Özlem Sözleri

Son Güncelleme: 09.01.2020 04:23

Özlem sözleri kısa ve uzun sayfamızda karşınızdaki kişiyi ne kadar özlediğinizi anlatacak özlem mesajlarını 2020 için bulacaksınız.

Bilmiyorum nasıl söyleyeceğimi ama seni o kadar çok özledim ki kelimelere sığdıramıyorum bu içimdeki yangını. Gel desem gelmezsin biliyorum da, uzaktanda olsa bari sev be sevgilim.

Seni ne kadar sevdiğimden özlediğimden habersiz oralara söyle sana iyi baksın. Üzmesin kırmasın, kıymasın kimse sana. Bilmezler ki senin tırnağın acısa benim burada canım burnuma gelir.

Özlemine yoktur diyeceğim ama geceleri uyutmuyor beni hayaller. Seni nasıl özlediğimi bilsen inan yokluğuna kahredip bana acırsın. Bitsin artık bu özlem dön sevdiğim.

Sen uzaklardayken ben yıldızları seyrettim tutam tutam ışıklarını çekip içime, sen uzaklardayken ben gidişini resmettim umudun beyazıyla karanlığı tuval yapıp gelişini bekledim.

Özlemek denmez buna bunun adı yangın.

Özlemin dili olsaydı, yüreğim sana ses olurdu. Ben susardım, o konuşurdu.

Şiirler yarım kalsa da olur sen gel beni tamamla olmaz mı?

Ne sana düşmanım nede seni sevdiğime pişmanım sadece seninle olmak varken sensizliğe isyanım.

Özledim. Söyleyeceklerim bu kadar, kısa ve derin.

Öyle bir gel demelisin ki, mesafeler anlamını yitirmeli.

Özlem Sözleri

Özlem Sözleri

Dünyanın en zor şeylerinden biriside elinde olmadan sevdiğiniz kişiden ayrı kalmaktır. İşte böyle zamanlar için ona özleminizi anlatacak sevgiliye özlem mesajlarını burada yayınladık.

Senden uzak kalmak ölüm gibi geliyor bana. Her anımda sen varsın. Herkesi sen gibi görüyorum canım sevdiğim.

Yüreğim üşüyor senden uzaklardayken gözlerim dalıyor sensiz sabahlarken. Ve ben yine seni bekliyorum.

Yatarken bana arkanı döndüğünde bile özlüyorum seni; yokluğunda kafayı yerim ben.

Aklımdasın, kalbimdesin sırf kimse bilmesin diye dilimde değilsin.

Kalbimde, aklımda, canımda… Bir tek yanımda değil!

Ben beklemedim, o da gelmedi. Ölüm gibi bir şey oldu ama kimse ölmedi.

İçimdeki nefrete inat özlemin çarpıyor. Bir yanım avazım çıktığı kadar bağırmak istiyor. Bir yanım sarılmak, sarılıp ağlamak. Ama yoksun!

O bakışın son olduğunu bilseydim anlık değil ömürlük bakardım.

Hiç bir hayale sığdıramadığım tek gerçeğimsin. Sevdim işte! Ötesi de yok gerisi de .

Madem ki yokluğumla daha mutlusun, o halde yokluk benim bu aşk için büründüğüm son kimlik olsun.

“Gitme” diyebilecek kadar güçlü olmalı insan. Çünkü hiç kimse, kaybettiklerini unutabilecek kadar güçlü değil. Can Dündar

İlgili Makaleler

Geleceği olmayan bir aşkın peşinden gidilmez. Sen öldün benim için… Bilirim ki; “Ölenle ölünmez”.

Sevmek bazen susmaktır… Ve o giderken ardından gidişini izleyebilmektir.

Ya tam açacaksın yüreğini, ya hiç yeltenmeyeceksin. Grisi yoktur aşkın, ya siyahı, ya da beyazı seçeceksin.

“Şurama batan” diyor şair, “Şurama batana özlem demeselerdi; bıçak derdim”. – Cemal Süreya

Varlığınla öylesine doluydum ki, gittin ya geriye kalan enkazının içinde kendimi arıyorum.

Saçlarımı kesip rüzgara atacağım! Ta ki haber götürsün bir gün sana! İçimde bir şeytan var, diyor ki: Aklına ne gelirse yapsana.

Gözlerim baharı görmez oldu tenim güneşi duymaz oldu içimdeki tek özlem sevgin gözlerimdeki yaş dinmez oldu.

Seninle el ele gezmek sana sarılıp yıldızları seyretmek göz göze ağlayıp gülmek yaşamak istediğim son anlar oldu.

Gözlerimi kapattığım an gözümün önünde konuşmaya başladığımda ismin ağzımda sanki benim gölgem gibisin peki ya ben senin için neyim söyler misin?

Özlem bence ne bir şeye duyulan hasret nede ulu bir arzulayış. O bence içten içe ağlayış yada senden ayrı yaşayış…

Yasamak özlemsiz, özlem sevgisiz, sevgide sensiz olmaz… Unutma sevmek daima beraber olmak değildir. Sen yokken bile seni yürekte yaşatabilmektir…

Özlem SözleriO kadar çok özledim ki seni, cenazeme geleceğini bilsem, ölesim var.

Ilık bir rüzgar esti buradan, nereden estiğini bilemedim nereye gidiyorsun dedim özlenen her yere dedi aklıma sen geldin çünkü özlenen sendin. Bir tanem ya onu kaybedersin, ya da kendini mahvedersin.

Balıkların sevgisini bilir misin birbirlerine dokunamazlar ama sevgilerini hep yüreklerinde hissederler bende simdi sana dokunamıyorum çünkü sen hep yüreğimdesin.

Bir gün bir sevda çalar kapınızı… Şaşırırsınız, beklemiyorsunuzdur… Bu güne kadar gelen sevgilere hep misafir olarak bakmışsınızdır… Ancak, bu sevgi aşktan öte olarak yerini alır gözlerinizden kalbinize!

Biraz buruk bir duygu yüklenirse yüreğine gözlerin zaman zaman takılırsa uzaklara kulakların ansızın çınlarsa bil ki bir yerlerde delice özleniyorsun.

Pişmanlıklar içinde. Boğazımdaki düğümlenmiş hatıraların anısıyla, seni içimde bitirircesine resimlerimizi kestim tek tek, mektuplarımızı yaktım kul olana dek…

Beklemiyorum artık seni.. Biliyorum artık, gelmeyeceksin; yine umut çiçeklerim solacak, yine ağlayacağım, yine hıçkırıklar arasında boğulacağım.. Ama sen gelmeyeceksin. Ben hep burada kalacağım.

Unutmanın zor olduğunu bile bile… Beni sevmediğinin farkında, bir ömür geçirdiğinin gerekçesiyle… Yüreğimdeki, içimdeki isyanı susturmaya çalışarak.

Benden uzakta olduğunun ne önemi var ki? Ay da güneş de benden çok uzakda ama bir günüm onlarsız geçmiyor!

Adını kurumuş bir gül gibi saklıyorum yüreğimde, Bu sevgiyi senden uzaklarda SENSİZ YAŞIYORUM.Ne sesin var nede kokun hangi günahımın bedeli BU YOKLUĞUN.

Sana bahçeden gül değil güneşten atom koparıp getirmek istiyorum… Ama kalbim gibi ellerimde yanar diye korkuyorum.

Gülmek için mutlu olmayı bekleme belki mutluluk gülüşünde saklıdır sakın ağlayayım deme belki senin bir tek gülüşün için yaşayan vardır!

Hayat neşeli olsaydı, doğarken ağlamazdım!

Seni seviyorum diyen dillere değil, senin için ağlayan gözlere inan.

Seni özledim diyorsam bil diye değil, gel diye!

Aşk çılgınlığın en zevkli türevidir, öpüşmek ise entegrali.

Babama değerimi sordum “Dünyalar kadar dedi” dünyanın değerini sordum “Beş para etmez dedi”

Dünya gözlerin kadar güzel olsaydı yaşama ya değerdi! Şimdi daha iyi anlıyorum ki nefes almak değilmiş yaşamak, ateşlerde yanmak gibi bir şey seni severken sensiz olmak.

Her halinle Her halimdin gözümden düştün.. Zaten hiç benim olmadın hatta “ödünçtün”!

Gözlerimi kapattığım an gözümün önünde konuşmaya başladığımda ismin ağzımda sanki benim gölgem gibisin peki ya ben senin için neyim söyler misin?

Sevgiliye Özlem Sözleri

Normal olanlarını zaten yukarıda yazmıştık ama bu sefer yazdığınızda yada söylediğinizde onu etkileyecek özlem sözlerini bir araya getirdik. Belki bunlar işinize yarar.

Özlem bence ne bir şeye duyulan hasret nede ulu bir arzulayış. O bence içten içe ağlayış yada senden ayrı yaşayış.

“Unuturum diye uyudum, yine seninle uyandım. Belli ki uyurken de sevmişim seni.”

Yasamak özlemsiz, özlem sevgisiz, sevgide sensiz olmaz. Unutma sevmek daima beraber olmak değildir. Sen yokken bile seni yürekte yaşatabilmektir…

Özlem Sözleri
“Gel be, gel İşte. Küfrüm tövbeme karışsın, aklım fikrime. Öyle bir gel ki bana, nefes nefese.”

Beklemek güzeldir güzelim Dönecekse eğer beklenen…. Özlemek güzeldir güzelim özlüyorsa eğer özlenen..

Her zaman duyamadığımız o toprak kokusu bu zamanda aranan gerçek sevgiler gibi yağmur arkasında saklı olan toprak kokusu gibi ortaya çıksa keşke.

Özlediğim ne sensin ne de bir başkası. Özlediğim gerçekten hissetmeden bana “seni seviyorum” demeyecek biri.

Hani insan ağlamak ister, gözlerinden yaş gelmez! Hani gülmek ister, yürekten gülmez! Hani birini bekler o hiç gelmez! İşte o zaman ölmek ister de ecel gelmez!

Sen, solgun baharlardaki mavi yağmurum, akşam kızıllığında yorgun gölgem, kış ayazında yaz güneşimsin. Bulutlardaki saklı düşlerim, her günün sonunda özlediğimsin. Yüzün kadar temizdir kalbin, hangi sevgi alabilir yerini? Yokluğun yağmura yazı yazmak kadar zor, sensizlik ölüm kadar acı.

Bak yine soldu güneş, yine akşam oluyor ömrümün kadehine sensiz bir gün doluyor sen yoksun diye inan dertliyim kederliyim, gelmezsen kahrolurum, yıkılırım sevgilim tadın sinmiş suyuna, taşına toprağına, bu şehirde ne varsa sana benziyor.

Sabahları seviyorum, insanları seviyorum, filmleri, şarkıları, kitapları, sıcak ekmeği, kalabalık sofraları, çikolatayı, minicik bebekleri, rüzgarda yaprak olmayı, geceleri yıldız olmayı, yaz gecesinde yağmur olmayı sevdim. Ve en çokta seni sevdim, Hep yokluğunda.

Gel artık gel de bitsin bu acı biraz da gözlerinle sev beni, elin dokunsun elime tenin tenime ben hayal değilim gerçeğim etimle canımla de gel de bu can senin artık de gel de nefes alayım yaşadığımı hissedeyim bende.

Hissedince sana vurulduğumu baharda kuş olup uçasım gelir bakınca o güzel gözlerine hasreti bir anda silesim gelir ama ne çare bir tanem ne çare ne kuş olup uçabilirim nede hasreti silebilirim ama seni bir ömür boyu sevebilirim.

Sıkıntı çekecek kadar gücüm acı çekecek kadar sabrım kalmasa da Seni sevecek kadar kalbim her zaman vardır. Hani dağlarda dört mevsim erimeyen kar olur ya; yokluğunda yüreğimden eksilmeyensin sevgi.

Özledim uzaklarda bensiz hayatı kabullenmiş vefasızı özledim, haykırışımı duymayan, sevgimi belki de hissetmeyen kalpsizi özledim.

Her duyduğumda içimde dal dal sevginin çiçeklerini açtıran sesini özledim, her şeyden önemlisi dostluğun en güzelini yaşatan seni özledim.

Şimdi sensizliğin uçurumlarındayım. Girdaplarındayım yalnızlığımın. Yokluğun kaygı. Özlemlerindeyim. Yüreğimin seninle olduğu her yerdeyim.

Hasretinden oldum yüreğim yanar, bir avuç gökyüzünü etraf karanlık başımda dolanır zalim ayrılık bir seni özledim bir memleketi.

Kış baharı özler bende seni, toprak suya hasret bende sana, acımasız bir dünya her şeyi yalan, sevgisiz bir hayat mecburuz buna.

Yalnızlık gecelerin, ümit bekleyenlerin, hayal çaresizlerin, yağmur sokakların, tebessüm dudakların, sen ise yalnız benimsin bir tanem.

Gözlerin sular kadar berrak gülüşün bir çocuğunki kadar sıcak bana benden ayrı geçirdiğin her anı anlat. Seni çok özledim.

Sen seni özleyenlerin özleminden habersiz özlenmektesin sen var ya sen özlenenlerin içinde en çok özlenensin.

Bir isim var unutamadığım, bir çiçek var koparamadığım, bir hayal var kuramadığım, birde sen varsın özleyip de ulaşamadığım.

Yalnızlık ne mavi derinlikleri olan denizlerde nede sıcak çöllerde olmaktır, yalnızlık bu şehirde seni arayıp da bulamamaktır.

Unutamam ki, beni hiç tanımamışsın, severken unutmak olmaz anlamamışsın, bunca yıl yalanmış aşkı bulamamışsın, yanı başımdaydın oysa çok uzakmışsın.

Bu gece gözlerinde ayın doğmasını bekle, yıldızlara dokunmaya çalış dokunamadığın için üzülme onları seyretmekle yetin benim seni özlemekle yetindiğim gibi.

Zaten tabiatı bile ayrılık üzerine kurmamış mı yaradan, yaprak düşer dalından damla ayrılır bulutlardan seviyorum derken bile ayrılır sözler dudaklardan.

Seni görmediğim günler karanlıktayım, katran gecelerdeyim cehennem misali bir yerdeyim. Bir demir nasıl paslanır, bir elma nasıl çürürse İşte öyleyim.

Seni seviyorum demeyi özledim, kahırlanıp içimi dökmeyi, küsüp küsüp barışmamızı özledim seni kıskandığım günleri, hayallerimin sultanını özledim.

Biraz buruk bir duygu yüklenirse yüreğine gözlerin zaman zaman takılırsa uzaklara kulakların ansızın çınlarsa bil ki bir yerlerde delice özleniyorsun.

Dün yine dolaştım yollarda yağmurların ıslattığı, bomboş sokaklarda gözlerimde yaş, kalbimde sızı unutmadım seni, unutamadım, ne olur anla beni.

Duygusal Özlem Sözleri

Yaşamak özlemsiz, özlem sevgisiz, sevgide sensiz olmaz… Unutma sevmek daima beraber olmak değildir. Sen yokken bile seni yürekte yaşatabilmektir.

Özlemle özlenmektesin, sen, özlemlerin içinde en çok özlenensin. Özlenenlerin içinde en özelsin.

Sana bahçeden gül değil güneşten atom koparıp getirmek istiyorum ama kalbim gibi ellerim de yanar diye korkuyorum.

Gelecekse beklenen beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen özlemek güzeldir. Sevecekse sevilen: İşte o her şeye bedeldir.

Şimdi daha iyi anlıyorum ki nefes almak değilmiş yaşamak, ateşlerde yanmak gibi bir şey severken bile sensiz olmak…

Yalnızlık ne mavi derinlikleri olan denizlerde ne de sıcak çöllerde olmaktır, yalnızlık bu şehirde seni arayıp da bulamamaktır.

Seni hatırlarım güz yağmurlarında hoyrat türkümsün, yankılanan dağlarda birden yokluğun gelir aklıma seni sensiz yaşarım dökülen yapraklarda.

Aşkına tutulup gözyaşı döken sensizliğin acısını yıllarca çeken, her an aşkından boynunu büken o benim gönlümdür işte gönlüm.

Hey sen!.. Sen, seni özleyenden habersizce özlemle özlenmektesin… Sen var ya sen, özlediklerimin içinde en güzel, en büyük özlemimsin…

Bu gece gözlerinde ayın doğmasını bekle, yıldızlara dokunmaya çalış, dokunamadığın için üzülme onları seyretmekle yetin… Benim seni özlemekle yetindiğim gibi..

Bir anımsın okuyup da bitiremediğim, bir özlemsin, yalvarıp da hükmedemediğim, bir sen sensin merhaba deyip de elveda diyemediğim, bir tek bildiğim var sensiz ben hiçim.

Bir bulut gibidir benim kalbim, başka yüreklerle çarpışır yağmur yağdırır ve bu yağmurda sadece vazgeçemediklerim ıslanır. Şimdi dokun saçlarına mutlaka ıslaktır.

Eğer canın sıkılıyorsa gece her zamankinden karanlık gözüküyorsa gökyüzüne bak ve sabahı düşün inan sabahı bekleyen tek sen olmayacaksın.

Gündüzün rengine benzemez gecenin rengi, üşütür ayaz korkutur karanlık, bir gariplik bir hüzün var içimde, ya bu şehirde ben fazlayım ya da yanımda biri eksik.

Özlediğim ne sensin ne de bir başkası. Özlediğim gerçekten hissetmeden bana “seni seviyorum” demeyecek biri.

O gecenin karanlığında, güneşin ışığında, suyun damlasında, selin coşkusunda kimi zaman yanımdasın, kimi zaman rüyamda ama hep aklımdasın sakın unutma.

Uzakta olman hiçbir şeyi değiştirmez güneş de benden uzakta, ay da ama hiçbir günüm güneşsiz hiçbir gecem aysız geçmiyor. Tıpkı yüreğimin sensiz olmadığı gibi.

Yalnızlık gecelerin, ümit bekleyenlerin, hayal çaresizlerin, yağmur sokakların, tebessüm dudakların, sen ise yalnız benimsin bir tanem.

Kaybetme korkusu ta içimdeyken, bekle diyorsun, döneceğim bir gün. Beden beklemesine bekliyor ama yürek kan ağlıyor sensiz geçen her gün.

Ne olurdu saadetlerin en büyüğü işte ellerimde al, diyebilseydim anlardın ve hiç gitmezdin, değil mi bir gün olduğun gibi kal diyebilseydim.

Sen yoksun ya. Yanağıma damlayan her yağmur tanesi benim gözyaşlarım üzerime çöken her hüzün senin hasretin odama çöken soğukluk senin hasretin.

Buradaki sözleri beğenmediniz mi hadi o zaman: Sizde buradakilerden farklı ve yeni özlem sözünüzü yazmak için aşağıdaki yorum bölümünü kullanabilirsiniz. Nazlim.Net

İlgili Makaleler

27 Yorum

 1. Çook begendim şiirler çook güzel zaten bugün benim günüm bugün kalbindeki tek insan olan sevdiğimin bana döndüğü tarih yaşarsın…

 2. Bu şiirleri çoook begendim bana özlemim olanı özletti okudukça okuyasim var seni seviyorum özlemim ne olur o lisedeki kızları bırakta gel MURAT POLAT ne olur orda kalma anla beni …

 3. Ey kader sen nasıl birşeysin rüyalarımda ışık olur benle arkadaş olursun hiçmi acıman yok uyandığımda kaybolursun istemiyorum rüyalarıma girme nolursun ne zaman bir umut beklesem hayatı çok sevsem ama ayağıma takılan yine sen olursun

 4. BİZİM SENLE HİC SABAHİMİZ OLMADİ
  HİC BERABER UYANMADİK GOZLERİMİZİ ACAR ACMAZ GORMEDİK BİZ BİRBİRİMİZİ
  HİC GUZEL GUNUMUZ OLMADİ
  SİRADAN GUNUMUZ
  İNSANLAR GİBİ ELELE TUTUSUP SOKAKLARDA YURUMEDİK BİZ HİC SENLE BAGRAMADİM SEVİYORUM DİYE BAGRAMADİM

 5. ay çiçeklerini bilirmisin sewgili güneşi görmediklerinde boyunları hep bükük olurişte bnde öyleyim seni görmedigim hergün boynum hep bükük.

 6. yakın olmak istediğin insanlara uzaktan bakmak çok zor. işte bu yüzden herkese aynı mesafeyi koy. çünkü ne kadar çok istersen, o kadar olmuyor..

 7. SEVGİLİME BANA BİR GÜL VERDİ O GÜL SOLMADAN GELECEM DEDİ FAKAT GELMEDİ ÇÜNKÜ VERDİĞİ GÜL PLASTİKTİ :DDDDDDDD

 8. oğlum ibrahim derdin ne senin beni öldürmekmi?sen beni anlamıyorsun beni sinir etmekten başka bir şey bildiğin yok .

 9. bak yine geldi sonbahar seni anımsatıyor kara bulutlar sel olup akarken yağurlar son sözümdü buğulu camlar günden güne büyürken yaralar gözlerimden süzüldü hatıralar koparken dalından yapraklar son sözümdü buğulu camlar uğultulu ve sert eserken rüzgar sessizce son buluyor hayatlar içimi kavururken tarifsiz acılar son sözümdü buğulu camlar…

 10. BIR GUL OLMAK ISTERDIM DALIMDAN KOPTUGUM AN YALNIZ SENIN ICIN KOPMAYI VE YALNIZ SENIN AVUCLARINDA SOLMAYI ISTERDIM

 11. sevenin gözyaşları denize döküldügünde dalgalar kumsala şu izayı atar . . . SENİ SEVİYORUM . . .

 12. Ben sensizlikte anladım özlemi,
  şimdi anlam verdim içimdeki yangına bitanem,yanımda yokken hasreti öğrendim..gülüşünü özledim,teninin sıcaklığını,gözlerinde bulduğum aydılnığımı özledim,dokunuşlarını özledim beni ben yapan,sesini özledim bana neşe veren,kokunu özledim prensim,senle can bulan benliğimi özledimmm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir