Zerdüşt Sözleri

Son Güncelleme: 25.11.2019 23:14

Zerdüşt Sözleri

İyilik ve kötülük kavramlarını farklı açıdan ele alan ve değişik bir din kuran, kurucusunun adının Zerdüşt olduğu dindir. Bu din ismini kurucusundan almıştır ve hala bu dine inanan bir çok kişi bulunmaktadır. Hatta ünlü filozof Friedrich Nietzsche böyle buyurdu Zerdüşt isimli eseri de en çok okunanlar arasında ilk sıradadır.

Çok tartışılan Zerdüştlük ile ilgisi var mı bilemem bazı sözleri var ki böyle birisinin söylemiş olması açısından çok güzel. Sizlerle de bu sözleri paylaşayım ve yazılarınızda kullanın istedik dostlar. İşte Zerdüşt’ün söylediği sözler.

Zerdüşt SözleriBilgi insanın gönlünü aydınlatan tanrısal bir ışındır ve sevgi ile biçimlenen bir mutluluk unsurudur. mutluluğu sağlayan sevgi ile yaratıcılık birbirine gereksim duyar ve birlikte var olurlar.

Birini sevmek barbarlıktır: Çünkü, bunu diğerlerini harcayarak yapar.Tanrı sevgisi de öyle.

İnsan kendisini kutsal ve sağlam bir sevgiyle sevmeyi öğrenmeli. İnsan kendisine tahammül etmeyi öğrenmeli.

Özgürlük diye böğürmeyi seversiniz hepiniz en çok; oysa ben, çevresinde çokça böğürme ve duman bulunan büyük olaylara inanmayı unuttum.İnan bana dostum cehennem gürültüsü! En büyük olaylar, en şamatalı saatlerimiz değil, en sessiz saatlerimizdir.

Başkaları yararına iyi bir şey yapmak görev değil, zevktir. Çünkü sizin sağlık ve mutluluğunuzu artırır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir