Aslan Burcu Özellikleri

Aslan burcunun temel özelliklerini anlatacağımız bu sayfamızda aslan burcu erkeği ve aslan burcu kadını hakkında bilgileri ayrıca aslan burcundan olan ünlüleri bulabileceksiniz.

Eğer aslan burcunda iseniz artık kendinizi beğenme huyunuzdan vazgeçmeniz ve hedeflerinize ulaşmak için yaratıcılığınızı kullanmanın zamanı gelmiş demektir.

24 Temmuz 23 Ağustos Arasında Doğanların Burcu Aslan Burcunun Temel Özellikleri

Aslan Burcu Özellikleri

Aslan Burcunun Yönetici Yıldızı: Güneş (En üstün güç temsilcisi)

Aslan Burcunun Grubu: Ateş, pozitif

Aslan Burcunun Cinsiyeti: Erkek

Aslan Burcunun Üstün Yeteneği: Plan kurma

Aslan Burcunun Özelliği: Cömertlik

Aslan Burcunun Emeli: Yükseğe ulaşmak

Aslan Burcunun Amacı: Çok şeye kavuşmak

Aslan Burcunun Anahtar Sözcüğü: Yaratıcılık

Aslan Burcunun Yenmesi Gereken Huyu: Kendini beğenmek

Aslan Burcunun Uğurlu Günü: Pazar

İlgili Makaleler

Aslan Burcunun Uğurlu Sayıları: 1, 4, 34, 653, 6743

Aslan Burcunun Uğurlu Taşı: Elmas, sarı safir, sarı pırlanta

Aslan Burcunun Uğurlu Renkleri: Koyu sarı, altın sarısı, sarı krizantem ve orkide

Aslan Burcunun Uğurlu Çiçekleri: Kırmızı gül, sarı krizantem ve orkide

Aslan Burcunun Sevdiği Kokular: Misk, portakal çiçeği ve gül

Aslan Burcunun Hoşlandığı Müzik: Neşeli ve oynak parçalar

Aslan Burcunun Olası Hastalıkları: Kalp ve kan dolaşımı hastalıkları

Aslan Burcunun Çok İyi Anlaştığı Burçlar: Yay, Koç

Aslan Burcunun İyi Anlaştığı Burçlar: Başak, Terazi, İkizler, Yengeç

Aslan Burcunun Anlaşamadığı Burçlar: Akrep, Kova, Boğa

Aslan Burcunun Arasının Ne İyi Ne Kötü Olduğu Burçlar: Balık, Oğlak

Aslan Burcunun Başarılı Olacağı Meslekler: Askerlik, doktorluk, kimyacı, dişçi, güzellik uzmanı, kara hava denizle ilgili işler

Aslan Burcunun Ünlüleri: Ahu Tuğba, Alexander Dumas, Alfred Hitchcock, Benito Mussolini, Bernard Shaw, Bill Clinton, Coco Chanel, Debussy, Dustin Hoffman, Fidel Castro, Gönül Yazar, Henry Ford, Madonna, Mata Hari, Napoleon Bonaparte, Neil Armstrong, Robert de Niro, Robert Redford, Uğur Mumcu

ASLAN BURCUNUN GENEL ÖZELLİKLERİ

Aslan Burcu Özellikleri

Aslan, kişiliğinde canlılığı, yaşam gücünü, ihtirası, yiğitliği ve asaleti temsil eder. Yürüyüşü, canlı hareketleri, sıcaklığı, sağlam ve sakin görünüşü ile tanınır. Asla kendisinden şüpheye düşürmeyecek güçlü bir yapıya sahiptir ve son derece sıcak kalplidir.
Doğallığı neredeyse çocuksu cazibesi ve gözlerinde parıldayan yaşam sevinci, birçoklarında reddedilemez etki bırakan bir çekim gücüne dönüşür. Böyle seçkin yeteneklere sahip bir başka burç yoktur.

Asalet, cesaret, doğru sözlülük, azim, sevme yeteneği, büyüklük, iyilik, gerçekten kurallara göre bir kişilikte birleşebilir. Bunun yanında, kibir, gurur, hakimiyet, küstahlık, kendini beğenmişliği de vardır ve eğer bu kötü huyları atarsa, çekilmez, bencil bir krala dönüşebilir. Kesin olan şey, bu özelliklerin ve burada sayılamayacak eğitim, arkadaş etkisi ve sosyal çevre gibi faktörlerin değişik kişiliklere yol açabileceğidir.

İdeal durumlarda dürüst, sıcak kalpli, geniş ve iyi insanlarla karşılaşabilir. Şaşırtıcı olan Aslan insanlarının büyük problemleri çözerken bile, sakinliklerini çabuk kaybetmeleridir. Kendilerine verdikleri değere bağlı olan ve her problemi çözmelerine yarayan güçlü azim, onları gıpta edilecek derecede hoş gösterir. Canlıları anlama ve dikkatlerini her şeyin özüne yöneltme yetenekleri vardır. Bu özelliği onu korkulan bir eleştirmen yapar. Gözüne batan her şeyi acı alaylar, yaralayıcı sözler, ve en iyi durumda kırıcı bir imayla acımasızca eleştirecektir.

Eleştirileriyle bir insanı kırıp kırmadığı onun için önemsizdir. Başka bir fikrin doğruluğunu kabul etmemekte direnir. Onun kararları hatasızdır.

Genellikle doğru olan öğütlerini severek paylaşır birisinin bunu isteyip istemediği önemsizdir. Tamamen iyi yüreklilikle buna teşebbüs eder, ama bazen bu öğütler, bazılarına fazla gelebilir ve bu yönüyle sevilmeyebilir. Aslanın yapısı herkese hoş gelmez.

Ayrıca hakimiyet hırsı, ilk bakışta anlaşılmasaydı gizli kalabilirdi. Aslan başka türlü yapamaz. Her şeye ve herkese hükmetmelidir. Buda onunla ilişkiyi zorlaştırır. Öte yandan çok duygusaldır. Eğer birisi ondan şüphelenmeye veya yeteneklerini sınamaya kalkarsa, hemen yakıcı cevaplarına maruz kalır. Bu tür bir yaklaşım, onu çok derinden yaralayacak ve tepkisi herkesi şaşırtacak kadar sert olacaktır. Ama ümitsizliği uzun sürmez, çünkü temel yapısı iyimserdir. Yaşama sevinci yüzeye çıkar.

Sevdiği ve kendisini seven sadık insanı ortada bırakmaz. Dürüsttür, eğilimlerini bilen birisi, ona güvenebilir. Kendini feda etme derecesine varabilen iyi kalpliliği, verdiği sözlerden anlaşılabilir.

İnsanları tanıma konusunda pek iyi değildir. Saf, çocuksu olabilir. Kötü niyetli insanlar tarafından kullanılma veya aldatılma tehlikesi içindedir. Yalancılar ve sahtekar işadamları için, o iyi bir kurbandır, onun iyi şöhretini ve güvenilir kişiliğini kullanarak herhangi bir kirli işe onu bulaştırmak isteyebilirler. Aslan insanları “hayatını sanat gibi yaşayanlara” hayrandırlar. Ama sanatla, basitliği birbirinden ayırt edemezler. Onlara uymaya şeyleri taklit etmeye çalışırlar. Bu yüzden ciddi sorunlarla karşılaşabilirler. Aslan insanı, esprili, girişken ve konuşkan bir dosttur. Şehrin gizli ama seçkin yerlerini bilir ve en iyi yemeğin nerede yenebileceği, en ilginç insanların nerelere gittiği gibi konulardan haberdardır. Onu sanat olaylarında, antika dükkanlarında ve bitpazarlarında görebilirsiniz, buraları iyi koku alan burnuyla bulur. Güçlü kişisel cazibesi ve doğallığıyla yeni insanlarla tanışması kolay olur. İnsanlar onun dostluğunu ararlar. Bir Aslanla arkadaş olmak herkes için kazançtır. İyimser canlılığı, etrafına da bir ferahlık yayar. Huzuru kendine güveni, bazen kendine fazla değer verme ve kibire dönüşebilir. Bunun için onu ciddiye alan ve eleştirme cesareti olan arkadaşlar seçmesi önerilir. Kibrinin ve gururunun tehlikeli sınırlarını aşmayı biliyorsanız, uzun tartışmalardan sonra yanına yaklaşabilirsiniz. O zaman mantıklı biri olabilir.

Hırsına bağlı olan bitmek tükenmek bilmeyen enerjisi, işte ve özel hayattaki başarısının temelidir. Bir şeyi ele alış biçimi, yapılaşmış yetenekleriyle birleşerek, ona doğuştan gelen bir lider kişiliği verir. Aslan insanları gerekirse inisiyatifi ele alırlar. Dizginler ondayken, hiç bir şey kötü gitmez. Onun için sorumluluk taşımak bir zahmet değildir ve “her şeyi iyi gitmeli” fikri, en zor durumları bile kolayca halletmesini sağlar. Ayrıca olayları büyütmeyi severler, ne zor bir işle uğraştıklarını gösterip hedefledikleri ilgi ve takdiri toplamak isterler.

Birisi ona yardım teklifinde bulunursa, gururu yüzünden reddedecektir. Böyle bir olay onun için yerin dibine geçmek gibidir.

Aslan insanları, genellikle çok aktif ve dinamiktir. Fakat avare ve tembel bir şekilde vakit geçirmeyi de onlardan iyi kimse bilemez. Uzun uzun “keyifli tembellik” yapmaları olasıdır. Hassas ve gururlu ruhlarını iyileştirmek için gerekirse hile yapabilirler.

Aslan burcu gücünü ve motivasyonunu fikirlerinden alır. Bir şeyden tam emin değilse veya kendinden şüphe ediyorsa, içindeki itici güç eksik demektir.

Aslan insanları, aile kurmaya karar verirlerse, dürüst iyi kalpli ve sevgi dolu bir eş ve ebeveyn olurlar. Yine de devamlı haklı olma iddiasına ve hakimiyet hırsına eğilimlidirler. İş hayatında durumları o kadar iyi değilse ve sosyal itibar sorunları varsa, dört duvar içinde özellikle çocuklar, hangi yoldan onun kalbine ulaşabileceklerini hemen öğrenirler. İlgi odağı olup eğilimlerinden emin olunduğu ve öğütleri dinlendiği sürece çok uyumludurlar.

Sizde Aslan burcunda mısınız burcunuza ne kadar güveniyorsunuz ve sizi anlatıyor mu? Aşağıdaki yorum bölümünden bizimle paylaşın. Nazlim.Net

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. ben boga burcuyum aslan burcuyla hic anlanlasamiyorum ama benim annem ve nisanlim aslan burcu ikisinide cok seviyorum!!!

  2. özelliklerini tamamen taşıyan bir aslan erkeğiğim burcumuz gerçekten de gurur duyulacak bir burç elbette bazı hatalarımız oluyor ama hatta bunlar kimi zaman çooook gıcık çekilmez derecede olan davranışlar olabiliyor ama yinede bizim burcumuzun üzerine yok bu eleştriyi rahatlıkla yaptım çünkü hiç kimse beni tanımıyor yoksa olumsuz yanlarımı aktarmak genel aslanlar gibi benimde hiç hoşuma gitmez benden de tüm aslanlara selamlar sevgiler eyvallah

  3. ben aslan burcunun bayanıyım ama bazı yerlerde 24 temmuzdan bazı yerlerdede23 temmuzdan baslatmaları benı dusunduruyor cunku ben aslan ozellıklerı taıyorum ve 23 temmuz dogumluyum aslan ıcın sayılan bütün özellıklerın coguna sahıbım ozellıklerımı sevıyorum tek sevmedıgım bu ozellıklerde kendı tasıdıgım sabırsız ve anı cıkıslarımın olmaması arkadaslarımı ve sevdıklerımı uzsemde benı bu yonumle kabul etsınler cunku o yonum ısıgın anıden yanıp sonmesı gıbıdır……

  4. burcumun özelliklerini taşıyan bir bayanım burcumdan çok memnunum en güzelyanı mert ve dürüst olmasıdır fakat aslan çok heybetli ve ağırdır onu tşımak her babayiğidin harcı olmuyor malesef tüm aslanlara sevgiler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir