Miraç Kandili Mesajları

Miraç kandili mesajları 2023 resimli dualı sayfamızda, anlamlı, etkileyici, ayetli, en yeni ve en güzel Miraç kandili kutlama mesajları hazırlanmıştır.

Bu sene 17 Şubat Cuma akşamı kutlanacak olan kandilimiz şimdiden mübarek olsun. Üç aylar içerisine denk gelen ve en önemli mübarek gecelerden birisi olan Miraç çok iyi değerlendirilmelidir. Miraç kandilini kutlamak isteyen arkadaşlar için sevdiklerinize akrabalarınıza arkadaşlarınıza ve ailenize göndereceğiniz miraç kandili ile ilgili mesajlar burada yazılmıştır.

Bu kandilin özelliği Peygamber Efendimiz(s.a.v)’in göğe yükseldiği zamandır ve orada çok enteresan olaylar yanında, namaz gibi hediyeler ile geri dönmüştür. Bunların yanında gönülden inanan Müslümanların varsa cezalarını çektikten sonra cennete girecekleri de yine bu gece müjdelenmiştir. İşte böylesine güzel bir gece için dualı Miraç kandili mesajları hazırlanmıştır. İstediğiniz gibi kullanabilir kime isterseniz yollayabilirsiniz.

Miraç Kandili Mesajları

Miraç kandili mesajları resimli

Miraç kandili, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in göğe Allah’ın katına yükseldiği gece kutlanan bir kandildir. Peygamber Efendimiz(s.a.v) Miraç’tan bize hediye olarak Namazı getirmiştir. Bizim de Allah’a ulaşabileceğimiz zaman namaz zamanıdır. Şimdi bu Mübarek günde Akrabalarımıza, eşlerimize dostlarımıza ve arkadaşlarımıza cep telefonu sms yolu gönderebileceğimiz hadisli Miraç kandili sözlerini yayınlayacağız.

Nazlim.net yazarları tarafından seçilmiş en güzel Miraç kandili mesajı örnekleri:

1. Namazın hediye edildiği, tüm Müslümanların cennete gireceğinin müjdelendiği Miraç kandilinizi kutlarım.

2. Peygamberimizin (sav) en büyük mucizelerinden birisi olan Miraç gecesini kutlar dualarınızın kabul olmasını dilerim.

3. Tüm Müslüman dünyasının Mübarek Miraç kandilini tebrik ederiz.

4. Ellerin semaya, dillerin duaya, gönüllerin Mevla’ya yöneldiği bu mübarek Miraç geceni kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim.

5. Duanız kabul, ameliniz makbul hizmetiniz daim olsun. Saadetiniz kaim olsun. Miraç kandiliniz kutlu olsun.

6. Dertlerimiz kum tanesi kadar küçük, sevinçlerimiz Nisan yağmuru kadar bol olsun. Bu mübarek geceniz sevapla dolsun. Miraç kandiliniz mübarek olsun.

7. Miraç kandiliniz mübarek olsun! Kalpleriniz imanla dolsun.

8. Affımıza vesile olması dileklerimle Miraç kandilinizi tebrik ederim.

9. Yükü sevgi, özü saygı, gücü barış, süsü hoşgörü olan mübarek Miraç kandilinizi kutlarım. Hayırlı kandiller.

10. Bu gece miraç kandili. Günahtan kurtuluş gecesi. Haydi dua edelim. Temizlensin günah defterleri. İyi kandiller.

11. Mübarek aylara selam olsun. Selam olsun sana ey Miraç. Sizlerin de mübarek Miraç kandili kutlar hayırlara vesile olmasını dilerim.

12. Konsun yine pervazlara güvercinler. Hu hulara karışsın aminler. Mübarek akşamdır, gelin ey Fatihalar, Yasinler. İyi kandiller.

En Yeni Miraç Kandili Mesajları

En yeni Miraç kandili mesajları

Miraç kandilin mübarek olsun. Allah(c.c) sana sevdiklerinle beraber mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşamayı nasip etsin.

Bu gece Miraç gecesi. Dua edelim. Yürekler bir atsın bu gece, günahlarımız affolsun. İyi kandiller.

Bu günlerin feyzi üzerinize, rahmeti geçmişinize, bereketi evinize, nuru ahiretimize, sıcaklığı yuvamıza dolsun. Kandiliniz mübarek olsun.

Allah(c.c)’ın rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül güneşiniz hiç solmasın, yüzünüz aydın olsun, kabriniz nur dolsun, makamınız Firdevs, dualarınız kabul olsun. Kandiliniz kutlu olsun.

Avuçların açıldığı, gözlerin yaşardığı, ilahi esintilerin kalpleri okşadığı anın bir asra bedel olduğu bu gece dualarda birleşmek dileğiyle kandilinizi kutlarım.

Bakiler sevgiler adına nice dilekler vardır. Ölümü bile ayırır saymayan gönüller vardır. Mesafeler araya set çekmişse ne çıkar, dualarda birleşen gönüller vardır. Hayırlı kandiller.

Dualı Miraç kandili mesajları
Dualı Miraç kandili mesajları

Bin aydan daha hayırlı bu mübarek gecenin büyüsüne kapılmanız dileğiyle, kandiliniz mübarek olsun.

Bin damla serpilsin yüreğine, bin tatlı mutluluk dolsun günlerine, bin bir hayalin gerçekleri bulsun, her türlü duaların kabul olsun, Miraç kandilin mübarek olsun.

Bir kandil gülü savur sevdiklerine, size onlardan gülücükler getirsin www.nazlim.net öyle içten öyle samimi ol ki göz yaşlarını bile tebessüme çevirsin. Kandiliniz mübarek olsun.

Borçlarımızdan, ceza ve günahlarımızdan kurtulmak için bu gece dua edelim.. Allah(c.c) affeden ve bağışlayandır, unutmayalım. Eller semaya kalkıp, yürekler bir atınca bu gece, gözler sevinç yaşlarıyla dolacak. Kandiliniz mübarek, dualarınız kabul olsun?

Bu gece Cenab-ı Hakkın, kendisine yönelip af dileyen müminleri bağışlayarak kurtuluş beratı verdiği bir gecedir. Hepimiz için hayırlı olsun!

Bu gece kulun yalvarış ve yakarışlarını Yüce Mevla’ya sunacağı ve O’nun sonsuz affından, merhametinden, iyiliğinden bol bol yararlanacağı umut, huzur ve müjde gecesidir. Miraç kandiliniz hayırlı olsun!

Talihiniz gözleriniz kadar berrak, kaderiniz bakışınız kadar güzel, umudunuz yarın kadar yakın, yarınınız Aşkınız kadar mutlu, Aşkınız Miraç kadar mukaddes, dualarınız istediğiniz gibi makbul olsun.

Ümit ederiz ki bu mübarek gece, zor günler geçirdiğimiz; fakat gelecek adına umutla dolu olduğumuz şu dönemlerde yeniden bir uyanışa vesile olur. Miraç kandiliniz mübarek olsun.

Varlığı ebedi olan, merhamet sahibi, adaletli Yüce Allah(c.c) kendisine dua edenleri geri çevirmez. Dualarınızın Rabbin yüce katına iletilmesine vesile olan Miraç Geceniz mübarek olsun.

Bu güzel gecelerin feyzi üzerinize, rahmeti geçmişinize bereketi evinize, nuru ahiretinize, sıcaklığı yuvanıza dolsun. Miraç kandiliniz mübarek olsun.

Bugün ellerini semaya gönlünü Mevla’ya aç, bugün günahlardan olabildiğince kaç, bugün en gizli incilerini onun için saç. Çünkü bugün Miraç kandili, kandilin mübarek olsun.

Miraç Kandili Sözleri

Miraç kandili sözleri

Bu yıl içerisinde nisan ayına denk gelen ve yakında da oruç tutmaya başlayacağımız anlamına gelen bu mübarek gün için istediğiniz herkese gönderebileceğiniz en güzel miraç kandili sözleri paylaş yapabileceğiniz resimli olarak burada.

Dul ve yetimlere yardım eden kimse, Allah(c.c) yolunda cihat eden ve gündüzleri oruç, geceleri ibadetle geçiren kimse gibidir.

Gel ey Muhammed bahardır, dualar ardında saklı, aminlerimiz vardır. Hacdan döner gibi, Miraçtan iner gibi gel gel. Bekliyoruz yıllardır. Kandiliniz mübarek olsun.

Gül bahçesine girenler gül olmasalar da gül kokarlar. Kainatın en güzel gülünün kokusunun üzerinizde olması temennisiyle. İyi Kandiller.

Gün vardır, bin yıldan uzun gelir bize, bir yıl vardır bir günden kısa gelir bize. Bire bin yazılan bu gecede dua edelim Rabbimize. Hayırlı kandiller.

Güneşin güzel yüzü, yüreğine dokunsun, kabuslar senden uzakta, melekler baş ucunda dursun. Güneş öyle bir geceye doğsun ki, duaların kabul, Miraç kandilin mübarek olsun.

Etkileyici Miraç kandili mesajları
Etkileyici Miraç kandili mesajları

Günler bize dostların güzelliği ile, geceler onların duaları ile mübarek oluyor. Umudumuz dostların hediyesi, duamız sizlerin sevgisi. Kandiliniz mübarek olsun.

Hayır işler, insanı kötü ölümden korur. Gizli sadaka, Allah(c.c)’ın gazabını giderir. Sıla-i rahim akrabalara iyilikte bulunmak, ömrü uzatır. Bütün hayırlı işler bir çeşit sadakadır. Dünyada hayır ehli olan kimseler, ahirette de hayır ehlidirler. Dünyada münker kötü iş ehli olan kimseler, ahirette de münker ehlidirler. Cennete herkesten önce girecek olan maruf ehli kimselerdir.

Her müminin, riayet etmesi ve vefalı olması gerekli olan hususlar şunlardır: Din saygısı, edebe saygısı ve sofra saygısı. Miraç geceniz mübarek olsun.

Kardeşliğin daimi olduğu, sevgilerin birleştiği, dostlukların bitmediği yine de mutlu, umutlu ve sevgi dolu, rahmetlerin yağmur gibi yağdığı nice kandillere.

Kim canı gönülden iman eder, kalbini her türlü günah, nifak ve bozgunculuktan temiz tutar, dili ile doğru ve tatlı konuşur, endişeye düşmeden haline razı olur, doğru ve güzel huylu olursa gerçekten mutluluğa erer.

Oruçlu için iki sevinç vardır: Biri, orucu açtığı zamanki sevincidir; diğeri de Rabbi’ne kavuştuğu zamanki sevincidir. Oruçlunun ağzından çıkan koku, Allah(c.c) indinde misk kokusundan daha hoştur.

Oruçlu olan kimse, bir kimsenin aleyhinde bulunmadıkça veyahut eza ve cefa yapmadıkça, ta orucunu bozuncaya kadar ibadettedir.

Miraç Kandili Kutlama Mesajları

Miraç kandili kutlama mesajları

Normal olanları zaten sitemiz içinde oldukça vardı ama bugün için sadece yazıları olmasın diyenlere Miraç kandili kutlama sözleri mesajları hazırladık sizlere. Miraç denince herkes gibi benimde aklıma Namaz gelir ve o yüzden ne kadar önemli olduğunu siz düşünün. Bu konumuz içerisinde sizlere Miraç kandili tebrik mesajlarını ekledik.

Semanın kapılarının sonuna kadar açılıp rahmetin sağanak sağanak yağdığı böyle bir gecede düşen damlaların seni sırılsıklam etmesi dileğiyle Miraç kandilin mübarek olsun.

Size karanfilin sadakatini, sümbülün bağlılığını, menekşenin tevazusunu, lalenin gururunu, leyleğin saadetini versek, bize de dua eder misiniz? Kandiliniz mübarek olsun.

Yağmur yüklü bulutlar gibi gelen, eteğindeki hayır cevherlerini başımıza boşaltan ve bizlere mutluluk veren kandilin, büyüsüne kapılmanız dileğiyle. Nice kandiller.

Yağmurun toprağa hayat verdiği gibi dualarında hayat bulacağı bu gecede dua bahçesinde yeşeren fidan olmak dileğiyle Miraç kandiliniz mübarek olsun.

Zengin; çok mala sahip olana denmez, zengin kalbi olana denir. Kalp zenginliğinden mahrum olan kimse, ne kadar geniş servete sahip olursa olsun yine fakirdir. Tamaı ve hırsı sebebiyle de halk nazarında hakirdir. Kalbi zengin olan kimse de ne kadar fakir olsa herkesin nazarında muhteremdir.

“Allah(c.c) Teâla Hazretleri Şaban ayının yarısında dünya semasına nüzul eder ve Kelb kabilesinin koyunlarının tüyünün adedinden daha çok sayıda günahı, o kadar çok sayıda insanı af ve mağfiret eder.” HADİS

Beş gece vardır ki onlarda yapılan dualar geri dönmez kabul olunur: Recep’in gecesi, Şaban’ın yarısında bulunan gece, Cuma gecesi, Ramazan ve Kurban Bayramı geceleri. Hadis

Allah(c.c)’ın aşkıyla yan bu gece, Mevlana gibi dön bu gece, secdeye varıp huzura erince, şu fakiri de an bu gece. Hayırlı kandiller?

Sevgi hak edenin, umut sabredenin, zafer inananın, mutluluk bekleyenin, bunların tümü senin ve sevdiklerinin olsun.

Yıpranmış ve katılaşmış gönülleri rahmet meltemiyle yeşerten eşsiz Peygamberin doğum günü olan mevlit kandilinizi en içten dileklerimle tebrik ederim..

En ışıltılı bakışların gözlerinde, en tatlı sözlerin kulaklarında, tüm mutlulukların avuçlarında ve en sonsuz sevgilerin gönlünce yaşayacağı nice mutlu kandillere….

İlahi esintilerin kalpleri okşadığı, bir anın bir asra bedel olduğu bu gece dualarda birleşmek dileğiyle, Miraç Kandiliniz Mübarek Olsun

Sofranız afiyetli, paranız bereketli, kararlarınız isabetli, yuvanız muhabbetli, kalbiniz merhametli, bedeniniz sıhhatli, yüzünüz mutlu, Miraç Kandiliniz Mübarek Olsun

Biçarelere, dul ve aceze hatunlara bakmak için çalışıp, çabalayan kimsenin; gece sabaha kadar namaz kılan, her gün oruç tutan, meydan-I gazada cihat eden gibi Allah(c.c) yanında rütbesi vardır.

Allah(c.c)’ın daveti üzerine Peygamberimiz(s.a.v) bir gece melekler tarafından Mekke’den Kudüs’e götürülmüştür. Burada Cebrail ile birlikte bütün gökleri aşarak “Sidretül Münteha” denilen makama yükselmiş ve Allah(c.c) ile görüşmüştür. Bu yolculuğun Mekke’den Kudüs’e kadar olan bölümüne İsra Kudüs’ten Allah(c.c) ile görüşmesine kadar ise Miraç denir. Bu görüşmede Peygamber Efendimiz(s.a.v)’e Ümmet’i için vakit namaz ve Miraç hediye edilmiştir. Hayırlı Kandiller!

Allah(c.c)’ın nimet, rahmet ve mağfiretinin müminlere bol bol ihsan edildiği gece manasına gelen Miraç Kandilinde, bir yıllık yaşantımızı, ibadetlerimizi ve iyiliklerimizi iyi düşünecek ve ona göre hayatımıza çeki düzen vererek samimi bir teslimiyetle nefis muhasebesine gireceğiz. Bu gece hayırlı bir gece, yüreklerimiz ibadetle çarpsın, gönüllerimiz bir olsun.. Kandiliniz mübarek olsun!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir