni korkutan korkma! ben yanındayım, yok eğer yalnız kalmaksa istediğin kork! Çünkü seni bensiz bırakmıyacağım.

Neden zor bu kadar seni sevmek ve bulamamak,
Dokunmak istedikçe uzaklaşmak,düşündükçe unutmak,
Neden bu kadar zor seni sevdiği halde söyleyememek,
Hep bir şeyler gizlemek,sana sahip olacağım yerde seni KAYBETMEK.

Bulutlara yükledim özlemimi; şimşeklerle çaktırdım sevgimi; Yağmurlar yağdırdım gözyaşlarımla; küçük melekler gönderdim seni öpmeye geldiler mi?

Başarı, tek bir kişinin gayreti ile değil, tüm çalışanların ortak gayretlerinin bir sistem içinde ortak bir hedefe yöneltilmesi ve takım çalışması ile mümkün olur.

Tanrım tüm çiçeklerin solduğu öyle bir sonbahar gecesi al ki canımı vefasız yar koyacak tek bir gül bile bulamasın mezar taşıma.

Doğarken niçin ağladığımı yaşadıkça anlıyorum

Asla hareketsiz bir şeyi boşuna hareket ettirme.

Gökyüzü güneş olsa da sensiz karanlıktayım.

Yaşamak sadece nefes almaksa şu aziz bedende can taşımaksa eninde sonunda toprak olmaksa ben böyle yaşamak istemiyorum

Güzel Sözler
Aşk bir elma şekerine benzer. Yersin yersin sonunda sana KAZIĞI kalır…

Ne zaman sağır bir ressam bir gülün kristal bir zemin üzerine düştüğünde çıkardığı sesi resmederse o zaman benim için değersiz olursun

Yaşamın kaynağı sevgi ise, eğer sevgi bir tutku,tutku bir amaç, amaç bir şeyleri biri ile paylaşmaksa, paylaşmak aşk, aşk hatırlamaksa HEP AKLIMDASIN.

Eğer beni bu sokakta, Bu şehirde ve bu dünyada bulamazsan bil ki Gözlerinin daldığı yerdeyim

Seni seviyorum deniz gözlüm ama sana söyleyemiyorum sana aşkımı böyle itiraf edebiliyorum seni seviyorum

Seni sonsuza dek bekleyebilirim ama sonsuzluğun sonunda sen olduğun sürece.

Kim bir gün güneşin üzerine kar taneleriyle seni seviyorum yazarsa bil ki o seni benden daha çok seviyordur.

Bilirim sen bir yıldızsın ve etrafında bir çok gezegen var ama unutma ki:ben de dünyayım yalnız BEN de hayat var…

Sevgi; seni seviyorum demek değil, derken titremektir!

Başaramadım Sevgilim Başaramadım Ben Seni Unutmayı Başaramadım

Sana sevgimi anlatmaya yetmedi sözlerim , onun için araya girdi bu gözlerim.

Kuş öttüğü kadar kuş bebek ağlamayı bildiği kadar bebektir her şeyi öğrendiğin kadar bilirsin bunu da öğren sevdiğin kadar sevilirsin

Ne güneşi istiyorum karanlığıma ne de yıldızları istiyorum gece yarılarında. Çok değil bir tek seni istiyorum yalnızlığıma…

Seni her düşündüğümde kalbime bir yıldız çiziyorum. Benim şimdi kaç yıldızım var biliyor musun? Benim artık bir gökyüzüm var..

Zirvelerde kartallar da bulunur, yılanlar da. Ancak birisi oraya süzülerek, diğeri ise sürünerek gelmiştir. Önemli olan nereye gelmiş olduğunuzdan çok, nereden ve nasıl geldiğinizdir.

Rüzgarın nasıl estiği fark etmez. Farkı yelkenlerinizi nasıl açtığınızdır.

İsteğinizi elde etmenin tek yolu ne istediğinizi bilmektir.

¦ Seni asil insanların basit sevgileriyle değil, basit insanların asil sevgileriyle sevdim. Bu güzel aşkımıza nokta koyma, sana kucak dolusu virgül getirdim?

Kısa Sözler
¦ Bir yağmur damlası seni seviyorum anlamı taşısaydı ve sen bana seni ne kadar sevdiğimi soracak olsaydın, inan ki bir tanem her gün yağmur yağardı.

¦ Yanağına düşen kar tanesi eriyip dudaklarına indiğinde ve o bir damla serinliği biriyle paylaşmak istediğinde yüzünü rüzgara dön, ordayım!

¦ İnsanlar tanıdım yıldızlar gibiydi, hepsi parlıyordu, hepsi gökteydi. Ama ben seni, güneşi seçtim, bir güneş için bin yıldızdan vazgeçtim?

¦ Bütün mevsimleri bir günde, bütün yılları bir mevsimde yaşamaya razıyım seninle… Bir tutam sevinç, bir tutam umut ve bir tutam mutluluk gönderiyorum sana.

¦ Bir gül olmak isterdim! Neden mi? Beni koparıp kokladığında vücudunun derinliklerine girip bir daha oradan çıkmamak için?

¦ Seni bulmaktan çok aramak isterim! Seni sevmeden önce anlamak isterim! Seni bir ömür boyu bitirmek değil de sana hep yeniden başlamak isterim.

¦ Hani gözler vardır sözleri anlatır, hani sözler vardır gözleri anlatır, bir de aşk vardır seni anlatır…

¦ Beyaz bir güvercin yolluyorum sana; kanatlarında mutluluk, yüreğinde sevgi ve sadakat, karbeyaz tüylerinde umut ve gagasında iyi geceler öpücüğü, yanağını uzat.

¦ Dün gece sen uyurken kızıla boyadım denizleri, uçurumdan attım sessizliği, haber saldım rüzgarlara, fısıldasınlar kulağına seni ne kadar çok özlediğimi…

¦ Sana doğru bir kelebek uçurdum, dağları denizleri aştı seni buldu, yanağına ufacık bir öpücük kondurdu. Hissettin mi?

¦ Uykudan uyanınca insanı uyandığına pişman eden, geri dönmek isteyip de dönemeyince çaresizlikten delirten, hayatta bir defa görülebilen harika bir rüyasın!..

¦ Sen benim hayatımda olduğun sürece, ne sen kimseye rakip ne de kimse sana rakiptir? Çünkü sen benim için daima teksin!

¦ Dünde, bugünde, yarında? Yüreğin kadar yanındayım. Kendini yalnız hissettiğinde elini kalbine koy; ben hep ordayım!

¦ Sonra tek kare fotoğrafın çıkıyor karşıma ”Ahh!” diyorum, yine bana bakar gibi bakmış.

¦ Sana yıldızlar kadar yakın olmak isterdim, her baktığında beni görebilmen için, sana bulutlar kadar yakın olmak isterdim, üzüldüğünde gözyaşlarını yağmur olup silebilmek için, sana sen kadar yakın olmak isterdim ki beni, seni sevdiğim kadar sevebilmen için?

Güzel Sözler¦ Güneşi seviyorum diyorsun güneş açınca gölgeye kaçıyorsun. Yağmuru seviyorum diyorsun yağmur yağınca şemsiyeni açıyorsun. Korkuyorum sevgilim çünkü beni de sevdiğini söylüyorsun!

¦ Bana öyle bir mektup yaz ki sevgilim açar açmaz duyayım kokunu. Sevda essin başak saçlarında, sesin yüzümü rüzgarla bulsun… Bana öyle bir mektup yaz ki sevgilim, gelsin beni en koyu zulamda bulsun ve öyle bir mektup yaz ki sevgilim varsın ölümüm olsun.

¦ Yardım etmek mi istiyorsun? O zaman dinle; yaşama sevinci getir bana çokça olsun çabuk tükenmeyenlerinden. İhtiyacım var bu ara unutmak üzereyim mutluluğu, unuttum sıcak bir çayın tadını, esen rüzgarın serinliğini, hadi durma öyle hatıralarımı canlandır, iyi olanları?

¦ Ağırdır sevmelerim her yürek taşıyamaz, büyüktür umutlarım her omuz kaldıramaz, her şey olur da şu kalbim, bir tek sensiz olamaz. Mürekkepten denizler, kağıttan gemiler yaptım. Sonra ismini her yere yazdım. İsmini yazınca seni sevdiğimi sandın, ben seni sevmedim sana taptım!.. Güneşin buz tuttuğu yerde bir alev görürsen, bil ki o yalnız senin için yanan kalbimdir.

¦ Eğer seni nasıl ve ne kadar sevdiğimi öğrenmek istiyorsan bana yeni bir dil bulmalısın çünkü sana olan sevgimi anlatmak için kelimeler bulamıyorum. Ama bir şeyi bil ki seni çok seviyorum?

¦ Bir insanı sevmek onunla yaşlanmayı kabul etmek demektir benim için. Ben seni seviyorum ve bir ömür boyu seninle olmak istiyorum.

¦ Kuyruklu yıldızlar vardır, dünyaya yetmiş yılda bir gelirler. İnsanlar onu hayatı boyunca belki bir kez görürler. Ben o yıldızı gördüm, o da sensin bir tanem?

¦ Sen dünyaya sürgün bir meleksin ve ben seni o kadar çok seveceğim ki bir daha cennetine geri dönmek istemeyeceksin…

¦ Sen bazen zifiri karanlık gecemin güneşi, sen bazen hayatın cesaret veren mutluluk yanı ve sen her zaman sevgimin tek nedenisin.

Düşlerini düşleyerek yaşamak, senden nefret ediyorum derken seni sevmek, var olmayan ömrümün tamamını sana adamak, sonra göğsüne yaslanıp seni düşlemek ve sevmek kalbinin sonunu bilmeden içine bakarak…

Rüyalara rest çektim uyumuyorum. herkes derin uykudayken ben sana dalıyorum. Uykular çok tatlı derler ben seni tadıyorum. Onlar uykuya ben sana doyamıyorum..

Sözlerin büyük, yüreğin küçük! Hataların yanlışların çok, doğruların yok! Bir şeyleri göklere çıkartıp mutluyum sanıyorsun.. Kendine göre şanslı, bana göreyse zavallısın

Kalbe yazılan yazı silinmiyor, sildim desende bir iz kalıyor, senden kalan anılar aklıma geldiğinde, kalbimde uyuyan dev uykudan kalkıyor.

Sen hiç hasreti tattın mı severken, hiç ağladın mı gülerken, sen hiç sevdin mi sevilmiyorken ve hiç ayrılmak istedin mi canından çok severken

Hatırlamak Görmek kadar güzel ise, Unutulmak Ölüm kadar acıdır

Aşkı sen öğrettin, ağlamayı da, dertlerin üstüne dert koymayı da hadi öğretsene UNUTMAYIDA.

Eğilir başlar… Çatılır kaşlar… En güzel aşklar… Lisede başlar..

Laf Sokucu Sözler

Komik Sözler

Aşk Sözleri

Anlamlı Sözler

Ağır Sözler

Özlü Sözler

Damar Sözler

Doğum Günü Mesajları

Kapak Sözler

Etkileyici Sözler

Günaydın Mesajları

İyi Geceler Mesajları

Bizim yöremizde kaderimiz doğuştan yazılır.. şiirlerimiz hayatımızı anlatır, sevgim yüreğim kadar mert olur. SENİ UNUTTUM kelimesi sadece mezar taşında olur..

Güzel Sözler
Hayata niye geldim diye düşünmeye başlamıştım 21′ imden sonra seninle tanışınca anladım dünyaya geliş sebebimi…

Benim sana olan aşkım sağır bir ressamın, kristal bir yüzeye düşen gülün sesini çizdiği zaman biter.

Sevgiliyi aylarca göremeyen aşığa, sevgili için akan gözyaşı bile güzeldir.

Eğer aşkta güzel bir an varsa oda başkalarını bastan çıkartan o yüreğin benim için kan ağladığı zamandır.

İnsanlar her ne kadar sonbaharı ayrılık mevsimi kabul etmişlerse de, kaderde ayrılık varsa sonbaharı beklemez.

Beraber ağlamakta ki tatlılık kadar hiçbir şey kalpleri birbirine bağlamaz.

Ağlamak istiyorsanız asla yapmayın. Çünkü, bir yerlerde sadece sizin bir gülüşünüz için yaşayan birileri mutlaka vardır.

Seninle bir pergelin iki ayrı kolları gibiyiz ne kadar dönersen dön yine aynı yerde karşılaşacağız.

Değeri, güzelliğinden uzun süren pek az kadın vardır.

Uzaklıklar küçük sevgileri yok eder büyükleri ise yüceltir tıpkı rüzgarın mumu söndürüp ateşi yükselttiği gibi.

Işıklar söndüğü zaman bütün kadınlar güzeldir.

Kadınlar, fırsattan çabuk yararlanmaya kalkan erkeği bağışlarlar ama fırsatı kaçıranı bağışlamazlar.

At, sahibine göre kişner. CERVANTES

En kısa yol, sarp yollarıdır. HENRIK IBSEN

Az ye, az söyle, az incit. NİZAMİ

Güç yıkılır; mutlak güç, mutlaka yıkılır. LORD ACTON

Herkes yanlış yapar, ancak ahmaklar yanlışlarında direnirler. CICERO

Kapanmayan tek yara vicdan yarasıdır. PUBLILIUS SYRUS

Umut yoksulun ekmeğidir. THALES

Hayal gücü ne ilahi bir armağandır. GOETHE

Düşünüyorum, öyleyse varım. DESCARTES

Eğer vatan tehlikede ise, her şey vatana aittir. DANTON

Kadınlarla filler unutkan değildirler. DOROTHY PARKER

Hatadan korkan bir insan hiçbir şey yapamaz. ABRAHAM LINCOLN

Hastalık dediğin şey atla gelir. yaya gider. PAUL HEYSE

İnsanın hakiki asaleti faziletten gelir, doğuştan değil. EPIKTETO

Ya hür bir millet olarak yaşayalım, ya da ölelim. ABRAHAM LINCOLN

Kanla sulanan toprak mahsul vermez. VICTOR HUGO

Yenilmesi gereken ilk düşmanlar öfke ile umutsuzluktur. ALAIN

Adalet mülkün temelidir. HZ. ÖMER

Toplumsal hayatta en yararlı erdem hoşgörüdür. DALE CARNEGIE

Adalet, evrenin ruhudur. ÖMER HAYYAM

İnsanların hırsı ve tamahı, mesut olmamalarının tek sebebidir. FENELON

Ne söylediğini, kime söylediğini ve ne zaman söylediğini unutma. HZ. EBUBEKİR(r.a)

Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım etmez. MONTAIGNE

Utanç yoksullarda, pervazlık zenginlerde bulunur. HESIODOS

Bütün kapıları açan paradır. MOLTKE

Güzel Sözler
Biz düşüncelerimizi çoğu zaman omuzlarımızda taşırız.

Ayıp olan, bir düşünceyi gizlemek değil, o çeşit bir düşünceyi edinmektir.

Düşünceler insana keyifleri istediği zaman gelirler; benim keyfim istediği zaman değil.

Her insanın iradesi dışında binlerce kötü düşüncesi olabilir.

Herkes aynı şeyi düşünüyorsa, hiç kimse fazla bir şey düşünmüyor demektir. Herkes benim düşünceme katılırsa, yanılmış olmaktan korkarım.

İnsan ne kadar az düşünürse, o kadar çok konuşur.

Biten neydi acaba diye hep düşünüyorum, o kadar çok soru var ki beynimde.

Düşünür, yeniden düşünen ve şimdiye kadar üzerinde düşünülmüş şeylerin asla yeterince düşünülmemiş olduğu kanısına varan kimsedir.

Gönülden gönüle attın kendini bir heves uğruna sattın sevgini her geçen yolcuya açtın kalbini artık bir hancıdan farkın kalmadı

Yokluğunu bu kadar derinden hissetmeseydim varlığının eşsiz güzelliğini anlayamazdım PAŞAM!

Bir tebessüm kadar güzel. Bir nefes kadar önemlisin..

Ne hasta bekler sabahı ne taze ölüyü mezar nede şeytan bir günahı seni beklediğim kadar…

Sizde benim daha güzel sözlerim var farklı sözlerim var diyorsanız beklemeyin hemen yazın bir tane. Bunu yapabilmek için aşağıdan yorum bölümünü kullanın..

"Kısa Güzel Sözler" için toplam 33 yorum yapmış

 1. berk   11 Nisan 2017 at 20:37

  Ben virgül koyup uyaranlardan değil nokta koyup bitirenlerdenim..

  Cevapla
 2. Melisa   11 Ocak 2017 at 14:23

  Sırtından vurana kızma, ona güvenip arkanı dönen sensin. Arkandan konuşana da darılma, onu insan yerine koyan yine sensin!

  Cevapla
 3. abdullah   07 Mayıs 2015 at 14:01

  varsa şekliniz bu sayfaya bekleriz…

  Cevapla

Leave a Reply

Your email address will not be published.