Etkileyici Sözler

Reklamlar

Kim istemez değil mi karşısındakini etkilemek? Onu bir kaç kelime ve cümle ile kendine hayran bırakmak hiç olmazsa düşüncelerini kendine doğru çekmek. Arkadaşlar çeşitli yerlerden derlenen sözlere bakmışsınızdır ve neredeyse hepsinde genelde aynı şeyleri okumuşsunuzdur. Ya bizlere bunlar yetmiyor şöyle daha fazla istiyoruz diyorsanız tam yerindesiniz.

Sevgiliye etkileyici sözler kısa sayfamız diğer sayfalardan farklı olsun istedik ve bu yüzden etkileyici sözler facebook sayfalarınızda da kullanabilmeniz değişik etkileyici aşk sözleri 2018 yayınladık.

Gözlerine Bakınca Yaşadığımı Anlıyorum O Anda, Ellerini Tutunca bedenimi Sarar Aşkının Sıcaklığı Anında, Sensiz hayat Boş bir Sokak Hayatımın Baharında, Sakın Bırakma Ellerimi Olamam Sensiz Asla Sevgilim!

Öyle bi çık ki karşıma, her baktığımda ilk defa görüyormuşum gibi, az kalsın ölüyormuşum gibi hissedeyim seni.

Etkileyici sözlerGüzel Etkileyici Sözler Aşk 2018

Gözlerin gözlerime değince Felaketim olurdu, ağlardım Beni sevmiyordun, bilirdim.

Git dedim Git ! Sen kalınca genişliyor bu dünya ve kayboluyorum uçsuz bucaksızlığında.

Aşk öyle bir denizdir ki; yüzmesini bilmediğin halde, ya ömrüne dalış yaparsın, ya ölümüne.

Herkes herkesi ayni sevemez… Kimileri gururunun yettiği kadar sever, kimileri de ömrünün yettiği kadar sever.

Ey gönül.. Aşkı arama.. İnan ki ararken kaybolursun.. Bulduğunda ya veli yada deli olursun.

“Doğru zamanda gelen yanlış insana tanıdığın şansı, yanlış zamanda gelen doğru insana tanımadığın sürece; üzülen hep sen olursun..”

“Anlamaya çalışma. Hayat böyledir işte.. Hep o kıyamadıklarımız kıyar size.”

“Dibini görmediğin suya atlamadığın gibi, sonunu bilmediğin sevgiye teslim etme kendini.” Hz. Mevlana

Ne Hayatı Önemse Çılgınca, Nede Hafife Al Aptalca. Onursuz Birliktelikler Yerine Onurlu Bir Yalnızlık Yaşa

“İnsan parasını kaybedince fakir, özgürlüğünü kaybedince esir, aşkını kaybedince şair olurmuş”

“Ulan oğlum, aşk için meşakatli intihar metodları geliştirmeyi bırakın. Uğruna öldükleriniz, size bir yerleriyle gülüyor”

Denir ya aşk iki kişilik, yalan! Aşk bile bile delilik. Bide hayat müşterektir denir. Buda yalan çünkü ; aşk acısı hep tek kişilik.

Tıpkı bir nefes gibisin. İçimde tuttuğum sürece benimsin. Bırakırsam gideceksin, bırakmazsam öldüreceksin. https://www.nazlim.net/guzel-sozler/etkileyici-sozler.html

Kimi insan, geçmişle geçememişi birbirine karıştırır. Halbuki, geçen iz bırakır, geçemeyen yara…

Ne tuhaf değil mi?.. İçimi acıtan da sendin.. Acımı dindirecek olan da..”

Öyle bir gittin ki bakakalmak kaldı bana arkandan.’Ne gözümü alabildim,ne göze alabildim’.

Yakınlık, uzaklıktan daha sıkıntılıdır. Çünkü her yakınlıkta kaybetme korkusu, uzaklıkta ise kavuşma ümidi vardır

Sabah Aç Karna ,Sigara İçmek Gibiydi Seni Sevmek . Kötü Olsan Bile İnadına Çekmek.!

Ne kadar zengin olursan ol, cenazendeki insan sayısını hava durumu belirleyecektir..

Etkileyici sözlerBir anda her şeyden vazgeçip gitmek kolaydır nasılsa; Ama marifet değil. Aşk gitmekten vazgeçip sevmektir aslında. Özdemir Asaf

Kolayca akmaz bilirsin bir erkeğin gözyaşları; Ama eğer erkek ağlıyorsa, asla sahte olmaz gözyaşları…

Kulaktan kulağa seni seviyorum demek kadar ilginçtir AŞK aslında..sen ona ‘seni seviyorum’ dersin o başkalarına..

Ne bileyim be sevgili. Öyle güzel baktın ki gözlerime, sevmek değil ölmek geldi içimden.

Gözlerin diyorum, Sandığım kadarda güzel değilmiş , Başkasına baktığın zaman anladım.

Gözüm, aklım, fikrim var deme hepsini öldür. Sana çöl gibi gelen, O göl diyorsa göldür.

Aldatmayı beceremeyecek kadar yeteneksiz değil, Tenezzül etmeyecek kadar tokum.

Sen care arıyorken, o bahane arıyorsa aranacak bısey kalmamıstır demektır.. BIRAK GİTSİN…

Bir çerçeve astım odama içi boş önemi yok, neden diye sorma neye baksam seni görüyorum nasıl olsa..

» Umutlarım Yıkıldı Senden Sonra Yaşamayı Haram Gördüm Kendime!!! Bu Dünyadan Kurtulmak İstediysemde Kaç Defa Sensiz Gidemedim Ölüme…

» Senin sevgini doldurdum gönül kadehime, senin sevgini içeceğim. Senin hayallerini çizdim gözlerime, hep seni seyredeceği. İlkdefa seni sevdim ölene kadarda seni SEVECEĞİM…

» Buruk bir duygu yüklenirse yüreğine, gözlerin zaman zaman takılıyorsa uzaklara, kulakların çınlarsa zamansız, bilki bir yerlerde ÖZLENMİŞSİNDiR!!!!!

» YAŞAMAK ÖZLEMSİZ,ÖZLEM SEVGİSİZ,SEVGİDE SENSİZ OLMAZ.UNUTMA SEVMEK DAİMA BERABER OLMAK DEĞİL.SENSİZKEN BİLE SENİNLE OLABİLMEKTİR.

» Sen güllere özenme güller sana özensin, üzme tatlı canını sen güllerden de güzelsin. Bir gülüş kadar özgür özgürlük kadar vaz geçilmezsin gülüm sen her şeye değersin..

» Kimsin sen? Yaşamak isteyip de yaşayamadığım umutlarımsın.. Yıllardır beklediğimsin belki de… Kimsin sen? Sen benim sevdiğimsin.. Sevdiğimi söyleyebildiğimsin..

» Seni yıldızlara benzetiyorum onlar kadar etkileyici çekici ve de güzelsin ama aranızda tekbir fark var onlar milyonlarca sen bitanesin..!

» biliyorum okuduğun kitaplar gibiyim senin için yeri gelince hatırlanacaK SENSE YAKTIĞIM ŞİİRLER GİBİSİN HİÇ AKLIMDAN ÇIKMAYACAK

» Yorgunum!! Çünkü yorgunluğumun seni sevmek gibi bir anlamı var. Yinede seni sevmekten duyduğum mutluluğun tadına düşmanlarım ulaşamazlar..

» Düşünüyorum da; düşüncelerin en güzeli senin beni düşünüp düşünmediğini düşünürken, düşünüyor olmanı düşünmek galiba

» Dünyada bir çok insan var.Kimi mutlu kimi mutsuz, Kimi ağlayıp kimi gülüyor ama güzelliklere ve mutluluğa layık bir insan var o da su an mesajımı okuyor.

Seni Çok Özledim. Seni Her Özlediğimde Kalbime Bir Yıldız Çizdim. Seni Ne Kadar Özlediğimi Bilmek İstermisin? Sayende Bir GöKyüzüne Sahibim Canim!!

Etkileyici sözler resimli» Ey yar! Gidişini izlemek zorunda kalacaksam, gelme!

» Sevmekmi? Hiç Tatmadım? Ya Gülmek? Çoktan Unuttum? YaşAmakmı? BoşVer! AşK Nemi? Büyük Bir Yalan! Mutsuzlukmu? IşTe O Benim Dünyam!

» Sonbahara İNat AğAç Hala YeşErmekte, Geceye İNat Gün Hala AğArmakta, Ben İSe Kadere İNat Hala Senİ SevmekteyİM. İNat Bu Ya MahşEre Kadar Senİ SeveceğİM!

» Biliyorum Sen GüneşSin Etrafında Binlerce Gezegen Var, Ama Sende Biliyorsun Ki Ben Dünyayım Ve Bir Tek Bende Hayat Var..

» Seni Cok Özledim. Seni Her Özledigimde Kalbime Bir Yildiz Cizdim. Seni Ne Kadar Özledigimi Bilmek Istermisin? Sayende Bir GöKyüzüne Sahibim Canim!!

» Sonbahara İNat AğAç Hala YeşErmekte, Geceye İNat Gün Hala AğArmakta, Ben İSe Kadere İNat Hala Senİ SevmekteyİM. İNat Bu Ya MahşEre Kadar Senİ SeveceğİM!

» Biliyorum Sen GüneşSin Etrafında Binlerce Gezegen Var, Ama Sende Biliyorsun Ki Ben Dünyayım Ve Bir Tek Bende Hayat Var..

» Ne zaman sağır bir ressam, kristal bir zemin üzerine düşen gülün sesinin resmini çizerse,işte o zaman seni unutur bir başkasını severim…

» İsteyipte sahip olamadığım her şeyin yerine seni koyduğum zaman anladım ki, ben her şeye sahipmişim çünkü sen her şeyden ve herkesten değerlisin!!

Gönlüme taht kurdun, Gönlümün sultanı oldun, Gece gökyüzünde parlayan yıldızım, Sabah ise ruhuma doğan güneşim oldun ..

Ne kadar seviyorsun diye soruyorlar bazen.Bende cevap veriyorum…HAKETMEDİĞİ kadar.

Hani En Guzel Asklar Imkansiz Gelir ya Insana; Imkansiz Oldugun icin Asigim SANA…!

“Sarhoş olmaya gerek yok ki; Sen ‘SAR’.. Ben ‘HOŞ’ olurum zaten..”

“Ey Sevgili!
-Bir geceliğine değiş tokuş etseydik yüreğimizi,
-Taşıyabilir miydin acaba bendeki seni”

Tutanaklar tutulmuş gözlerimin suçuna , sevdama müebbet biçilmiş , gururuma ağır hapis… Oysa ne yüreğime kelepçe takabilmiş kimse ne de aşkıma zincir… Ben herkesten yana özgürüm ama senden yana esir.

Bizim ömrümüzde irmaklar vardır sularında hayallerini yüzdürdüğümüz, bizim ömrümüzde unutulmaz aşklarımız vardır aklımıza geldiğinde üzüldüğümüz.

Damdan düşer gibi hayatıma girdin, beni deli divane ettin, suçum neydi ki, beni kendine bu kadar aşık ettin

Her gün sevda çekipte, Gülünmüyor değil mi, Bir güzelden başkası, sevilmiyor değil mi, Seni asla unutamam, Sensiz olamam diyordun, Hani bensiz olurdun, Olunmuyor değil mi??

Sen seni özleyenin özleminden habersiz özlemle özlenmektesin. Sen var ya sen, özlemlerin içinde en çok özlenensin!

KIZ DEDİĞİN İSTANBUL GİBİ OLMALI FETHİ ZOR FATİHİ BİR TANE OLMALI

İnsanlar hep birilerinin peşinden koşarlar, ama dönüpte kendi peşlerinden koşanlara hiç bakmazlar

Seni ne kadar sevdiğimi bir bilsen sende uzayı gören insanlardan biri olurdun…

BİR SABAH UYANDIĞINDA GÜNEŞİ GÖREMEZSEN YANINDA SAKIN GÖZLERİNİ KAPATMA YILDIZLARI DA KAYBEDERSİN SONRA.

Gülü bir gün, Seni her gün, Gülü soluncaya kadar, Seni ölünceye kadar seveceğim…

Beni terk ettiğin gün saçlarından bir tel koparıp asacağım kedimi beni terk ettiğin gün kirpiklerinden birini koparıp saplayacağım kalbime ve beni terk ettiğin gün öleceğim

Hissedince sana vurulduğumu baharda kuş olup uçarsım gelir, bakınca o güzel gözlerine hasreti bir anda silisim gelir ama ne çare bir tanem ne çare ne kuş olup uçabilirim nede hasreti silebilirim ama inan bana bir tanem inan seni bir ömür boyu Sevebilirim…

Diyorsun bana yaren sis yasa . yaşar mı bu beden ruhu olmasa..¿

ZAMAN GECE YARISI ISLAK GÖZLERİM CAMDA BELKİ GELİR DİYORUM, HANİ BİR ŞARKIMIZ VAR YA ONU SÖYLÜYORUM VE SENİ ÖLESİYE SEVİYORUM

Etkileyici aşk sözleriEy yar. Seninle ölmeye geldim! Ateşsen yanmaya, yağmursan ıslanmaya, soğuksan donmaya geldim. Mevlana

Bir soluk kadar yakın yıldız kadar uzak derler sevgi için. Uzanırsın yetişemezsin yetişirsin dokunamazsın dokunursun vazgeçemezsin vazgeçersin ama unutamazsın!!

Bir su gibi Berrak , bir Çiçek gibi sevgi yüklü , Gökyüzü gibi yalın okyanus kadar derin kelimelere sığmayacak kadar büyük bir SEVGİMİZ olduğunu sakın UNUTMA !

Sana olan aşkım sağır bir ressamın kristal bir yüzeye düşen gül yaprağının çıkardığı sesi çizdiği zaman bitecek

Kalbimde 3 çiçek yetiştirdim. Sevmek,sevilmek ve beklemek. Sen bunlardan ikisini kopardın. Bana sadece biri kaldı beklemek beklemek beklemek

GÖZLERİN DALARSA BİL Kİ DÜŞÜNDÜM SENİ, KULAĞIN ÇINLARSA BİL Kİ ANDIM SENİ, GECE UYANIRSAN BİL Kİ RESMİNİ ÖPTÜM, GÖZLERİNDEN YAS DAMLARSA BİL Kİ SENSİZ ÖLDÜM..

gece midir insanı hüzünlendiren, yoksa insan mıdır hüzünlenmek için geceyi bekleyen? gece midir seni bana düşündüren yoksa ben miyim seni düşünmek için geceyi bekleyen ?

Ben seni sevmek için değil sevmenin nasıl olduğunu gör diye sevdim sen benim alın yazımsın

Bir insanın idealleri olmalı sonsuzluk gibi, bir insanin özlemi olmalı özlemle açan çiçekler gibi, bir insanın bir tanesi olmalı oda senin gibi

Asla sevme, seversen ihanet etme; ihanet edeni de asla affetme!!

BAŞKASINA KENDİNDEN FAZLA DEĞER VERME, YA ONU KAYBEDERSİN YADA KENDİNİ MAHVEDERSİN

DEMEDİM Mİ BU HASRET BİTİRİR SENİ. AY DOLANIR GİDER,YALNIZ KALIRSIN. HER GÜN YENİ BAŞTAN DAĞILIR, UFALIRSIN. DEMEDİM Mİ YÜREĞİM BÖYLE SEVME DİYE!

Cama vuran her damlada bir tek sen varsın ne istiyorum biliyor musun her gün yağmur yağsın!!

AŞK BİR ELMALI ŞEKERE BENZER,, BİTİNCE SAPI KALIR

Ne senden vazgeçerim, ne düşlerimden, nede gözlerimi kaparım hayalinle yaşarken, inan hayatı seni bana verdiği için, seni ise hayatıma anlam verdiğin için seviyorum!!

Gitmek mümkün olsa gitsem uzaklara, sevmesem seni yaksam yüreğimi, savursam küllerimi dağlara denizlere ,yeşerirdi küllerim sana olan sevgimle

Elimde denizde bulduğum bir midye var denizden o kadar uzak ki tıpkı seninle benim gibi. Ama arada tek fark var o denize sen bana aitsin.

Yastığımla uykumu baş başa bıraktım,sırf seninle yalnız kalabilmek için! Bu da yetmedi kendimi de bir kenara bıraktım şimdi burada yalnız sen varsın!!!

Ölsen bile benden kurtulamazsın. Kefen olur bedenini sararım.Yağmur olur üzerine yağarım. Çiçek olur mezarında açarım. Ölsen bile benden kurtulamazsın

Aşk bir göldür, üstünde kazlar yüzer.

Eğer beni bu sokakta, bu mahallede, bu şehirde bulamazsan sevgilim bil ki ben, Gözlerinin daldığı yerdeyim…

Aşkımız şekerden, sevgimiz tuzdan, evimiz ateşten… Bir gün ne oldu biliyor musun?… Yağmur yağdı…

Sevmek suçsa suç işledim, Ölmek buysa ölümü seçtim

Sen sen ol, kapı önunde aşk yapma! Aşkın gözü kordur ama komşununki asla!

Sen likor gibi tatlı, tekila gibi çarpıcı, viski gibi asil, konyak gibi sıcak, şampanya gibi özel, şarap gibi tutkulu, malibu gibi egzotik, kokteyl gibi muhteşemsin.

Bir köpek ile bir erkek arasında ne fark vardır? Köpek sadece halıyı kirletip mahfeder, erkek ise tüm yaşamını mahfeder.

Etkileyici sözler facebookSevdiğini belli et. Gizlemek başkalarına fırsat vermektir. Necip Fazıl Kısakürek

Vefasız sevgilim alzheimer hastası bile senin kadar çabuk unutmaz pes…

Kalbimde yaşıyorsun ama kiranı vermiyorsun. Not: Ev sahibi en kısa zamanda onunla evlenmezsen seni kapı dışarı edecekmiş.

Sabahları kahvaltı yapmıyorum çünkü seni düşünüyorum. öğlenleri yemek yemiyorum çünkü seni düşünüyorum. Gece olunca uyuyamıyorum çünkü açım.

Bırakıp gittin beni… Seni unuttum sanma, zaman alışmayı ögretti belki ama unutmayı asla…

Eline almış bir çiçek sevecek sevmeyecek. Ah, koca sersem çiçek nerden bilecek.

Deprem gibi girdin gonlume, fay hatti cizdin beynime, enkalar biraktin kalbimde, artcilar hala devam etmekte.

İlk görüşte aşki anlıyorum da, ömür boyu birinin suratına bakan iki kişi arasında aşk bir mucizeden başka birşey değil. Bill Cosby

Allah(c.c)’ım !! Kendim icin birsey istemiyorum, sadece anneme elma yanakli, bal dudakli, sutun bakcakli bir gelin nasip eyle.

Aşk karşındakini bulunmaz Hint kumaşı sanmanla sersemin teki olduğunu anlaman arasında geçen zamandır.

Düşen bir yaprak görürsen, Beni hatırla sevgilim, Biliyorsun seni ben Sonbaharda sevmiştim.

Seni sevecektim kiskanacak el ustunde tutacaktim kendimi sana sevdirecek bana baglayacaktim ip koptu

Bataryasi zayif hayallerimizin kapsama alani disinda kalan kesimlerine sebeke hatasi nedeniyle ulasamadik simdi yuregimde full ceken hattimla seni seviyorum.

Kalbim senden cektigini ABD usame bin ladinden cekmedi. Yuregimin teroristi dunya birlesse seni yok edemez. Akibetim ikiz kulede olsa yine seni sevecegim.

Seni sevdim seveli basim belada seni dusunurken uyuya kaldim helada

Sekerden evimiz tuzdan hayallerimiz vardi. Ne yazikki dun yagmur yagdi.

Bunu iyi belle Cehennem buz tutuncaya kadar seni sevecegim

Aşkimizin suya dusecegini bilseydim balik olurdum.

Aşıka bagdat sorulmaz. BUSH

Fazla mendiliniz varmi, aşık olmusumda!

Karayollarinda degil, senin kollarinda oleyim.

Sana birsey soyleyecegim, ama sakin uzulme; dun doktora gittim, bobreklerimde kum, kalbimde seni buldular.

Zifiri Karanlık Kuyuların Derinliğinde Bulduğum Umut ışığımsın Bebeğim.

Biriktirdiğim hayallerin Bir Kısmını Sana Havale Ediyorum Sevgilim Birlikte Gerçekleştirelim, Hayallerimizi bebeğim.

Hayatın Gölgesinde, Hayatını Yaşayanları izlerken, Seninle hayatı yaşayanlardan olmak Ne Güzel Bebeğim.

Güzel Anılarımız Aşkımızın temelidir bebeğim, Aşkımızın Temelini Yeni Yaşanacak Anlarımızla Güçlendirelim Ne Dersin?

ALLAH’ım Bana Güç Verdikçe Seni Seveceğime Yeminliyim Dilberim.

Dünyanın Oksijensiz Kalması Gibi Bir Şey Seni Unutmak Aşkım…

Seni Hayal Ettikçe Şiirler Yazıyorum Adının Geçtiği Her Yere, Seni Dünden Daha Çok Sevdikçe Sabahlar Doğmuyor Gecelerime, Bir Seni Sevdim Delice…

Beyaz Bulutların, Güneşle Kucaklaştığı Umutlarımda Saklıyorum Seni, Yağmular Yağmadan Haydi Tut Ellerimi.

Gözyaşlarım Aşkımın imzasıdır Gülüm, Her Gözyaşım Sessizce Haykırışımdır Can Özüm.

Basit Sevgi yerine, Zor Aşkı Seçtim Seninle, bekleyeceğim Seni Sevdiğim gelsen de, gelmesen de, Bu kalbim Hep Seninle..

Hayatımın Adı Senin üstüne Yazılı, Sen Yoksan hayatımda Dünya Anlamsız Yaşadığım Her Anımda.

Hayal Ettiklerimi Değil, Elde Ettiklerimi Yaşamak istiyorum Seninle Sevgilim…

Tadı Tuzu OLmayan hayatıma, Meşrubat Gibi Girdin Bir Anda

Özgürlüğe Koşmak Gibi Seni Sevmek Bebeğim

Hayatın Boşluğunu Dolduran Güzellik, Sen Bir Ana Değil Bir Ömüre Sığmayan Şiirimsin Benim Sevgilim.

Gözlerine ilk Baktığımda Hayati, Ellerini ilk tuttuğumda Heyecanı Keşfettim, Şimdi Seninle Aşkı Yaşıyorum bebeğim…

Hayat bir insan için yaşama Sebebidir, Benim de Yaşama Sebebim Sensin Sevgilim Seni Çok Seviyorum.

ilkbaharımın Yeşil Umutlarısın, Aslında Sen Yeşil Umutlarımın Baharısın Sevgilim…

Adını Beynime Değil, Kalbime Yazdım, Aşkımı Şarkılarda Değil Sadece Seninle Yaşarım Birtanem

İnsan uçurumun kenarına varmadan kanatlanmaz. KAZANCAKIS

Vicdani tertemizdi, cünkü onu hiç kullanmamıştı. S.LEC

Bildigimizi zannetmemiz ögrenmemizin en büıük düşmanıdır. DR.C.BERNARD

Resimli etkileyici sözlerKarşıdan karşıya geçer gibi, sev beni. Önce bana. Sonra bana. Sonra yine bana bak! Cemal Süreya

Küçük şeılere fazla önem verenler ellerinden büıük şeıler gelmeıenlerdir. EFLATUN

Insan ancak anladığı şeıleri duıar. GOETHE

Iki tür insan daima açtır. Biri bilimi araıan, diğeri de paraıı. CAT STEVENS

Hepimizde baskalarına katlanacak güç vardır. LA ROCHEFONCAULD

Temiz elleri olan insanların da kirli düşünceleri vardır. S.LEC

Kaptanın ustalığı deniz durgunken anlaşılmaz. LUKIANOS

Çevrelerine uımak icin kendilerini ıontanlar, tükenip giderler R.HULL

Ölümün bizi nerde bekledigi belli degil, iıisimi biz onu her ıerde
bekleıelim. MONTAIGNE

Başarısızlığı, yaklaşımızımız değerlendirmek için bir uyarı olarak görmek yerine kişisel bir kusur ya da hata olarak görürsek, daha en başında yenilmiş oluruz.

Tüm kişisel atılımlar, inanç ve düşüncedeki değişimle başlar…

Sorular, sınırlanmış potansiyelin kapısını açacak anahtar değerindedir.

Hayatınızın kalitesi, hücrelerinizin kalitesine dayanır. Eğr kan dolaşımınız zararlı ürünlerle doluysa, ne güçlü, canlı ve sağlıklı bir bedeniniz olur, ne de biyokimyanız dengeli bir duygusal yapı kurmaya elverişli hale gelir.

Kişisel güç, harekete geçme yeterliliğine sahip olmaktır.

Yaşamımızın kalitesini, iletişim kaliteniz belirler.

Gerçek bir karar, yeni bir davranış geliştirip geliştiremediğine bağlıdır. Eğer yeni bir davranış yoksa, tam olarak karar vermemişsin demektir.

Bizi biçimlendiren hayatımızdaki olaylar değil, bu olaylar karşısında geliştirdiğimiz inançlardır.

Kaliteli sorular, kaliteli bir hayat yaratır. Başarılı insanlar iyi sorular sorabilen ve dolayısıyla iyi yanıtlar alabilen insanlardır.

Bildiğini yapmak, ne yapacağını bilmekten daha önemlidir.

Eğer her zaman yaptığını yaparsan, her zaman elde ettiğinin aynısını elde edersin, daha fazlasını değil

Hazırlıklı olarak fırsatla karşılaşmak, şans dediğimiz sıçrama tahtasıdır.

Bilinçli düşünceden geçirmediğim bir şey beni etkilemez.

Kişiler tembel değildir. Sadece, kendilerine esin kaynağı oluşturacak kadar güçlü amaçları yoktur.

Etkili iletişim için, hepimizin dünyayı farklı şekilde algıladığının, ve iletişimimizi bu algıya dayandırarak gerçekleştirdiğimizin farkına varmalıyız.

Bulmak istersen, yeni bir yol mutlaka vardır.

Başarının sırrı, acının ve zevkin seni kullanmasına izin vermeden onları kullanmayı başarabilmektir. Eğer bunu yaparsan, hayatını kontrol altına almış olursun. Eğer yapmazsan, hayat seni kontrol altına alır.

İnançlar üretme gücüne de sahiptir, yıkma gücüne de..

ölümle birleşince sevgiyle yaşarken hayatımda gözlerin en önemli yeri çünkü o olmadan ben seni öpemiyorum seni seviyorum

Yanagına düşen bir kar tanesi eriyip dudaklarına ulastıgı zaman, ve bir damla serinligi biriyle paylasmak istediginde, yüzünü rüzgara dön yeter, o benim iste!

Basın göğsüme yaslandıgında, tek düşmanım var. Geçip giden zaman…

Seni ne kadar sevdiğimi ögrenmek istersen, yere düşen her yağmur damlasını tutmaya çalış; tutabildiklerin senin sevgin.. tutamadıklarınsa; benim sana olan sevgimdir.

Rüzgarın kemanını çaldıgı ve damlaların pencerene vurdugu bir gecede yatagına uzanıp hayalini kurdugun ve keşke dedigin tüm güzellikler senin olsun…

Önce düştüğümde kalkmayı, sonra aleve dokunduğumda acıyı, sevmeyi öğrendim, sevilmeyi, herseyi öğrendimde”yalnız seni unutmayı ögrenemedim”

Ne insanlar tanıdım yıldızlar gibiydiler, hepsi göklerdeydi parlıyordu. Ama ben seni, güneşi seçtim. Ve bir güneş için bin yıldızdan vazgeçtim…

Güneşin buz tuttugu yerde bir alev görürsen, o bil ki yalnız ve yalnız senin için yanan kalbimdir…

Dünyada iki gül olsun biri kırmızı biri beyaz, sen beni unutursan kırmızı gül solsun, ben seni unutursam beyaz gül kefenim olsun…

Aski reddetmek,günesin batisini görmekten üzüntü duyduğun için doğusunu izlemekten zevk almayi reddetmeye benzer.

Aşkımıza nokta koyma;sana bir kucak dolusu virgül getirdim !

Biz birbirimize dönmüş iki ayna gibiyiz.İçimizde binlerce olsada görüntümüz biz sadece birbirimizi görürüz.

Gözlerine gözleriyle göz koyanın, gözlerini gözlerimle oyarım. Gözlerini gözlerden sakın, gözlerin gözlerime lazım.

Biraz buruk bir duygu yüklenirse yüregine, gözlerin zamanla takılırsa uzaklara, hele kulakların zamansız deli gibi çınlarsa, bil ki bir yerlerde özlenmişsindir.

Ismini kagıda yazamıyorum. Gün gelir yerlere atılır diye, elerim tutmuyor çizemiyorum resmini görenler tutulur diye…

Bu gece kayarken yıldızlar gökyüzünden ve gözümden yaşlar süzülürken, dilek tutmadım ilk defa sadece teşekkür ettim tanrıya, bu gece yanımda oldugun için…

Hayata niye geldim diye düşünmeye başlamıştım. 21′ imden sonra seninle tanısınca anladım dünyaya geliş sebebimi…

Benim sana olan aşkım sagır bir ressamın , kristal bir yüzeye düsen gülün sesini çizdigi zaman biter.

Sevgiliyi aylarca göremeyen aşığa, sevgili için akan gözyaşı bile güzeldir

Eger askta guzel bir an varsa oda baskalarini bastan cikartan o yuregin benim icin kan agladigi zamandir.

İnsanlar her ne kadar sonbaharı ayrılık mevsimi kabul etmişlersede, kaderde ayrılık varsa sonbaharı beklemez.

Beraber ağlamaktaki tatlılık kadar hiçbir şey kalbleri birbirine bağlamaz.

Ağlamak istiyorsanız asla yapmayın.Çünkü, bir yerlerde sadece sizin bir gülüşünüz için yaşayanbirileri mutlaka vardır

Seninle bir pergelin iki ayrı kolları gibiyiz ne kadar dönersen dön yine aynı yerde karşılaşacağız

Eğer geceler seni düşündüğüm kadar uzun olsaydı asla sabah olmazdı.

Bana unut dediler seni unuttum;Ama seni değil, bana seni unut diyenleri.

“Uğraşma boşuna. Seni ancak gördükleri ve duydukları kadar anlayacaklar. Gördükleri, ancak kendi anladıkları kadarı olacak.”

“Olmaz dediğin ne varsa hepsi olur. Düşmem dersin düşersin, şaşmam dersin şaşarsın. Öldüm der durur, yine de yaşarsın.” Hz. Mevlana

”Unutma ki; insan dünyanın hakimi olabilir, ama küçük bir kalbin esiridir” Hz. Mevlana

“Ben” kattim sana biraz, oyle sevdim seni…Cunku sen de bensiz; o kadar guzel degilsin hani.” Ozdemir Asaf

Eğer bir yaşam, tümüyle kişisel arzuları tatmine yönelmişse er yada geç, acı bir düş kırıklığına yol açar. Albert Einstein

Yuregin kadini erkegi yoktur, bir mert olani vardir bir de namert olani. Nazim Hikmet Ran

“Yorma kendini; hayatına eşlik etmek isteyenler seninle gelsin.” C. Bukowski

Güzel kadınlar aşkla aptallaşır; ama hem akıllı hem güzel kadınlar, aşıkken de akıllıdır. Bu yüzden hep yalnız kalır…

“Eğer bir kadın yürekten ağlıyorsa, ağlatan onun kalbine ulaşmış demektir”…

Belki sıkıca sarılabileceğimiz bir sevgilimiz olmadı, belki yalnızız. ama bilinsin ki, adam gibi sevdiğimizdendir yalnızlığımız…

Mutsuzum, Çünkü herkes gibi sahte değilim ve kimse gibi rol yapmadım. Mutsuzum, Çünkü sevmediğim birine ‘aşkım’ deyip sarılmadım..

Susmak kabullenmek değil, cevaptır anlayabiliene.. Bil ki, kısa cümleler kuruyorsa insan, uzun yorgunlukları vardır sadece…

Yalan zeka işidir, Dürüstlük ise cesaret. Eğer zekan yetmiyorsa yalan söylemeye, Cesaretini kullanıp dürüst olmayı dene…

Sevdiğin kişinin sana olan sevgisini anlaman için canını yak. ‘Çünkü kimsenin canı yanmadıkça sana gerçek yüzünü göstermez’…

Terkeden kişinin gittiği yerde aradığını bulamayınca dönüp ‘özledim’ demesi; özlediğinden değil, eşek gibi pişman olduğundandır..

Güzel kadınlar aşkla aptallaşır; ama hem akıllı hem güzel kadınlar, aşıkken de akıllıdır. Bu yüzden hep yalnız kalır…

“Eğer bir kadın yürekten ağlıyorsa, ağlatan onun kalbine ulaşmış demektir”…

Belki sıkıca sarılabileceğimiz bir sevgilimiz olmadı, belki yalnızız. ama bilinsin ki, adam gibi sevdiğimizdendir yalnızlığımız…

Mutsuzum, Çünkü herkes gibi sahte değilim ve kimse gibi rol yapmadım. Mutsuzum, Çünkü sevmediğim birine ‘aşkım’ deyip sarılmadım..

Susmak kabullenmek değil, cevaptır anlayabiliene.. Bil ki, kısa cümleler kuruyorsa insan, uzun yorgunlukları vardır sadece…

Yalan zeka işidir, Dürüstlük ise cesaret. Eğer zekan yetmiyorsa yalan söylemeye, Cesaretini kullanıp dürüst olmayı dene…

Sevdiğin kişinin sana olan sevgisini anlaman için canını yak. ‘Çünkü kimsenin canı yanmadıkça sana gerçek yüzünü göstermez’…

Terkeden kişinin gittiği yerde aradığını bulamayınca dönüp ‘özledim’ demesi; özlediğinden değil, eşek gibi pişman olduğundandır..

Üzülmek sadece bugünün gücünü tüketir. A.J. Cronin

Karanlığa küfretmektense daha iyi edersiniz. Andre Gide

Gözler yaşarmadıkça gönüllerde gökkuşağı oluşmaz. J.V.Cheney

Yalnızca kültürlü insanlar öğrenmeyi sever cahiller ders vermeyi tercih eder. Edouard Le Berquier

Kardeş her zaman kardeştir. Benjamin Franklin

Küçük şeylere gereğinden çok önem verenler elinden büyük iş gelmeyenlerdir. Eflatun

Şiirin duyarlıklarından soylu tatlar alabilen kişi gerçek bir şairdir; ömrü boyunca bir tek dize yazmamış olsa da. George Sand

İnsan her gün biraz müzik dinlemeli dünyevi kaygılar Tanrı’nın insan ruhuna aşıladığı güzel duygusunu silip yok etmesin. Goethe

Soyulduğu halde gülen adam hırsızdan bir şey çalmış demektir boş yere üzülen ise kendi kendini soyar. William Shakespeare

Düşmanınızın neden korktuğunu anlamak için sizi ne ile korkuttuğuna bakın. Eric Hoffer

Nankör insan her şeyin fiyatını bilen hiçbir şeyin değerini bilmeyen kimsedir. Oscar Wilde

Düşen bir çığda hiçbir kar tanesi kendisini olup bitenden sorumlu tutmaz. W. Churchill

Sevgiye ve tutkuya açık bir kalp kadar dünyada değerli bir şey yoktur. Goethe

Vicdan içinizden geçen “Birisi bakıyor olabilir” sesidir. H.L. Mencken

Dünya açlardan korktukları için uyuyamayanlar arasında bölünmüş durumdadır. Paulo Freire

Ciddiyet zihin eksikliklerini örtmek için icat edilmiş bir tavırdır. François de la Rochefaucould

Para insanı değiştirmez sadece maskesini düşürür. Marie-Jeanne Riccoboni

Aldıklarımızla hayatımızı kazanırız verdiklerimiz ise hayatı hayat yapar. Arthur Asle

İnsanin ileriye dönük doğru kararlar alması hesabının olmadığı bir bankadan para çekmesine benzer. Oscar Wilde

İnsan düşünce ile görür ve duyar. Epiharmus

Özgürlük için mücadele eden halk çogunlukla karşısında yeni efendiler bulur. Lord Halifax

Başkasının önünü aydınlatırken kendi yolumuza da ışık tutarız. Ben Sweetland

Uçurtmalar rüzgar gücü ile değil o güce karşı koydukları için yükselirler. W. Churchill

Karakteriniz başkaları sizi ne sanıyorsa odur. John Wooden

Akıl hiçbir zaman duyguları yönetmez sadece onun suç ortağı olur. Mignon McLaughlin

İnsan denemediği her şeyde yüzde yüz başarısız olur. Francois de la Rochefoucauld

Dünyada hiçbir şey insanı kin besleme duygusu kadar yıpratmaz. Nietzsche

Fısıldanan sözler çok kere yüksek sesle söylenenlerden daha uzağa gider. Çin Atasözü

Birisi herhangi bir konuda “anlatılması imkânsiz” diyorsa anlatmaya çalışacağından emin olun. Clyde B. Aster

Az şey bilirsek bir şeyin doğruluğuna emin olabiliriz bilgi artınca kuşku da artar. Goethe

Göze göz yasası herkesi kör eder. Gandhi

Hayatın en büyük trajedisi çok çabuk yaşlanmamız ama çok geç akıllanmamızdır. Benjamin Franklin

Az gelişmiş demokrasilerde vaatler yalnızca onlara inananları bağlar vaatleri yapanları değil.

Nerede otorite varsa orada otoriteye direnen bir adam vardır. Oscar Wilde

Yetenek sükunet içinde ortaya çıkar.. Karakter ise dünyanın fırtınaları içinde. Goethe

İmkânsızla imkân dahilinde olanın arasındaki tek fark insanın kararlılık derecesidir. Tommy Lasorda

Kadın tek bir ihtiyacını karşılayacak her kadını.

Cisimleri gördüğüm gibi değil düşündüğüm gibi boyarım. Pablo Picasso

Bazılarının sadece normal olmak için ne büyük çaba sarf ettiğini kimse fark etmiyor. Albert Camus

Kendinizi boş tez elden despot bir yönetimi başınıza efendi olarak getireceksiniz.

Akıllı despot bunu bildiği için köleleri arasında yararsızlık ve çaresizlik hissini pekiştirmeye çalısır. Frank Herbert

Uygarlık bir harekettir bir durum değil. Bir yoldur. Liman değil. Arnold Toynbee

Bir insan hakkında Onun başkaları için söylediklerinden fikir edinilebilir. Leo Alkman

İlham diye bir kavramın varlığı kesin; önemli olan insanı çalışırken yakalaması. Pablo Picasso

Erkek çocuk ile babası arasındaki tek fark oyuncaklarının fiyatıdır. Jurg Weber

Bilgisayarlar çoğu işi kolaylaştırır ancak kolaylaştırdıkları işlerin büyük çoğunluğu gereksizdir. Andy Rooney

Maddi hayata tapanlar içtikçe susuzlukları artar. Muhittin-i Arabi

Hayat tiyatro gibidir en iyi yerlerde otururlar. Aristofanes

Eğer aç ve kimsesiz bir köpeği alıp bakar ve rahata kavuşturursanız sizi ısırmaz. İnsan ve köpek arasındaki temel fark budur. Mark Twain

Düşmanlarınızı kötülemeyin onlar sizin eserinizdir. William Hazlitt

Kişilikli olmak kimse görmediği zaman da doğru olanı yapmaktır. J.C. Watts

Ey hayat! Ölüme şükret onun yüzünden seviyorum. Seneca

Güzel konuşmak için bir tek yol vardır; dinlemeyi öğrenmek. Christopher Morley

Birisine karşılık veremeyeceği bir iyilik yapmadıysan mükemmel bir gün nedir bilmiyorsun demektir. Ruth Smeltzer

Nefretin kök salması tıpkı kötü ün gibidir: yok edilmesi zordur. Baltasar Gracian

Hiç bir insana rastlamadım ki onda öğrenilecek bir şey olmasın. Alfred de Vigny

Hoşgörünüzü tutumlu kullanın. Çünkü ona muhtaç olanların sayısı çok fazladır. Chateaubriand

Gençlikte sevmek için yaşarız yaş ilerledikçe yaşamayı severiz. Saint-Euremond

En sürekli aşk karşılıksız aşktır. S. Maugham

Gökkuşağına ulaşmak istiyorsan yağmura katlanmak zorundasın. Dolly Patron

Şen adam güneşe benzer girdiği yeri aydınlatmış olur. Cenap Sehabettin

Derin ve ihtiraslı sev… Kalbin kırılabilir ama hayatı dolu dolu yaşamanın tek yoludur. Erich Fromm

Aşk köprü kurmaktır. İnsanlar köprü kuracaklarına duvar ördükleri için yalnız kalırlar. Newton

Kendini ulusuna hizmet etmeye adayan siyasetçiye devlet adamı denir. Ulusun kendisine hizmet etmesi gerektiğini düşünen devlet adamına ise siyasetçi. George Pompidou

Bir şeyi istediğimiz zaman hep onun çekici yanlarını görürüz onu elde ettikten sonra da hep kötü yanlarını buluruz. Jonathan Swift

İnsan dünyaya bir defa gelir. Adam gibi yaşarsa bir defa gelmek yeterlidir. Joe E. Lewis

Mutlu olmak için ugraş vermelisiniz. Mutluluğa para ya da aşkla ulaşılmaz. Mutluluk sizinle kendiniz arasında bir meseledir. Rufus Wainwright

Düzeltilmesi gereken bir yanlışlık doğruluktan daha ağır bir yüktür. Dag Hammarskjölk

Ne üstün zekâ sevgi.. İşte bu dehanın ta kendisidir. Wolfgang Amadeus Mozart

Felek sana hayat diye eksi bir limon uzattıysa sen üstüne tekila ve tuz iste. Meksika deyişi

Sırtı yere geldikten sonra kazanmış olmak yalnız siyaset alanında görülür. Edgar Fause

Güneş parlamaktayken ekinini biç. Chamfort

Mutluluk yaşlılıkta ise alışkanlıklarda aranır. P.Courty

Erkekler uslanmaz erkekler teslim olur. Chris Rock

İnsan yüzü kızaran ve yüz kızartıcı işler yapan tek hayvandır. Mark Twain

Kalbin kendine has nedenleri vardır ki akıl hiç bir zaman anlayamaz. Blaise Pascal

Flört ederken kalbimiz o kadar yüksek sesle atar ki aklımızın sesini duyamayız. Bern Williams

Dünyada insana yardım eden şey raslantı değil azim ve sebattır. Samuel Smiles

Öfkeliyken konuş; göreceksin hayatında yaptığına pişman olduğun en iyi konuşma olacak. Laurence J. Peter

Yenilgiye ugrayınca umutsuzluğa kapılma her başarısızlıkta bir zafer isteği yatar. Germain Martin

Bir işi yaptırmanın üç yolu vardır: Ya kendin yaparsın ya para verip yaptırırsın ya da çocuklarının yapmasını yasaklarsın. Monta Crane

Evet sıra sizde: Sizde buradakilerden farklı kendi etkileyici sözünüzü yazmak için aşağıdaki yorum bölümünü kullanabilirsiniz. Nazlim.Net

Reklamlar

"Etkileyici Sözler" için toplam 60 yorum yapmış

 1. Egemen   30 Aralık 2017 at 00:04

  Oysa benimkisi masum bir aşk idi o bunu bile bana çok gördü hayallerimi yıktı sebebi nedir dedim elektrik alamadım dedi ellekttirik çarpsın seni dedim ve terkettim memleketi

 2. Şemdinlili   12 Haziran 2017 at 03:39

  Gecenin birindeyim
  Dört duvar arasındayım
  Beni soran olursa şemdinli denen bi yerdeyim
  Seneler asır olsa, asırlar sene olsa
  Şemdinli bana mezar olsa
  Her şeye inat seni seveceğim

 3. Karma   26 Nisan 2017 at 18:04

  Ben bu kalemi tanıyor gibiyim …

 4. piskopat Ersø   28 Şubat 2017 at 00:03

  Gecenin birindeyim dürt duvar arasındayım Ersini soran olursa şemdinlide seneler Asıl Olsa asılar seneler oLsa şemdinli Ersine mezar olsa sana inat Hep seni seveceğim

 5. İlknur   09 Ocak 2017 at 15:02

  Başini daima dik tut.unutma,basi eğik olanin,celladi cok olur.

 6. yeasa   31 Aralık 2016 at 00:18

  Bu hayata herzaman Asik olabiliriz. Kirilan Kalb yendien Tamiredebilir ama .Bu dünyada bir kez gitik mi birdaha Gelemeyiz……!

 7. Birsen   20 Haziran 2016 at 19:14

  …Ve bazen iyi şeyler biter ki, daha iyileri başlayabilsin…

 8. gökhan   04 Haziran 2016 at 17:33

  yalnızlık diye bişey buldum yaşa yaşa bitmiyor

 9. İlyas   28 Şubat 2016 at 23:42

  Sevmek suç cünku kimse haketmez sevgiyi

 10. asi   02 Ocak 2016 at 19:13

  son sigaram kaldı içmeye kıyamazdım o cebimde kırıldı
  sen kalbimde….

 11. Nuri Hakan Tataroğlu   29 Aralık 2015 at 19:59

  Nuri Hakan Tataroğlu Kimdir
  Adım Nuri Hakan Tataroğlu
  Ela gözlü kumral uzun boylu
  Biraz sinirli ancak iyi huylu
  Yörük Türkmen soylu

  Ahmet Ayhan Tataroğlu benim babamdır
  Bindokuzyüźellidokuz yılı benim doğduğum andır
  Bilemem ölümüm ne zamandır
  En çok sevdiğim yemek kuzu tandır

  Ķişinin kendini anlatması çok zor
  Doğduğum il Malatya ilçe Arapgir
  Buranın üzümünü yiyene sor
  İnsanları kırma sakın hoşgör
  Ankara. 29.12,2015, Nuri Hakan Tataroğlu gezgin bezgin gurme halk ozanı araştırmacı şair fani bir fert

 12. asik   03 Kasım 2015 at 03:51

  bu gece yine seni anıyor kalbim sessiz sessiz… simsiyah karanlıkta görüyorum gözlerini sanki bana bakiyormussun gibi kuş olmak , senin yanına uçmak seni uzaktan seyretmek istiyor yuregim ben sana esir olmus bir mahkumum seni seviyorum bitanem…

 13. Şeyma Nur Ertan   29 Ağustos 2015 at 23:43

  Hayt Bi Sigara gibidir nekadar çekersen okadr az ömrün kalır…

 14. trendy38   09 Ağustos 2015 at 00:25

  Biz kimleriz diye sorma, biz hayata bosvermislerdeniz. Bize hayat nedir diye sorma, biz hayat deryasinda yüzenlerdeniz. Bizi arama lüks meyhanelerde ,biz dost sarabı icenlerdeniz.Bize dost, arkadas nedir diye sorma, biz onlar için ölüme gidenlerdeniz.

 15. sevgilim   24 Haziran 2015 at 19:49

  ben çok sevdim ama sevdiğim en yakınımdaki arkadaşıma yar oldu ama daha acılar bitmeedi aşk yalanmış öğrendim

 16. cemre   04 Nisan 2015 at 07:35

  ben oyle istemem iki gunluk sevgili yuregin varsa bir omur sev beni

 17. cemre   04 Nisan 2015 at 06:58

  guzeller

 18. nisanur öztürk   17 Şubat 2015 at 19:38

  asiksan bu yorumu oku diilsen okuma yoksa basina kotu seyler gele bilir

  -.bu yorumu okurken gozlerini 5 kere ac kapa

  -sevdigin kisiyi dusun

  -bu yorumu 5 yerde 5 dk paylas

  yarin sevdigin kisi seninle konusacag

 19. erhan demir   22 Ekim 2014 at 10:15

  İnsanlar hep birilerinin peşinden koşarlar, ama dönüpte kendi peşlerinden koşanlara hiç bakmazlar

 20. Mehmet Bakır ÇALBAY   24 Haziran 2014 at 16:24

  Cam kırıkları gibidir bazen sözler,,
  Ağzına dolanır insanın..
  Sussan Acıtır, Konuşsan Kanatır..!
  ”MBÇ”

 21. zehra   26 Şubat 2014 at 14:38

  bir çocuk ona bakar bakar dur ama kız hiç pas vermez çünkü onun sevdigi vardır ama erkekler öyle degil

 22. zehra   26 Şubat 2014 at 14:35

  sen nerede olursan ol dünyanın öbür ucunda bile ol ben seni kalbimde ve yüreğimde taşıyacağım

 23. zehra   26 Şubat 2014 at 14:33

  ben seni büyüledim ki gözün başkasını görmesin

 24. zehra   26 Şubat 2014 at 14:31

  sen demeki beni büyüledin bende seni gözlerimle büyülerim

 25. zehra   26 Şubat 2014 at 14:29

  seni sevdim bir kere ayrılamıyorum beni nasıl büyülediysen gözüm başkasını görmüyor……aşkımmmmmmmmmmmmm

Leave a Reply

Your email address will not be published.