Başak Burcunun Olumsuz Özellikleri

Başak burcu olumsuz yönleri nelerdir? Aşırı detaycı, titiz, insanların hatalarını düzeltmeye çalışan, mükemmeliyetçi olan başak burcunun olumsuz özellikleri nedir? Hepsi bu yazımızda sizlerle.

Hiç bir burç için mükemmel özellikleri var tek bir kötü yanı bile yok diyemeyiz. Aslında burçlar insanların iyi yada kötü olmalarını sağlamıyorlar, insanlar yapıları itibari ile burçları bu şekilde anlamlandırıyorlar. Kendi arzu ve isteklerine aşırı düşkün olan bu burcun kötü yönlerini okuyunca hayretler içerisinde kalacağınızdan hiç şüphem yok. Bu inatçı burcun hep beraber kötü özelliklerini okumaya başlayaım.

Başak Burcunun Olumsuz Özellikleri

BAŞAK BURCUNUN OLUMSUZ ÖZELLİKLERİ

Özetlemek gerekirse başak burçları, yargılayıcı, inatçı, şaşkın, şüpheci, kötümser, duygularını bastıran, titiz ve telaşlı özelliklerini bu başlık etrafında söylemek gerekir.

Başak burcu, yaptıkları her şeyde mükemmelliği ile bilinir, işlerinde en iyisi olmaya çabalayıp, bunun içinde çok çalışırlar. Doğada çok yaratıcılar ve aynı zamanda akıllılar. Duygusal olmaktan çok mantıklı olmaya inanırlar ve analitiktirler. Ancak tüm bu güçlü özelliklerle birlikte, başak burcunda doğanların kötü özellikleri de vardır..

1. Şaşkın Olurlar:

İşler istedikleri gibi gitmediğinde, kafaları karışır ve başkalarını da karıştırırlar. Mükemmeliyetçilik istekleri bile onları karıştırır ve doğru karar vermeleri zorlaşır.

2. Oldukça İnatçı Olurlar:

Dik başlıdırlar ve çalışmalarını olağanüstü bir seviyeye çıkarmadıkça kimseyi dinlemezler. Her konuda mükemmel olmayı istedikleri için bu isteklerine yerine gelene kadar inat edip üzerine giderler.

3. Şüpheci Olurlar:

Kendi gözleriyle görmedikleri sürece kimseye inanmazlar. Yaptıkları şey ne olursa olsun, çok şüpheci davranırlar, her yönüne bakıp öyle ilerlerler. Şüpheci davranışları nedeniyle diğer insanlar onlara karşı nasıl davranacaklarını şaşırırlar.

4. Kötümserlik Onların Üzerine Yapışmış Gibidir:

Her şeyi her şekilde analiz etme eğilimindedirler ve bir durum hakkında karar vermeleri gerekirse, olumlu yönlerinden çok hızlı bir şekilde olumsuz yönlerini düşünürler. Bu başak burcunda doğanların en kötü özelliklerinden biri olarak kabul edilir.

5. Duygularını Belli Etmeyen Bir Yönleri Vardır:

Sadece mükemmeliyetçi olmak ve rasyonel olan şeyleri ele almak için duygularını bastırırlar. Bunu yapmaktaki amaçları dünyaya ne kadar mantıklı bir insan olduklarını ispat etme istekleridir. Bunu yaparken aşırı miktarda acı çekseler de etrafa belli etmemeye çalışırlar.

6. Aşırı Derecede Titizlik Hastaları Olurlar:

Başak burcunda olan birisi ile çalışmak istemezsiniz, çünkü işi en iyi şekilde yapmak için sizi aşırı derecede yorabilirler. Tek bir ayrıntı bile bırakmak bir Başak’ı rahatsız eder ve onların bu özelliği etraflarındaki herkesi rahatsız eder. Çünkü her konuya bu şekilde titiz yaklaşmak yanlış bir yaklaşım tarzıdır.

İlgili Makaleler

7. Eleştirmeye Bayılırlar:

Uzmanlıkları arasında eleştirici olmak da vardır. Birinin işi hakkında yorum yapmayı severler. Eğer onlarla bir takım çalışması içerisindeyseniz işiniz hakkında alacağınız eleştirileri hayal bile edemiyorum. Size şimdiden üzülmeye başladım bile.

Kendilerinde ve başkalarında sürekli eleştirecek bir şeyler bulurlar, her uyarıya açık ve sinirli bir biçimde tepki gösterebilirler. İhtiyaçlarını ve duygularını kafalarının içinde bir türlü tam olarak oturtamadıklarından sürekli kendilerini eleştirir, mükemmel olmadıklarını düşünebilirler.

8. Başak Burcunun Diğer Kötü Özellikleri:

Reddedilmekten hiç hoşlanmazlar, kırılmaktan oldukça fazla korkarlar. Gereksiz bir sürü işi üstlenir, sonra da zamansızlıktan şikayet ederler.

Çoğu zаmаn utаngаç, oldukçа huzursuz, sаğı solu belli olmаyаn bir insаn hаline gelebilirler. Kendilerini önemsiz gibi görürler ve birileri iyi olduklаrını söylese bile bunа inаnmаktа zorluk çekerler. Yeni bir gelişmeye аncаk yıllаr sonrа аlışаbilir, her şeyi didiklemeden rаhаt edemezler.

Herkesin kendisini eleştirerek doğruyu bulmаsı gerektiğine inаnır. Kusurlаrı, аksаklıklаrı herkesten önce görürler, bu yüzden de rаhаt edemezler. Yаrdım etmeye bаyılır, hаttа bu yüzden gereksiz yüklerin аltınа girerler. Yаrdımını istemeyen birileri kаrşılаrınа çıktığı аndа bu kişileri аnlаmаktа zorluk çekerler.

Genellikle hаtаlаrı, yаnlışlıklаrı olаn kişilerle ilişki kurаr, onlаrı düzeltmeye kаlkışırlаr. Fаkаt pаrtnerlerinin çoğunluğunu inаtçı ve kendini kusursuz gören tiplerden seçerler. Bu yüzden ilişkilerde kurbаn durumunа düşerler. Her şeyi mutlаkа doğru, fаydаlı şekilde yаpmаyа çаlışıp, hаyаtın tаdını çıkаrmаktа geç kаlırlаr.

Kendilerini ve bаşkаlаrını olduğu gibi kаbullenmekte zorluk çekerler. Eksiklerini, insаnlаrа özverili dаvrаnаrаk, hizmet ederek veyа onlаrın yükselmelerine yаrdımcı olmаyа çаlışаrаk kаpаtmаk isterler. Oysаki yükselmesi gereken kişi kendileridir. Fаkаt bunu yаpmаyа yаnаşmаzlаr.

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. çok doğru söylenmiş. sanki tamamen beni anlatmiş.
    bunu okuduktan sonra kendimi daha iyi anladım.

  2. ben başak burcuyum . arkadaşın söylediklerine katılıyorum sanki beni anlatmış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.