Akrep Burcu Özellikleri

Akrep burcunun temel özelliklerini anlatacağımız bu sayfamızda akrep burcu erkeği ve akrep burcu kadını ayrıca akrep burcundan olan ünlüleri bulabileceksiniz.

Burçlar arasında en süper özellikleri ile diğerlerinden ayrılan akrep burcunun çok özel burada yazamayacağım özelliklerini tahmin etmişsinizdir. Çok vahşidir ve inanılmayacak şeyler yapabilir.

23 Ekim 22 Kasım Arasında Doğanların Burcu Akrep Burcunun Temel Özellikleri

Akrep Burcu Özellikleri

Akrep Burcunun Yönetici Yıldızı: Mars ve Pluton (Çekicilik, cazibe, savaş ve yeni şartları temsil eder)

Akrep Burcunun Grubu: Su, negatif

Akrep Burcunun Cinsiyeti: Dişi

Akrep Burcunun Üstün Yeteneği: Sezgi

Akrep Burcunun Özelliği: Kararlılık ve inceleme

Akrep Burcunun Emeli: Zenginlik

Akrep Burcunun Amacı: Hayat boyu zenginlik

Akrep Burcunun Anahtar Sözcüğü: Tutkulu

Akrep Burcunun Yenmesi Gereken Huyu: Acımamak, ihmal etmek

Akrep Burcunun Uğurlu Günü: Salı

İlgili Makaleler

Akrep Burcunun Uğurlu Sayıları: 8, 9, 53, 783, 6591

Akrep Burcunun Uğurlu Taşı: Topaz

Akrep Burcunun Uğurlu Renkleri: Kor kırmızısı, siyah

Akrep Burcunun Uğurlu Çiçekleri: Kırmızı karanfil, hanımeli, ateş çiçeği

Akrep Burcunun Sevdiği Kokular: Misk, manolya

Akrep Burcunun Hoşlandığı Müzik: Marşlar ve canlı parçalar

Akrep Burcunun Olası Hastalıkları: Boğaz, boyun, mesane, uretra, böbrek ve üreme organları hastalıkları, tansiyon

Akrep Burcunun Çok İyi Anlaştığı Burçlar: Balık, Yengeç

Akrep Burcunun İyi Anlaştığı Burçlar: Yay, Oğlak, Başak, Terazi

Akrep Burcunun Anlaşamadığı Burçlar: Boğa, Aslan

Akrep Burcunun Arasının Ne İyi Ne Kötü Olduğu Burçlar: Koç, İkizler

Akrep Burcunun Başarılı Olacağı Meslekler: Yönetici, organizator, endüstri lideri, komutan, satış yöneticisi, müdür, operator dişçi, teknik mühendis, gazeteci, kimyacı, müzisyen, müzik aletleri yapımcısı, tamirci, yazarlık, denizci, havacı

Akrep Burcunun Ünlüleri: Alain Delon, Alfred Nobel, Burt Lanchester, Charles Bronson, Christian Bernard, Diego Maradona, Indra Gandhi, Jody Foster, Katherine Hepburn, Linda Evans, M.Kemal Atatürk, Marie Curie, Mesut Yılmaz, Monet, Nadia Comanecchi, Nazlı Ilıcak, Pablo Picasso, Prenses Charles, Rock Hudson, Süleyman Demirel, Tansu Çiller, Voltaire

AKREP BURCUNUN GENEL ÖZELLİKLERİ

Akrep Burcu Özellikleri

Klasik astrolojide Akrep burcu, kötülüğü, cehennem ve sadizmi, hırsızlık ve şiddeti temsil eder. Akrep insanı, kötü gülümsemesiyle insanları tahrik eden bir şeytan mıdır? Hayır, Akrep kesinlikle bir şeytan değildir, ama insanlara şeytanca hareketler yaptırabilecek özellikler taşır.
Akrep insanının etkisi altında olduğu yıldız Plüton’dur. Plüton bütün yıldızların tersine, güçlü insancıl içgüdülerin yıldızıdır. Akrep insanının hayatındaki en önemli güdü, tutkuların ateşidir. Duyguların kontrolünü kaybederse, zehrinin ulaşabileceği alandan hemen uzaklaşmalı. Akreplerin her zaman aşırılığa kaçmaları olasıdır. Hiçbir burç, hem kötü işlerde böyle anlamlı başarılar elde etme yeteneğine sahip değildir.

Akrebin tutkulu olmasının kökleri cinselliğindedir. Akrebin, cinselliği en saf ve en esaslı biçimde bedenine uyarladığı söylenir. Cinsel arzular onun el sürülmemiş gücünün sadece bir görünüşüdür. Bunu, modern psikanalizin kurucusu Sigmund Freud’un ortaya çıkardığı “Her insanın içinde az ya da çok bir güç vardır ve bu güç onun düşünce, his ve hareketlerini belirler” teorisinde de görebiliriz.

Saf, tamamen gelişmiş bir Akrep, Zodyak’ın en etkileyici burcudur. Söylendiği gibi Pablo Picasso böyle bir Akreptir. Akrep erkeği çekilmez bir eştir. Gömlek değiştirir gibi sevgili değiştirir. Olgun Akreplerse, gerçeği bulma yolunda bitmek bilmez isteklerle dolu, kendilerine ve diğer insanlara karşı umursamaz olurlar. Bu burçta birçok dahi doğmuştur.

Buna rağmen, Hitler’in şeytani propaganda bakanı Geobbels hiç de böyle değildi. O, gelişmiş Akrebin bir prototipi miydi? Şüphesiz Geobbels Akrep insanının temel özelliklerini taşıyordu: agresiflik, güç, kendine güven, keskin zeka ve cesaret. En önemli özelliği, otoriteye olan inancıydı. Geobbels’in, “Führer”i Hitler’e olan Tanrısal sevgisi, onu dünya tarihinin en büyük ve vicdansız liderlerinden biri yaptı.

Bu tanınmış Akrebin yaşam öyküsünden sonra, bu burcun karakterini biraz daha açalım.
“İşin karmaşık yolu varken, neden basit yolu seçeyim?” sözü Akrebin hayatını anlatır. Burada da zeka küpünün zehirli fikirlerini görüyoruz. Onlar için hayat, yanımızdan huzur ve barış içinde geçmesini seyredemeyeceğimiz kadar kısadır. Herşey paramparça da olsa o kendi halinden memnundur. Tartışmalar, kavgalar, zafer veya yenilgiler; bunların hepsi Akrebe göredir. Anlaşmak sizin hiç hoşunuza gitmez. Huzuru sadece değişim aradığınızda istersiniz.

Hayat Akrep için bir deney sahasıdır, ama oyun bahçesi değildir. Yaptığınız her şeyi çok ciddiye alırsınız. Kesin sınırlarla çizilmiş bir amacınız vardır. Yolunuza çıkan her şeyle savaşır ve mümkünse yok edersiniz. Başkalarının oyunlarını bozmayı, onların hile ve strtejilerini açığa çıkarmayı seversiniz. Hiç kimse sizi aldatamaz. Siz bütün sahtekar ve yalancıları hemen fark edersiniz. İnsanın içini okuyan bakışlarınızın hedefi olan kişi, iç çamaşırlarıyla kalmış gibi olur. Oysa sizin kartlarınızı görmek çok az kişiye nasip olur. Birisi özel işlerinize burnunu sokmaya kalksa çok şiddetli tepki verirsiniz. Bu sizin için hoş bir durum değildir. Böyle tutumlar Akrebi kibirli, egoist ve hesaplı olmaya zorlar.

Ama sizin için “sağlıklı” bir egoizm, zararlı değildir. Kendinizi yolundan döndürülmeyen bir bozkır kurdu gibi hissediyorsunuz. Eğer “yoldayken”kendinize ve diğer insanlara karşı duyarsız oluyorsanız, bu sizin görev anlayışınıza göre “iyi bir şeyin” kanıtıdır. Biraz şüpheli olan, “amaç, araçları meşru kılar.” Sözüne göre hareket ediyorsanız.

Ama kendinizi kandırmayın. Kendinizden çok emin görünen Akrepte bile kibir ve benmerkezcilik, duygulu bir kalbi saklamak için bir örtüdür. Bütün insanlar gibi Akrep de sevilmek ister. Bağımsızlığına düşkün olsa bile yalnızlıktan acı çeker. Şiddetli bir şekilde bireysel özgürlüğü savunsa da bu sadece kendi yalnızlığını saklamak içindir. Akrep, kimsenin onu bağımsız bir yaratığı sevmeyeceğinden öyle emindir ki bu yöndeki bütün iddiaları şüpheyle karşılar. Bunun yanında Akrepler gerçekten sevildiklerini hissederlerse, en tutkulu ve güçlü aşıklar olacaklardır. Kimse kalbini sizin gibi konuşturamaz.

Bu sert kabuğunun altında yumuşak bir öz mü saklıdır? En azından olgun, gelişmiş Akrepler de bu durum geçerlidir. Zayıflık olarak görülmemesi gereken duygusallığının yanında soylu bir karakteri de vardır. Siz Akrep olarak, inatçı yapınızla daha zayıf insanlara güç veren tipte bir erkeksiniz, tipik bir” aşk çöpçüsü” sünüz. Bütün dost ve tanıdıklarınız duygusal problemlerini size anlatırlar. Hatta bazen istediğinizde de fazla. Herkes sizden kurtarıcı rolünü oynamanızı ister. Oysa siz bu role çok zor katlanırsınız. En iyisi siz bu “hobi” nizden bir meslek yaratın ve psikiyatr veya psikolog olun. Akrep insanlarının, dostlarının problemlerine gösterdikleri anlayışın sebebi kendilerinin de cennet ve cehennemden geçmiş olmalarıdır. Hatalarınızı bilme özelliğiniz size acı verebilir.

Tekrar gelişmemiş Akrep türüne dönelim. Bu kişi son derece bencildir. Böyle bir Akrep, amacına ulaşmak için her şeyi yapar ve bunu yaparken hiç düşünmez. Gaddar ve sadist olabilir, ona yapılan bir haksızlığı unutmaz. İntikam hırsı, düşmanını uçuruma itmek için en karışık entrikaları hazırlama gücü verir. Burada da maalesef hileci, katil ruhlu Akrebi açıkça görürüz.

Günlük hayatta Akrep insanlarıyla kolay kolay birlikte yaşanmaz, özellikle evlilikte. Buna rağmen onlarda güçlü, güvenilir, gerçekçi bir kişilik vardır. Akrepler her konuda başarılı olabilirler. Başka hiç bir burçta bu kadar çeşitli işler yapan insanlar yoktur. Başarılı sporcular, öncü bilim adamları ve dahi sanatçıların çoğu Akrep burcundandır. Evet, beceriksiz olmakla birlikte yaratıcılıkları onları sanatçılığa yöneltiyor. Hayat, Akrep insanına bizim anlama sınırlarımızı aşan şeylerle uğraşma yetisi vermiştir. Buradan Hz. Muhammed ve Martin Luther gibi büyük din liderlerinin Akrep burcunda doğmalarının bir rastlantı olmadığı görülür.

Sizde Akrep burcunda mısınız burcunuza ne kadar güveniyorsunuz ve sizi anlatıyor mu? Aşağıdaki yorum bölümünden bizimle paylaşın. Nazlim.NET

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

9 Yorum

  1. Gerçekten bazıları çok uyum sağlıyor. Kıskançlık oluyor çok dışarıdan görenler farklı bakıyor havalı falan kendini beğenmiş gibi ama yakından tanımaları gerek bence.

  2. gerçekden yazılanların herşey kendimde var sadece asu ya cevap vermek isdiyorum biz aslında duygusalız ama bize bi ihaned veya bizi kızdıran bi olay oldugunda gaddarlaşıyoruzz =)

  3. evet bende akrep burcuyum ama tam akrep burcundan terazi burcuna geçiş gününde doğmuş o yüzden bu sene akrep seneye terazi burçlarının özelliklerini gösteriyorum bu sitedeki her şeyi çok beğendim fakat ben gaddar olamam çünkü en büyük huyum her iki burcumdada duygusallık ve de iyi olmaktır bu yüzden sizi kınıyorum

  4. benimde hem burcum hem yükselenim akrep ve tarif ettikleri gibiyim ve ahunun ki gibi benimde karşımdaki insanları bakışlarından anlıyorum ve ayrıca çok şüpheciyim

  5. Akrep; mükemmel,bir çok yönden üstün ve özel bir buçtur..Tabiki anlamasını bilebilene…

  6. AKREP BURCUYUM YÜKSELENİMDE AKREP AKREP ADINA YAZILAN HERŞEY TIPKI BENİ ANLATIYOR ÇÜNKÜ BÜTÜN ÖZELLİKLERİNİ TAŞIYORUM VE AKREP OLMAK Bİ AYRICALIKTIR AYRICADA AKREP OLAN KİŞİYİ SADECE BAKŞILARINDAN KONUŞMA HAL HAREKETLERİNDEN ÇOK KOLAY ANLIYORUM VE YÜZDE 90 DA AKREP BURCU OLDUĞUNU ANLADĞIM KİŞİ GERÇEKTEN AKREP ÇIKIYOR…DİYORUM YA AKREP ÇOK BAŞKA!!!

  7. evet bi çogu bana uyuyo ama bi tek kinci olamıyorum okadar gaddar degilim ama yapılan hiçbirşeyi asla unutmam

  8. eVeT YaZdiGiNiZ hErSeY dOrU uGuRlu ReNgiM siYaH. SiYaH zAtEn bEniM HayAtiMiN aNlAmi CoK t$k eDeriM Bu pAyLa$iM iCiN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir