Oğlak burcu özellikleri

Oğlak burcu özellikleri 2023 sayfasında, oğlak burcu hakkında bilgi sahibi olmanın yanında, oğlak burcunun anlamı nedir öğreneceksiniz.

Oğlak burcu

Oğlak burcu
ÖzelliğiDürüstlük
Hangi ay23 Aralık-20 Ocak
Yönetici gezegeniSatürn (Disiplin ve düzenlilik)
GrubuToprak
Şanslı günüCumartesi
Anlaştığı burçlarBoğa, Başak, Balık, Akrep, Yay
Anlaşamadığı burçlarKoç, Yengeç, Terazi
CinsiyetiDişi
Uğurlu sayıları8, 9, 62, 122, 7544
Uğurlu taşıLal
Uğurlu renkleriKurşuni, koyu kahverengi, nefti
Uğurlu çiçekleriSiyah gül, kadife çiçeği, kamelya
Sevdiği kokularKamelya, cam, fulya
Sevdiği müziklerHalk müziği
HastalıklarıDiz, deri, cilt ve sindirim sistemi hastalıkları
MeslekleriMadencilik, çiftçilik, mimarlık, planlamacılık, ormancılık, askerlik, doktorluk, kimyagerlik, dişçilik, berberlik, güzellik uzmanlığı, devlet memurluğu, kuyumculuk
ÜnlüleriAva Gardner, Benjamin Franklin, Elvis Presley, Federico Fellini, Filiz Akın, Isaac Newton, Marlene Dietrich, Martin Luther King, Semra Özal

23 Aralık 20 Ocak Oğlak burcu temel özellikleri

 • Üstün yeteneği: Karar ve direniş
 • Emeli: Yükselmek
 • Amacı: Yükseğe ulaşıp başta kalmak
 • Anahtar sözcüğü: Önlemci
 • Yenmesi gereken huyu: Fazla merak
 • İyi anlaştığı burçlar: Balık, Akrep, Yay
 • Ne iyi ne kötü anlaştığı burçlar: İkizler, Aslan

Oğlak burcu genel özellikleri

Oğlak burcu otuz yaşından öncesi ve sonrası diye iki devreye ayrılır. Bunun sebebi, doğumunda etkili olan Satürn’ün Güneş etrafındaki turunu tamamlamak için 29 yıl ve 167 güne ihtiyaç duymasıdır.

İlk otuz yılını bir arayış içinde geçiren Oğlak burcu, kendinden emin olmamakla birlikte bir erkek keçi kadar tehlikelidir.

Otuz yaşından sonra ise, yaşadığı deneyimleri kullanarak hatalarını en aza indirmeye çalışır. Oğlak burçları karşı cinsle ilişki yaşarken zamana ihtiyaç duyar. Mesleğinde başarılı olması içinde diğer burçlardan daha fazla zamana ihtiyacı vardır.

Oğlak burcu, dışarıdan bakıldığında kendinden emin, güçlü, mesafeli ve kararlı görünmesine karşın, içinde sevgiye ve ilgiye özlem duyar.

Dış dünyadan kendini soyutlayan Oğlak burçları, hastalık derecesinde hassastır. Duygularını hiçbir zaman göstermedikleri için anlaşılması zor olan burçlardandır.

Oğlak burçları titiz ve her şeyi çok fazla ciddiye alan burçlar arasındadır. Verdiği sözleri tuttukları gibi yaptığı anlaşmalarda da güvenilirdirler.

Titiz ve zor olduğu için çoğu insan tarafından sıkıcı bulunan Oğlak burçları, bu durumu bilip acı duyarlar. Buna karşı kendi kendiyle dalga geçmekten ve komiklik yapmaktan çekinmezler.

Yalan, iki yüzlülük ve riyakarlık onun için şeytan işidir. İdealleri gerçeklik, değerler, doğallıktır. Yüzeysellikten ve yapay olan her şeyden nefret eder.

Oğlak burçlarının kötü yönlerinden birisi de birlikte olduğu insanların zayıflıklarını teşhir etmeleridir. Bunu gaddar bir şekilde ve alaycı bir tavırla yaparlar. Bu sebeple de çevrelerinden devamlı tepki alırlar.

İlgili Makaleler

Oğlak burcu, diğer burçlara nazaran sabır ve mantıksızlığa karşı aşırı hassastır. Bu ikisini kullanarak olayları anlamaya ve sorunları çözmeye çalışırlar.

Oğlak burçları pek şanslı değillerdir. Kendini, kendi kurduğu hapishaneden serbest bırakmayı ne kadar istese de bunu nadiren yapabilir.

Oğlak burcunda doğanlar zamanı çok iyi kullanırlar. Düşmanlarını ve kendine rakip olanları bertaraf etmek için en iyi yardımcısı zamandır. İş hayatında, toplumda ve aşk konularında azimli olduğu kadar da sabırlı olduğu için her zaman kazanandır.

Titiz olduğu için kararlarında sert ve acımasız olan Oğlak burçlarının zayıf yönlerinden biriside kibirli olmalarıdır.

Dünyayı savaştan, anarşi ve ahlaki çöküntüden kurtarmak isteyen insanlar hep Oğlak burçlarıdır. Bu konuda kararı, ancak konuya uzmanca hakim olduğunda verir. İtiraza tahammül edemez. Başkalarının eleştirileri onu niye ilgilendirsin ki! Oğlak hava kirliliğine karşı savaşmak için her şeyi yapar.

Oğlak burcuyla beraber yaşayan birisi onun karanlık yönünü bilir. Oğlak hoşgörüsü olmayan biridir. Kendisine karşı çıkılmasına hiç katlanamaz. Onun zeka ve mantığına hitap etmek daha akıllıca bir iştir. Eğer Oğlak hafifçe gülümsediyse, artık tehlikeli değildir.

O, alışkanlıkların insanıdır ve kendini en çok, kat ettiği yolda iyi hisseder. Güven dolu bir rutinlikte hissizleşip, hantal ve kuruntulu bir işkoliğe dönüşebilir. Toplumda nazik ve hoş sohbet biri olarak bilinir. Kendini hemen öne atmaz. Ona yaklaşmak kolay değildir, ancak onu bir arkadaş olarak kazandığınızda, Zodyak’taki tüm burçlar arasında daha güvenilir birini bulamazsınız.

Oğlak sabırlı ve çalışkan bir işçidir. Sınır tanımayan bir hırsı vardır. Belirlediği amaçlara ulaşmada gösterdiği sabır asla tükenmez. Karar verdiği her şeyi önceden düşünür, analiz eder ve ölçüp biçer. Ulaştıklarıyla uzun süre mutlu olamaz. Daima daha fazla ve yukarı tırmanmak ister. Fikir zenginliği, girişimciliği, ve olağanüstü yetenekleri sayesinde bir sanayi imparatoru olabilir. Cazibesi ya da ilişkileriyle değil, eserleriyle başarılı olur.

İlgili Makaleler

8 Yorum

 1. ya anlatilanlari okurken beni anlatiyolar sandim bir an

 2. oğlak burcu olduğumuz için çok şanslı olmalıyız.okurken her atlatmak istenende kedimi buldum:)

 3. çook tşk. elinize sağlk çook güzel ve özenlice hazırlanmş aynen kendimi buldum bunda sanki..

 4. oğlak burcu ozellıklerı yorumunuz kesınlıkle benı anlatıyor yorumunuz cok guzel.çocukken çok ınatcıydım ama bu son gunlerde az hosgorulu bakmaya basladım olaylara.son derece kararlı yım verdıgım karardanda asla dönmüyorum.dönmek istesem bile gururma yediremiyorum. artık bıraz rahat olmak ıstıyorum ama bıraz kalksın uzerımızden bu saturnn ya..etkısını ınanılmaz hıssedıyorum.saygılarımla..

 5. sanki beni anlat mış ewet azimli ama aşk yönünden zayıfım kalbi temiz kimseyi kıramayan biri kitaplarla ilgilenen sürekli karamsar içe kapanık biriyim

 6. aynı beni anlatmış sınız huylarım aynı burada yazılan lar gibi ama pekte kötü değilmişim çok ii niyetliyim dir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir