Dostluk Sözleri

Dostluk sözleri 2019 dostluk ile ilgili sözler sayfamızda, yaşamımız boyunca etrafımızda en çok onun desteğini gördüğümüz dostumuza söyleyeceğimiz sözlerimizi burada yayınladık.

Hayatımız boyunca etrafımızdan çevremizden değişik değişik insanlar geçer ve aralarından bazıları bizlere dost olurlar. Bu yazımızda işte böyle olan dostlarımız için söylenmiş güzel sözler bulunmaktadır. Birde burada yazdıklarımız sosyal medya sayfalarınız içinde idealdir kullanabilirsiniz.

Dostluk Sözleri

En Güzel Dostluk Sözleri

O masum yüzünde acı ve hüzün hiç olmasın gözlerinde mutluluğun en parlak yıldızı parlasın dost eli elini hiç bırakmasın ne olur.

Kilometrelerce uzaklıklara gizlenmiş olsa da dostluğumuz aynı gökyüzünü paylaştığımız sürece dostuz!

Bazen bitmek bilmeyen dertler yağmur olur üstümüze yağar. ama rengarenk gök kuşağı da yağmurdan sonra çıkar…

RÜYA; biz uyurken kalbimizin tuttuğu bir dilektir.

ARKADAŞ; uçmayı unuttuğumuzda bize kanatlarını açan bir melektir.

HAYAL GÜCÜ; bizi bilmediğimiz yerlere uçuran bir rüzgardır ve HAYAT; içinden ne çıkacağını bilmesek de açmamız gereken bir zarftır. Açtığın zarflardan hep güzel şeyler çıkması dileğiyle…

‘Yalnızca bizim gibi insanlar,benim gibi yaşama delicesine aşık olanlar ve mücadelemize ve eskisinden çok daha iyi olan çalışmaya aşık olan insanlar- amacı doğru olarak olduğu gibi görünmeye başlayan ancak bizim gibi insanlar- bize kalmış tek bir şans bile olsa dostlarını terk etmezler.

Hayat; yaşamayı, mutluluk; gülümsemeyi, sevgi; hak etmeyi, vefa; hatırlamayı, dostluk; paylaşmayı bilen için vardır.

İçinde öyle bir umut taşı ki onu senden kimse almasın. Gözlerin hep gülsün, mutluluğu sende arasınlar, ama onu öyle bir yere sakla ki gerçekten isteyen bulsun.

Sevmekten korkmadığımız, söylemekten utanmadığımız saygının değerli, düşüncenin önemli, umudun sonsuz olduğu yarınlarda, mutlulukla geçireceğiniz bir ömür dileğiyle.

Kalbin hangi arzuların özlemi ile çarpıyorsa hayat rüzgarların seni ona kavuştursun.

Bin damla umut serpilsin yüreğine bin umut dolsun günlerine. Bin bir hayalin gerçek olsun.

Ben dostun kokusunu uzak diyarlardan alırım ve onun gülüşünü nerede olsa tanırım. Ne mesafeler mesafedir dostunla ne de ayrılıklar hüzünlü.

Baharın güneşi bahtına doğsun acılar kederler gönlünden uzak olsun. Tüm güzellikler ve mutluluklar senin olsun.

Yürek umutlara gebe olduğundan beri dostluklar ayrılıklara yenik düşmedi yüreğimiz dar ağacındayken bile ölüme koşup dostumuzu sevmeyi bildik.

Ay yıldızlara mutluluk fısıldarken gökyüzü sevincini yeryüzüyle paylaşırken ben sana bir parça mutluluk yolluyorum içindeki umut çiçekleri hiç solmasın diye.

Acıların bir kum tanesi kadar küçük mutlulukların nisan yağmuru kadar bol olsun. Hayatta bir kere ağlarsan oda mutluluk olsun. Dostum.

Dostluk illa yan yana, diz dize olmak değildir. Asıl can cana, kalp kalbe olmaktır.

Hayal kur, ne hayal kurmak istersen. Gez, nereye gitmek istersen. Ol, ne olmak istersen. Çünkü senin bir tane hayatın olacak ve sadece bir şansın var bütün bunları yapabilmek için.

Koca bir çölde kum tanesi olmak yada okyanusta su damlası ama en güzeli milyonlarca insan arasında senin arkadaşın olmak.

Karanlık aydınlıktan, yalan gerçekten kaçar.güneş yalnız olsa da etrafa ışık saçar.üzülme doğruların kaderidir yalnızlık, kargalar sürüyle, kartallar yalnız uçar.

Eğer gerçekten birini seversen, Onu özgür bırak! Sana ait olmak isterse bir gün mutlaka geri gelecektir. Gelmezse de boşa peşinden koşma asla da senin olmayacaktır.

Aşk ve arkadaşlık bir gün yolda karsılaşırlar. Aşk kendinden emin bir şekilde sorar: ben senden daha candan ve daha yakınım. Sen niye varsın ki bu dünyada? Arkadaşlık cevap verir: Sen gittikten sonra arkanda bıraktığın gözyaşlarını silmek için.

Dostluk ağlamaksa, yüreğindeki acıyı paylaşmaksa, üzüldüğünde sıcak bir kucaksa ve dostluk için ateşe atılmaksa, dünya durana, can bedenden çıkana dek sevdiğimsin.

Eğer herkes dost sandığı kimselerin bir de kendi arkasından söylemiş olduklarını duysaydı, dünyada pek az dost kalırdı.

Dostlar ırmaklar gibidir; kiminin suyu az kiminin çok, kiminde ellerin ıslanır sadece kiminde ruhun yıkanır boydan boya…

Yardım etmek mi istiyorsun? O zaman dinle; yaşama sevinci getir bana çokça olsun çabuk tükenmeyenlerinden. İhtiyacım var bu ara unutmak üzereyim mutluluğu, unuttum sıcak bir çayın tadını, esen rüzgarın serinliğini, hadi durma öyle hatıralarımı canlandır, iyi olanları?

Paylaşacak dostlarınız yoksa iyi şeylere sahip olmanın bir zevki de yoktur.

Dost bazen minik bir kuş bazen var olmayan sevgili,kimi zaman saksıda bir çiçektir, ama asıl dost seni senden çok sevendir Her dostluğun gökyüzünde bir meleği varmış, yeryüzünde biten her dostluk için gökyüzünde bir melek ağlarmış, sana ant olsun ki bizim meleğimiz asla ağlamayacak…

Deniz derindir durulmaz dostluk ebedidir unutulmaz

Fani dünyanın baki padişahı değiliz. Biz parçalanmış gönül hırkalarını yamar dikeriz. Biz dostlarla ağlar dostlarla güleriz.

En koyu mavilikleri avucuna, en içten mutlulukları gözlerine, en derin sevgileri kalbine bırakıyorum. Hep Mutlu Ol..

En Koyu cehalet hakkında hiç bir şey bilmediğin bir şeyi reddetmektir.

Zengin; çok mala sahip olana denmez, zengin kalbi olana denir. Kalp zenginliğinden mahrum olan kimse, ne kadar geniş servete sahip olursa olsun yine fakirdir. Tamamı ve hırsı sebebiyle de halk nazarında hakirdir. Kalbi zengin olan kimse de ne kadar fakir olsa herkesin nazarında muhteremdir.

Arkadaşlar yıldızlar gibidir, onları her zaman göremezsin ama senin için her zaman var olduklarını ve seni düşündüklerini bilirsin.

Hani birisi vardır , moralin bozukken bile onunla gülersin ya. Heh işte ondan istiyorum.

Sakın üzmesin seni karşılıksız sevgiler bağrına taş basarsın acılar bir gün diner giden gitsin aldırma yangınlarda söner sakın bakma arkana krallar önde gider

Gün gelir puslu bir dünya aydınlık bir yaşama gebe kalır yeter ki umutların hiç bitmesin kalbin hangi mutluluk ve sevgi için çarpıyorsa yaşam sana onu versin.

Rüzgarın kemanını çaldığı, damlaların cama vurduğu bir pencerede yatağına uzanıpta keşke dediğin tüm güzellikler gerçek olsun.

Kimsesiz zamanların yalnızlığında,aydınlık diyarların masalsı görüntülerinde,küçük bir çocuk yüreğinin annesine olan sevgisi değerinde bir merhaba dostum nasılsın.

Dost vurulunca değil unutulunca kahrından ölürmüş.Biz dostlarımızı kır çiçekleri gibi avucumuzda değil kurşun yarası gibi yüreğimizde saklarız.

Gönüller birdir dünyalar ayrı olsa da. Arkadaşlıklar, sevgiler, aşklar yalan olsa da umurumda değil dünya yansa da biz dostu unutmayız dost uzakta olsa da.

Dost deniz kenarındaki taşlara benzer. Önce tek tek toplarsın sonra birer birer denize atarsın ancak bazılarına kıyamazsın. İşte sen o kıyamadıklarımdansın.

Zaman gelir yollarına kar yağar,etrafını hüzün bulutları sararsa,ne zaman bir dosta ihtiyaç duyarsan dost olabildiğim kadar burdayım.

Hep zamana yenik düştük esiri olduk anlamsız koşuşturmaların.ama bir kez adını yüreğimize kazıdığımız dostlarımızı hiçbir zaman unutmadık.

Sen gülerken yanındakilerde güler ama ağlarken yalnız ağlarsın onun için öyle bir ağaca yaslan ki asla yıkılmasın öyle bir dost edin ki seni asla bırakmasın.

Başkalarına kendinden fazla değer verme. Ya onu kaybedersin, ya da kendini mahvedersin. Terk edenden alınacak en büyük intikam , ona kupkuru, sevgisiz gözlerle bakmaktır.

Yaşam gülmeyi ,sevgi hak etmeyi, vefa unutmamayı, dostluk sadık kalmayı bilenler içindir.UNUTULMADIN!

Gülerken herkes eşlik eder, ya ağlarken. Başarılara herkes ortak olur, ya yenilgilere. Öyle bir dost edin ki; kötü gün kapını çalınca kapıya seninle beraber baksın.

Duygular vardır anlatılamayan, sevgiler vardır kalplere sığmayan, dostluklar vardır hiçbir şekilde yıkılmayan, bazı insanlar vardır asla unutulmayan

Hayata değer bir yaşam, sevmeye değer bir aşk, dostluğa değer bir arkadaşlıktan asla vazgeçme.Ne eksik ne fazlasını ara ve seni üzenle asla uğraşma !

Dostlukla İlgili SözlerGerçek dost gölge gibidir. Eğilsen de, doğrulsan da, düşsen de asla peşini bırakmaz.

Mutluluğun peşinden koşma mutluluk senin peşinden koşsun ve hayatta öyle mutlu ol ki gözlerinde akan bir damla yaş arayıp da bulamayanların sadakası olsun.

Belki diyorum; SEVGİ nin ne demek olduğunu biliyoruz ama GENÇLİĞİN ne demek olduğunu anladığımızda bu dünyadaki işimiz bitmiş olacak.

Dost sanma şanlı vaktinde dost olanı.. Dost bil gamlı vaktinde elinden tutanı.

Hep zamana yenik düştük esiri olduk anlamsız koşuşturmaların.ama bir kez adını yüreğimize kazıdığımız dostlarımızı hiçbir zaman unutmadık.

Dostluk ağlamaksa, yüreğindeki acıyı paylaşmaksa, üzüldüğünde sıcak bir kucaksa ve dostluk için ateşe atılmaksa, dünya durana, can bedenden çıkana dek sevdiğimsin.

Kimsesiz zamanların yalnızlığında,aydınlık diyarların masalsı görüntülerinde,küçük bir çocuk yüreğinin annesine olan sevgisi değerinde bir merhaba dostum nasılsın.

Dostluk ile ilgili Mevlana Neler Söylemiş Onlarada Bakalım:

Sohbet vardır, keskin bir kılıca benzer; bostanı, ekini kış gibi kesip biçer. Sohbet vardır, ilkbahar gibidir. Her tarafı yapar, sayısız meyveler verir. İhtiyat ve tedbir ona derler ki, “kötü zannı gideresin, kaçıp kötülüklerden kurtulasın.”

Seni dostundan ayıran sözü dinleme. O sözde ziyan vardır, ziyan!

Kim benlikten kurtulursa bütün benlikler onun olur. Kendisine dost olmadığı için herkese dost kesilir.

Nakışsız bir ayna haline gelir, değer kazanır. Çünkü bütün nakışları aksettirir.

İyilik, hoşluk zamanında hepsi dosttur, eştir. Fakat dert ve gam zamanı Allah’tan başka kim sana dost?

Dost nasıl dosttur? Rey ve tedbir bakımından merdivene benzeyen, seni aklıyla her an irşat edip yücelten dost.

Sevilecek biri olmadığın zamanlarda bile Seni Sevmeli…

Sarılacak biri olmadığın zamanlarda bile Sana Sarılmalı…

Dayanılmaz olduğun zamanlarda bile Sana Dayanmalı…

Dost dediğin; fanatik olmalı;

Bütün dünya seni üzdüğünde Sana moral vermeli.

Güzel haberler aldığında seninle dans etmeli,

Ve ağladığında, seninle ağlamalı…

Ama hepsinden daha çok;

Dost matematiksel olmalı;

Sevinci çarpmalı…

Üzüntüyü bölmeli…

Geçmişi çıkarmalı…

Yarını toplamalı…

Kalbinin derinliklerindeki ihtiyacı hesaplamalı…

Ve her zaman bütün parçalardan daha büyük olmalı…

İşi bitince seni bir tarafa atmamalı.

Dostun yanına hediyesiz gitmek buğdaysız değirmene gitmek gibidir.

İnsanlarla dost ol. Çünkü kervan ne kadar kalabalık ve halkı çok olursa yol kesenlerin beli o kadar kırılır.

Yarasından taze kan sızan gönül ehline dostların yüzünü görmek merhem gibidir.

Sen verdikçe dost görünen çok olur. İste de gör hepsi yok olur. Sen kendine yetmeyi öğren tüm dünyanın malına gönlün tok olur.

Kişinin kendine ettiğini, edemez kişiye hiçbir fani. Bu kahpe hırsı, ne kıskanç kini, ne şarap. Ne de haşhaş edemez.

Kim benliğinden kurtulursa bütün benlikler onun olur. Kendisine dost olmayan herkese dost kesilir. Nakışsız ayna olur tüm nakışlar onda seyredilir.

Ey Gönül! Bir sürü dostlarının yanında elbet ki düşmanların da olacak; ama imtihan ya bu onca düşmanın var iken seni dostun vuracak.

Her canlının ölümü tadacağını ama sadece bazılarının hayatı tadacağını öğrendim. Ben dostlarımı ne kalbimle ne de aklımla severim. Olur ya kalp durur akıl unutur. Ben dostlarımı ruhumla severim. O ne durur ne de unutur.

Ey İman incisini bir ekmek karşılığı veren. Ey gönül madenini bir arpaya feda eden. Nemrud gönlünü Hakk’ın dostu İbrahim’e teslim etmedi de sonunda canını bir sivrisineğe verdi.

Madem ki rızkı taksim eden O’dur o halde şikayet küfürdür. Sabır gerekir. Sabır genişliğe ulaşmanın anahtarıdır. Allah(c.c)’tan başka herkes düşmandır. Sen asıl dostu düşmanlara şikayet eder halinden sızlanırsın öyle mi? Padişah köleye şikayet edilir mi? Akıllı ol.

Dostun sana düşmanlık eder haset ve kinini dışarı vurursa senden yüz çevirdi diye feryat etme. Kendini ahmak ve bilgisiz hale düşürme. Allah(c.c)’a şükret yoksullara ekmek ver ki onun çuvalında eskimedin yıpranmadın. Ebedi dostun Allah(c.c)’tır.

İyi dostu olanın aynaya gereksinimi yoktur.

Sen bir şeyler verdikçe dost görünen çok olur. Bir de sen iste gör, hepsi birden yok olur.

Dost; acı söyleyen değildir. Acıyı tatlı söyleyebilendir.

Her şeyi aramadıkça bulamazsın; fakat bu dost başka; bunu bulmadan arayamazsın.

Dost insanın aynasıdır.

Duydum ki bizi bırakmaya azmediyorsun etme. Başka bir yar başka bir dosta meylediyorsun etme.

Mecnun değilim dost; lakin çağırırsan çöllere gelirim!

Yılan sokması seni sadece canından eder. Ama kötü dost hem candan hem de imandan eder

İnsan gözden ibarettir aslında geri kalan cesettir. Göz ise ancak gerçek dostu görendir.

Candan ümidi kesebilirsiniz; ama can dostlarıyla irtibatı kesmek güçtür.

İyilik hoşluk zamanında herkes hoştur. Candır. Fakat derin sıkıntı zamanı geldiğinde anlarsın ki; Allah(c.c)’tan başka dost yoktur.

Dost ise düşünme ver ömrünü gitsin. Dost değilse hiç bekletme yol ver gitsin.

Duydum ki kapıma gelmiş, tokmak olmadığı için kapıya vurmadan geri dönmüşsün. Bilmez misin, kalp kapısının tokmağa ihtiyacı yoktur; o ancak içeriden açılır.

Ayıpsız dost arayan dostsuz kalır.

Dost sanma şanlı vaktinde dost olanı. Dost bil gamlı vaktinde elinden tutanı.

Sende en iyi ne varsa dostuna onu ver.

Dostluk illa yan yana, diz dize olmak değildir. Asıl can cana, kalp kalbe olmaktır.

Evet sıra sizde: Sizde buradakilerden farklı ve yeni dostluk sözünüzü yazmak için aşağıdaki yorum bölümünü kullanabilirsiniz. Nazlim.Net

"Dostluk Sözleri" için toplam 11 yorum yapmış

 1. Oktay Demirtaş   20 Haziran 2017 at 14:38

  İyi ki geçiyorsun zaman ya acının içime işlediği bir anda donmadan. #Oktay reis #Çağlayan bey

  Cevapla
 2. Oktay Demirtaş   20 Haziran 2017 at 14:36

  Bİr dost uğruna ölmek zor değil ama uğruna ölecek tu bulak zor..

  Cevapla
 3. fatma aydın   09 Mart 2017 at 21:01

  Dostluk içten sevmektir. Dostluk, dostunun açısında, sevincinide kalpten hissetmektir.

  Cevapla
 4. Melisa   17 Haziran 2016 at 01:03

  DOSTLUK TEK KELİMEDEN İBARET DEĞİLDİR BENİM İÇİN DOSTLUK SeNdEn İBARETTİRR

  Cevapla
 5. Melisa   17 Haziran 2016 at 00:54

  DOĞRU SÖYLEYENİ DOKUZ KOYDEN KOVARLAR ONUNCU KOYDEN SESLENIYORUM SENI ÇOK SEVIYORUMM bu arada arkadaslar sozleriniz cok guzel

  Cevapla
 6. Melis   06 Mart 2015 at 21:02

  Dost deniz kenarındaki taşlara benzer önce tek tek toplarsın sonra tek tek atarsın ama bazılarına kıyamazsın.işte sen o kıyamadıklarımdansın

  Cevapla
 7. yasmin   10 Ocak 2015 at 22:39

  Dostluk;bu kadar basit birşey değil.Kullanıp bi kenara atılacak kadar da değil.Dostluk dediğin iyi gününde kötü gününde yanında olandır…

  Cevapla
 8. ensar   28 Nisan 2014 at 22:15

  Dost demek guzel gunde yaninda olmak degildir yanliz oldugunda dar zamaninda yaninda olmaktir…DOsT böyle olmalidir

  Cevapla
 9. gs'li bağyan   13 Eylül 2013 at 14:50

  Gün gelir devran döner arkandan bıçaklayanlar kapında yatar ;)

  Cevapla
 10. moniikkkkkkkkkkaaaaaa   24 Mart 2013 at 16:32

  bazen isdersin ki derdini paylasacak arkadas aglayinca omuz ve eyer senin yaninda olursa senden mutlusu yokdur bu dunyada

  Cevapla
 11. GİZEM   11 Mart 2010 at 15:34

  arkadaş kış ortasında yazı getiren,DOST çöl ortasında suyunu paylaşandır… İŞTE DOSTLUK BUDUR

  Cevapla

Leave a Reply

Your email address will not be published.