Koç Burcu Özellikleri

Koç burcunun temel özelliklerini anlatacağımız bu sayfamızda koç burcu erkeği ve koç burcu kadını hakkında bilgileri ayrıca koç burcundan olan ünlüleri bulabileceksiniz.

21 Mart 21 Nisan Arasında Doğanların Burcu Koç Burcunun Temel Özellikleri

Koç Burcu Özellikleri

Koç Burcunun Yönetici Yıldızı: Mars (Çekicilik, savaş ve seks temsilcisi)

Koç Burcunun Grubu: Ateş, pozitif

Koç Burcunun Cinsiyeti: Erkek

Koç Burcunun Üstün Yeteneği: Canlılık ve hareket

Koç Burcunun Özelliği: Yeni girişimler, cesaret ve atılganlık

Koç Burcunun Emeli: Öncülük, liderlik, yol göstericilik

Koç Burcunun Amacı: Başarı ve zafer

Koç Burcunun Anahtar Sözcüğü: İnceleyicilik

Koç Burcunun Yenmesi Gereken Huyu: Sabırsızlık

Koç Burcunun Uğurlu Günü: Salı

Koç Burcunun Uğurlu Sayıları: 6, 9, 15, 343, 2618

Koç Burcunun Uğurlu Taşı: Pırlanta

Koç Burcunun Uğurlu Renkleri: Kan kırmızısı, nar çiçeği

Koç Burcunun Uğurlu Çiçekleri: Lale, papatya

Koç Burcunun Sevdiği Kokular: Manolya, lavanta, ıtır

Koç Burcunun Hoşlandığı Müzik: Hızlı tempolu parçalar ve marşlar

Koç Burcunun Olası Hastalıkları: Baş ve böbrek hastalıkları, yanıklar

Koç Burcunun Çok İyi Anlaştığı Burçlar: Aslan, Yay

Koç Burcunun İyi Anlaştığı Burçlar: Boğa, İkizler, Kova, Balık

Koç Burcunun Anlaşamadığı Burçlar: Yengeç, Terazi, Oğlak

Koç Burcunun Arasının Ne İyi Ne Kötü Olduğu Burçlar: Başak, Akrep

Koç Burcunun Başarılı Olacağı Meslekler: Politika, organizatörlük, yöneticilik, endüstri, mühendislik, işletmecilik, komutanlık, kimyacı, operatör, demir ve çelik işleri, makine, mizah ve fıkra yazarlığı, eleştirmenlik, ressamlık, müzik, artist, konfeksiyonculuk, parfüm işleri

Koç Burcunun Ünlüleri: Charlie Chaplin, Descartes, Dr. Yıldırım Aktuna, Fatih Sultan Mehmet, Johann Sebastian Bach, Marlon Brando, Neşe Karaböcek, Ömer Şerif, Tenesse Williams, Sakıp Sabancı, Vincent Van Gogh, Yüksel Uzel, Zeki Alasya

KOÇ BURCUNUN GENEL ÖZELLİKLERİ

Koç burcu özellikleri

Koç, Zodyak’ın ilk burcudur, bu nedenle yeni başlangıçları ve doğumu temsil eder. Koç insanı doğal, içgüdüsel, taze, saf ve hayattan zevk alan bir yapıdadır. Böylece, bir yapı meselesi olarak, birlikte olduğu insanları yoran çekingenlik de ona yabancıdır.

Hayat onlar için heyecanlı bir macera anlamındadır. Her şeyden önce hayatın sunduklarını yakalamak ve her yönüyle hayatın tadını çıkarmak isterler.
Bazıları Koç’ta tipik egoistlik özelliklerinin bulunduğunu düşünürler, çünkü o, başkalarının kendi hakkında ne düşündüğünü, hareketlerinin onaylanıp onaylanmadığını öğrenmeye çalışmaz. Başkalarının, onu bildiğinden şaşırtmasına izin vermez. Koç, yaşamın her anında daimi bir meydan okuma görür. Koç insanı kendisini, cesareti, bireysel inisiyatifi ve enerjisi ile gösterir. Diğer yandan bunlar onun doğuştan gelen önderlik özellikleridir. Bunlar, yalnız hareket etme olarak da anlaşılabilir, aslında Koç her koşulda çok rahat yaşayabilir.

Koç insanı anlık tepkiler gösterir, bütün cesareti, enerji ve yaratıcılığı anlık bir meydan okumadır. Bu nedenle hiçbir şeyden çözülmemiş sorunlar kadar nefret etmez. Uzun süre çabalaması gerektiğinde sık sık tahammülünü kaybeder. Böylece, aslında uğrunda bütün gücünü harcadığı bir şeye, gerçekten ulaşmak istemediği izlenimi yaratır.

Son karar adımını atmakta tereddüt eder. Büyük amaçları, Koç’u gerçekte sadece global olarak ilgilendirir. Küçük detaylar, ufak tefek noktalar ona dehşet verir.

Koçlar “ıvır zıvır” ile uğraşmayı başkalarına bırakır ve ayının postu paylaşılmadan yeniden ava çıkarlar. Devamlı yenilik peşinde olma dürtüsünü hayat boyu bastıramazlar, aksi halde kişiliklerini kaybederler. Açıklık ve dürüstlükleriyle ara sıra diğer insanları yaralarlar. Aslında yaralama düşüncesi akıllarından bile geçmez.

Koç insanları, bazılarının bakış açısına göre kader tarafından korunurlar. Çünkü, kozmik sistemimizde hayat veren ve hayatı koruyan Güneş, en büyük etkisini bu burçta gösterir.

Koç doğallığını, kendine hiçbir sınır koymamasına ve koydurmamasına borçludur. Koç insanları, küstahlık içeren davranışlar gösteren kişileri, açık ve arkadaş canlısı olmasına rağmen yanına yaklaştırmaz; bunlar pek küstahlık sayılmasa da. Koç’un yanına yaklaşıp kartlarına bakmaya cesaret eden kişi, mantığının soğukluğunu ve keskinliğini hisseder, sınır dışına sürülür.

Kendisini sınırlanmış ve başarısı engellenmiş hissettiği anda, Koçun içindeki savaşçı tabiat, birdenbire canlanır. Diğer yandan Koç toleranslı ve birine analık edebileceği zaman yardımseverdir. Bir Koç’a bir şeyi beğendirmeye çalışmak, zor ve yorucu bir iştir. Bununla birlikte Koç’un yardımseverliğini reddettiğinizde, karşınızda yaralanmış ve hayal kırıklığına uğramış bir insan bulursunuz. Çünkü, aldırmaz görünmesine rağmen, o aşırı derecede hassas ve duygusaldır. Paylaşma ve yardım teklifinin reddi durumunda tepkisi, depresif bir halde içe dönme olabilir, fakat kendini ilkel bir öfke ve kızgın bir hava içine sokar. Ama bu durumundan çabuk kurtulur. Yeni bir yardım önerisi sunar, böylece Koçların yeni bir özelliği ortaya çıkar: Hastalık derecesinde sabırsızlık.

Koç insanları, genelde dış görünüşten de kolayca tanınabilirler. Çalı gibi, burunlarına kadar uzanan kaşları ve bariz yüz hatlarıyla bir Koç’u düşünmek için, fantaziye fazla ihtiyaç yoktur.

Gerçekten de Zodyak’taki Koçların, kavga meraklısı Koçlarla çok ortak noktaları vardır. Başlarını eğer ve hiçbir uyarıda bulunmadan saldırırlar. Kesinlikle etkili olan bu taktiğin bazen acı verdiğini, özellikle de başlarının çok yandığını dikkate almazlar. Zaten alsalardı, Koç olamazlardı. Koç, er yada geç yüzünden veya kafasından yaralanırsa şaşırmayın. Onun dış görünüşü, yukarıda anlatıldığı gibi saldırıya hazır bir Koç gibidir; baş önde, tıpkı bir yayın kirişi gibi gergin.

Sizde koç burcunda mısınız koç burcunuza ne kadar güveniyorsunuz ve sizi anlatıyor mu? Aşağıdaki yorum bölümünden bizimle paylaşın. Nazlim.NET

"Koç Burcu Özellikleri" için toplam 4 yorum yapmış

 1. Nurgul   20 Ağustos 2012 at 23:20

  Aynen anlatiyor :))) yaniz ben hixli parcalardan cok dinlemem :)))

  Cevapla
 2. damla   17 Ocak 2011 at 12:30

  evet koçları tanımakta çok güçlük çekiyorum en yakın arkadaşım koç .ama o da koç o beni görmüyor..burnu dik onun beni farketmesi için ne yapmalıyım koç olan beylerden biraz yardım yada onları çok iyitanıyan kadınlardan

  Cevapla
 3. oğuzkan   08 Şubat 2010 at 03:49

  evet bende koc burcuyum guzel anlatmıssınız tesekkurler de benım cıktıgım yengeec burcu ama bız kotu anlasmıyoruz normalde orada kotu anlastıgım burclar arasında…. yınede tesekkurler…

  Cevapla
 4. FATMA TÜRK   14 Aralık 2009 at 20:52

  bu burçlar güzel ama bazen aradığın konuyu bulamıyorsun sinir oluyorum…
  biraz daha zevkli ve eğlenceli hale çevirseler ne güzel olur resimli falan
  ama nerde anca uzun yazı yazıyorsunuz kardeşim.bu iş böyle olmaz tıklanamazsınız sonra zaten ben tıklamasam siz onuda bulamayacaksınız resmen rezalet istediim şeyi bulamıyorum aman neyse ben çok uzattım galiba canım bidaha ki sefere gelirsem tabi ozaman görüşcez sayın nazlim cafe.commmmmmmmmmm

  Cevapla

Leave a Reply

Your email address will not be published.