Balık burcu hangi grup? Balık burcu grubu ve özellikleri

Balık burcu hangi grup?

Burçlar genel itibari ile ateş, toprak, hava ve su olarak gruplara ayrılır. Yani anlayacağınız her burcun kendine ait bir grubu vardır. Balık burcunun grubu ise su grubudur. Daha kısa ve açıklayıcı bir dille ifade etmek gerekirse Balık burcu su grubunda olan bir burçtur. En önemli ortak özellikleri duygusal olmalarıdır. Hassas, çabuk değişen, içe dönük kimselerdir.

Doğal ihtiyaçları ağır basar. Yani yemeye, içmeye, rahat etmeye, sekse düşkündürler. Susmayı da pek başaramazlar. Duygularını kontrol edememeleri ve haksızlığa uğradıklarını düşünmeleri yüzünden, öfkeli ve kırıcı olurlar. Küsme, somurtma ve kıskançlıkları vardır.

Merhametli ve yardımsever olurlar. Başkalarının ihtiyaçlarını hisseder ve yardım ederler. Sezgi yönleri çok kuvvetlidir. Mistik, felsefi, dini konulara yatkındırlar. Akıl ve mantıktan ziyade, hayal dünyalarının zenginliği, sezgileri ve hissettikleri doğrultusunda yaşarlar. Balık burcu özellikleri konusunu daha önceki yazımızda hazırlamıştık. Şimdi ise Balık burcu grubunun özellikleri hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

Balık burcu grubu

Balık burcu grubu ve özellikleri

Balık burcu hangi element grubunda sorusunun cevabını su olarak cevaplamıştır. Su grubu ruhu yönetir. Su sınırlanmayı sevmez, hayal gücü çok gelişmiştir ve çok yaratıcıdır. Resim, müzik, fotoğrafçılık, edebiyat ve dansta diğer insanlardan ilham alarak yaratırlar. Yaratıcılıkla ilgili işlerde, küçük işletmelerde, atölyelerde ya da kendi işlerinde çalışmaktan zevk alırlar. Keskin sezgileri ile finans alanında da çok başarılı olabilirler. Su burçları yakın ilişkilerde daha çok başarılıdırlar.

Balık sonuncu burçtur ve kendinden önce gelen bütün burçlardan bir özellik almıştır. Bu yüzden de bütün burçlarla iyi anlaşır. Manevi değerleri ağır basan Balık burcu diğer insanlara yardım eder. Kova genel anlamda insanlık için bir şeyler yaparken, Balık burcu birebir insanlara yardımcı olur. Başkalarına yardım etmek uğruna kendini feda edebilir. Balık burcu fedakarlık demektir ve yakınları için yapamayacağı fedakarlık yoktur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir