Arthur Koestler Sözleri

Her zaman olduğu gibi yine kendisi hakkında sizlere bilgilendirmede bulunayım önce daha sonra Arthur Koestler güzel sözleri paylaşayım.

Asıl adı Asıl adı Kösztler Artúr olan 1905 Macaristan doğumlu çok yönlü bir yazardır. Babası Leopold Koestler, Kuzey Macaristan’a göçmüş bir Rus yahudisiydi. Roman, gazete yazıları, sosyal felsefe eserleri ve bilim alanında kitaplar yazdı. 1931 yılında Almanya Komünist Partisine katıldı ama yedi yıl sonra, Birleşik Krallığa göç edince ayrıldı.

1940’ların sonlarına doğru en tanınmış İngiliz anti-komünistlerinden biri oldu. 1950’ler boyunca da aktif olarak siyasete devam etti. Sovyetler’de 1930’lardaki tasfiyeleri anlatan Gün Ortasında Karanlık romanı Stalinizmin kurgusal temsili olarak George Orwell’ın 1984 romanı ile birlikte anılır.

13. Kabile adlı araştırmasında ise Aşkenaz Yahudilerinin tarih sahnesinden silinmiş olan Hazar Türkleri olduğu savını ortaya atmıştır. Bu sav bilimsel çevrelerde halen tartışılmaktadır. Ayrıca Britannica Ansiklopedisi için de maddeler yazmıştır.

Arthur Koestler Sözleri

Arthur Koestler Sözleri

Yaratıcılık insanın içindeki fazla enerjiyi kullanabilmesidir.

Kararlılık (cesaret) korkularının eylemlerini etkilemesinin önüne geçer.

Hiç birşey bir ilizyonun ölümünden daha üzücü değildir.

Dahiliğin asıl göstergesi mükemmellik değil orjinalliktir, herkes için sınırları genişletir.

Yaratıcılık çoğu kez dilin bittiği yerde başlar.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı