Yüzük Sözleri

İçeriğimiz yüzük sözleri, yüzük içi sözleri, anlamlı güzel yüzük sözleri ve bu konularla ilgili başka yazılardan oluşmaktadır.

Eskiden kullanılan yüzüklerin içerisine söz yazdırmak çok moda idi ama son zamanlarda sadece isim yazdırılıyor. Erkek yada kadın hakkında özel hayatı ile ilgili fikir edinmek için yüzükler çok önemlidir.

Onun sayesinde bir erkeğin veya kadının evli mi yoksa bekar mı olduğunu anlayabilirsiniz. Bazende yüzük içinde kullanılan söz ile fikir dünyanızın nasıl olduğunu karşınızdakine belirtebilirsiniz.

Yüzük İle İlgili Güzel Sözler

Yüzük İle İlgili Sözler

Bu sayfamızda amatör veya ünlü kişilerin yüzük hakkında söyledikleri anlamlı ve güzel yüzük sözlerini okuyacaksınız. Umarım yüzük takmak bütün evli kişiler için seviliyordur.

Sağ eller havaya, pırlantalar buraya. Tek taşımı kendim aldım, tek başıma kendim taktım, girmesinler havaya.

Birisi size ayakkabı verirse, onu seversiniz, size ayak verene niçin yabancı kesilirsiniz? Birisi size külah verirse ona dost olursunuz, size baş verenden, akıl verenden niçin yüz çevirirsiniz? Birisi size bir yüzük verse, o kişiye muhabbet beslersiniz, önünde el pençe divan durursunuz, size el vereni, parmaklar bağışlayanı neden tanımazsınız. Mevlana

Ya güzel bir kadın ile karşılaşıyordun parmağında yüzük oluyordu. Yada yüzük parmaktan çıkıyor ve her güzel kadın sana kaybettiklerini hatırlatıyordu. Sebastian Fitzek

Ben sana parmağına tak diye değil yüreğine tak diye veriyorum bu yüzüğü. Parmağından bir an olsun çıkabilir problem değil kalbinden çıkarma yeter.

Güzel sağlıklı mutluluk dolu günler için önce kalbimi şimdi de bu yüzüğü veriyorum sana.

Bir sevgilim yoksa kollarımda, napiyim pırlantayı parmağımda?

Sağ eller havaya, pırlantalar buraya. Tek taşımı kendim aldım, tek başıma kendim taktım, girmesinler havaya

İlgili Makaleler

Cebindeki kalsın sana, sol üst köşeden harca bana, pırlantamı aldım ama pırlanta gibi kalp lazım bana .

Eski bir gelinliğe, bir bakır bileziğe, annemden kalan şu yüzüğe, razıysan gel benimle. Bir tanrım var bir gitarım, şu dünyada yapyalnızım, yarınımdan umutsuzum, razıysam gel benimle…

Asıl mesele; parmağa yüzük takmak değil. Göze perde, nefse kelepçe takmaktır.

Tek taşımı kendim aldım, tek başıma kendim taktım, girmesinler havaya.

Olur, bir gün şan şöhret ün para ama aşk her gün karaborsada.

Bu yüzük benim için onun ölmeyi reddeden aşkının paha biçilemez bir yadigarıydı. A.L. Jackson

Hepsine hükmedecek bir Yüzük, hepsini o bulacak. Hepsini bir araya getirip karanlıkta birbirine bağlayacak. J. R. R. Tolkien

Ben sana parmağına tak diye değil yüreğine tak diye veriyorum bu yüzüğü. Parmağından bir nazlim.net an olsun çıkabilir problem değil kalbinden çıkarma yeter.

Çocuk sesini arıyordu bir su damlasında. Konuşmak için istemiyorum; bir yüzük yapacağım sesimden taksın diye sessizliğim serçe parmağına. Federico Garcia Lorca

Sevgiliye Yüzük İle İlgili Sözler

İmgesel olarak kadın son derece önemlidir; gerçekte ise tamamen önemsiz. Şiiri baştan sona kaplar; tarihte hiç görülmez. Kurgular da kralların ve fatihlerin hayatlarına hükmeder; gerçek hayatta ailesinin parmağına bir yüzük taktığı herhangi bir gencin kölesidir. Virginia Woolf

Aramızda kopan tek şey nişan yüzüklerimizin kırmızı kurdelesi olsun. Benimle evlenir misin?

M.Ö. 2000’li yıllarda, Mısır Prensesi Nefertiti ilk olarak yüzük parmağı olarak bildiğimiz parmağa yüzük takmıştır. Bu parmağın hikmeti yüzyıllar sonra anlaşılmıştır. Başka hiç bir parmaktan kalbe direkt olarak giden bir damarın bulunmadığını, tıp daha yeni keşfetmiştir. Erdal Demirkıran

Yüzük dediğin ne ki ? Metal parçası. Bugün parmağında yarın çıkarıp attın. Oldu, bitti. Nazan Bekiroğlu

En çok sen dokununca acıyor. Ellerin çocuk elleri kadar masum, ellerin bir yüzük şenliği, ellerin, ellerin. En çok sen dokununca acıyor canım. Tarık Tufan

Ve sana söz veriyorum, bir dahaki sefere takacağın yüzük değersiz bir teneke ve cam parçası olmayacak. Tess Gerritsen

İki tane yüzük, sayısız ebediyetler yemini, sayısız, sonsuz antlaşmalar, sayısız antlaşma ebediyetleri, sonsuz yeminler. Ali Şeriati

Bizimkisi yıldırım aşkıydı. İki yıldız bir anda buluştu, sonra da biri kayıp gitti. Ondan bana geriye kalan da sadece bu yüzük oldu. Sinan Akyüz

Varlığım parmağına ‘yüzük’ olmadı ya. Yokluğum kulağına ‘küpe’ olsun.

Yüzük! Bu kadar minicik bir şey için bunca korku ve kuşku çekmemiz garip bir yazgı değil mi? J.R. R. Tolkien

Taş taşlıktan geçmedikçe parmaklara yüzük olmaz. Yüzük olmak isteyen taş, ezilmeyi yontulmayı göze almalıdır. Nevzat Tarhan

Parmağa takılan yüzüğü sadece bir metal parçası mı sandın, o benim namusum ve sana söz verişimdir.

Parmağıma taktığın yüzük hala yerinde duruyor. Sanırım bu savaşta yerli yerinde duran bir tek o kaldı. Sinan Akyüz

Aslında yüzük sendeki bir şeyi, parmak bendeki başka bir şeyi temsil ediyor. Selçuk Aydemir

Sağ eller havaya, pırlantalar buraya. Tek taşımı kendim aldım, tek başıma kendim taktım, girmesinler havaya

İyi kötü kazanırım para, ama kalptir asıl kumbara. Bir sevgilim yoksa kollarımda,

Napıyım pırlantayı parmağımda? Sağ eller havaya, pırlantalar buraya.

Paran cebinde kalsın, bırak artık rahatsın. Bu kız mal mülkü naapsın? Çalışır yapar.

Tek taşını almış, tam turunu atmış. Yüreğin kaç karatmış? Bu kız onu sorar.

Eski bir gelinliğe, bir bakır bileziğe, annemden kalan şu yüzüğe, razıysan gel benimle. Bir tanrım var bir gitarım, şu dünyada yapyalnızım, yarınımdan umutsuzum, razıysam gel benimle…

Neden evlilik yüzüğü, yüzük parmağına takılır ki? Çünkü başka hiç bir parmağımızdan, direk kalbe giden bir damar yoktur.

Güzel sağlıklı mutluluk dolu günler için önce kalbimi şimdi de bu yüzüğü veriyorum sana.

Bir bakıp bir kaçarak beni sokma günaha peşimi de bırakma ama bir kez elini uzatsan sana şu yüzüğü taksam…

Varlığım parmağına yüzük olmayanın, yokluğum kulağına küpe olsun.

Aklımı aldın kalbimi aldın her şeyimi aldın da ben bir yüzüğü mü kafama takayım…

Ben sana parmağına tak diye değil yüreğine tak diye veriyorum bu yüzüğü. Parmağından bir an olsun çıkabilir problem değil kalbinden çıkarma yeter.

Ben sana bu yüzüğü verirken sana kalbimi, yüreğimi ve hayatımı da veriyorum.

Aramızda kopan tek şey nişan yüzüklerimizin kırmızı kurdelesi olsun. Benimle evlenir misin?

Sonsuz zarafet için söz verdik ve yüzüklerimizi taktık. Bizi birbirimize bağlayan bu halkaları…

Parmağa takılan yüzüğü sadece bir metal parçası mı sandın, o benim namusum ve sana söz verişimdir.

Varlığım parmağına ‘yüzük’ olmadı ya. Yokluğum kulağına ‘küpe’ olsun.

Neden elimizdeki bir parmağın adı yüzük parmağıdır bilir misiniz? Çünkü o parmaktan direk kalbe giden bir damar vardır ve başka bir parmakta benzeri yoktur.

Yüzük İçi Sözleri

Özellikle İslamın en güzel yaşandığı altın devirlerde yüzükler içerisine buna Peygamber Efendimiz(s.a.v)’de dahil olmak üzere tanınmış kişiler hep söz yazdırırlardı.

Bizde onlardan seçtiklerimizi burada yayınlayacağız. Ayrıca günümüzde dini olmayan başka sözler içinde fikir almak isteyenlere değişik örnekler vereceğiz.

İmam-ı Muhammed’in yüzüğü içinde, (Men sabere zafire) yazılı idi. Sabreden zafere kavuşur, sabreden muradına erer, arzusuna kavuşur demektir. ALLAHü teala, Kur’anı kerimde, sabredenlerle beraber olduğunu, sabredenlere mükafatlarını hesapsız vereceğini bildirmektedir.

İmam-ı Şâfi’îninkinde, (El-Bereketü fil kanâ’ati) yazılı idi. Bereket kanaattadır, kanaat eden, kurtuluşa erer, zenginleşir demektir. Kanaat edene Allah(c.c) kâfidir. Kanaat yenilmez ordu, bükülmez kılıçtır. Kanaat eden şükretmiş olur.

Kadı İbni Ebî Leylâ’nınkinde, (Ed-dünya garûrün) yazılı idi. Dünya aldatıcıdır, güvenilmez demektir.

İmâm-ı a’zam Ebû Hanîfe’ninkinde, (Kul-il-hayr ve illâ fesküt) yazılı idi. Hayır konuş, hayır konuşmayacaksan sus demektir.

İmam-ı Ebû Yusuf’unkinde, (Men amile bi-re’yihî nedime) yazılı idi. Danışmadan, kendi görüşü ile hareket eden pişman olur demektir. İstişareye, ehline sormaya önem verilmesini bildirmektedir.

Hz. Hasan’ınkinde, (El-izzetü lillah) yazılı idi. İzzet, şan ve şeref ALLAHü teâlâya mahsus demektir.

İbni Ömer’inkinde, (AbedAllah lillah) yazılı idi. ALLAH rızası için, Allah(c.c)’a ibadet eden demektir.

İmam-ı Ali Rıza’nın yüzüğünde, (HasbiyAllah) yazılı idi. ALLAHü teâlâ bana kâfi gelir demektir.

Hz. Ömer’inkinde, (Kefâ bil-mevt vaizan) yazılı idi. Vaiz olarak, nasihatçı olarak ölüm kafi demektir. Ölümü günde yirmi kere hatırlayanın şehit olarak öleceği hadis-i şerifle bildirilmiştir.

Hz. Osman’ın yüzüğü içinde, (Le-nasbirenne) yazılı idi. Elbette sabredeceğiz demektir. Sözünde durdu ve sabrederek şehit oldu.

Hz. Ali(r.a)’nin yüzüğünde, (El-mülkü lillah) yazılı idi. Mülk Allah(c.c)’ın demektir.

Peygamber efendimizin (S.A.V) yüzüğünde, (Muhammedün Resûlullah) yazılı idi. Muhammed Aleyhisselam ALLAHü teâlânın peygamberi demektir.

Hz. Süleyman’ın yüzüğünde, (La ilahe illAllah, Muhammedün resulullah) yazılı idi. Allah(c.c)’tan başka ilah yoktur, Muhammed Aleyhisselam onun resulü demektir.

Hz. Ebû Bekr’inkinde, (Ni’mel kâdir ALLAH) yazılı idi. Her şeye gücü yeten Allah(c.c) ne güzel, ne büyük kudret sahibi demektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir