Balık Burcu Özellikleri

Balık burcunun temel özelliklerini anlatacağımız bu sayfamızda balık burcu erkeği ve balık burcu kadını hakkında bilgileri ayrıca balık burcundan olan ünlüleri bulabileceksiniz.

Balık burcu bence diğer burçlar arasında özellikle kadını açısından çok farklı bir burç. Mesela bir erkekle beraber olan balık burcu kadını aniden bir şeye alınsa, o erkek bunu hayatta bulamaz. Ne yaparsa yapsın öğrenemez. Şimdiden kolaylıklar diliyorum bu şekilde olan arkadaşlara.

20 Şubat ve 20 Mart Arasında Doğanların Burcu Balık Burcunun Temel Özellikleri

Balık Burcu Özellikleri

Balık Burcunun Yönetici Yıldızı: Neptün (Hayalleri temsil eder)

Balık Burcunun Grubu: Su, negatif

Balık Burcunun Cinsiyeti: Dişi

Balık Burcunun Üstün Yeteneği: Başkalarına karşı ilgi, şefkat

Balık Burcunun Özelliği: Canlılık

Balık Burcunun Emeli: Huzur

Balık Burcunun Amacı: Servete ve mutluluğa ulaşmak

Balık Burcunun Anahtar Sözcüğü: Hayalcilik

İlgili Makaleler

Balık Burcunun Yenmesi Gereken Huyu: Kendi değerinizi küçümsemek

Balık Burcunun Uğurlu Günü: Persembe

Balık Burcunun Uğurlu Sayıları: 7, 11, 73, 354, 7299

Balık Burcunun Uğurlu Taşı: Akuamarin

Balık Burcunun Uğurlu Renkleri: Deniz mavisi, Türk yeşili, yeşil, gümüş rengi

Balık Burcunun Uğurlu Çicekleri: İnci çiçeği, zambak

Balık Burcunun Sevdiği Kokular: Kiraz çiçeği, zambak, limon çiçeği

Balık Burcunun Hoşlandığı Müzik: Huzur veren hafif müzik

Balık Burcunun Olası Hastalıkları: Sindirim sistemi, sinir sistemi hastalıkları, romatizma, alkolizm

Balık Burcunun Çok İyi Anlaştığınız Burçlar: Yengeç, Akrep

Balık Burcunun İyi Anlaştığı Burçlar: Oğlak, Kova, Koç, Boğa

Balık Burcunun Anlaşamadığı Burçlar: İkizler, Başak

Balık Burcunun Arasının Ne İyi Ne Kötü Olduğu Burçlar: Aslan, Terazi

Balık Burcunun Başarılı Olacağı Meslekler: Doktorluk, öğretmenlik, sosyal yardım görevlisi, din adamlığı, müzisyen, tasarımcı, metin yazarı, yazar

Balık Burcunun Ünlüleri: Albert Einstein, Alexander Graham Bell, Antonio Vivaldi, Bobby Fisher, Christopher Atkins, Chopin, Cindy Crawford, Gorbachev, Hugo, Jerry Lewis, Lisa Minelli, Michelangelo, Ornella Muti, Rossini, Rudolph Nurayev, Ursula Andress, Yuri Gagarin.

BALIK BURCUNUN GENEL ÖZELLİKLERİ

Balık Burcu Özellikleri

Balık’ta su unsuruyla, değişen nitelik birleşir. Yöneticisi olan Neptün, sezme gücü, hayaller, derin duygular ve çevreye uyabilme niteliklerini burca verir. Dolayısıyla da ortaya son derece hassas bir burç çıkmıştır. Balık insanı, dış alemi duyguları sayesinde hemen algılar. Buna kendi hisliliği de eklenince Balık insanının aşağı yukaru tamamıyla duygulardan oluşmuş olduğu da anlaşılır.

Böyle duygulu bir tip, dünyamızda pek çok üzücü durumla karşılaşacaktır tabii. Bunların her biri de onu yıkabilir. Ama Neptün sayesinde Balık burcunun kendi kendisini aldatma yeteneği de vardır. Balık insanı, üzülmemek için çevreye uyar. Dolayısıyla da kendi düşüncelerinden vazgeçer. Bunu yapamadığı zamanlar Balık tipi büyük karamsarlığa kapılabilir.

Balık insanı, iyi niyetli, yumuşak ve çok merhametlidir. Ayrıca inanılmayacak kadar renkli bir iç dünyası vardır. Hem Balık insanı için gerçek olan da bu iç dünyadır işte. Oysa bu hayallerin gerçeklerle pek ilgisi yoktur. Ancak Balık insanının sezme gücü de inanılmayacak kadar gelişmiştir. Bu sezgiler onu gerçeklere hazırlar. Yani bu duygular onu yaşamı sertliklerinden koruyan birer tampon gibidir. Hem Balık insanı gerektiğinde kendisini gerçeklerden uzaklaştırmasını da iyi bilir.

Yalnız bazen bu gerçeklerden kaçma isteği içkiye ve uyuşturucu maddelere düşmesine de yol açabilir. Balık insanı, kuşkucu bir tiptir. Gerçekler bir yana; olmayan şeylerden bile korkarlar. Bu yüzden sinirleri bozulabilir. Yine bu tip, kendi kendini kandırır. Ayrıca başkalarını kandırmayı da doğal sayar.

Bu sözlerimizden Balık burcunun güçsüz, aciz olduğu anlamını çıkarmamalısınız. Bunlar Balığın özellikleridir. Ama doğum anında yıldız haritasındaki başka güçler bu etkileri hafifletir ve hatta çok olumlu hale getirebilir. Örneğin Balık tipinin eşsiz iç dünyası kendisi için yararlı olabilir. Yazı yeteneği olan bir Balık insanı bu sayede başarıya erişebilir. Güzel sanatların bütün dallarında da durum aşağı yukarı böyledir. Ünlü pek çok yazar ve sanatçı Balık burcundan çıkmıştır.

Balık insanı endişeli tip olduğu için hemen karamsarlaşır. Bu üzüntü biraz sürerse sinir rahatsızlıkları ve sindirim bozuklukları ortaya çıkabilir.

Balık insanlarının sezgisi çok güçlüdür. Ayrıca türlü güzel şeyleri hayal edebilir. Konuşması yumuşak ve tatlıdır. Yaşamın güzel şeylerinden, renklerden, müzikten, lüksden zevk alır. Eğer yıldız haritasında ona yön verecek güçlü bir (ya da birden fazla) gezegen varsa Balık insanı renkli hayallerini gerçekleştirebilir. Çok romantiktir ve iyi bir sevgili olur. Sevdiği kimseyi türlü üstünlüklerle süsler. Onun iç yüzünü pek göremez. Hayal kırıklığına uğrarsa aşkı söner; ama kısa süre sonra yine büyük aşkla sever.

Balık insanlarının her konuda bir fikirleri vardır. Konuşkandırlar, anlattıkları hikayelerle diğer insanları hemen çevrelerine toplarlar. Kendilerini kimsenin dinlemediğini hissederlerse rüyalara dalarlar. Ama Balık insanları lotoda 8 tutturmayı hayal etmezler. Bu onlar için çok bayağıdır ve Neptün’ün onlara kazandırdığı alışılmamış yaratıcı yeteneklerine uygun değildir. Rüya ülkesinin kapıları onlara hep açıktır. Bu hayaller öylesine canlıdır ki onları gerçekleştirme isteği duymazlar. Çünkü bir amaca ulaşmak için gerekli savaşçı ruhları yoktur. Bunun dışında günlük işlerin rutinliğinden nefret ederler. Mutlu olabilmek için, gelecekte olmasını umut edebilecekleri yeni bir şeye ihtiyaçları vardır.

Balık insanları fikirleriyle başkalarını heyecanlandırabilmek için çok çaba harcarlar. Onlar için önemli olan tek şey, yaratıcılıklarını mesleki açıdan kullanmaktır, örneğin bir reklam ajansında. O zaman devamlı emir almaktan şikayet etmeyen yardımcıları varsa mesleklerinde yükselebilirler.
En mutlu Balıklar sanatçı olanlardır. Konuşkanlıkları sayesinde sık sık onları koruyacak hamiler bulurlar. O zaman rutin ekmek kavgasından kurtulup yaratıcı yeteneklerini geliştirirler.

Sizde balık burcundan mısınız burcunuza ne kadar güveniyorsunuz ve sizi anlatıyor mu? Aşağıdaki yorum bölümünden bizimle paylaşın. Nazlim.Net

İlgili Makaleler

7 Yorum

 1. bizi bu kadar guzel anlatiniz ve bilgi ver diniz icin tesekurler

 2. o tip sensin babush tmm :|
  sende uydurma aylinnnnnn ::::::::::::::::

 3. evet balık burcuyum ve de belirtilen özelliklerin nerdeyse hepsini taşıyorum diyebilirim, gerçekten çok hayal kurarım, çok duygusalım, çok iyi niyetliyim ve başıma ne geliyosa bu iyi niyetimden geliyo diyebilirim…

 4. evet bn blk burcuym bni herşeyimle anlatıo çok duygusal hayal kurmayı abartı biçimde seven bir insanım evet çok sevdim fakat sevmeyede açığım

 5. bende balık burcuyum ve söyle diyim evet bütün özelliklerini taşıyorum…
  hım özelliklede şu hayal kurma yönü

 6. YA ÇOK UZUN YAZMIŞSINIZ BALIK BURCUNUN ANLAMINI KISACA SİZE YAZAYIM : SİNİRLİDİR HAVALIDIR İÇİNDEN 1 ŞEYLER İSTER AMA DIŞINA VURMAZ BU NEDENLE DE SEN BANA ŞUNU BUNU ALMIYORUSN DERLR

 7. BALIKLAR BU DUNYADA HAKIKATEN EN FAZLA HAYAL SAHIBI BIR TIPDIRLER,ONLARI EN COK UZEN SEY KENDILERINE DOGRU BAKAN MANLI KARSI CINSIN BAKISLARIDIR! EN COK SEVINDIRENSE,ONLARI ANLAYAN BIR TIPLE ARKADAS OLMALARIDIR!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir