Kova Burcu Özellikleri

Kova burcunun özellikleri nelerdir? Kova burcu erkek ve kadın için özelliği nedir? Maddeler halinde temel ve genel özellikleri ile bu haberimizde.

Kova burcu özellikleri nelerdir sayfamızda, kova burcu erkeği ve kova burcu kadını hakkında bilgileri ayrıca kova burcundan olan ünlüleri bulabileceksiniz.

TEMEL ÖZELLİKLER

Kova Burcu Yönetici Gezegeni: Uranüs (Değişiklik, ansızın bağlanış ve iyi sonuçları temsil eder)
Kova Burcu Hangi Gruptadır? : Hava, pozitif
Kova Burcu Cinsiyeti: Erkek
Kova Burcu Üstün Yeteneği: Sağduyu
Kova Burcunun Özelliği Nedir?: İnsancıl, iradeli
Kova Burcunun Hedefleri: İlerlemeyi sağlayacak imkanlar yaratmak
Kova Burcunun Amacı: Yükselmek, başkalarına yardım etmek
Kova Burcunun Anahtar Kelimesi: Bağımsızlık
Kova Burcunun Yenmeniz Gereken Huyu: İhmalcilik ve paraya değer vermemek
Kova Burcu Uğurlu Günü: Pazar
Kova Burcunun Uğurlu Sayısı ve Sayıları: 4, 8, 10, 84, 999, 915
Kova Burcunun Uğurlu Taşı Hangisi?: Kristal ve yeşim
Kova Burcunun Uğurlu Renkleri: Koyu mavi, lacivert, karışık renk ve tonlar
Kova Burcunun Uğurlu Çiçeği: Zerren, menekşe, kartopu, kır çiçekleri ve kuşburnu
Kova Burcunun Uğurlu Kokusu veya Hangi Kokuları Sever?: Sümbül, yasemin, menekşe
Kova Burcunun Sevdiği Müzikler: Modern eserler
Kova Burcu Hastalıkları: Kalp ve kan dolaşımı hastalıkları, ayak hastalıkları, varis, yüksek tansiyon
Kova Burcunun Anlaştığı Burçlar: İkizler, Terazi, Oğlak, Balık, Koç
Kova Burcunun Anlaşamadığı Burçlar: Boğa, Aslan, Akrep
Kova Burcunun Ne İyi Ne Kötü Anlaştığı Burçlar: Yengeç, Başak
Kova Burcu Hangi Meslekleri Yapabilir?: Doktorluk, bilim, elçilik, yazarlık, yayıncılık, matbaacılık, muhasebecilik, çevirmenlik, din adamliği, astronomi, astroloji, denizcilik, tüccarlik, ithalatçılık, sanatın her dalı, yöneticilik, organizatörlük
Kova Burcu Ünlüleri: Abraham Lincoln, Ajda Pekkan, C. Dior, Clark Gable, Cybil Shephard, Gene Hackman, George Kennedy, Humphrey Bogart, Jack Lemmon, James Dean, John Travolta, Kim Novak, Mendelsshon, Nastasia Kinski, Nick Nolte, Paul Newmann, Ronald Reagan, Schubert, Wolfgang Amadeus Mozart

Kova Burcunun Genel Özellikleri

Kova, değişim ve devrimlerin gezegeni Uranüs”ün etkisi altındadır. Bu durum Kovaların arkadaş canlısı,uyumlu,ama ne yapacağı belli olmayan insanlar olarak tanınmasına sebep olur. Değişik açılardan bakılırsa Kovanın zıtlıklarla dolu bir kişiliği vardır. Onu sıradan insanlar gibi tepki vermesini beklemeyin, ayrıca değişimi yenilik ve macerayı sever.

Kovanın dengeli bir kişiliği olmasına rağmen burcunun değişik etkileriyle dengesi çabuk bozulur. Aşırılığa kaçan davranışlara eğilimlidir. Dünyanın mevcut durumu onun hoşuna gitmiyorsa, onu değiştirip kendi ideallerine uydurmak zorundadır.

Dünyada iz bırakmayı başarabilmiş dahi Kovalar vardır. Örnek olarak köleliği kaldıran Abraham Lincoln gösterilebilir. Kovanın ideali baskıya karşı savaşmaktır. İnsanlara daha hoş bir dünyanın kapılarını açan, yeni besteler yapmış olan Wolfgang Amadeus Mozart, bunlardan biridir.

Bazı Kovalar enerjilerini uzay yolculuğu veya zaman içinde yolculuğu olası kılmak için harcamışlardır. Örnek olarak, Jules Verne ya da H. G. Vells gibi ünlü bilim kurgu yazarlarını verebiliriz. Atlantik’i geçen ilk kişi Charles Lintbergh de Kova burcundandır.

Hava guruplarından olan bütün burçlar gibi Kovada abartılı duygulardan korkar. Aklın yardımıyla kontrol edilemeyen durumlardan mümkün olduğunca kaçar. Kendi zekası, Kova için tehlike anlarında hiç düşünmeden kullanılacak bir çıkış kapısıdır.

Temelde iyi, anlayışlı, yardımsever ve hoşgörülü olan Kova, taraf tutmaktan kaçınır. Bu yüzden sık sık gevşeklikle suçlanır. Kova bir şeyi görmek istemezse, görmez…

Kovanın insanlığın nasıl olması gerektiği konusunda muazzam fikirleri vardır. İdealleri gerçekten çok büyüktür. Ütopyalar ve serseri fikirlerle ilgilenmeye eğilimlidir. Bir firmanın mali işler sorumlusu veya bir işin finans görevlisi olmak isteyen Kovalardan sakının. Ya bir dahi ya da bir deliyle karşı karşıyasınız. Her koşulda dikkatli olmalı ve bir karar vermeden önce daha iyi bilgiler edinmelisiniz.

Kova için maddi değerlerin hiç bir anlamı yoktur. En büyük zayıflığı, savunduğu ideallerini kendisinde uygulayamamasıdır. İnsanları kurtarma isteğinde çok ciddidir, ama bu büyük işle ilgili günlük görevlerini bile unutur.

Bunun için Kova, sosyal duyarlılığına rağmen egoisttir. Ama bireysel değil kollektif değerler için savaşır. Bu noktada diğer insanlardan tamamen ayrılır.

İlgili Makaleler

Eğer ideallerini gerçekleştirmeyi başaramazsa içine kapanır. Duvarları egoizmden oluşan bir kale kurar. Kendini hoş olmayan sürprizlerden korumak için bu metodu kullanır. Birçok Kovanın kelime hazinesinde içtenlikle söylenen bir “sen” eksiktir.

Kova burcunda doğanlar, dostluğun egemen olduğu bir dünya özlemi içindedirler. Aşkın arkasında büyük tehlikeler olduğuna inanırlar: Kırık kalpler, öldürülmüş rakipler gibi. Böyle bir aşk, bir dramla biter ve bu Kovayı korkutur.

Aşksız bir dünyada daha az karmaşanın olacağını düşünen Kovaların sayısı az değildir. Bir çokları mantık ile duyguları arasında gidip gelirler.

Bir Kovanın, hayatında aşka çok yer ayırması nadir görülür. Aşk, bu burç için esas ideallerinden sonra gelir. Özgürlük kavgası, mesleki görevler; bunların hepsi onlar için aşktan önce gelir. Kova, Eros’a nadiren kurban olur. Kurban edildikten sonra tekrar ezilenlerin haklarının ve büyük ideallerinin hayalini kurabileceği kendi dünyasına çekilir.

Kova, günlük sorunları aşabilme ihtiyacı içindedir. Başka insanlarla ilişki kurarken kendini sevilmeye değer, hoşgörülü, biraz serseri gösterir. Eşinin özgürlüğüne saygı duyar. Kıskançlığını dizginleyebildiği sürece bu böyle sürer.

Dostları bu davranışını aldırmazlık olarak görürler, ama aslında öyle değildir. Kova, duygularını açığa vurması söz konusu olduğunda çok çekingendir. Ayrılık acısını gözyaşlarıyla belli etmesi ondan beklenemez.

Kova Burcu Kadını Özellikleri

Kova Burcu Kadını Özellikleri

Kova burcu kadını özellikleri maddeler halinde bu yazımızda sizler için listelenmiş ve bir araya getirilmiştir.

Kova burcu kadını özgürlüğüne düşkün, kararlı, becerikli ve değişken yapısıyla dikkati çeker. Neşeli ve keyifli bir kişiliği vardır.

Çevresinde aranan ve fikrine önem verilen bir dosttur. Dostluğa çok önem verir ve kendi gibi düşünen insanlarla arkadaşlık etmekten çok keyif alır.

Kova burcu kadını akılcı ve sorunlara pratik çözümler bulan yapısıyla güçlü bir karakter çizer.

Çalışkandır ve giriştiği her işte başarılı olur.

Maddi konularda savurgandır ve düşüncesizce para harcamayı sever.

Kova burcu kadını kendisini kısıtlayan beraberliklerden uzak durmayı tercih eder.

Kişilik olarak zordur. İyi niyetli, kafaca uyuştuğu ve kendisini anlayan bir erkekle mutlu olabilir.

Sevdiği zaman mükemmel bir aşık olacak ve ilişkisini keyifli hale getirmek için elinden geleni yapacaktır.

Dürüsttür ve güvenilirdir. Çevresindeki insanlara karşı gayet açık ve nettir.

Duygusal anlamda hassastır ve derin hislere sahiptir.

Değişikliği ve farklılığı sever ve ilişkisinin de böyle olması için çaba harcar.

Hayata dair her şeyi paylaşmayı sever ve iyi bir partner olur.

Evine düşkündür. Eğlenceli bir eş ve düşünceli bir anne olacaktır.

Kova Burcu Erkeği Özellikleri

Kova Burcu Erkeği Özellikleri

Kova burcu erkeği çok yönlü, akıllı, dikkati çeken, fevkalade tiplerdir. Çok cazibeli bir erkek olduğu için peşinde çok kadın vardır.

Onu elde etmek için kafasına ve zevklerine hitap etmek gerekir. O genç yaşta aşık olabilir ve fazla düşünmeden evlenebilir.

Fakat fikirleri de, görüşlerinde günden güne değişecektir. Bir süre sonra beğenmeyebilir. Eğer sizde onunla birlikte değişip, olgunlaşır ve daha mükemmel olursanız, bu bağlılık devam eder. Yalnız Kova burcu erkeği ilk aşkı atlattıktan sonra kolay kolay sevmez.

Kova burcu erkeği bilgiye büyük önem verir. Onun için kültür, paradan daha önemlidir.

Bu erkeğin konuşması sözle anlatılmayacak kadar etkilidir. Daima dürüsttür ve daima dürüst olanlara güvenir ve hayranlık duyar. Ona yalan söylememek gerekir çünkü inanmaz. İnansa bile bir gün hakikati anlarsa hayal kırıklığına uğrar.

Çok yönlüdür. Sık sık değişir. Bazen iyimser, bazen neşeli, bazen de ciddidir. Çok akıllıdır ve eninde sonunda başarıya gidecek bir tiptir.

Eğer kova burcundan bir erkekle beraberseniz onu kıskanmayın. Kıskançsanız bunu ustalıkla gizlemesini bilin. Çünkü onun gerek kadın, gerek erkek dostları olacak ve onlarla çok ilgilenecektir.

Onunla dost olun, fikirlerine uyun, kendisini sevdiğinizi, beğendiğinizi belirtin. Zamana göre giyinip kuşanın. Evde onun rahatını sağlayın. Onunla birlikte olmak için çok fedakarlık gereklidir. Fakat Kova burcundan böyle üstün bir erkek sizi severse çok mutlu olursunuz.

Sizde kova burcundamısınız? kova burcunuza ne kadar güveniyorsunuz ve sizi anlatıyormu aşağıdaki yorum bölümünden bizimle paylaşın. Nazlim.Net

İlgili Makaleler

13 Yorum

 1. bende kova burcuyum kesınlıkle yazılanların her kelımesı dogru.8 yıllık devam eden ılıskımı bıtırdım bu gunlerde asla aglamadım,ayrıca cok zor konusuyorum.cok ınsalcılım oncelıgı daıma cevremdekılere verıyorum.cok ozgurlukcuyum fıkırlerıme ve kararlarıma saygı beklerım ılıskımın bıtme nedenıdır…

 2. kowa burcu tamamen deilde bir çoğu beni anlatıo..tşk ederm…

 3. ben kova burcu olan birine aşık oldum.hemde deli gibi, üstelik dahada kötüsü evli ve iki çocuklu 25 yaşında kendisi, bu yazılanları okuyunca onu dahada iyi anlıyorum.sanırım bu acıyı unutuncaya kadar katlanmam gerekecek.yazılanlardan anladığım kadarıyla onun ailesi, idaelleri hep benden önce gelecek, ya zaten bana düşen unutmak biliyorum ama.insanım işte yinede bir umut varmı acaba diye düşünüyorum…

 4. ya hala dushunuyorumda,bunu yazan benim babam falanmi?birebir dogru.ellerine saglik. aynen, para benim ucun hic yani, zenginde diyilim,ama yine para benim icin hic. ashk da aynen oyle 20nin icindeyim ama simdiye kadar sevmedim kimseyi. sevemiyorumda. benim icin anlamsiz bis sey. ama pekala anlamli bisey var benim icin.stop discramonation for human!!!!!!!!!!

 5. bu anlatıma benden önce yorum yapan arkadaşlarımın paylaştıkları düşüncelerine ekliycek bi sözüm yok denecek kadar az desem inanın yeridir.bir kova için özgürlük ve yenilik ruhu aşk’tan ve maddi varlıktan kesinlikle daha önce geldiği kaçınılmaz bi gerçek.
  sıradışı farklılıkları ve kesinlikle basit biri olmadığıda ayrı bi gerçek. .? ?

 6. BENCE TAM BENİ ANLATMIŞ BENİM İÇİN ÖNCE ÖZGÜRLÜĞÜM VE İDEALLERİM GELİYOR SONRA HAYATIMIN AŞKI SÜPER OLMUŞ…

 7. kova kelimesi kelimesine beni anlatıyor okudukca yazan kişinin benimle yaşadğını düşümüyorum şaşkınlıkla okuyorum beni hiç kimse bukadar büzel anlatamaz çok teşekkür ederim

 8. Teşekkür ederim. %90 doğru .Bir kova burcu bu kadar anlatılır. Bana kendini anlat deseler sizin bu yorumlarınızdan bir cıktı alıp verebilirim tekrar teşekkür ederim.Kova cevresini mutlu etmek için hayatı boyunca uğraşır onun için mutluluk para değil karşısındakinin gülümseyişidir.

 9. bazı noktalar aynı ama kıskançlık ve ask derken orda durdum çüünkü inanılmaz kıskanç vedde ask konusunda hassas ve üzüntümü göz yasımı esirgeyemeyen biriyim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir