Kova burcu özellikleri

Reklamlar

Kova burcunun temel özelliklerini anlatacağımız bu sayfamızda kova burcu erkeği ve kova burcu kadını hakkında bilgileri ayrıca kova burcundan olan ünlüleri bulabileceksiniz.

21 Ocak 19 Şubat TEMEL ÖZELLİKLER

Yönetici Yıldızınız: Uranüs (Değişiklik, ansızın bağlanış ve iyi sonuçları temsil eder)
Grubunuz: Hava, pozitif
Burcunuzun cinsiyeti: Erkek
Üstün yeteneğiniz: Sağduyu
Özelliğiniz: İnsancıl, iradeli
Emeliniz: İlerlemeyi sağlayacak imkanlar yaratmak
Amacınız: Yükselmek, başkalarına yardım etmek
Anahtar Sözcüğünüz: Bağımsızlık
Yenmeniz gereken huyunuz: İhmalcilik ve paraya değer vermemek
Uğurlu gününüz: Pazar
Uğurlu sayılarınız: 4, 8, 10, 84, 999, 915
Uğurlu taşınız: Kristal ve yeşim
Uğurlu renkleriniz:
Koyu mavi, lacivert, karışık renk ve tonlar
Uğurlu çicekleriniz:
Zerren, menekşe, kartopu, kır çiçekleri ve kuşburnu
Uğurlu kokularınız: Sümbül, yasemin, menekşe
Hoşlandığınız müzik: Modern eserler
Olası hastalıklarınız: Kalp ve kan dolasımı hastalıkları, ayak hastalıkları, varis, yuksek tansiyon
Çok iyi anlaştığınız burçlar: İkizler, Terazi
İyi anlaştığınız burçlar: Oğlak, Balık, Koç
Kötü anlaştığınız burçlar: Boğa, Aslan, Akrep
Ne iyi ne kötü: Yengeç, Başak
Başarılı olacağınız meslekler: Doktorluk, bilim, elçilik, yazarlık, yayıncılık, matbaacılık, muhasebecilik, çevirmenlik, din adamliği, astronomi, astroloji, denizcilik, tüccarlik, ithalatçılık, sanatın her dalı, yöneticilik, organizatörlük
Kova Burcunun ünlüleri: Abraham Lincoln, Ajda Pekkan, C. Dior, Clark Gable, Cybil Shephard, Gene Hackman, George Kennedy, Humphrey Bogart, Jack Lemmon, James Dean, John Travolta, Kim Novak, Mendelsshon, Nastasia Kinski, Nick Nolte, Paul Newmann, Ronald Reagan, Schubert, Wolfgang Amadeus Mozart

GENEL ÖZELLİKLER

Kova, değişim ve devrimlerin gezegeni Uranüs”ün etkisi altındadır. Bu durum Kovaların arkadaş canlısı,uyumlu,ama ne yapacağı belli olmayan insanlar olarak tanınmasına sebep olur. Değişik açılardan bakılırsa Kovanın zıtlıklarla dolu bir kişiliği vardır. Onu sıradan insanlar gibi tepki vermesini beklemeyin, ayrıca değişimi yenilik ve macerayı sever.

Kovanın dengeli bir kişiliği olmasına rağmen burcunun değişik etkileriyle dengesi çabuk bozulur. Aşırılığa kaçan davranışlara eğilimlidir. Dünyanın mevcut durumu onun hoşuna gitmiyorsa, onu değiştirip kendi ideallerine uydurmak zorundadır.

Dünyada iz bırakmayı başarabilmiş dahi Kovalar vardır. Örnek olarak köleliği kaldıran Abraham Lincoln gösterilebilir. Kovanın ideali baskıya karşı savaşmaktır. İnsanlara daha hoş bir dünyanın kapılarını açan, yeni besteler yapmış olan Wolfgang Amadeus Mozart, bunlardan biridir.
Bazı Kovalar enerjilerini uzay yolculuğu veya zaman içinde yolculuğu olası kılmak için harcamışlardır. Örnek olarak, Jules Verne ya da H. G. Vells gibi ünlü bilim kurgu yazarlarını verebiliriz. Atlantik’i geçen ilk kişi Charles Lintbergh de Kova burcundandır.

Hava guruplarından olan bütün burçlar gibi Kovada abartılı duygulardan korkar. Aklın yardımıyla kontrol edilemeyen durumlardan mümkün olduğunca kaçar. Kendi zekası, Kova için tehlike anlarında hiç düşünmeden kullanılacak bir çıkış kapısıdır.

Temelde iyi, anlayışlı, yardımsever ve hoşgörülü olan Kova, taraf tutmaktan kaçınır. Bu yüzden sık sık gevşeklikle suçlanır. Kova bir şeyi görmek istemezse, görmez…

Kovanın insanlığın nasıl olması gerektiği konusunda muazzam fikirleri vardır. İdealleri gerçekten çok büyüktür. Ütopyalar ve serseri fikirlerle ilgilenmeye eğilimlidir. Bir firmanın mali işler sorumlusu veya bir işin finans görevlisi olmak isteyen Kovalardan sakının. Ya bir dahi ya da bir deliyle karşı karşıyasınız. Her koşulda dikkatli olmalı ve bir karar vermeden önce daha iyi bilgiler edinmelisiniz.
Kova için maddi değerlerin hiç bir anlamı yoktur. En büyük zayıflığı, savunduğu ideallerini kendisinde uygulayamamasıdır. İnsanları kurtarma isteğinde çok ciddidir, ama bu büyük işle ilgili günlük görevlerini bile unutur.

Bunun için Kova, sosyal duyarlılığına rağmen egoisttir. Ama bireysel değil kollektif değerler için savaşır. Bu noktada diğer insanlardan tamamen ayrılır.

Eğer ideallerini gerçekleştirmeyi başaramazsa içine kapanır. Duvarları egoizmden oluşan bir kale kurar. Kendini hoş olmayan sürprizlerden korumak için bu metodu kullanır. Birçok Kovanın kelime hazinesinde içtenlikle söylenen bir “sen” eksiktir.

Kova burcunda doğanlar, dostluğun egemen olduğu bir dünya özlemi içindedirler. Aşkın arkasında büyük tehlikeler olduğuna inanırlar: Kırık kalpler, öldürülmüş rakipler gibi. Böyle bir aşk, bir dramla biter ve bu Kovayı korkutur.

Aşksız bir dünyada daha az karmaşanın olacağını düşünen Kovaların sayısı az değildir. Bir çokları mantık ile duyguları arasında gidip gelirler.

Bir Kovanın, hayatında aşka çok yer ayırması nadir görülür. Aşk, bu burç için esas ideallerinden sonra gelir. Özgürlük kavgası, mesleki görevler; bunların hepsi onlar için aşktan önce gelir. Kova, Eros’a nadiren kurban olur. Kurban edildikten sonra tekrar ezilenlerin haklarının ve büyük ideallerinin hayalini kurabileceği kendi dünyasına çekilir.

Kova, günlük sorunları aşabilme ihtiyacı içindedir. Başka insanlarla ilişki kurarken kendini sevilmeye değer, hoşgörülü, biraz serseri gösterir. Eşinin özgürlüğüne saygı duyar. Kıskançlığını dizginleyebildiği sürece bu böyle sürer.

Dostları bu davranışını aldırmazlık olarak görürler, ama aslında öyle değildir. Kova, duygularını açığa vurması söz konusu olduğunda çok çekingendir. Ayrılık acısını gözyaşlarıyla belli etmesi ondan beklenemez.

Sizde kova burcundamısınız? kova burcunuza ne kadar güveniyorsunuz ve sizi anlatıyormu aşağıdaki yorum bölümünden bizimle paylaşın. Nazlim.Net

Reklamlar

"Kova burcu özellikleri" için toplam 13 yorum yapmış

 1. zeynep   08 Haziran 2011 at 06:12

  bende kova burcuyum kesınlıkle yazılanların her kelımesı dogru.8 yıllık devam eden ılıskımı bıtırdım bu gunlerde asla aglamadım,ayrıca cok zor konusuyorum.cok ınsalcılım oncelıgı daıma cevremdekılere verıyorum.cok ozgurlukcuyum fıkırlerıme ve kararlarıma saygı beklerım ılıskımın bıtme nedenıdır…

 2. yağız   11 Ağustos 2010 at 03:17

  tamamen beni anlatıyor güzel yorumlamıssınız dilinize sağlık

 3. sewda   19 Nisan 2010 at 19:39

  kowa burcu tamamen deilde bir çoğu beni anlatıo..tşk ederm…

 4. Dassube   11 Nisan 2010 at 21:00

  yha aynı beni tarif etmiş. tşqrLer

 5. aşkınnn   23 Şubat 2010 at 16:47

  ben kova burcu olan birine aşık oldum.hemde deli gibi, üstelik dahada kötüsü evli ve iki çocuklu 25 yaşında kendisi, bu yazılanları okuyunca onu dahada iyi anlıyorum.sanırım bu acıyı unutuncaya kadar katlanmam gerekecek.yazılanlardan anladığım kadarıyla onun ailesi, idaelleri hep benden önce gelecek, ya zaten bana düşen unutmak biliyorum ama.insanım işte yinede bir umut varmı acaba diye düşünüyorum…

 6. gunka   23 Şubat 2010 at 11:02

  ya hala dushunuyorumda,bunu yazan benim babam falanmi?birebir dogru.ellerine saglik. aynen, para benim ucun hic yani, zenginde diyilim,ama yine para benim icin hic. ashk da aynen oyle 20nin icindeyim ama simdiye kadar sevmedim kimseyi. sevemiyorumda. benim icin anlamsiz bis sey. ama pekala anlamli bisey var benim icin.stop discramonation for human!!!!!!!!!!

 7. geceninsesi   25 Ocak 2010 at 23:57

  bu anlatıma benden önce yorum yapan arkadaşlarımın paylaştıkları düşüncelerine ekliycek bi sözüm yok denecek kadar az desem inanın yeridir.bir kova için özgürlük ve yenilik ruhu aşk’tan ve maddi varlıktan kesinlikle daha önce geldiği kaçınılmaz bi gerçek.
  sıradışı farklılıkları ve kesinlikle basit biri olmadığıda ayrı bi gerçek. .? ?

 8. ayperi kirgizistan   22 Ocak 2010 at 18:01

  SAGOLUN TAM BU ISTE KOVA BURCU TESEKURLER.

 9. CEKİMSER   19 Ocak 2010 at 22:47

  BENCE TAM BENİ ANLATMIŞ BENİM İÇİN ÖNCE ÖZGÜRLÜĞÜM VE İDEALLERİM GELİYOR SONRA HAYATIMIN AŞKI SÜPER OLMUŞ…

 10. emir   02 Ocak 2010 at 18:04

  kova kelimesi kelimesine beni anlatıyor okudukca yazan kişinin benimle yaşadğını düşümüyorum şaşkınlıkla okuyorum beni hiç kimse bukadar büzel anlatamaz çok teşekkür ederim

 11. turgut   31 Aralık 2009 at 11:42

  Teşekkür ederim. %90 doğru .Bir kova burcu bu kadar anlatılır. Bana kendini anlat deseler sizin bu yorumlarınızdan bir cıktı alıp verebilirim tekrar teşekkür ederim.Kova cevresini mutlu etmek için hayatı boyunca uğraşır onun için mutluluk para değil karşısındakinin gülümseyişidir.

 12. basak   27 Aralık 2009 at 21:01

  bazı noktalar aynı ama kıskançlık ve ask derken orda durdum çüünkü inanılmaz kıskanç vedde ask konusunda hassas ve üzüntümü göz yasımı esirgeyemeyen biriyim

 13. istoc   10 Aralık 2009 at 23:13

  bilgiler için teşekkür ederim. çok yardımcı oldu

Leave a Reply

Your email address will not be published.