Boğa Burcu Özellikleri

Boğa burcunun temel özelliklerini anlatacağımız bu sayfamızda boğa burcu erkeği ve boğa burcu kadını hakkında bilgileri ayrıca boğa burcundan olan ünlüleri bulabileceksiniz.

Aşırı derecede zengin olmak isteği ve lüks sefaya olan düşkünlüğü onu diğer burçlardan ayıran en temel özelliğidir. Çok alıngan olması ve aşırı bencil olması da diğer özelliklerindendir.

21 Nisan 21 Mayıs Arasında Doğanların Burcu Olan Boğa Burcunun Temel Özellikleri

Boğa Burcu Özellikleri

Boğa Burcunun Yönetici Yıldızı: Venüs (Güzellik, sevgi ve güzel sanatları temsil eder)

Boğa Burcunun Grubu: Toprak, negatif

Boğa Burcunun Cinsiyeti: Dişi

Boğa Burcunun Üstün Yeteneği: Sıcakkanlı olmak ve istediğini bilmek

Boğa Burcunun Özelliği: Dost ruh ve koruyuculuk

Boğa Burcunun Emeli: Devamlı ileri atılım

Boğa Burcunun Amacı: Mal, mülk, lüks ve büyük servet sahibi olmak

Boğa Burcunun Anahtar Sözcüğü: Süreklilik

İlgili Makaleler

Boğa Burcunun Yenmesi Gereken Huyu: Alınganlık, küsmek, lüks özlemi ve bencillik

Boğa Burcunun Uğurlu Günü: Cuma

Boğa Burcunun Uğurlu Sayıları: 5, 6, 13, 188, 4524

Boğa Burcunun Uğurlu Taşı: Zümrüt

Boğa Burcunun Uğurlu Renkleri: Pembe, gök mavisi, krem ve koyu yeşil

Boğa Burcunun Uğurlu Çiçekleri: Kırmızı gül, pembe karanfil ve şebboy

Boğa Burcunun Sevdiği Kokular: Karanfil, elma çiçeği

Boğa Burcunun Hoşlandığı Müzik: Senfoniler

Boğa Burcunun Olası Hastalıkları: Boğaz, boyun ve hormon hastalıkları

Boğa Burcunun Çok İyi Anlaştığı Burçlar: Başak, Oğlak

Boğa Burcunun İyi Anlaştığı Burçlar: İkizler, Yengeç, Balık, Koç

Boğa Burcunun Anlaşamadığı Burçlar: Kova, Aslan, Akrep

Boğa Burcunun Arasının Ne İyi Ne Kötü Olduğu Burçlar: Terazi, Yay

Boğa Burcunun Başarılı Olacağı Meslekler: Hemen hemen her mesleğe yeteneğiniz var Askerlik, doktorluk, kimya alanı, dişçilik, mimar, müteahhit, demir çelik işleri, ticaret, mühendislik, endüstri dalları, bankacı, pratik meslekler

Boğa Burcunun Ünlüleri: Asil Nadir, Barbra Streisand, Cher, Erol Büyükburç, Gary Cooper, Henry Fonda, Hitler, Honore de Balzac, Johannes Brahms, Kanuni Sultan Süleyman, Karl Marks, Kraliçe II. Elizabet, Lenin, M.Ali Clay, Nükhet Duru, Öztürk Serengil, Rudolph Valentino, Salvadore Dali, Shakespare, Sigmund Freud, Stevie Wonder.

BOĞA BURCUNUN GENEL ÖZELLİKLERİ

Boğa Burcu Özellikleri

Boğa, varlığıyla dünyaya renk ve zenginlik katan, umudun burcudur. Boğasız bir burçlar çemberi düşünülemez. Sabırlı, sorumluluk sahibi Boğa, burçlar içinde en insancıl ve sıcakkanlı olanıdır. Doğa ona bütün insancıl davranışları bahşetmiştir. Boğa insanı, ruhsal varlığına olduğu kadar, maddesel varlığına da bağlıdır. Burç, aşkın yıldızı olan Venüs tarafından yönetilir.

Gezegenin etkisi, onun sanatsal başarılarından çok, sanat eserlerinin hem maddi hem manevi değerlerini tahmin ve takdir edebilme gücünde görülür. Sanatla sadece manevi olarak ilgilenmekle kalmaz, herhangi bir sanat eserini kendi koleksiyonunda görmekten büyük zevk alır.
Doğayı seversiniz; boş zamanlarınızı balık avlayarak veya dolaşarak geçirirsiniz. Bu sizin doğaya ve toprağa bağlılığınızı gösterir.

Bu yüzden ani değişikliklerin meslek ve özel yaşamınızda dengenizi bozması şaşırtıcı değildir. Yer değiştirdikten sonra kendinizi yeniden huzurlu hissetmeniz zaman alır. Kendinizi her şeyin sonsuza kadar süreceğine inandırırsınız. Bunun sebebi ise, güven ve dayanışma isteğinizdir. Size göre bunlar her değişimde tehdit altındadır. Siz bir sabır, istikrar ve dayanıklılık örneğisiniz. Başkaları bir şeyden uçar gibi kaçarken, siz dayanırsınız ve ellerinizdekileri koruyup saklarsınız. Etrafınızdakileri her şey tuz buz olsa bile, siz onları toplayıp tekrar bir araya getirebilecek yapıda bir insansınız.

Diğer yandan da dış çevreye çok zor uyum sağlarsınız ve bundan dolayı kuralları kesin olan işleri seversiniz. Ama bu, çeşitli teşebbüslerde bulunmayacağınız anlamına gelmez. Kritik durumlarda cesaretini ilk kaybeden siz olmazsınız. Koruma iç güdünüzün güçlü olduğu aşikardır.
Böyle durumlarda varlığınızı ve malınızı korumak için alışılmadık ölçüde güç ve irade gösterebilirsiniz.

Boğa insanı, mantığından çok duyguları tarafından yönetilir. Bu nedenle tahminen okulda “ezber dersleri”nde diğerlerine yetişmek için zorluk çekmiştiniz. Büyük başarıları, sadece kendinizi bir şeye duygusal olarak bağlı hissettiğinizde kazanırsınız. Bu duygu eksik olursa, konuya olan ilginiz de hemen dağılır.

Çocukluktan itibaren sevgi ve aşırı ilgiye ihtiyacınız vardır. Bu yetişkin olduğunuz zaman bile bastıramadığınız bir içgüdüdür. Bu karşı cinse olan bağlılığınız için de geçerlidir. Onlar sizi çeker, ama yine de ilk adımı atan siz olmazsınız. Kendinizi hareketli bir dış dünyaya bırakırsınız. Buda sizi çoğunlukla istenen başarıya götürür.

Ara sıra arkadaşlarınızı beklenmedik ataklarla şaşırtmanız, şimdiye kadar söylenenlerin bir inkarı değildir. Bu sadece duygularınız incindiğinde geçerli olur. O zaman hayvanlar alemindeki akrabalarınız gibi şiddetle hücuma geçebilirsiniz.

Doğrusu, kontrolünüzü kaybedip adeta yolunuza çıkan her şeye toslayacak hale gelmeniz, uzun zaman alır. Bunda zarar görmek istemeyen kişiler, bu konuda uyarılmalıdır. Boğa insanının krizleri korkunç olabilir ve bunun sonuçlarını hiç düşünmez. Böyle durumlarda sakin kalmayı becermesinin tek sebebi, dik kafalılığıdır. Çünkü damarına basıp, sinirlendirmek uzun zaman alır.

Boğa genelde sabit fikirlileri temsil eder ve hayatı değişmez bir siyah beyaz resim gibi görür. Aynı zamanda yakın çevresindeki insanlarla birlikteyken anlaşmaya daha yatkındır. Siyah ve beyazın yanı sıra gri tonlarında olduğunu görmeye çalışmalısınız. Eğer ara sıra pes etmeyi öğrenirseniz, hayatınız kolaylaşacaktır.

Bunun yanında dayanıklılık ve sabrınız, başarınızın temelidir. “Devamlı akan damlalar taşı deler.” Atasözünde olduğu gibi, başarılı olmanız, yükselmenizin anlık olmamasına bağlıdır.

Finansal kararlarda çok dikkatlisinizdir ve her riski önceden hesaplarsınız. Sizi sevmeyen biri, size cimri bile diyebilir. Bunun sebebi hayatın her döneminde, biriktirdiklerinizle ayakta kalmayı istemenizdir.

Boğa erkeği, manevi olan her şeye bağlı olmasına rağmen, bir kadının bütün entelektüel yanını ortaya koymasına çok da değer vermez. Bu durumda kadın erkeğin kayıtsızlığını ifade eden soğuk bakışlara maruz kalır. Bu noktada, Boğa kadını da Boğa erkeğine çok benzer.

Akıllı insanlarla sohbet etmeyi sevmesine rağmen, filozofu oynayan bir adamın Boğa kadını karşısında hiç şansı yoktur. Kadın ya da erkek olsun, bir Boğa bütün insanlara, istediklerini yapma hakkı tanır, karşısındaki insanın bir serseri, bilim adamı veya çöpçü olması fark etmez.

Kendisine de kendini ortaya koyma hakkı tanır ve çok belirgin olan eşitlik sayesinde diğerlerine de bu hakkı verir. Bu bazen garip tiplerle arkadaş olmanıza yol açar. Beraber olmaya katlanamadığınız kişiye bunu hissettirir ve onu aranıza almazsınız. Buradan da dürüst yapınız anlaşılabilir.

Boğalar fiziksel olarak çok çekicidirler ve doğanın bu hediyesinin bilincindedirler. Bakımlı görünmeye büyük özen gösterirsiniz. Sizin için kendinize bakmak çok anlamlı bir iştir. Anlamlılık ve anlamlı ifade, size başkalarından daha çok şey ifade eder. Kendinizi göstermek için yaptığınız hareketlerin hepsi çevrenizin -en çok da onları kıskandırarak- dikkatini çekmek içindir ve bunu genelde başarırsınız. Söylediğimiz gibi Boğa, Venüs tarafından yönetilir. Özlem ve duygu yoğunluğuyla çok sıkı ilişkili olan Ay’ın etkisi altındadır. Duygularınızı ifade etmek size zor gelse de özlem ve hislerin tadını çıkarmayı istersiniz.

Kesinlikle konuşkan, çok sesli ve düşüncelerini açıkça belirten iyi bir dinleyicisiniz.
Boğa insanlarının yaşam boyu savaşacakları bir eğilimleri vardır; zevkle ve çok fazla yerler. Bu yüzden de fazla kilolarına karşı devamlı bir savaş içindedirler. Üstüne üstlük zaten iri vücut yapıları vardır. Bazıları, bir bira reklamını seyrederken bile kilo aldıklarını söylerler. Eğer dünyevi zevklerden diğer ölümlülere göre daha fazla zevk alıyorsa, bunda Boğa insanının ne suçu olabilir ki?

Boğa insanları inisiyatifi ele almazlar. Onlara göre, önemli bir karar, Getireceği zarar ve yararları düşünerek ya da ölçüp biçerek sakin bir şekilde vermek daha iyidir. Kararı veren Boğa harekete geçer. Artık onu durdurmak mümkün değildir.

Sizde Boğa burcunda mısınız boğa burcunuza ne kadar güveniyorsunuz ve sizi anlatıyor mu? Aşağıdaki yorum bölümünden bizimle paylaşın. Nazlim.Net

İlgili Makaleler

6 Yorum

  1. boğa burcuyum ve boğa burcuyla tüm özelliklerm tutuyor inatçı,duygusal,mantığımla deil duygularımla hareket ederm bir tek şu özelliğim uymuyor sabırsızzıımm :)

  2. küsmek ve bencillik dişinda bütün özellikler tutuyor.hayatta kendimden çok karşımdakini düşünürüm.güzel bir burç.şanslıyım bence…

  3. Bence iyi bir dinleyici disinda hepsi tutuyor ama ben yaylarla iyi anlasirm keske aslanlada anlassam

  4. güzel bircok sey uyyor evet ama inatci deyiliz bence takintiliyiz… gercekten kendi karekterimi cok beyeniyorum boga burcu oldugum icinde cok memmunum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir