Astroloji

Bu sayfamızda Astroloji nedir ve burç özellikleri gibi bölümlerimiz bulunuyor. Bunlardan başka rüya tabirleri de yine bu sayfamızda olacak.

Burcunuz İle İlgili Öğrenmek İstediğiniz Her şey Burada;

Astroloji nedir?

Tarih boyunca, bilinen kehanet metotlarından hiç biri insanları Astroloji kadar cazip gelmemiştir. Fakat genel anlamda bir fal olarak nitelendiriliyor. Astroloji her şeyden önce tek başına bir fal sistemi değildir. Sadece insanların hayatını programa konusunda yardımcı olan bir ilimdir. Astroloji çeşitli konularda fırsat zamanlarını önceden göstererek hayatı yönlendirmede kolaylık sağlar. Bu bilgileri iyi kullanan insanlar da zaten başarı potansiyelini ortaya çıkarır. Kişi, kendi yetenekleri doğrultusunda değişir ve ya değişimi sosyal çevresine göre uyarlar.

Doğduğumuzda dünya ile aniden tanışırız. Aldığımız ilk nefes bizi geleceğimize bağlamıştır bile. Aldığımız ilk enerji bizim yükselen burcumuzu, davranışlarımızı, fiziksel özelliklerimizi oluşturur.

Peki, aynı anda aynı mekanda doğmuş olan insanların kaderi birbirine benzer mi? Diye sorularla karşılaştım bu güne kadar. Ve astroloji tarihinde kayıtlara geçmiş bir olayı anlatmak istiyorum.

4 Haziran 1738de İngiltere Kralı III George doğduğu zaman, Londra’da aynı saatte bir işçinin oğlu olan Samuel Hemmings dünyaya gelir. Kral 1760 yılında tahta çıktığında, paçavracılık işleri ile uğraşan Hemmings aynı yıl kendisine dükkan açar. İkisi de aynı günde, 8 eylül 1761de evleniyorlar, aynı sayıda çocukları oluyor ve ikisi de aynı hastalıktan 29 ocak 1820de aynı saatlerde ölüyorlar.

Bu örnekten görüldüğü gibi, astrolojide aynı saatte ve aynı mekanda doğan kimseler için aynı kader değil de, hayat akışı benzerliği söz konusu. Aynı yumurta ikizleri için de geçerli bir örnektir bu. İkizler aynı zamanda baş ağrısı çekip, aynı kişiye aşık olabiliyorlar.

Biz insanlar, çoğunlukla içinde bulunduğumuz anı yaşayamıyoruz. Bazılarımız geçmişle, bazılarımız da gelecekle yaşıyoruz. Oysa illa ki geleceği merak edenler aslında yaşadıkları anların değerini kaçırabiliyorlar. Yakalanamayan ve kaçırılan en büyük değer zamandır. Hayal etmekte ve beklemekte özgürsünüz ama, falcı falcı dolaşmakta biraz güvensizliktir. Asla size söylenenlere tamamen teslim olmayın. Yaşam sadece güzel bir eğitim alanıdır ve önemli olan doğru dersleri alıp doğru şekilde yaşamaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir