İkizler Burcu Özellikleri

İkizler burcu özellikleri nelerdir? Şimdiye kadar okumadığınız ilginç özellikleri ile ikizler burcu erkeği ve kadını maddeler halinde bu haberimizde yazılmıştır.

İkizler burcu özellikleri nelerdir sayfamızda, ikizler burcu erkeği ve ikizler burcu kadını hakkında bilgileri ayrıca ikizler burcundan olan ünlüleri bulabileceksiniz.

Etrafında dengesiz yapısıyla bilinen ve bir dediği bir dediğini tutmayan burçlardan birisidir ikizler. Bu burçtan olanlar her ne kadar bu söylenenleri kabul etmeseler bile hareketleri maalesef bunu destekler yöndedir.

İkizler burcunun sadece özelliklerinden değil aynı zamanda kadını erkeği içinde aşk, para, sağlık ve kariyer gibi durumlarındaki gelişmelerinden de bahsedeceğiz.

İkizler Burcu

İkizler Burcu

İkizler burcu, diğer burçlardan bir çok yönden ayrılır ve özellikleri açısından en farklı burçtur. Şimdi temel özelliklerine ardından ise diğer konulara bakalım.

TEMEL ÖZELLİKLER

İkizler Burcu Yönetici Gezegeni: Merkür (Zeka ve canlılık temsilcisi)
İkizler Burcu Hangi Gruptadır? : Hava, pozitif
İkizler Burcu Cinsiyeti: Erkek
İkizler Burcu Üstün Yeteneği: Üstün zeka
İkizler Burcunun Özelliği Nedir?: Yardımcı olmak, neşe yaratmak
İkizler Burcunun Hedefleri: Gazetecilik, yazarlık
İkizler Burcunun Amacı: Büyük isim yapmak, ünlü olmak
İkizler Burcunun Anahtar Kelimesi: Süreklilik
İkizler Burcunun Yenmeniz Gereken Huyu: Çok konuşmak
İkizler Burcu Uğurlu Günü: Çarşamba
İkizler Burcunun Uğurlu Sayısı ve Sayıları: 3, 5, 24, 233, 3545
İkizler Burcunun Uğurlu Taşı Hangisi?: Akik ve inci
İkizler Burcunun Uğurlu Renkleri: Sarı, gri, mavi, açık mavi
İkizler Burcunun Uğurlu Çiçeği:
İkizler Burcunun Uğurlu Kokusu veya Hangi Kokuları Sever?: Gardenya, yasemin, sümbül
İkizler Burcunun Sevdiği Müzikler: Modern Batı Muziği, hareketli ve canlı parçalar
İkizler Burcu Hastalıkları: Solunum ve sinir sistemi hastalıkları, akciğer hastalıkları, romatizmal hastalıklar
İkizler Burcunun Anlaştığı Burçlar: Terazi, Kova, Yengeç, Aslan, Koç, Boğa
İkizler Burcunun Anlaşamadığı Burçlar: Başak, Yay
İkizler Burcunun Ne İyi Ne Kötü Anlaştığı Burçlar: Akrep, Oğlak, Balık
İkizler Burcu Hangi Meslekleri Yapabilir?: Komisyoncu, bankacı, yargıç, avukat, diplomat, edebiyatçı, yazar, kuyumcu, mufettiş, gazetecilik, radyo sunuculuğu, bilgisayar uzmanlığı

İkizler Burcu Ünlüleri: Adile Naşit, Bülent Ecevit, Cem Ceminay, Clint Eastwood, Çetin Altan, Erdal İnönü, Joan Collins, John F. Kennedy, John Wayne, Kathleen Turner, Nilüfer, Marilyn Monroe, Schumann, Paul McCartney, Tony Curtis

İkizler Burcunun Genel Özellikleri

İkizler, Zodyak’taki üçüncü burçtur. Antik zamanlarda sizi tanrıların arabası olarak nitelendiriyorlardı; siz yaz başlangıcının en güzel haberlerini getirirsiniz.
Güneş bu burca, gıpta edilecek derecede zeka vermiştir. Size özel düşünülürse, İkizler cıva gibi yerinde duramaz.

Hava gurubunun özelliklerini taşıyan değişken ve tahmin edilemeyen, sebatsız bir karakteri vardır. Güneşin verdiği, negatif etki yaratmayan kararlı bir zeka sizi eşitlik, canlılık ve sağlam bir karaktere götürür.

Bir ikizler çocuğunu yetiştirmek aile için zordur, çünkü onu ideal bir şekilde geliştirmek için sınırsız bir özgürlük vermek gerekir. Belki bu, onun doymak bilmez isteklerini karşılayabilir. Ama yine de bunlara değer. İkizler, karşısındakini ikna etmeyi becerir ve her şeyi formüle etmeyi bilir.

İlgili Makaleler

İkizler kadını veya erkeğini, risk rüzgarları esen, gizemli yeniliklerin yaşanabildiği her yerde bulabilirsiniz. Beceriye dayanan hızdan zevk duyarlar. Sporu severler ve iyi bir sporcudurlar. Bu becerikli tip, özellikle kayağı, dalmayı, ata binmeyi, su kayağını ve paraşütle atlamayı, yani kısacası ani tepkilere ihtiyaç duyulan her şeyi sever. Golf onlar için fazla yavaştır, ama tenis, onları hızlı arabalar gibi çıldırtır. Özellikle pilot lisansı olanları, bu burçta doğan ve Merkür tarafından yönetilen insanlarda görürsünüz, tehlikeyle eğlenmeyi severler.

İki ya da üç şeyi bir arada yapmak İkizlere zor gelmez, tam tersine bu hayat prensipleridir. Kişilikleri ve yaşam tarzları onların tek ifadesidir, ama aynı zamanda cazibeli, liderlik yeteneğine sahip, neşeli, gayretlerini endişeli ve sorunlu olduklarında bile kaybetmeyen iyimser insanlardır.

Hareketleriniz ve konuşmalarınızda çok dürüst olduğunuz söylenemese de her durumda açık ve tarafsızsınız. Fikrinizi değiştirmeye hazırsınız. Size göre içten pazarlıklı hareketler, fikirlerinizi gerçekleştirme alanınızı daraltan, anlaşılmaz hareketlerdir. Sonuçlar, sizin için her zaman can sıkıntısıyla bağlantılıdır.

Doğal olarak genelde ilgi odağısınızdır ve yanınızda kendini çok iyi hisseden, entelektüel insanlarla dostluk kurarsınız. Fazla görüşmemeye çalıştığınız daha az ilginç ve dokunaklı insanlar, hemen alaylarınızın hedefi olabilirler. Her zaman güncel olaylardan haberdar olduğunuz için, her yerde konuşmaya katılabilir ve konuşulan konu hakkında bir otorite olduğunuzu hissettirebilirsiniz. Burada işlek zekanız sayesinde, her şeyi hemen anlama, analiz etme ve ona mührünüzü basma konusunda çok başarılısınız.

Fikrinizi bir anda değiştirip yeni bir duruma ayak uydurabilirsiniz. Burada burcunuzun sembolü olan çift karakter kendini gösterir; siz insan şeklinde bir bukalemun ve bayrağını rüzgara bırakan bir insansınız. Bunun yanı sıra, birisine beklediğini ya da istediğini vermek hoşunuza gider. Eğer insanlar masalları gerçeklere yeğliyorlarsa, istediklerini verirsiniz ve bunu çok ikna edici bir tarzda yaparsınız. Gerçek yüzünüzü kimsenin keşfetmesine izin vermezsiniz.

Keskin zekanıza ve akıllı düşüncelerinize rağmen aslında iflah olmaz bir romantik, idealist ve hayalcisinizdir. Fantezileriniz sizi en büyük spekülasyonlara bile inandırır. Bütün iyimserliğinizle hayallerinizi gerçekleştirmek için maceralara dalarsınız ve gerçeklerin sizi bile şaşırtabileceğini görürsünüz. Yüksekten uçuşlarınızın genelde düşüşle sonuçlanmaması için, keskin zeka ve yaratıcılığınızı gerçekçi plan ve faaliyetlere göre dengeleyip geliştirmeniz çok önemlidir. İkizler tükenmek bilmeyen öğrenme hırslarını, çok yönlü yetenek ve ilgilerini, zamanını, devamlı yeni bir şey öğrenme tutkusuyla israf etmeye eğilimlidir. Aklının kölesi değil efendisi olmayı öğrenmelidir.
Sanatta olduğu kadar günlük pratik işlere de yeteneklidir. Eğitiminiz sırasında bile İkizler doğanız, meraklarınızı ve sabırsızlığınızı kesin ya da belli sınırlarda tutmanızı zorlaştırır. Birçok İkizler, kendilerini en değişik bilimlerde dener. Öğrenme açlığınız, size sürekli olarak, yeniliklerin ve değişimlerin özlemini çektirebilir. Büyük planlarınızı gerçekleştirmez için, ilginizi gerçek ve doğru şeylere yöneltin, çünkü sadece o zaman gerçekten istediğiniz şeye ulaşabilirsiniz.

İkizler kolay kolay bir öğüdü, haklı bir hükmü veya iyi teklifleri kabul edemez. Büyük bir beceriyle hareketini mazur gösterir ve böylece her tartışmayı söndürür. Bu yanar döner, enerji dolu İkizlerin iç ve duygusal yaşamı acaba nasıldır? Her yalnızlığı ve acıyı hisseder mi? Tabii ki. Hatta çoğu kişiden de fazla umutsuz ve üzgün olur. Bu ruh halini alkol ve ilaçlarla yenmeye çalışır. Depresyonları da onun her ruh hali gibi hızla geçip gider. Yine de güçlü bir kişiliğe sahiptir, cesaretinin kırıldığını ve zor yendiği üzüntüsünü kimseye hissettirmez. Çift yönlü kişiliği onu tekrar çok yönlü ilgi ve isteklerinin heyecanlı dünyasına yönlendirecektir. İçinizden gelen sesi dinlemelisiniz. Doğru yolu ancak böyle bulabilirsiniz. Keskin zekanız altındaki “gizli” kalbinizi keşfetmek için güçlü bir etkiye ihtiyacınız vardır. Burada da yine, hissettiğinizin gerçek aşk mı, yoksa sadece dudak tanışıklığımı olduğunu hemen anlarsınız. Gerçek olmayan aşklara duyduğunuz tepki yüzünden duygusuz ve soğuk görünebilirsiniz. Şaşkınlıkların etkisinden hemen kurtulursunuz. Mantıklı bir durumun ispatını hemen kabullenmediğiniz ve bu durum üzerinde uzun süre durmadığınız için sizi seven insanları hayal kırıklığına uğratırsınız. Şiddetli değişiklik isteğiniz, genelde başkalarına zor durumlar yaşatır.

İkizler Burcu Kadını Özellikleri

İkizler burcu kadını özellikleri maddeler halinde bu yazımızda sizler için listelenmiş ve bir araya getirilmiştir. Çok değişik bir olduğu için yazacaklarımız aklınızda mutlaka kalacaktır.

Canlı, esprili, yerinde duramayan, fazla enerjik ve gayet zeki bir hatundur ikizler kadını.

Çift karakterli derler doğrudur ama iki yüzlülükle bir ilgisi yoktur, cesurdur, yanlış karar verdiğine inanırsa fikir değiştirmekten ve bunu da belli etmekten kaçınmaz.

Bazen çok konuşur ama bir anda ruh hali değişip dalgın dalgın bir kenarda oturmuş düşünürken de bulabilirsiniz, o ruh hali de geldiği gibi hemen geçer.

Detay sever ama anlatması uzun sürer, sıkılır ve vazgeçer.

Meraklıdır, sorar, öğrenir, öğrenir öğrenmez de sıkılır, başka belalar arar ardından .

Maymun iştahlı gözükür ama aslında aşktan korkar, bağlanmaktan korkar, sabitlenecek sanır ama lanet olsun ki bağlanır ve zordur sonra atlatması ama genelde atlatır.

İkizler burcu kadınının hayatı sadece işinden ibaret değildir.Kadın, işden çıkar çıkmaz değişir. Tamamıyla bambaşka insan olur. O aynı zamanda iyi bir eş, bir ev kadını ve şefkatli bir annedir. Bu arada bir hayli de bilgili ve kültürlüdür.

İkizler burcu kadını, çok genç yaşlarda aşık olur. Daha doğrusu aşık olduğuna inanır. Bu ilişki uzarsa kadın sevmediğini, sadece beğendiğini anlar. Fakat ilişkinin başında evlenmesi de kabildir.

İkizler burcundan doğan kadın beğendiği, hoşlandığı bir erkeği zekası sayesinde çok kısa süre içinde kendisine bağlar.

İkizler Burcunda doğan kadında inanılmaz bir cazibe vardır. O üstün zekası, tatlı sözleri ve daha bir çok özelliğiyle en erişilmez sanılan erkekleri bile kendisine bağlayabilir.

İkizler burcu erkeğinin aksine, bu burcun kadını paraya önem verir. Onun için para gereklidir. Çünkü para bağımsızlığı, rahatı, şıklığı, türlü imkanı temsil etmektedir.

İkizler Burcu Erkeği Özellikleri

İkizler burcu erkeği özellikleri madde madde bu yazımızda sizlere sunulmuştur. Kadından ayıran bazı tarafları da olduğunu söylemeden geçemeyeceğim. Güzel okumalar.

Ağzı çok laf yapar.

Her şeyden birazda olsa mutlaka bir şey bilir.

Tv kumandası ayrılmaz parçalarıdır.

Güzel yürekli olurlar.

Belli bir yaşa kadar keyifçi olurlar sonra akıl başlarına gelir.

Özellikle elle ilgili maharetleri vardır. Çizim gibi. Proje çizme vs.

Merttirler.

Kimsenin arkasından konuşmazlar.

Sevdikleri kız çok güzel olsun isterler hatta en güzeli.

İkizler burcu erkeği zeki, nazik, güzel ve etkili konuşan ve cazibeli yapısıyla dikkat çeker.

Pratiktir ve sorunlar karşısında kolayca çözüm üretebilen bir yapısı vardır.

İkizler burcu erkeği değişkendir ve bazen onu anlamak zor olabilir.

Çocuksu tavırlarıyla sürekli ilgi bekleyen bir yapısı vardır. Aklına koyduğunu mutlaka yapmak ister.

Diğer taraftan özgürlüğüne düşkün olan ikizler erkeği kısıtlanmaktan ve emir almaktan hoşlanmaz. Kendi işini yapmaktan daima keyif alır.

İkizler erkeği çift kısmetlidir.

İnsanlarla kolay diyalog kurabilen ve sözünü dinleten bir yapısı vardır. Karşı cins tarafından hemen fark edilir.

İşle ilgili konularda yeni fikirler ve yeni projeler üretmekten çok keyif alır. Maddi konularda da değişkendir. Bazen çok bonkör, bazen de çok cimri olabilir.

İkizler erkeği savurganlığı sever ve para konularında fazla başarılı değildir.

Duygusal anlamda fazla hassas değildir ve olabildiğince işin mantıklı tarafından bakmayı sever.

İkizler erkeği çok disiplinli bir ev hayatından hoşlanmaz, fakat çok severse evlenip bu evliliği devam ettirmek için çaba harcayabilir.

Nazlim.NET / Astroloji Burçlar

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Bende ikizler kadiniyim=) ama basak burcu ile, 18 senedir beraberiz, aslinda dogru, iki ayri insaniz, belki bir birimizi dolduruyoruz:)
    Bazi seylerde hic anlasamiyoruz) ama bir birimizsizde yapamiyoruz..

  2. Tıpkı ben:-) ben bile kendimi bu kadar ii anlatamazdim. Arkadasa katiliyorum bende başak burcuyla çok ii anlasiyorum.hatta örnek vermem gerekirse birlikte olduğum kişi başak burcu iki yıldır beraberiz ve anlaşamadığımız bir konu hiç olmadı.

  3. ya gercekten ikizler burcunun bütün özelliklerini taşıyorum..amma velakin tek bi husus var oda kötü anlaştıgı burçlar arasında başak burcunun olması.. ben onla kötü yerine tam tersi cok iyi anlaşıyorumm..bilmiyorum artık belli bi sebebi varmı..hatta ruh ikizim diyebilirim..tşk ederim

  4. ikizler burcu hakkında yapmış olduğunuz tüm yorumlar dogudur.kötu anlastıgım burclar arasında basak burcunu gormek benı cok sasırttı cunku basak burclarıyla bır turlu anlasamıyoruz.butun yorumler ıcın tesekkurler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir