Dostluk Sözleri

Son Güncelleme: 03.12.2019 04:10

Dostluk sözleri kısa 2020 sayfamızda, yaşamımız boyunca etrafımızda en çok onun desteğini gördüğümüz dostumuza söyleyeceğimiz dostluk ile ilgili sözleri burada yayınladık.

Yine bu sayfamızda dostluğun yanında arkadaşlık sözlerini de ekleme yaparak içeriğimizi oldukça uzun tuttuk. Zorluk zamanlarımızda geriye döndüğümüzde arkamızda kimler varsa onlar gerçek dostlarımız ve arkadaşlarımızdır.

Dostluk Sözleri

En Güzel Dostluk Sözleri

Ömrümüz boyunca, bulunduğumuz yerlerde yada gençliğimizden itibaren çeşitli insanlarla tanışırız ve bu kişiler arasında bazıları diğerlerinden biraz daha bize yakın olurlar. İşte bu kişilere karşı hislerimizi düşüncelerimizi anlatacak olan dostluk sözlerini burada bulacaksınız.

Aşk ve arkadaşlık bir gün yolda karsılaşırlar. Aşk kendinden emin bir şekilde sorar: Ben senden daha candan ve daha yakınım. Sen niye varsın ki bu dünyada? Arkadaşlık cevap verir: Sen gittikten sonra arkanda bıraktığın gözyaşlarını silmek için…

O masum yüzünde acı ve hüzün hiç olmasın gözlerinde mutluluğun en parlak yıldızı parlasın dost eli elini hiç bırakmasın ne olur.

Dostun sana düşmanlık eder haset ve kinini dışarı vurursa senden yüz çevirdi diye feryat etme. Kendini ahmak ve bilgisiz hale düşürme. Allah(c.c)’a şükret yoksullara ekmek ver ki onun çuvalında eskimedin yıpranmadın. Ebedi dostun Allah(c.c)’tır. Mevlana.

Kilometrelerce uzaklıklara gizlenmiş olsa da dostluğumuz aynı gökyüzünü paylaştığımız sürece dostuz!

Yalnızca bizim gibi insanlar, benim gibi yaşama delicesine aşık olanlar ve mücadelemize ve eskisinden çok daha iyi olan çalışmaya aşık olan insanlar- amacı doğru olarak olduğu gibi görünmeye başlayan ancak bizim gibi insanlar- bize kalmış tek bir şans bile olsa dostlarını terk etmezler.

Hayat; yaşamayı, mutluluk; gülümsemeyi, sevgi; hak etmeyi, vefa; hatırlamayı, dostluk; paylaşmayı bilen için vardır.

Ben dostun kokusunu uzak diyarlardan alırım ve onun gülüşünü nerede olsa tanırım. Ne mesafeler mesafedir dostunla ne de ayrılıklar hüzünlü.

Yürek umutlara gebe olduğundan beri dostluklar ayrılıklara yenik düşmedi yüreğimiz dar ağacındayken bile ölüme koşup dostumuzu sevmeyi bildik.

Dostluk illa yan yana, diz dize olmak değildir. Asıl can cana, kalp kalbe olmaktır.

Koca bir çölde kum tanesi olmak yada okyanusta su damlası ama en güzeli milyonlarca insan arasında senin arkadaşın olmak.

Dostluk ağlamaksa, yüreğindeki acıyı paylaşmaksa, üzüldüğünde sıcak bir kucaksa ve dostluk için ateşe atılmaksa, dünya durana, can bedenden çıkana dek sevdiğimsin.

Eğer herkes dost sandığı kimselerin bir de kendi arkasından söylemiş olduklarını duysaydı, dünyada pek az dost kalırdı.

Dostlar ırmaklar gibidir; kiminin suyu az kiminin çok, kiminde ellerin ıslanır sadece kiminde ruhun yıkanır boydan boya…

Paylaşacak dostlarınız yoksa iyi şeylere sahip olmanın bir zevki de yoktur.

Dost bazen minik bir kuş bazen var olmayan sevgili, kimi zaman saksıda bir çiçektir ama asıl dost seni senden çok sevendir. Her dostluğun gökyüzünde bir meleği varmış, yeryüzünde biten her dostluk için gökyüzünde bir melek ağlarmış, sana ant olsun ki bizim meleğimiz asla ağlamayacak…

Resimli Dostluk Sözleri
Deniz derindir durulmaz dostluk ebedidir unutulmaz.

Fani dünyanın baki padişahı değiliz. Biz parçalanmış gönül hırkalarını yamar dikeriz. Biz dostlarla ağlar dostlarla güleriz.

Arkadaşlar yıldızlar gibidir, onları her zaman göremezsin ama senin için her zaman var olduklarını ve seni düşündüklerini bilirsin.

Dost vurulunca değil unutulunca kahrından ölürmüş. Biz dostlarımızı kır çiçekleri gibi avucumuzda değil kurşun yarası gibi yüreğimizde saklarız.

Gönüller birdir dünyalar ayrı olsa da. Arkadaşlıklar, sevgiler, aşklar yalan olsa da umurumda değil dünya yansa da biz dostu unutmayız dost uzakta olsa da.

Dost deniz kenarındaki taşlara benzer. Önce tek tek toplarsın sonra birer birer denize atarsın ancak bazılarına kıyamazsın. İşte sen o kıyamadıklarımdansın.

Zaman gelir yollarına kar yağar,etrafını hüzün bulutları sararsa,ne zaman bir dosta ihtiyaç duyarsan dost olabildiğim kadar burdayım.

Hep zamana yenik düştük esiri olduk anlamsız koşuşturmaların.ama bir kez adını yüreğimize kazıdığımız dostlarımızı hiçbir zaman unutmadık.

Sen gülerken yanındakilerde güler ama ağlarken yalnız ağlarsın onun için öyle bir ağaca yaslan ki asla yıkılmasın öyle bir dost edin ki seni asla bırakmasın.

Gülerken herkes eşlik eder, ya ağlarken. Başarılara herkes ortak olur, ya yenilgilere. Öyle bir dost edin ki; kötü gün kapını çalınca kapıya seninle beraber baksın.

Hayata değer bir yaşam, sevmeye değer bir aşk, dostluğa değer bir arkadaşlıktan asla vazgeçme. Ne eksik ne fazlasını ara ve seni üzenle asla uğraşma!

Dostluk İle İlgili Sözler
Gerçek dost gölge gibidir. Eğilsen de, doğrulsan da, düşsen de asla peşini bırakmaz.

Dost sanma şanlı vaktinde dost olanı.. Dost bil gamlı vaktinde elinden tutanı.

Dostluk ağlamaksa, yüreğindeki acıyı paylaşmaksa, üzüldüğünde sıcak bir kucaksa ve dostluk için ateşe atılmaksa, dünya durana, can bedenden çıkana dek sevdiğimsin.

Sohbet vardır, keskin bir kılıca benzer; bostanı, ekini kış gibi kesip biçer. Sohbet vardır, ilkbahar gibidir. Her tarafı yapar, sayısız meyveler verir. İhtiyat ve tedbir ona derler ki, “kötü zannı gideresin, kaçıp kötülüklerden kurtulasın.”

Seni dostundan ayıran sözü dinleme. O sözde ziyan vardır, ziyan!

Kim benlikten kurtulursa bütün benlikler onun olur. Kendisine dost olmadığı için herkese dost kesilir.

Dost nasıl dosttur? Rey ve tedbir bakımından merdivene benzeyen, seni aklıyla her an irşat edip yücelten dost.

Dostun yanına hediyesiz gitmek buğdaysız değirmene gitmek gibidir.

İnsanlarla dost ol. Çünkü kervan ne kadar kalabalık ve halkı çok olursa yol kesenlerin beli o kadar kırılır.

Yarasından taze kan sızan gönül ehline dostların yüzünü görmek merhem gibidir.

Sen verdikçe dost görünen çok olur. İste de gör hepsi yok olur. Sen kendine yetmeyi öğren tüm dünyanın malına gönlün tok olur.

Ey Gönül! Bir sürü dostlarının yanında elbet ki düşmanların da olacak; ama imtihan ya bu onca düşmanın var iken seni dostun vuracak.

Her canlının ölümü tadacağını ama sadece bazılarının hayatı tadacağını öğrendim. Ben dostlarımı ne kalbimle ne de aklımla severim. Olur ya kalp durur akıl unutur. Ben dostlarımı ruhumla severim. O ne durur ne de unutur.

İyi dostu olanın aynaya gereksinimi yoktur.

Sen bir şeyler verdikçe dost görünen çok olur. Bir de sen iste gör, hepsi birden yok olur.

Dostluk Mesajları
Dost; acı söyleyen değildir. Acıyı tatlı söyleyebilendir.

Duydum ki bizi bırakmaya azmediyorsun etme. Başka bir yar başka bir dosta meylediyorsun etme.

Mecnun değilim dost; lakin çağırırsan çöllere gelirim!

Dost ise düşünme ver ömrünü gitsin. Dost değilse hiç bekletme yol ver gitsin.

Dostluk illa yan yana, diz dize olmak değildir. Asıl can cana, kalp kalbe olmaktır.

Başkalarına kendinden fazla değer verme. Ya onu kaybedersin, ya da kendini mahvedersin. Terk edenden alınacak en büyük intikam, ona kupkuru, sevgisiz gözlerle bakmaktır.

Gülerken herkes eşlik eder, ya ağlarken. Başarılara herkes ortak olur, ya yenilgilere. Öyle bir dost edin ki; kötü gün kapını çalınca kapıya seninle beraber baksın.

Git rüzgâr dostuma onu nasıl sevdiğimi anlat mutluysa usulca gel yanıma mutsuzsa dostun her zaman yanında diye fısılda kulağına unutmasın yüreğim daima onunla.

Fedakâr olan insan, gönülden sevendir. Yürekli olan insan, kendini bilendir. Umutlu olan insan, yaşamı sevendir. Unutmayan bir arkadaş ise uğrunda ölmeye değendir.

Dostluk çukurda biriken yağmur suyu değil ki güneş vurunca kurusun. Bizim dostluğumuz deniz misali buharlaşsa da yağmur misali geri döner iyi ki varsın.

Sen gülerken yanındakilerde güler ama ağlarken yalnız ağlarsın onun için öyle bir ağaca yaslan ki asla yıkılmasın öyle bir dost edin ki seni asla bırakmasın.

Bu zamanda az dostun olsun, daha iyi… Herkesle uzaktan hoş beş edip geçmeli, can gözünü açınca görüyor ki insan; en büyük düşmanıymış en çok güvendiği.

Dostluk ağlamaksa, yüreğindeki acıyı paylaşmaksa, üzüldüğünde sıcacık bir kucaksa ve dostun için ateşe atılmaksa dünya durana dek dostumsun.

Duygular vardır anlatılamayan, sevgiler vardır kalplere sığmayan, dostluklar vardır hiçbir şekilde yıkılmayan, bazı insanlar vardır asla unutulmayan.

Arkadaş vurulunca değil unutulunca kahrından ölürmüş. Biz arkadaşlarımızı kır çiçekleri gibi avucumuzda değil, kurşun yarası gibi yüreğimizde saklarız.

Arkadaşlık Sözleri
Arkadaşlık ağlamaksa, yüreğindeki acıyı paylaşmaksa, üzüldüğünde sıcacık bir kucaksa ve arkadaşın için ateşe atılmaksa dünya durana dek arkadaşımsın.

Riya ile paranın padişahı değiliz biz. Parçalanmış gönül hırkalarını yamar giyeriz biz. Arkadaşlarla ağlar arkadaşlarla güleriz biz. Canım Arkadaşım!

Yürek umutlara gebe olduğundan beri dostluklar ayrılıklara yenik düşmedi, yüreğimiz darağacındayken bile ölüme koşup dostumuzu sevmeyi bildik.

Üç çeşit dost vardır: 1. Gıda gibidir her gün onu ararsın; 2. İlaç gibidir, bazen ihtiyaç duyduğunda arasın; 3. Hastalık gibidir o seni bulur.

Dostlarınla öyle yaşa ki düşman olduğunda hakkında söyleyecek sözleri olmasın. Düşmanlarınla öyle yaşa ki dost olduğunda yüzün kızarmasın.

Acıların bir kum tanesi kadar küçük, mutlulukların nisan yağmuru kadar bol olsun. Hayatta bir kere ağlarsan o da mutluluktan olsun dostum.

Gülmek senin tutkun olsun, eğer bir gün ağlarsan, o’da sevinçten olsun, bugünün dünden, yarın da bugünden güzel olsun. Canım arkadaşım!

Koca bir çölde kum tanesi olmak ya da okyanusta su damlası, ama en güzeli milyonlarca insan arasında senin arkadaşın olmak.

Bir insana tamamen güvendiğinizde iki sonuçtan birini elde edeceğiniz kesindir. Ya yaşam boyu dost, ya hayat boyu bir ders…

Biri olmalı varlığını daima bildiğin kendini güvende hissettiğin. Biri olmalı üzülme üzülürüm diyen biri olmalı hayatınızda.

Ey gönül bir sürü dostunun yanında elbet ki düşmanların da olacak. Ama imtihan bunca düşmanın varken seni dostun vuracak.

Sıradan bir arkadaş, sizi asla ağlarken görmez. Gerçek arkadaşın omuzları, sizin gözyaşlarınızdan sırılsıklam olmuştur.

Gerçek dost yanlış yaptığında seni uyaran, sonrasında ise koruyan kişidir. Yaptığın yanlışı herkese duyuran değil.

Kilometrelerce uzaklıklara gizlenmiş olsa da dostluğumuz aynı gökyüzünü paylaştığımız sürece dostuz.

Dostların sıkıntıda iken onları mutlu oldukları zamankinden daha çok ara.

Ekmeğim aşım helal olsun yiyene, içene. Ama hakkım helal değil; dost gibi görünüp kuyumu eşene…

Arkadaş uğrunda ölmek kolay, fakat uğrunda ölünecek arkadaşı bulmak zordur.

Arkadaşını yalnızken ikaz et, başkalarının yanında öv. Kardeşimden ötesin can dostum.

Dostluk, mantar yemeği gibidir. Zehirli veya zehirsiz olup olmadığı ancak yendikten sonra belli olur.

Ve bazen de; seninle konuşmak iyi geldi, diyebileceğin birisi olmalı.

Dostluk Sözleri Resimli
Birbirimizin küçük kusurlarını hoş görmezsek arkadaşlıktan bir şey anlayamayız.

Dostum için ölürüm ben ölecek bir dost bulabilirsem eğer. Anladın mı?

İyi insanlarla arkadaş olunuz. Kötü kimseyle arkadaşlık etmektense, yalnız olmak evladır.

Gerçek dostlar yıldızlar gibidir karanlık çökünce ortaya çıkarlar…

Neredesin, yanan alnımı müşfik avuçlarında dinlendirecek meçhul arkadaş.

Gerçek dostlar menfaatleri bitene kadar değil yürekleri yetene kadar sizi sevenlerdir.

Dostluk unutulmayacak kadar güzel, ender insanlarla yaşanacak kadar özeldir.

Dostluk iki nehir arasında akan nehir gibidir. Gittiği yeri de temizler geldiği yeri de.

Dostluk illa yan yana diz dize olmak değildir. Asıl can cana kalp kalbe olmaktır.

Dost düğünde halaya, ölümde tabuta omuz verendir.

Gerçek dostlar mum gibidir. Her yer aydınlıkken belli olmazlar.

Evet sıra sizde: Sizde buradakilerden farklı ve yeni dostluk sözünüzü yazmak için aşağıdaki yorum bölümünü kullanabilirsiniz. Nazlim.Net

İlgili Makaleler

11 Yorum

  1. İyi ki geçiyorsun zaman ya acının içime işlediği bir anda donmadan. #Oktay reis #Çağlayan bey

  2. Dostluk içten sevmektir. Dostluk, dostunun açısında, sevincinide kalpten hissetmektir.

  3. DOĞRU SÖYLEYENİ DOKUZ KOYDEN KOVARLAR ONUNCU KOYDEN SESLENIYORUM SENI ÇOK SEVIYORUMM bu arada arkadaslar sozleriniz cok guzel

  4. Dost deniz kenarındaki taşlara benzer önce tek tek toplarsın sonra tek tek atarsın ama bazılarına kıyamazsın.işte sen o kıyamadıklarımdansın

  5. Dostluk;bu kadar basit birşey değil.Kullanıp bi kenara atılacak kadar da değil.Dostluk dediğin iyi gününde kötü gününde yanında olandır…

  6. Dost demek guzel gunde yaninda olmak degildir yanliz oldugunda dar zamaninda yaninda olmaktir…DOsT böyle olmalidir

  7. bazen isdersin ki derdini paylasacak arkadas aglayinca omuz ve eyer senin yaninda olursa senden mutlusu yokdur bu dunyada

  8. arkadaş kış ortasında yazı getiren,DOST çöl ortasında suyunu paylaşandır… İŞTE DOSTLUK BUDUR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir