Mezuniyet Sözleri | Mezun Olmuş Kişiye Tebrik Mesajları 2023

Mezun olmuş kişiye yazılacak en güzel mezuniyet yazıları ile karşınızdayız. İşte herkese yollayacağınız mezuniyet sözleri.

Bu sayfada

Mezuniyet Sözleri

Mezuniyet, yıllarca süren eğitim ve sıkı çalışmalardan sonra yeni bir hayata geçiş için yapılan törene verilen isimdir. Bu tören genelde üniversiteden mezun olduktan sonra yapılır. Fakat son yıllarda liselerde ve ortaokullarda bile kutlanmaktadır. Hatta ilkokuldan mezun olanlar için bile mezuniyet töreni yapılmaktadır. İşte mezun olmuş kişinin bu önemli gününü doğru cümlelerle kutlamak istemez misiniz? Aşağıda duygusal mezuniyet yazıları, kısa mezuniyet sözlerini ve anlamlı mezuniyet mesajlarını okuyacaksınız. İşte mezuniyet sözleri.

Bu önemli sınavı da alnının akıyla geçmeyi başardın. Mezuniyetini kutlarım.

Sen hep başarılıydın ve benim yüzümü hiç kara çıkarmadın. Mezuniyetini tebrik ederim canım.

1. Mezuniyet sözleri

Hak edilmiş başarılar için söylenecek tek söz vardır. Tebrik ederim ve başarılarının devamını dilerim.

Senin en mutlu günün hangisi diye sorsalar bugünü söylerdim. Mezuniyetini kutlarım oğlum.

Uzun zaman bu anı bekledik durduk ve sonunda bunu başardın. Seninle gurur duyuyoruz. Tebrikler canım.

Üniversite sınavını atlattık, liseden mezun olduk. O zaman dans.

Kepler atıldı, yağlar eridi. Eğlence ful time devam sanma, yarın iş başı tebrikler.

Hayattan mezun olana kadar, bu gün senin hatıralarında hep olsun. Her istediğin gerçek olsun. Tebrikler dostum!

Bir zildi tüm yılı başlatan bir zildi sözlüden kurtaran ve yine bir zil olacak hepimizi ayıran.

Yaşam merdivenlerini tek tek çıkıyor, bunda da başarılı oluyorsun. Umarım her şey bundan sonra da istediğin gibi olur. Mezuniyetini kutlarım.

İlgili Makaleler

İlgili makale: Daha fazla anlamlı söz için bkz. Anlamlı sözler.

Duygusal Mezuniyet Yazıları

Her annenin kızına örnek göstereceği şekilde başarıyla okulunu bitirerek mezun oldun. Tebrik ederim canım kızım.

Geleceği belli olmayan bir dünyaya yeni bir insan daha kattığınız için sizleri tebrik ediyorum.

Mezun olmak her şeyin bittiği anlamına gelmez. Bu sadece bir başlangıç, bunu sakın unutma ama bu günün tadını doyasıya çıkart.

2. Mezuniyet sözleri

Önünde yaşanmayı bekleyen hayatın umarız sana en güzel hediyeleriyle gelir. Seni çok seven ailen.

Okul yıllarında hedeflediğin noktaya gelebilmen bizleri çok sevindiriyor. Umarım durmak diye bir şey bilmez bu başarılarını devam ettirirsin.

Başarılarınla göğsümüzü kabarttığın için sana çok teşekkür ederiz canım benim. Nice güzel başarının gelmesi ümidiyle. Seni çok seven ailen.

Hiç kimse, başarı merdivenine elleri cebinde tırmanmamıştır.

Güzel anılarla süslendiğimiz bu başarı dolu yolculukta emeği geçen tüm eğitimcilerimize, arkadaşlıklarını ve ders notlarını esirgemeyen tüm dostlara selam olsun. Yolumuz açık olsun!

Yaşadığın her gün çalışmana fırsat kalmadan sürekli sınavlarla doludur. Maneviyatının ve vicdanının sesine her zaman kulak ver doğru kopya alırsın.

Geçen sene bizlere devredilen bu meşale, şimdi bizden küçüklere devrediliyor tam ….. yıldır olduğu gibi aynı hüzün, aynı ayrılık şarkıları altında.

Gitmek! Ne acımasız bir kelimedir, ünlemleri takarcasına peşine, vurgun yemişçesine hayattan. Bizler ayrılık adına el sallarken, geride kalan bir büyük aile.

Büyük gün geldi çattı. Dün hepimiz üniversiteliydik, bugün ise meslektaş olduk. Bu başarı karşısında söylenebilecek tek şey var arkadaşlar: Tebrikler.

Birlikte güzel bir gelecek umuduyla çalıştık. Uyumadık, sabahladık, mimar olduk. Bugün tam o eşikteyiz. Umuyorum ki geleceğimizi hayallerimizdeki gibi inşa edebiliriz.

Daha dün yıllığımızı doldururken ağız dolusu gülüyordum. Bugün ise mahsunum, biraz da buruk. Ama biliyorum oturduğumuz sıralar, okuduğumuz okullar değişse de her zaman birlikte olacağız. Sizi seviyorum canım arkadaşlarım!

İlgili makale: Daha fazla duygusal söz için bkz. Duygusal sözler.

Kısa Mezuniyet Sözleri

Gelecek hayallerinin güzelliğine inananlarındır. Mezuniyetini tebrik ederim.

3. Mezuniyet sözleri

Mezuniyetini en içten dileklerimle kutlarım. Başarılarının devamını dilerim.

Biz anne ve babanı mezun olarak gururlandırdın. Sana çok teşekkür ederim biricik yavrum. Mezuniyetini kutlarım.

Başarılarla geçen yılların ardından mezun oldun. Seninle gurur duyuyorum. Tebrik ederim oğlum.

Başarı senin göbek adın, bu ailedeki en zeki ve en çalışkanı sensin yavrum. Bundan sonraki hayatının da bu kadar başarılı ve güzel olması dileklerimizle. Seni çok seven ailen.

Ders notlarımızla birlikte acı ve tatlı anıları sizinle biriktirdik. Bugün yepyeni bir hayata açılıyor üniversite kapıları. Bir gün bir yerlerde tekrar bir araya gelme ümidiyle…

Okulumuzdan öğretmenlerimizden ayrılma günü geldi. Gün tertemiz bir sayfa açıp yeni hayatta yaşanacakları yazma günü. Tüm arkadaşlarıma yeni açtıkları sayfalarda başarılar ve mutluluklar dilerim.

Benim öz kardeşim yoktu ama sen okul yıllarımızda bana arkadaştan öte kardeş oldun. Bu mezuniyet bir veda değil, ömür boyu sürecek dostluğumuzun başlangıcı olsun. Seni seviyorum kardeşim!

Daha dün gibi okulun ilk günü. Ne çabuk geçti yıllarımız. Birlikte güldük, birlikte ağladık, birlikte büyüdük. Bir tırtıldık, kelebeğe dönüştük. Şimdi kanatlarımızla bambaşka okullara yol alma vakti. Tebrik ederim arkadaşım!

Geride 8 koca sene bıraktık ve simdi mezun olduk hayatımın geri kalanı da umarım bu günüm ki gibi eğlenceli hüzünlü ama en önemlisi arkadaşlarımla geçer.

Bir insan bir iş yapabiliyorsa, bütün insanlar o işi yapabilir. Üşenme, vazgeçme, erteleme.. Başarı ben başaracağım diyenlerindir. Güzellikler hep sizinle olsun.

Bugün seninle bir kez daha gurur duydum canım kızım. Başarıların bizim başarılarımız oldu. Sen bizim bir tanecik evladımızsın. Seni çok seviyoruz.

Bilgi ve tecrübelerini gelecek nesillere aktarma zamanı geldi demek. Ne çabuk geçiyor yıllar, mutluluklar.

Hayatın kendisinin bir sınav olduğunu unutmamak adına geçtiğin bu dersi bir başarı olarak görmen dileğiyle. Tebrikler.

Hiç durmadan yola devam ettin ve başarılarına her gün bir yenisini ekledin. Yorulmadın ve asla bıkmadın. Pes etmek ise senin lügatinde bile yoktu zaten. Seninle gurur duyuyoruz canım evladım…

Okul yıllarını çok arayacaksın, hayat sandığın kadar kolay değil! Bunu bilmeni isterim çünkü sana değer veriyorum ve ilerde üzülmeni istemiyorum. Mezuniyetini kutlarım sevgili arkadaşım.

İlgili makale: Daha fazla komik söz için bkz. Komik sözler.

Mezuniyet Mesajları

Aşağıda mezun olmuş kişiye yollayacağınız tebrik mesajları hazırladık. İşte mezuniyet mesajları.

Hiç durmadan koştuğun ve bir gün dahi olsun şikayet etmediğin, bir ödül almak için önce emek harcanması gerektiğini bildiğin için seninle öyle övünüyoruz ki. Sen bir tanesin, seninle gurur duyuyoruz…

4. Mezuniyet sözleri

Bazı şeyler vardır hayatımızda. Yaşamın bir parçasıdır ama biz onların farkına bile varamayız. Ta ki elimizden uçup gideceğini, kaybedeceğimizi anlayana kadar. Okul da öyleymiş, ama biraz geç anladık.

Bir gün senin mezun olup da bu kadar büyüyeceğini ve kendi ayaklarının üzerinde durmaya başlayacağını asla hayal edemezdim ama işte geldi çattı o gün… Bugün seninle bir kez daha gurur duyduk, sen bir tanesin…

Her zaman bir amacın vardı ve bu amaca ulaşmak için çok yol kat ettin, emek harcadın ve hiç yorulmadan yola devam ettin. Sen bu başarıyı alnının akıyla kazandın… Yeni hayatın sana uğur ve başarı getirsin…

Yolunuz, bahtınız açık olsun. İleri ki yıllarda yine karşılaştığımızda sizleri başarılı bir iş adamı, güzel işler başarmış bireyler, mutlu ve huzurlu yaşam süren insanlar olarak görmenin gururu bize yeter de artar bile.

Bugün senin için çok özel bir gün çünkü yıllarca verdiğin emeğinin karşılığını aldın ve mezun oldun. Artık bambaşka bir hayata başlamak üzeresin. Umarız yeni hayatın hayal ettiğinden de güzel olur. Seni çok seven ailen…

Yeni bir dönem başlıyor hayatında ve her şey senin şekillendirdiğin şekilde yol alacak. Umarım bu hayat sana hep güler, şans ve başarı asla peşini bırakmaz. Seni çok seven annen…

Bir gün bugün gelecekti ve her sabah buluştuğumuz bu okul kampüsü bize yabancılaşmaya başlayacaktı. Yeni arkadaşlar, yeni bir ortam ve yepyeni alışkanlıklar edineceğimiz farklı bir hayata başlamak üzereyiz. Seneler sonra bir gün, yine aynı yerde buluşmak üzere…

Başarı senin göbek adın, bu ailedeki en zeki ve en çalışkanı sensin yavrum. Bundan sonraki hayatının da bu kadar başarılı ve güzel olması dileklerimizle. Seni çok seven ailen…

Bu gönül yolculuğunda elimizden tutan uğruna köle olacağımız öğretmenlerimize, bu koca kalpli okulun tüm çalışanlarına binlerce teşekkür. Mustafa Kemalin yıllar önce gönderdiği gibi, birer kıvılcım gibi gidiyoruz ama elbette birer alev olarak döneceğiz…

Öyle günler oldu ki, hasta halinle bile kalkıp okula gittin, öyle zamanlar geldi ki hiç bıkmadan hedefine koşmak için gecelerce uyumadın… Bu başarı için çok fedakârlık yaptın canım kızım. Seni çok seviyorum ve seninle övünüyorum…

Zaman içerisinde okulunuzdan çok iyi bilgi ve donanımla ayrıldığınızın, birçok şey bildiğinizin farkına varacaksınız. Hayatın bu yeni aşamasında okul yılları bir tatlı anı olarak kalırken asıl zorlu ve bütünlemesi olmayan hayat sınavında sizlere başarılar diliyoruz.

Yaşamımızın amacı, bizim bir tanecik evladımız… Senin yaptığın her işin altına biz de imzamızı atarız çünkü sen her zaman işinin en iyisini yaparsın. Tıpkı bugün olduğu gibi, eve hep başarılarla dönersin. Seni çok seviyoruz…

Neler yaşadın bu koca … yılda. Her gün çalıştın, çabaladın. Kendi alın terinle geldin bu günlere kadar ve şimdi de muhteşem bir doktor oldun. Hayatın boyunca Hipokrat yeminine bağlı kalacağına ve vatanına ve milletine iyi bir evlat olacağına şüphemiz yok. Seni çok seven ailen…

Sen hangi yolu seçersen seç, hangi yöne gidersen git biz hep senin destekçin ve arkanda sapasağlam duran ailen olacağız. Başarılarını kutladığımız gibi, her düştüğünde de seni tekrar kaldırıp, yola devam etmeni sağlayacağız. Seni çok seven ailen.

İlgili makale: Daha fazla Facebook sözü için bkz. Facebook sözleri.

Instagram Mezuniyet Sözleri

Aşağıda Instagram sayfanızda resimlerin üzerine yazmak için kullanacağınız mezuniyet sözleri hazırlanmıştır. İşte Instagram mezuniyet sözleri.

Seninle ne de güzel günler, aylar, yıllar geçirdik benim can dostum. Ne zaman bir omza ihtiyaç duysam hep orada olduğun için sana onlarca kez teşekkürler. Ömrümün her döneminde seninle görüşmek ve hiç kopamamak üzere.

Zaman öyle hızlı bitti ki, hiç inanamadım yolun sonuna geldiğimize… Yıllığımız için yazılar yazmaya başladığımızda, mezun olmanın sınırında olduğumuzu fark edemedim bile… Hepinizi çok özleyeceğim ve sizi hep gülümseyerek anacağım.

Arkadaşlarım olmadan bu kadar sene nasıl geçerdi hiç bilmiyorum ve bana her gün yeni şeyler katan değerli hocalarım. Hepiniz, iyi ki vardınız ve iyi ki girdiniz hayatıma, sizleri çok seven arkadaşınız ve öğrenciniz.

Bu şehirde ve bu okul kampüsünde yaşadığım her anının benim için ayrı bir önemi var. Her karesinde anılarım var bu okulun ve her köşesinde tanıdığım birleri. Burada geçen güzel günlerimi ve burada edindiğim arkadaşlıklarımı asla unutmayacağım…

Bugün yeni bir hayatın başlangıcındayız ve ileride bizi neler beklediği tamamen sürpriz. Hep birlikte güzel bir gelecek için çalıştık senelerce ve şimdi tam da o eşikteyiz. Umarım her şey hepimiz için hep iyi gider. Sevgiler.

Ne demeliyim, neyden bahsetmeliyim bilmiyorum. Çok güzeldi desem az, çok yorucuydu desem hafif, nasıl başlamıştık ya desem eski, nasıl biter bir anda desem duygusal olacak… Hatırlıyor musunuz o günü diye başlasam onca anı dizili verecek hafızalara.

Tam da büyüme çağımda tanıdım sizleri. Dünyanın bana en asi geldiği zamanlarda girdiğiniz hayatıma ve bana en az ailem kadar çok destek oldunuz. Sizler de benim kardeşlerim sayılırsınız artık. Hepinizi çok seviyorum.

Üzerinden ne kadar zaman geçerse geçsin ve ne kadar anı not ederse etsin beynim, bu yıllara ait yaşadıklarımı hep en özel yerde muhafaza edeceğim. Anılarımı sakladığım sandığıma saklayıp hiç unutmamak üzere onları sonsuza kadar oraya kilitleyeceğim…

Başka şehirlerden geldik bu üniversiteye ve hep birlikte ne kadar çok anı biriktirdik kim bilir; acı ve tatlı her anımızı birlikte paylaştık. Sizinle birlikte yaşadığım hiçbir anıyı asla unutmayacağım. Tekrar görüşene dek, hoşça kalın…

Evet, mezun oluyoruz. Lise hayatı denen o 4 yıllık güzel zamanın bitişine şahitlik ediyoruz. Ağzımdan 4 yıl diye çıkıveren ama aslında kolay kolay dile getiremeyeceğini adım gibi bildiğim bir şeyi anlamaya çalışıyoruz. Söylenebilecek çok fazla şey olduğunu sanmıyorum. Hani anlatılmaz, yaşanır derler ya işte aynen öyle.

Şimdi her şey o kadar puslu ve bulanık ki. Sanki o kadar anıyı biz birlikte yaşamamışız da senelerce kulaklarımıza bir hikâye fısıldamışlar gibi. Oysaki bugün yeni bir hayat için heyecanla atıyor kalplerimiz. Sizleri çok seviyorum, iyi ki tanımışım hepinizi.

Her sabah gün doğarken kalkmak, kışın soğukta titremek, yazın güneşte terlemek, birbiri ardına gelen yazılılara hazırlanmak ne de zor geliyordu. Bir bitse de kurtulsak derdik. İşte bitiyor. Ama biten yalnız okul değil içimizden de bir şeyler bitiyor. Sanki alıştığımız ve her an yaşadığımız bir şeyler bitiyor.

Üstüne bazen şarkı bazen de kopya yazdığımız sıralar geç kaldığımızda önünde ecel terleri döktüğümüz, birbirimizin resmini çizdiğimiz tahta, yazılılarda ki o kaçamak fısıltılar Omuz omuza gülüp ağladığımız can gibi, tek yürek, tek bilek olduğumuz arkadaşlarımız, öğretmenlerimiz. Artık gitme vakti.

İlgili makale: Daha fazla Instagram sözü için bkz. Instagram sözleri.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir