Aşk Sözleri

Aşk sözleri, sevgiliye aşk mesajları sayfamızda, çok beğeneceğinizi düşündüğümüz ve hiç bir yerde olmayan aşk sözlerini bu başlık içerisinde topladık.

Ona olan hislerinizi dile getirmenin en güzel yollarından birisi de aşk sözleri ile gönlünü kazanmaktır. Her yerde olanları değilde kendimize göre en son çıkan aşk sözlerini sizlere sunduk.

Aşk Sözleri

Aptalsın aptal. Eğer senin için aşktan daha güçlü bir şey varsa o senin aşk dediğin şeye yazık.

Gözlerde yaş yoksa, ruh gök kuşağına sahip olamaz.

Seven ama söyleyemeyen yada onunla bir araya gelmenin dünyanın en son şeyi olacağını anlatan bir söz. Seni düşündükçe; Gül dikiyorum elimin değdiği yere. Atlara su veriyorum. Daha bir seviyorum dağları.

Eğer sevdiğimiz kişiler bizden çalınmışsa, onları uzun yaşatmanın yolu, onları asla sevmekten vazgeçmemektir. Binalar yanar, insanlar ölür; ama gerçek aşk, ölümsüzdür.

Adını aşk oteli koy. Sevdamızın da adını. Ayakları dibinde gün batımının. Ve ağzında binlerce güneşin tadı. Dilinin ucunda yalnızca kendi adın. Çünkü sevdikçe beni sen kendini tanıdın.

Birlikte olmayı hak etmeyen milyonlarca insan yan yanayken, ben neden hala senden ayrı nefes alıyorum?

Senden önce eksiktim… Şekersiz çay gibi… Sonra sen geldin çayıma şeker, yüreğime ilaç oldun, hoş geldin. İyi ki geldin hep bende kal sevgilim…

Ben ne yaptığımı bilmiyorum. Sana bakarken sen yanımdayken ben ne yaptığımı bilmiyorum. Ama sen biliyorsun değil mi? Sen bana ne yaptığını çok iyi biliyorsun.

Onu her gördüğümde, bana her gülümsediğinde kim olduğunu unutmuş gibi böyle yasak olduğunu unutmuş gibi.. Sadece o ve ben kalıyorum.

Sen yağmurlu günlere yakışırsın. Yollar çeker uzak dağlar çeker uzak evler. Islanan yapraklar gibi yüzün ışır. Işırsa beni unutma. Bir yer sızlar yanar içinde büsbütün. Her şeye rağmen ellerin üşür. Üşürse beni unutma sevdiğim.

Aşka tamamen teslim olana dek onun ne olduğunu asla bilemeyeceksin.

Ben senin hayatının bir bölümünde yer aldım ama sen benim hayatımın tamamıydın.

Bir insan birisiyle yaşlanmalı, birisi yüzünden değil.

Aşkın karşındaki kişinin yanlışlarını görmemek olduğunu anlatan bir söz. Bilmezdim şarkıların bu kadar güzel, kelimelerinse kifayetsiz olduğunu, bu derde düşmeden önce. Her şeyi söylemek mümkün; Epeyce yaklaşmışım, duyuyorum; Anlatamıyorum.

Onu ne kadar çok sevdiğinizi söylemek istiyorsanız bence bu tam size göre olacak. Elinden şekeri alınmış bir çocuk gibi kaldım yokluğunda… Yağmur yağar, kar yağar, günler kısalır, geceler uzar. On parmağımın üstüne on mum yaktım. Sevgilim. Hep geceye sakladım sende bulduğumu.

Aşk Sözleri Resimli
Aşkta bağlılığı ve sonuna kadar onunla olmayı anlatan güzel bir söz. Allah(c.c) tanığımdır ki, sende asla senden başka bir şey aramadım; senden hiçbir şey istemedim, yalnız seni istedim..

Ona sevdiğini söylemekte kararsız olanların ve karşılığında alacağı cevaptan korkanları ifade en bir söz. Ne kötü değil mi? İnsanın sende boğulup kendi içinde ölmesi.

Aşk konusunda sizi üzecek kıracak bir şey yapıldıysa onu anlatan söz. Gözlerimi kapadığım zaman senin hayalini görüyorum diyorsun. Ah sevdiğim, ben gözlerim açıkken bile hep seni görüyorum.

Ayrılırken yada bu aşkın sonunun olmayacağını düşünenlerin sözü. Bir ateşim yanarım, külüm yok, dumanım yok. Sen yoksan mekanım belli değil, zamanım yok.

Ona karşı içindeki aşkı çok kuvvetli hisseden birisinin ağzından dökülen sözler. Sevmek seviyorum demek değil, yüreğinde hissetmektir. Ve aşk yanında olanı sevmek değil, bazen gelmeyecek birini beklemektir. Can Yücel

Tamir ettirmedin gitti derler şu saati. Ettirmek istiyor musun demezler. Bir bozuk saattir yüreğim, hep sende durur. Turgut Uyar

İçimin tünellerine girer girmez bir fener alıyorum elime. Buralar çok karışık. Kaç defa geldim. Gene de kayboluyorum. Anlasana seviyorum.

Vapur denize, martılar gökyüzüne, güneş gülüşüne. Ve sen en çok benim yanıma yakışırsın.

İlgili Makaleler

Anlasana artık anla! Ne zaman içimden sana ait bir şeyleri söksem. Kendimi parçalıyormuş gibi hissediyorum. Anladım ki seni ben deli gibi seviyorum.

Aşk SözleriHer sabah yaşama seninle tutunuyorsam, her gece sana öldüğüm içindir.

Görseniz belki dünyalar güzeli değil, ama o benim dünyam.

Sarıl da gir koynuma, tenim ilaçtır benim.

Dünyanın en güzel duygusuna aşka karşı olan şeytanın bile sizdeki bu aşkı görünce pes edeceğini ona anlatın. Seni öyle bir severim ki, şeytan bile maşAllah der.

Sevmek ve hoşlanmak başka, istemek, bütün ruhuyla istemek başka… Aşk bence bu istemektir. Mukavemet edilmez bir istemek!

Çünkü aşk başta anlam olmak üzere pek çok şeyi karşısına alır, huzuru örneğin, kararlılığı ve dengeyi. Kendi kendine sözler verirsin. Boşunadır.

‘Mutsuz oluruz’ diyorsun. Herkes mutlu olacak diye bir kural yok, biz de mutsuz olalım. Sen ve ben olduktan sonra mutluluğu kıskandıralım.

Senden önce eksiktim… Şekersiz çay gibi… Sonra sen geldin çayıma şeker, yüreğime ilaç oldun, hoş geldin. İyi ki geldin hep bende kal sevgilim…

Onu gülümsetecek bir söz göndermek için bunu deneyebilirsiniz. Ne kadar tatlı bakıyorsun, gözlerinin içine şeker mi sakladın.

Onunla olmanız mümkün olmadığı halde aşkınızın büyüklüğünü anlatan bir cümle istiyorsanız bu tam yerinde bir söz. Birinin gözlerine bakmak, onun rüyalarına girmeyi göze almak demektir. Sevmeye kabiliyetin yoksa o gözlere bakmayacaksın.

Aşk, koskoca dünya nüfusunu bir anda sadece iki kişiye düşürmeye yarar. Nüfus sayımına gerek yoktur; çünkü aşk hiçbir zaman yerinde saymaz.

Aşk çılgınca şeyler yaptırır. Delice şeyler. Yapacağını hiç aklına getiremeyeceğin şeyler yapıverirsin. Elinde değildir.

Sevgiliye Aşk Sözleri

Aşk Sözleri

Ona içimizdeki aşkın ne kadar yoğun olduğunu anlatan sevgiliye aşk sözlerini bu başlık içerisinde topladık ama devamı gelecek. Siz şimdilik bunlarla yetinin.

Birlikte değilsek, hayatın ne değeri olabilir ki?

İnsan, hayatının aşkını gördüğünde zaman dururmuş. Benimde zamanım sen yanımdayken duruyor anlamıyor musun? Görmüyor musun nasıl sana delirdiğimi?

Kalbin kırılabilir ya da dünyanın en güzel aşkını yaşayabilirsin. Ama denemediğin sürece, asla bilemeyeceksin.

Eğer çok şanslıysanız; Hayatınızda bir kere, hayatınızı önce ve sonra diye ayırabilecek biriyle tanışacaksınız. Benimde hayatımın bir bölümü senden önce senden sonra diye ikiye ayrıldı sevgilim.

Bir insan ne zaman ölüyormuş biliyor musun? Sevdiğinin hayalinde yaşamadığını anladığı anda.

Bazen ilk görüşte bilirsin, o insan senin kaderindir. Bazen bir ömür ararsın… Bulunmaz.

Devamlı onunla olmak istediğinizi, her zaman aklınızda olduğunu ona anlatın. Bir hayal misin yaratıp ta hükmedemediğim yoksa bir roman mısın okuyup ta bitiremediğim ama şunu iyi biliyorum bir tek sensin merhaba deyip elveda diyemediğim…

Sana hasret yaşadığım her bir saniyenin değerini bilirim. Çünkü sana kavuştuğumda çektiğim hasreti kutsal yapan geçmişin izleri olacaktır.

Anlamlarını bilmeden dinleyip sevdiğimiz şarkılar var ya işte, biz de öyleyiz. Sesin kıvrılıp inceldiği yerde ıslanıyor gözlerimiz. Nedenini soruyorlar bilmiyoruz. Kimseyi ikna edemiyoruz.

Her an aklınızda olduğunu sevgilinize söyleyin ama dolaylı yolda bu sözle. Dışarıya yağmur, yüreğime hasret, fikrime sen. Nasıl yağıyorsunuz üçünüz birden bir bilsen.

Nasıl bir şey bu biliyor musun? Hani karanlık bir gecede, ıssız bir yokuşu tek başına inerken, bir köşeye dönersin de deniz çıkar ya karşına. Sonra o denizde bir gemi belirir, şıkır şıkır ışıklarla geçip gider sen sevinirsin. Hiç nedensiz ama… Sonra için kıpırdar ya. Hani öyle işte… Seni tanıdığımdan beri bir gemi geçiyor içimden. hep ama..

Şarkılarda ve şiirlerde mısralarda hep onu bulduğunuzu söyleyin ama yandaki söz ile anlayacaktır o. Bütün şairler sana mı aşıktı ki her okuduğum şiirde, dinlediğim ezgide sen vardın.

Elimde bir demet çiçekle geçtim bütün sokakları. Bir delikanlı için bu ne demektir sen bilemezsin.

Onu seyretmenin ve onun güzelliğine dalmanın ne kadar mükemmel bir şey olduğunu bu söz ile yazın ona. Bir gün oturup çay içelim seninle. Çaylar benden olur, manzara senden.

Sevdiğinizi görünce heyecandan konuşamadığınızı, hislerinizi ona açık açık belli edemediğinizi anlatan bir söz arıyorsanız bu tam size göre. Bazen aşk iki lafı bir araya getirememektir. Seni dersin… Tükenir nefesin.

Biraz sevmek diye bir şey yok! Ya öleceksin aşkından ya da vazgeçeceksin.

Seninle her şeye varım ben, sen benim uğurlu yolumsun. Yıldızlara yürürüm senle, sen iste canım senin olsun.

Sevgiliye Aşk SözleriSen nereye bakarsan orada olmaya çalışıyorum sevdiğim. Farkında değil misin?

Sen bana, aklımla başım arasındaki mesafe kadar yakınsın.

Yüzyıl yaşayıp seni tanımamış olmak yerine hemen yarın ölmeyi tercih ederim

Kalbimin aynı zamanda hem daha hızlı hem de daha yavaş atmasını sağlayabilecek tek kişi sensin.

Senin en güzel yanın ne biliyor musun? Benim yanım!

Hayat aldığımız nefeslerle değil, nefesimizi kesen anlarla ölçülür.

İnsan sevdiğini öldürür diye bir söz vardır ya. Aslında bakın, insanı öldüren hep sevdiğidir.

Aşkın sanki kalbimin üzerinde hep, ellerin ellerimde, gözlerin gözlerimde… Seninle pembe bir rüyanın içinde gibiyim; bitmesini hiç istemediğim, çok sevdiğim bir rüya

Kalbimin ritmini değiştiriyorsun her kaşıma çıkığında. Seni her gördüğümde ellerim titriyor, avcum terliyor… Gözlerimi senden kaçırmamı yanlış anlama, heyecanım tüm bedenimi ele geçiriyor…

Gözlerin kalemin kâğıda dokunuşu gibi… Ya bütün şairler seni sevmiş ya da ben her mısrada seni buluyorum.

Bana en çok neyi sevdiğimi sorarlarsa, onlara seni anlatacağım.

Gel ey yar… Sabahın ilk ışıkları gibi… Yağacak sağanak yağmurun ilk damlaları gibi… Gel ne olursan gel!

Ben sana tahmin edebileceğinden çok daha fazla vurgunum ey güzel. Beni hiç bırakma, bakışlarınla bahar açtıran gözlerinle bana hep öyle bak.

Şimdi açsam pencereyi de beklesem… Sen gelsen… Olmaz ya hani geliversen… Hiçbir şey sormasan… Hiçbir şey söylemesen… Sussam… Sussan… Sussak…

Her gece onu düşünmekten saatim ilerlemez oldu. Kim sorsa saat kaç diye, cevabım hep aynı; o’na doğru.

Günlerce konuşmaz, yazmaz, aramaz, sormaz; sonra gelir bir ‘MERHABA’ der, yine o kazanır.

Sonra gülüşün geldi aklıma ve içimden dedim ki; yine gelsen yine severim seni.

Yeter, aklından çıkar artık onu” diyor kimileri. Siz de aklınızla değil de, yüreğinizle sevseydiniz anlardınız beni.

Sеn böylе güzеlkеn bаnа söz düşmеz. Bаkmа böylе yаzılаr yаzdığımа, bеn аslındа Oku! Еmrinе аmаdе sеni okuyorum sеvgili.

Kelebek misalidir aşk; Anlamayana ömrü günlük, Anlayana bir ömürlük!

En Güzel Aşk Sözleri

Aşk Sözleri

Ona söyleyeceğiniz sözlerin arasından en güzellerini sizler için bir araya getirmeye çalıştık ve bu başlık altında topladık. Umarım beğenirsiniz.

Birbirimiz için yanlış kişiler olduğumuzu söyleme. Biz başka hiç kimse için doğru kişiler değiliz.

Özel biriyle birlikte olduğunu, çenesini kapatıp karşılıklı susabildiği zaman anlıyor insan.

Bazen ilk görüşte bilirsin, o insan senin kaderindir. Bazen bir ömür ararsın, bulunmaz.

Şimdi o gidiyor ya, ikiden bir çıkınca ne kalır geriye? Bir kalır değil mi? Öyle değilmiş işte. Yarım kalıyormuşsun.

Öyle bir kız ki, çocukluğumun bayram sabahları gibi. İnsan gözlerine bakarak nasıl söyler sevdiğini?

Dünyadaki herkesin parmak izinin farklı olması, kimsenin sana benim gibi dokunamayacağının kanıtıdır!

Aşk, kalemiyle yazanların değil, yüreğiyle yananların işidir.

Bir tebessüm kadar güzel. Bir nefes kadar önemlisin.

Gözlerinin içine bakmak sevgi dolu bir aşk filmini seyretmek gibi.

İmtihanın adı aşk olunca, dile “Elhamdülillah” yakışır.

Hayatıma bir yalnızlık çöküyor sen uyuyunca, gecenin karanlığında kayboluyorsun usulca, her sabah gözlerimi açtığımda, yaşamaktan önce sen geliyorsun aklıma.

Yüreğin sıkışır, nefesin daralır, gözünden yağmur yaşlar boşalır; yanarsın sönmek bilmez, kovalarsın gitmek bilmez, bu aşka gücün yetmez sende ağlarsın.

Hasret ve özlem sevdiğinle güzel, karşımdaki senin gibi olunca özel, tut onun elinden yada gönlünden, bak o zaman ayırabiliyor mu ecel.

Aşk SözleriÇölün suya duyduğu özlem bile, benim sana duyduğum aşkın yanında hiç kalır! Ben sana kavuştuğum gün, çöller gözyaşlarımla ıslanır.

Huzur içinde ellerimi kavuşturuyor ve bekliyorum, rüzgara, gelgite yada denize aldırmıyorum. Artık zamana yada kadere isyan etmiyorum, bana ait bana gelecek çünkü.

Hasretin bir yağmur gibi yağıyor üzerime, yokluğun engeller koyuyor bedenime, bir gün ay gibi doğsan gecelerime, beni de alır mısın aşkım o sıcak yüreğine?

Neyin var?” sorusuna “sen yoksun” diyesim var. Bildiğin gibi değil.

Sen. Yüreğimdeki gülüşün gizli sahibi, ruhumdaki çiçeği besleyen toprak. Yeni bir günde yeniden doğan umudum, yanlışlarım arasından seçtiğim tek doğrum. Beraberken huzur bulduğum, kaybetmekten korktuğum, yanımdayken bakmaya doyamadığım biricik aşkımsın. Seni seviyorum!

Yemin ettim senin üstüne.. Yemin ettim sevmem bir daha. Çekerim ben acıyı dertleri. Seveceksen beklerim bir ömür seni…

Ben senin gözlerine daldım dalalı tattım derinliğinde serin sularını. Ben senin gözlerine daldım dalalı unuttum karaları limanları.

Kendimle savaşım ve duygularımla verdiğim o sayılı mücadele sanırım artık bu gece sona erdi ve ben ilk defa nazlim.net demir kapıların ardında gizli güneşimin senin yüreğine doğmasına izin verdim.

Ben seni bir serçenin göz yaşı kadar seviyorum. Şimdi diyeceksin ki bu kadar mı ama bilmediğin bir şey var serçeler ağladıklarında ölürler.

Seni unutmayı düşündüm bu gece, bir sigaranın üstüne adını yazdım. Sigara bittiğinde unutacaktım seni, duman duman atacaktım seni içimden, rüzgar savuracaktı küllerini fakat seni unutmayı düşünürken, nereden bile bilirdim ki seni her nefeste içime çektiğimi!

Şair bensem şiirim sensin. Deli bensem, zincirim sensin. Aşık bensem aşkım sensin. Ben hala yaşıyorsam sebebi sensin.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.