Başak Burcu Özellikleri

Başak burcunun temel özelliklerini anlatacağımız bu sayfamızda başak burcu erkeği ve başak burcu kadını hakkında bilgileri ayrıca başak burcundan olan ünlüleri bulabileceksiniz.

Toplum içerisinde beğenilmeyi ve başarıya ulaşmak için disiplinli bir şekilde çalışmayı hedef almış başakların durumuna bakalım şimdide arkadaşlar.

24 Ağustos 23 Eylül Arasında Doğanların Burcu Başak Burcunun Temel Özellikleri

Başak Burcu Özellikleri

Başak Burcunun Yönetici Yıldızı: Merkür (Zeka, dil ve canlılık temsilcisi)

Başak Burcunun Grubu: Toprak, negatif

Başak Burcunun Cinsiyeti: Dişi

Başak Burcunun Üstün Yeteneği: Disiplinli ve metotlu bir hayat

Başak Burcunun Özelliği: Dikkatli ve her şeyle ilgili olmak

Başak Burcunun Emeli: Toplum içinde beğenilmek

Başak Burcunun Amacı: Başarı yolunda daima yükselmek

Başak Burcunun Anahtar Sözcüğü: İnceleyicilik

Başak Burcunun Yenmesi Gereken Huyu: Çekingenlik ve cesaretsizlik

Başak Burcunun Uğurlu Günü: Çarşamba

İlgili Makaleler

Başak Burcunun Uğurlu Sayıları: 0, 5, 16, 888, 6848

Başak Burcunun Uğurlu Taşı: Koyu mavi safir

Başak Burcunun Uğurlu Renkleri: Açık sarı, açık mavi ve kobalt mavisi

Başak Burcunun Uğurlu Çiçekleri: Açelya, sarı menekşe, lavanta çiçeği

Başak Burcunun Sevdiği Kokular: Leylak, limon ve sardunya

Başak Burcunun Hoşlandığı Müzik: Eski, romantik şarkılar

Başak Burcunun Olası Hastalıkları: Karın bölgesi hastalıkları, karaciğer, pankreas, bağırsak, apandisit, ayak ve sinir hastalıkları

Başak Burcunun Çok İyi Anlaştığı Burçlar: Boğa, Oğlak

Başak Burcunun İyi Anlaştığı Burçlar: İkizler, Yengeç, Balık, Koç

Başak Burcunun Anlaşamadığı Burçlar: Kova, Aslan, Akrep

Başak Burcunun Arasının Ne İyi Ne Kötü Olduğu Burçlar: Terazi, Yay

Başak Burcunun Başarılı Olacağı Meslekler: Çeşitli ilim dalları, özellikle eczacılık ve teknik alanlar, edebiyatçı, yazar, gazeteci, yayıncı, kitapçı, matbaacı, sekreter, araştırmacı, postacı, muhasebeci

Başak Burcunun Ünlüleri: Adnan Saygun, Agatha Christie, A. Dvorak, Buyuk İskender, Greta Garbo, Jimmy Connors, Larry Hagman, Linda Gray, Michael Jackson, Peter Falk, Peter Sellers, Pierre Curie, Raquel Welch, Richard Gere, Sean Connery, Sophia Loren, Uğur Dündar, Vitali Hakko

BAŞAK BURCUNUN GENEL ÖZELLİKLERİ

Başak Burcu Özellikleri

Kendinizi müzede gibi hissettiğiniz bir evdeyseniz ve orada kalemler yazı masasının kenarına paralel yerleştirilip, kitaplar büyüklük sırasına göre dizilmişse, ve ortam desintan kokuyorsa, hiç şüphe yok ki evin sahibi Başak burcunda doğmuştur. Aklın gezegeni Merkür tarafından yönetilen Başağı, dış çevresi ve ruhsal durumundaki karmaşa kadar rahatsız eden bir şey yoktur.

Zodyak’ın altıncı burcu olan Başağın en önemli özelliği akıllı olması ve doğruyu yanlıştan ayırabilme yeteneğinin olmasıdır. Bu burçta doğanlar dikkatlidirler, ölçüp biçerler, düşünürler, karşılaştırırlar ve ondan sonra karar verirler.

Sözünü ettiğimiz bu özellikler, Başağı titizlik delisi gibi gösterebilir. Diğer yandan Başak insanlarına, dürüstlük ve samimiyete dayalı büyük özen göstermek gerekir.

Başağın ayakları sımsıkı yere basar, zaten onu etkileyen madde topraktır. Zodyak’ın problemli üyeleri, özellikle birine dayanma ihtiyacı duyan Yengeç için, Başak huzur ve güven kaynağıdır. Bazı insanların aklını başından alan ve akılcı hareketlerin imkansız olduğu düşünülen durumlar, Başağı şaşkına çevirmez. Verilmesi gereken kararları, bilgisayar kadar güvenilir ve doğru verebilir. Doktorluk veya hemşirelik gibi çabuk ve doğru karar vermenin bir insanın yaşamını kurtardığı mesleklerde bu burçtan insanların bulunmasına şaşırmamak gerekir. Başak, devamlı mızmızlanan müşterilerin sayısız şikayetleriyle uğraşması gereken bir otel müdürü olarak da sakinliğini korur ve gerekeni yapar.

Buraya kadar söylediklerimizi bir sonuca bağlarsak, Başak karmaşık olmayan ve belki biraz tek yönlü bir burç gibi gözüküyor. Farklı bir ruhsal yönü yok gibidir.

Ama peşin hükümlerden kaçının. Çünkü Başak burcunun tüm karakterini henüz ele alamadık. Merkür ün çocukları olan Başaklar çok akıllıdırlar, asla sıradan veya soğuk değildirler. Duygusal anlarda nadiren tepki göstermeleri onların duygusuz olduklarını göstermez. Başak insanları zayıf noktalarını tümüyle bildikleri için kendinden şüphe etmeye meyillidirler. Ama şüpheleri, varlıklarının manevi temelini sarsacak kadar ileri gitmez. Bunun için toprak unsuruna kök salmışçasına bağlıdırlar. Başaklar bu dünya da yer edinme konusunda kendilerinden şüphe ederler.

Bundan dolayı daha önce yaptıklarını koruma ve güvensizliklerini giderme çabaları vardır. Başakların kutsal kitabı takvimleridir. Buna en önemsiz anları bile işaretleyeceklerdir. Ama kader planlanamadığı için, bu dünyada en uyanık Başağın bile tahmin edemeyeceği şeyler olur. Bir kaos içine düşme korkusu yüzünden bazı Başaklar aşırı hareketlere eğilimlidir. Hayat planlarını öyle abartırlar ki, her coşku ve heyecan daha doğmadan yok edilir. Etraflarına koruyucu bir duvar örerler ve sonra da hapisteymiş gibi yaşadıklarından şikayet ederler.

Başakların göze çarpan başka bir özelliği de kendilerine çok dikkat etmeleridir. Bu, başka burçların sinirine dokunabilir.

Aşırı dikkatlilik, Başaklarda sadece dış görünüşte kalmaz. Bu burcun üyeleri iç dünyalarını da acımasızca incelerler. Kendilerinin ve diğerlerinin zayıf noktalarını görürler. Başak tarafından yapılacak bir eleştiri, karşı taraf için acı olabilir. Ama bunun içinde bir parça gerçeklik de her zaman vardır.

Başaklar, büyük iddialar ve gerçekler arasındaki çelişkiyi hemen fark ederler. Bu yüzden gerçekten sakin ve keyifli olduğu anlar çok nadirdir. O her olayı çok ciddiye alır. Ufak bir alay, kaba bir söz karşısında Başak köşesine çekilir ve görünmez olur. Başkalarını cesaretlendirdiği konuları kendisi yapamaz. Alaylı sözleri yanlış anlar. Zayıf noktalarına rağmen Başağın ölçülü ve güvenilir bir karakteri vardır. Bu arada sakin görünüşünün altında bastırılmış olan kuşku ve güvensizlik, bir gün patlayabilir. Sadece Başak çift karakterli değildir. İkizler, Balık, Yay gibi burçlarda öyledir. Bir öğüt: Başak kontrolünü kaybederse, onu kendi haline bırakın. Böyle değişimler “vahşi Başak” ta tam bir fırtına etkisi yaratır. Yine de bu durum, Başak insanlarının her endişe ve sorunu içlerine atmaları ve sonradan “psikosomatik” hastalıklardan acı çekmelerinden iyidir. Başak fiziksel sebeplerden çok, duygusal sebeplerden oluşan hastalıklara karşı özellikle duyarlıdır. Başkalarının sorunlarını çözerken, kendi problemlerinin üstesinden gelir. Yardım işlerindeki görevlilerin çoğunun Başak burcundan olmaları bu nedenledir.

Sorunlu özelliklerden laf açılmışken, Başaklar haylazlık etmeyi severler. İnsanlığın geri kalanından farklı olduklarını düşündükleri için korkunç züppe olabilirler. “Güçsüz” buldukları insanların sorunlarına burunlarını sokarlar.

Eğer kişiliğinin vahşi ve aşırı titiz yanlarını göz ardı edersek, Başaklar güvenilir, çalışkan, dikkatli, akıllı ve temelci insanlardır. Aileleri ve dostlarıyla yakından ilgilenirler. Yanına yaklaşılması kolay insanlardır. Eşyaları dikkatli kullanmayı bilirler, onlara ödünç bir şeyi verirseniz, aynı şekilde geri alacağınızdan emin olabilirsiniz. Bunun dışında onları yöneten akılcı Merkür, bir bardak şarapla çakır keyif olmalarını sağlar. O zaman biraz katı olan Başaklardan, kendileriyle bile dalga geçebilen esprili hikayeciler çıkar.

Son olarak, özellikle yaşlı Başak insanlarını ilgilendiren bir konuya değinmeliyiz. Başaklar düzenli yaşam anlayışlarından dolayı uzun yıllar yaşarlar. Yalnız yaşamayı tercih ederler. Başak insanları gençken bile parti çılgını değildirler. Arka planda olmayı severler, sadece saygıdeğer başarılarla göze batmayı isterler. Kendilerine ihtiyaç duyulduğunu bilmek, iş ve aile yaşamlarına anlam katar. Çocukları evden ayrılıp hayat arkadaşlarını kaybettiklerinde yalnızlaşırlar. Her şeye rağmen Başak insanlarının birçok kültürel ilgi alanları vardır, okurlar, müzik dinlerler, çok yaşlanmamışlarsa tiyatroya veya konsere giderler. Kitap ve müzik onlar için çok önemli olmasına rağmen, insan ilişkileri ve sıcaklığının yerini dolduramazlar.

Özellikle Başak insanları yaşlanınca sabit fikirli ve hareketsiz olurlar. Gençler bundan korkmamalı ve bu muhafazakar görünüşün altında sadece güvensizliğin yattığını düşünmelidirler. Yaşlıların ne dediğini dinlemelidirler. Başak erkeklerinin hikayeleri özellikle hoştur, çünkü eşsiz bir hafızaları vardır.

Sizde Başak burcunda mısınız başak burcunuza ne kadar güveniyorsunuz ve sizi anlatıyor mu? Aşağıdaki yorum bölümünden bizimle paylaşın. Nazlim.Net

İlgili Makaleler

7 Yorum

  1. Benimde bir arkadaşım ikizler ben başak hiç anlaşamıyoruz o daha hareketli ve enerjik bense daha sakin olunca olmuyor.

  2. İnanmıyırson neden okuyorsun salak salak yorumlar yapıp insanların sinirlerini bozma!!!!

  3. bu faniler aklını git gide kaybediyor. burç ne abi ya basaklar zekidir demiş e o zaman zeki bir insan böyle batıl inançlarda bulunmaz bu özelliklerin burçla ne alakası var her insanda bulunabilir doğduğu,büyüdüğü çevreye bağlı ailesine bağlı RABBİM ıslah eylesin!!!

  4. Basak burcuyum ikizler burcuyla evliyim siz anlastiklarini soyluyorsunuz fakat diger astroloji bolumlerine baktigimda anlasmadiklarini soyluyor bizdede iki durumda var hangisi dogru acaba tesekkurler

  5. çok doğru bu bilgilere katılıorum eh bu burcu görenler kıskansın kimse bu burc kadar özel olamaz :)

  6. EWET BILGILER GENEL OLARAK DOGRU ANLATILMIS AMA BAZI BILGILER YANLIS ARKADASIN DEDIGI GIBI ARKA PLANDA OLMAYI FAZLA SEWMEM AYRICA GENÇKENDE PARTI CILGINI DEILDIRLER DEMIS BUDA YANLIS BANA GORE MUZIK BENIM HAYATIMDIR COK DA SEWERIMMMMM AMA YINE DE ELLERINIZE SAGLIK GUZEL OLMUS EMEGINIZE SAYGI DUYMAK LAZIMMM

  7. genel olrak evt anlatıyo ama mantıklı bulduğum bir işte arka planda kalmayı sevmm!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir