Ramazan Ayı Mesajları

Ramazan ayı ile ilgili mesajlar kısa sayfamızda 11 ayın sultanı olan ve günahlarımızı affettirmek için nimet olarak bize verilen Ramazan ayı ile ilgili resimli sözleri mesajları burada bulabilirsiniz.

İçerisinde gizlenen günlerden dolayı ve Oruç ayı olması sebebiyle, insanlara günahlarını affettirmek için bize armağan olarak verilen bu ayı çok iyi değerlendirmeliyiz. İşte istediğiniz herkese Ramazan ayını kutlamak için gönderebileceğiniz mesajlarımızı burada yayınladık.

İçeriğimiz Ramazan ayı mesajları 2023, hoşgeldin Ramazan sözleri, Ramazan mesajları ve bu konularla ilgili başka yazılardan oluşmaktadır.

En Güzel Ramazan Mesajları

Ufak sofralarınızda bol ve bereketli iftarlar dilerim. Ramazan ayınız mübarek olsun.

Ramazan ayı kalbine teselli ruhuna ilaç olsun duaların kabul olsun. Ramazan ayın mübarek olsun.

Ramazan ayında kalpler imanla, eller gökyüzünde duayla huzurla geçmeli. Hoşgeldin ey şehri Ramazan.

Cenab-ı Hakkın kapısına ulaştırmayacak yollara sapmaktan korumaya vesile olan mübarek Ramazan ayını tebrik ederim.

Ruhlarımız huzur bulsun sofralarımız anlam dolsun ramazan ayınız mübarek olsun.

11 ayın sultanısın, gönüllerin baş tacısın, müminlerin yoldaşısın, hoş geldin Şehr-i Ramazan.

Bizleri bereketiyle donatan mübarek Ramazan ayı hoş geldin.

Ve şimdi kainata gelendir Ramazan, hoş gelendir!

Ramazanda derdi kederi bir köşeye at huzurla imanla dolu mutlu bir ay yaşa. Hoş geldin ey şehri Ramazan.

İlgili Makaleler

Bu mübarek ayda huzur dolu, mutlu, sıcak ve sakin bir şekilde geçirmeniz dileği ile Ramazan ayınız mübarek olsun.

Ramazan Ayında Bu mübarek Ay Hepimizin üzerinde Bulut Olsun Bereketi üzerimizde Dursun Ramazan Ayınız Mübarek Olsun.

Bu güzel ayda güzel insanlara güzel duygular içinde en güzel şekilde en güzel hayırlı mesajı atmak isterim. Ramazan ayınız mübarek olsun.

Ramazan Ayı Mesajları Resimli


Hoş geldin Ya Şehri Ramazan.

Hoş geldin, ey gönüllerin sultanı Ramazan.

Ramazan ayı sana bir muştu, kalbine teselli, ruhunu karanlık ruhların baskısından kurtarmaya vesile olsun…

Ramazan ayı; kalbini O’nun yoluna koymaya… Ellerini O’nun dergahına açmaya… Ruhunu doyurmaya… Kalbinin gerçek vuslatı bulmasına vesile olsun…

“Başlangıçlar sonuçların tecelli yeridir”… Rahmet ile başlayan Ramazan ayının kurtuluş ile tecelli bulması temennilerimle…

“Ah özlemim O’na ki; O beni görür ama ben O’nu göremem” arzusu ile O’na yaklaştıran Mübarek Ramazan ayınız hayırlara vesile olsun…

“Ey iman edenler! Samimi bir tövbe ile Allah(c.c)’a dönün..” Tahrim/8 Tövbelerin geri çevrilmediği Rahmet ve Mağfiret yüklü Ramazan ayınızı tebrik eder hayırlara vesile olmasını dilerim.

Bembeyaz yağan bir karın, ne yaşanmışsa yaşansın, geçmişin tüm hatalarını örttüğü gibi Ramazan ayinin da senin tüm hatalarını örterek hayırlı yeni bir gelecek umud dolu yeni bir başlangıca vesile olmasını dilerim.

Gün batar usul usul… Kararır Gece… Yeniden doğar her şey….” Her şey bitti” dediğin bir anda Mübarek Ramazan ayinin Gönlünde Huzur kokulu bir Gül kök salmasına vesile olması temennilerimle….

Ramazan Mesajları


Bütün müminlerin dostça kardeşce bereketi hem sofralarında hemde kalplerinde hissedecekleri bu ayda mutlu bir Ramazan ayı geçirmeyi nasip etsin Yüce Yaradan.

Sıcak çorbalar koyulsun tabaklara, samimi sohbet başlasın sıcak yuvalarda bu ay Ramazan ayı mübarek olsun tüm insanlara.

Gözlerimiz ışık dolu kalbimiz iman dolu avuçlarımız dua dolu olsun. Ramazan ayımız hepimize mübarek olsun.

Özel insanlar özel günde, Müslüman müminler her gün hatırlanır. Ramazan ayınız Mübarek olsun.

Dostlukların sevgi ile beslendiği bu Mübarek Ramazan ayında gönlünün sevgi ile dolup taşmasını dilerim…

Mübarek Ramazan Ayı Kalbini O’nun yoluna koymayı Ellerini daim O’nun dergahına açmaya vesile olsun..

Mübarek Ramazan Ayı Kalbine önce bulut olsun yağmak için… Sonra yağmur olsun ilahi sevgiyi yeşertmek için…

Mübarek ayımızda nefsimizi oruçla keselim, şeytanı dualarımızla yenelim, yerimizi imanımızla belirliyelim.

Ramazan ayında bütün müminlerin dualarını, oruçlarını ALLAH(c.c) kabul etsin. ALLAH(c.c) bizi bütün kötülüklerden ıslah etsin. Ramazan Ayımız Mübarek olsun.

Ramazan ayının bereketi sofralarınıza, huzuru kalbinize, imanı dualarınıza yansısın. Ramazan ayınız mübarek olsun.

Mübarek ramazan ayınız sofranızdan bereketi kalbinizdeki güzellikleri her zaman Yüce Rabbim daim etsin. Ramazan ayınız mübarek olsun.

Yağmur gibi bereketli ve yağmur taneleri kadar tatlı bereketli Ramazanlar dilerim.

Ramazan Ayı Sözleri

Ramazan Ayı Sözleri

Mübarek Ramazan Ayı “O vermek istemeseydi istemek vermezdi” gerçeği doğrultusunda Ruhunda oluşan hayr dua isteğinin kabulüne vesile olsun….

Mübarek Ramazan Ayı; sana Vücudunun sıhhat ve selameti olan “az yemeğe”…. Ruhunun sıhhat ve selameti olan “günahsız olmaya”… dininin sıhhat ve selameti olan “Peygamber Efendimiz(s.a.v)’in güzel ahlakına sahip olmaya” vesile olsun….

Mübarek Ramazan Ayına has RAHMET BEREKET VE MAĞFİRET ile hemhal olman dileklerimle….

Ramazan ayında kalpler imanla, eller gökyüzünde duayla huzurla geçmelidir. 11 Ayın Sultanı Ramazan Hoş geldin.

Bütün müminler bu ayda şükür etsinler dua etsinler 11 ayın sultanı olan Ramazan ayında iman istesinler. Hoş geldin ey şehri Ramazan.

Mübarek Ramazan ayı geldi sonunda şimdi hepimiz iman yoluna.

Ellerimiz sema’da dualarımız Allah(c.c)’a bu mübarek Ramazan ayında şükür edelim Allah(c.c)’ımıza. Ramazan ayınız mübarek olsun.

Rabbimizin kapısına ulaştırmayacak yollara sapmaktan kurtaran bu mübarek ayın bütün müminlerimize hayırlı olmasını temenni ederim.

Başlangıçlar sonuçların tecelli yeridir. Rahmet ile başlayan Ramazan ayının kurtuluş ile tecelli bulması temennilerimle. Hoş geldin on bir ayın sultanı.

Ramazanın başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ise, Cehennemden kurtuluştur. i.Ebiddünya

Bizim orucumuzla ehl-i kitabın orucu arasında hudut, sahur yemeğidir. (Müslim, 6, 60)

İslam, kelime-i şehadet getirmek, namaz kılmak, zekat vermek, Ramazan orucunu tutmak ve haccetmektir. Müslim

Ramazan ayı insanların huzur bulacağı bir aydır.

Cennetteki güzel köşkler, sözü hoş, selamı çok, yemek yediren, oruca devam eden ve gece namazı kılan kimselere verilir. ibni Nasr

Ramazan’da orucunu tutup da Şevval’den de altı gün tutan kimse bütün sene oruç tutmuş gibidir. (R. Salihin, 1259)

Ramazan Ayı Sözleri Resimli


Oruç tutan müminin susması tesbih, uykusu ibadet, duası müstecap ve amelinin sevabı da çoktur. Deylemi

Yine Ebu Hureyre (r.a) anlatıyor: “Resulullah (aleyhissalatu vesselam) buyurdular ki: “Kim Allah(c.c) Teala yolunda bir gün oruç tutsa, Allah(c.c) onunla ateş arasına, genişliği sema ile arz arasını tutan bir hendek kılar.” Tirmizi, Cihad 3, (1624).

Bilhassa oruçlu iken çirkin, kötü söz söylemeyin! Birisi size sataşırsa, ona “Ben oruçluyum” deyin! Buhari

İslam beş esas üzerine bina edilmiştir: Allah(c.c)”tan başka ilah olmadığına ve Muhammed”in O”nun kulu ve elçisi olduğuna şehadet etmek, namaz kılmak, oruç tutmak, Kabe”ye haccetmek, Ramazan orucu tutmak. Tirmizi, İman 3, (2612)

Gerçek oruç, sadece yeyip içmeyi değil, boş ve hayasızca sözleri de terk ederek tutulan oruçtur. Hakim

Sehl lbnu Sa’d (radiyallahu anh) anlatıyor: Resulullah (aleyhissalatu vesselam) buyurdular ki: Cennette Reyyan denilen bir kapı vardır. Oradan sadece oruçlular girer. Oruçlular girdiler mi artık kapanır, kimse oradan giremez.

Peygamber Efendimiz bir hadis-i şeriflerinde buyuruyor ki: Oruç perdedir. Biriniz bir gün oruç tutacak olursa kötü söz sarf etmesin, bağırıp çağırmasın. Birisi kendisine yakışıksız laf söyleyecek veya onunla kavga edecek olursa, Ben oruçluyum, desin (ona bulaşmasın).

İslam beş esas üzerine bina edilmiştir: Allah(c.c)’tan başka ilah olmadığına ve Muhammed’in Onun kulu ve elçisi olduğuna şahadet etmek, namaz kılmak, oruç tutmak, Kâbe’ye haccetmek, Ramazan orucu tutmak.

Yine Ebu Hureyre (radiyallahu anh) anlatıyor: Resulullah (aleyhissalatu vesselam) buyurdular ki: “Kim Allah(c.c) Teâla yolunda bir gün oruç tutsa, Allah(c.c) onunla ateş arasına, genişliği sema ile arz arasını tutan bir hendek kılar.

Oruç perdedir. Biriniz bir gün oruç tutacak olursa kötü söz sarf etmesin, bağırıp çağırmasın. Birisi kendisine yakışıksız laf edecek veya kavga edecek olursa ben oruçluyum desin. (ve ona bulaşmasın)

Rasulullah Efendimizin: Nice oruçlu insan vardır ki, orucundan nasibi sadece aç ve susuz kalmasıdır. Ve nice geceleri ibadetle geçiren vardır ki, bundan nasibi sadece uykusuz kalmasıdır.

Tüm Müslüman ailesinin bu mübarek ayda ettikleri duaları yüce Rabbimden kabul etmesini dilerim âmin… Bütün İslam âleminin mübarek Ramazan ayının hayırlar getirmesini dilerim…

Hz. Ebu Bekir (r.a) buyuruyor ki: 4 şeyi 4 yere bırakın. 1-Uyumayı kabre, 2-Rahatı sırat köprüsüne, 3- Övünmeyi mizana, 4- Arzu ve istekleri cennete. Ramazan ayınız hayırlar getirsin.

Allah(c.c)ü teâlânın, gözlerin görmediği, kulakların işitmediği ve hiç kimsenin hayaline bile gelmeyen nimet dolu sofrasına, ancak oruçlular oturur.

Konsun yine pervazlara güvercinler, hu hulara karışsın âminler, mübarek aydır gelen, gelin ey Fatihalar, Yasinler… Mübarek Ramazan ayınız hayırlara vesile osun.

Hz. Cabir radiyallahu anh anlatiyor: Her iftar vaktinde Allah(c.c) tarafından (cehennemden) azad edilen kimseler bulunur. Bu, (Ramazanin) her gecesinde olur.

Ramazan Mesajları Resimli


Ramazan ayı girdiği zaman cennetin kapıları açılır, cehennemin kapıları kapanır ve şeytanlar da zincire vurulur. Hoş geldin 11 ayın sultanı.

Başlangıçlar sonuçların tecelli yeridir. Rahmet ile başlayan Ramazan ayının kurtuluş ile tecelli bulması temennilerimle. Hoş geldin on bir ayın sultanı.

Oruçlunun uykusu ibadettir. Susması tesbihtir, amelleri misliyle kabul edilir, duası makbuldür, günahı affedilir. Buyuruyor Rasulullah.

Kim bir oruçluya iftar ettirirse, kendisine onun sevabı kadar sevap yazılır. Üstelik bu sebeple oruçlunun sevabından hiçbir eksilme olmaz.

Cennetteki güzel köşkler, sözü hoş, selamı çok, yemek yediren, oruca devam eden ve gece namazı kılan kimselere verilir. İbni Nasr

Kim Allah(c.c) Teâla yolunda bir gün oruç tutsa, Allah(c.c) onunla ateş arasına, genişliği sema ile arz arasını tutan bir hendek kılar.

Ramazan ayında, hasta veya ruhsat sahibi olmaksızın kim bir günlük orucunu yerse, bütün zaman boyu oruç tutsa bu orucu kaza edemez.

Ramazan’da orucunu tutup da Şevval’den de altı gün tutan kimse bütün sene oruç tutmuş gibidir.(R. Salihin, 1259)

Bütün Müminler Bu Ayda Şükür Etsinler Dua Etsinler 11 Ayın Sultanı Olan Ramazan Ayında iman tesinler istesinler.

Ramazan ayında oruç tutmayı farz bilip, sevabını da Allah(c.c) u Teâlâ’dan bekleyerek oruç tutanın günahları affolur. Buhari

Cenab-ı Hakk’ın kapısına ulaştırmayacak yollara sapmaktan korumaya vesile olan mübarek Ramazan ayını tebrik ederim.

Bilhassa oruçlu iken çirkin, kötü söz söylemeyin! Birisi size sataşırsa, ona “Ben oruçluyum” deyin! Buhari

Ramazanda derdi kederi bir köşeye at huzurla imanla dolu mutlu 1 ay yaşa.

Kim oruçlu olduğu halde unutur ve yerse veya içerse orucunu tamamlasın. Çünkü ona Allah(c.c) yedirip içirmiştir.

Oruç tutan, namaz kılan kimse, mükâfatını kıyamette aklı kadar alır. Hatib

Oruç tutan müminin susması tesbih, uykusu ibadet, duası müstecap ve amelinin sevabı da çoktur. Deylemi

Bu aya Ramazan denmesinin sebebi, günahları yakıp erittiği içindir. İ.Mansur

Gerçek oruç, sadece yeyip içmeyi değil, boş ve hayâsızca sözleri de terk ederek tutulan oruçtur. Hakim

Ramazan ayında kalpler imanla, eller gökyüzünde duayla huzurla geçmelidir.

Kim Ramazan orucunu tutar ve ona Şevval ayından altı gün ilave ederse, sanki yıl orucu tutmuş olur.

Peş peşe üç gün oruç tutabilenin, Ramazan orucunu tutması gerekir. Ebu Nuaym

Ramazan ayı girdiği zaman cennetin kapıları açılır, cehennemin kapıları kapanır ve şeytanlar da zincire vurulur.

Ramazan orucunu tutup ölen kimse, Cennete girer. Deylemi

Allah(c.c) yolunda bir gün oruç tutanın yüzünü, Allah(c.c)ü teâlâ yetmiş yıl ateşten uzaklaştırır. Müslim

Ramazanın başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ise, Cehennemden kurtuluştur. İ. Ebiddünya

Yağmur yüklü bulutlar gibi gelerek bizleri bereketiyle donatan Ramazan ayınız mübarek olsun.

Ramazan-ı şerif ayı geldiği zaman, Allah(c.c)ü teâlâ meleklere, müminlere istiğfar etmelerini emreder. Deylemi

Mübarek Ramazan Ayı Geldi Sonunda Şimdi Hepimiz iman Yoluna. (Ebu Davud, Salat, 824, (1387)

Ramazanla İlgili Hadisler

Ramazan-ı şerifte, oruç tutmak çok sevaptır. Özürsüz oruç tutmamak büyük günahtır. Hadis-i şerifte, (Özürsüz, Ramazanda bir gün oruç tutmayan, bunun yerine bütün yıl boyu oruç tutsa, Ramazandaki o bir günkü sevaba kavuşamaz) buyuruldu. [Tirmizi]

(Ama dini bir mazeret varsa oruç tutmamak günah olmaz.)

Ramazan ayı mübarek bir aydır. Allahü teâlâ, size Ramazan orucunu farz kıldı. O ayda rahmet kapıları açılır, Cehennem kapıları kapanır, şeytanlar bağlanır. O ayda bir gece vardır ki, bin aydan daha kıymetlidir. O gecenin [Kadir gecesinin] hayrından mahrum kalan, her hayırdan mahrum kalmış sayılır.) [Nesai]

(Ramazan ayında oruç tutmayı farz bilip, sevabını da Allahü teâlâdan bekleyerek oruç tutanın günahları affolur.) [Buhari]

(Ramazan orucunu tutup ölen kimse, Cennete girer.) [Deylemi]

(Ramazan ayı gelince, “Ey hayır ehli, hayra koş! Şer ehli, sen de kötülüklerden el çek” denir.) [Nesai]

(Ramazan bereket ayıdır. Allahü teâlâ bu ayda, günahları bağışlar, duaları kabul eder. Bu ayın hakkını gözetin! Ancak Cehenneme gidecek olan, bu ayda rahmetten mahrum kalır.) [Taberani]

(Ramazan-ı şerif ayı geldiği zaman, Allahü teâlâ meleklere, müminlere istiğfar etmelerini emreder.) [Deylemi]

(Farz namaz, sonraki namaza kadar; Cuma, sonraki Cumaya kadar; Ramazan ayı, sonraki Ramazana kadar olan günahlara kefaret olur.) [Taberani]

(Peş peşe üç gün oruç tutabilenin, Ramazan orucunu tutması gerekir.) [Ebu Nuaym]

(Ramazan orucu farz, teravih sünnettir. Bu ayda oruç tutup, gecelerini de ibadetle geçirenin günahları affolur.) [Nesai]

(Bu aya Ramazan denmesinin sebebi, günahları yakıp erittiği içindir.) [İ.Mansur]

(Ramazan ayında ailenizin nafakasını geniş tutunuz! Bu ayda yapılan harcama, Allah yolunda yapılan harcama gibi sevaptır.) [İbni Ebiddünya]

(Ramazanın başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ise, Cehennemden kurtuluştur.) [İ.Ebiddünya]

(İslam, kelime-i şehadet getirmek, namaz kılmak, zekat vermek, Ramazan orucunu tutmak ve haccetmektir.) [Müslim]

(Cennetteki güzel köşkler, sözü hoş, selamı çok, yemek yediren, oruca devam eden ve gece namazı kılan kimselere verilir.) [İbni Nasr]

(Oruç tutan müminin susması tesbih, uykusu ibadet, duası müstecap ve amelinin sevabı da çoktur.) [Deylemi]

(Bilhassa oruçlu iken çirkin, kötü söz söylemeyin! Birisi size sataşırsa, ona “Ben oruçluyum” deyin!) [Buhari]

(Gerçek oruç, sadece yiyip içmeyi değil, boş ve hayasızca sözleri de terk ederek tutulan oruçtur.) [Hakim]

(Allahü teâlânın, gözlerin görmediği, kulakların işitmediği ve hiç kimsenin hayaline bile gelmeyen nimet dolu sofrasına, ancak oruçlular oturur.) [Taberani]

(Allah yolunda bir gün oruç tutanın yüzünü, Allahü teâlâ yetmiş yıl ateşten uzaklaştırır.) [Müslim]

(Temizlik imanın yarısı, oruç da sabrın yarısıdır.) [Müslim]

(Oruçlu iken ölene, kıyamete kadar oruç tutmuş gibi sevap yazılır.) [Deylemi]

(Oruçlu iken ölen Cennete girer.) [Bezzar]

(Oruç tutan, namaz kılan kimse, mükafatını kıyamette aklı kadar alır.) [Hatib]

(Oruç şehveti keser.) [İ. Ahmed]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir