10 Kasım Mesajları

İçeriğimiz 10 Kasım mesajları, 10 Kasım resimli yazıları, 10 Kasım Atatürk’ü anma mesajları ve bu konularla ilgili başka yazılardan oluşmaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti zor şartlar altında, ülkenin her yeri işgal altındayken zaferler kazanılarak kurulmuştur. Kuruluş aşamasında en büyük pay şüphesiz ilk Cumhurbaşkanı ve ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ündür. Onun sayesinde ülke düşmanlardan temizlenmiş ve Türkiye Devleti kurulmuştur. 1881 yılında Selanik’te doğan Atatürk 1938 yılında saat 09:05 gibi vefat etmiştir. İşte burada her yıl törenlerle şiir, yazı ve konuşmalarla hatırladığımız kısa 10 Kasım anma mesajlarını ve 10 Kasım görsellerini hazırladık.

10 Kasım Mesajları, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Mesajları

“Büyük komutan, büyük devlet adamı, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu ve Milli mücadelenin kahramanı Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 85. yılında milletimiz adına saygı, minnet ve rahmetle anıyorum.”

“Yine bir 10 Kasım ve sen yoksun. Seni çok özledik be Atam. Sensiz geçen 85 yılda boşluğun hiç dolmadı. Mekânın cennet olsun.”

“İstiklal Savaşımızın Başkumandanı ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, O’nun şahsında dava ve silah arkadaşlarını, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha minnetle, saygıyla ve rahmetle anıyorum.”

10 Kasım mesajları

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk. Her zaman yüreğimizde yaşayacaksın.

“İstiklal Mücadelemizin Başkomutanı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının sene-i devriyesinde saygı, rahmet ve minnetle anıyorum.”

Büyük Atatürk! Seni seven ve anlayan bir gençlik her zaman var olacaktır.

“Cumhuriyeti bizlere armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve aziz şehitlerimizi bir kez daha saygı ve şükranla anıyoruz. Dünya var oldukça adın yaşayacak Büyük Atatürk ruhun şad olsun.”

10 Kasım mesajları

“Bu Türk milleti yastadır. Çünkü yeni Türkiye’nin yaratıcısı olan eşsiz şefini kaybetmiştir.”

“10 Kasım 1938 tarihinde aramızdan bedenen ayrılsa da yaşadığımız topraklarda ve dünyada ilkeleri, fikirleri, eserleri ile yaşayan ve daima yaşayacak olan Ata’mızı büyük bir özlem ve saygıyla anıyorum.”

“Milletine bu kadar az zamanda bu ölçüde hizmet edebilen tek devlet adamı Atatürk’tür.”

İlgili Makaleler

“Bugün Büyük Önder’i kaybetmenin hüznünü bir kez daha yaşarken, öğretileri ışığında emanetlerine sahip çıkarak Türkiye Cumhuriyetini yüceltmeye azimliyiz.”

10 Kasım mesajları

“Dünya, bu savaş ve barış kahramanı büyük adamın ölümü ile yoksul düşmüştür.”

“Büyük Önder’in en büyük eseri Türkiye Cumhuriyetini sonsuza dek yücelteceğimize olan azim ve kararlılığımızı yineliyor, aramızdan ayrılışının 85’inci yıl dönümünde O’nu bir kez daha saygı, şükran ve rahmetle anıyoruz.”

“Kasımda aşk başkadır çünkü bize ölümsüz bir aşkı hatırlatır. 10 Kasım 193∞.”

“Ebediyete intikalinin 85. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal’i bir kez daha saygı ve rahmetle anıyoruz.”

10 Kasım mesajları

“Atatürk, tarihte memleketinin en büyük adamlarından biri olarak kalacaktır.”

“Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü minnet, şükran ve rahmetle anıyor, manevi huzurunda saygı ile eğiliyorum.”

“Çağımızda hiçbir isim Atatürk’ün adı kadar büyük saygı yaratmamıştır.”

“Atatürk, ömrünü milletine adamış, kurduğu Cumhuriyete sahip çıkılmasını ve çok çalışılarak bilimde ekonomide ileri bir seviyeye ulaşılmasını öğütlemiştir. Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz.”

10 Kasım mesajları

“Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemali ebediyete irtihalinin 85. yıl dönümünde saygıyla yad ediyorum.”

“Amacımız “Ey yükselen yeni nesil! cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz” vasiyetine sahip çıkarak, cumhuriyetimizi korumak ve yükseltmektir. Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 84. yıl dönümünde minnet, şükran ve rahmetle anıyorum.”

10 Kasım mesajları

“Atatürk, Türk Milleti’nin ruhunda Türk bayrağı gibi dalgalanan bir baştı.”

“Kurtuluş Savaşı’mızın Başkomutanı, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha hürmet, minnet ve rahmetle yad ediyorum. Ruhları şad olsun.”

“85. yıldır gözümüz yaşlı. Türk milleti 85. kez başın bir kere daha sağ olsun.”

“Cumhuriyetimizin sonsuza kadar yaşaması için birçok yeniliklere imza atıp bir inkılap hareketi başlatan ve gelecek nesillere büyük bir miras bırakan Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmetle anıyorum.”

10 Kasım mesajları

“Bu vatan senin gibi bir kahramanı ebediyen bir daha görmeyecek yerinde rahat uyu…”

“Milli iradeyi hâkim kılan, insan hak ve özgürlüklerini koruma altına alan, adaleti hakkıyla tesis eden ve çoğulcu demokratik prensipleri hayata geçiren bir seviyeye ulaşmamızda pay sahibi olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü şükranla anıyorum.”

“10 Kasım sabahının verdiği hüznü, Atatürk’ü daha iyi anlayarak yeniyorum.”

“Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, vatanı ve milleti adına yaptığı büyük işler için şükranla anıyor, manevi huzurunda saygıyla eğiliyorum. Ruhu şad olsun.”

10 Kasım mesajları

“Büyük Atatürk! Seni seven ve anlayan bir gençlik her zaman var olacaktır.”

“Bir ülkenin onur ve haysiyetini koruyarak, çağdaş ve örnek bir cumhuriyet haline getirilebileceğini bütün dünyaya gösteren ve bunu tarihe altın harflerle yazdıran büyük Atatürk! Sen milletinin gönlünde ebedi yaşayacaksın.”

“Ufukta bir ışık belirdi 10 Kasım sabahında, güneş doğmuyor, hava karanlık sokaklar ıssız. Cumhuriyet ağlıyor!”

“Dünyanın ender yetiştirdiği eşsiz bir komutan ve dahi bir yönetici olan büyük Atatürk’ün dünya milletlerine bıraktığı bağımsızlık ve eşitlik düşüncesi, sonsuza nazlim.net değin takdirle tatbik edilecektir.”

10 Kasım mesajları

“Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve yeniliklerin sahibi olan Atatürk, fikirleri ile her zaman yaşayacak ve yaşatılacaktır.”

“Türk Milletinin her bir ferdi Atatürk’ün getirdiği ilke ve devrimlerin gönüllü ve azimli birer koruyucusu olmaktan büyük bir onur duymaktadır.”

“Büyük Atatürk! Tarih seni bağımsızlığın baş mimarı olarak yazmakta, bütün uluslar senin manevi şahsiyetin önünde saygıyla eğilmektedir.”

“Atatürk’ün büyük eseri, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti, sonsuza kadar bağımsız ve özgür yaşayacaktır.”

10 Kasım mesajları

“Atatürk öyle bir insandır ki, hayali değildir. İstediğini bilir, bildiğini yapar, yapamayacağı bir şeyi de istemez.”

“Ulusumuzun güvenine layık olacak bir şekilde millet adına çalışmalarımıza bütün gücümüzle devam edeceğimize manevi huzurunda söz veriyoruz.”

“Atatürk, dünyanın çok nadir yetiştirdiği dâhilerdendir. O, bütün bir tarihin seyrini değiştirmiştir.”

“Büyük Atatürk! tarih seni bağımsızlığın baş mimarı olarak yazmakta, bütün uluslar senin manevi şahsiyetin önünde saygıyla eğilmektedir.”

10 Kasım mesajları

“O büyük insan yalnız Türkiye için değil, bütün doğu milletleri için de en büyük önderdi.”

“Büyük Önder Atatürk’ün bizlere miras bıraktığı Cumhuriyetimizin yılmaz bekçileri olarak, onun ilkelerine olan bağlılığımızı en derin bir şekilde bugünde tüm dünyaya ilan ediyor, onun hedeflediği modern ve çağdaş bir ülke olma yolunda hızla ilerlediğimizi bir kez daha hatırlatıyoruz.”

“10 Kasım 1938’den bugüne seni her zamankinden daha çok özlüyor ve daha iyi anlıyoruz. Ruhun şad olsun.”

“Kurmuş olduğun demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ni ebediyete kadar yaşatacağımızı, ilke ve devrimlerinin yılmaz koruyucuları olacağımızı bir kez ifade eder, ülkemizi hak ettiği çağdaş seviyeye getireceğimize manevi huzurunda söz veririz.”

Ünlülerden 10 Kasım Paylaşımları

Asuman Krause: “Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 84. yılında rahmet ve minnetle anıyoruz.”

Kenan Doğulu: “Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla ve özlemle anıyorum.”

Hadise: “Büyük devlet adamı, ulu önder Atatürk’ümüzü kaybedişimizin yıldönümü bugün… Işığın hala bizi aydınlatıyor Atam… Rahat uyu.”

10 Kasım mesajları

Hatice Şendil: “09:05 ATAM yüce hatıranın önünde her zaman saygılıyla eğileceğim. Seni hiç unutmayacağız.”

Sevda Demirel: “Özgürlüğümüzün, çağdaşlığımızın esas mimarı Mustafa Kemal Atatürk Nur içinde yat.”

Suna Yıldızoğlu: “Ben Atatürk’ü seviyorum.” (Türkiye’yi 19 yaşındayken keşfettiğime göre bu cümle bana ezberletilmedi).

Tuğba Özay: “Ata’m her yerde siren sesleri vardı. Ben de nefesim yettiğince düdüğümü çaldım. Seni saygıyla anıyoruz.”

10 Kasım mesajları

Cumhurbaşkanı: “Atatürk, büyük bir komutan olarak milleti ile birlikte istiklal mücadelesini zafere ulaştıran, büyük bir devlet adamı ve lideridir. Şüphesiz en önemli başarılarından biri de Cumhuriyetimizi dinamik ve yeniliklere uyum gösterecek bir yapıda kurmuş olmasıdır.”

TBMM Başkanı: “Türk milleti, gönlündeki Atatürk sevgisiyle, demokratik cumhuriyete olan bağlılığıyla ve çağdaş uygarlık seviyesinin üzerine çıkma azim ve kararlılığıyla, büyük önderin açtığı yolda ilerlemektedir.”

Recep Tayyip Erdoğan: “İstiklal mücadelemizin önderi, büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, değerini ve güncelliğini hiçbir zaman kaybetmeyen temel felsefesini doğru ve bir bütün olarak yeniden anlamaya çalışmalıyız. Bugün sarsılmaz bir öz güvenle bir kez daha diyoruz ki Atatürk’ün ‘büyük eserim’ dediği, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti, O’nun işaret ettiği yolda ilelebet yaşayacaktır.”

10 Kasım mesajları

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: “Atatürk, bir ülkenin onurunu haysiyetini koruyarak nasıl değiştirileceğini, nasıl çağdaş ve örnek bir cumhuriyet haline getirilebileceğini, hem tarih yazarak, hem tarihe not düşerek göstermiş, hem de mazlum milletlere örnek olsun diye bunu tarihe tescil ettirmiş olan bir önderdir.”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: “Cumhuriyete ve kurucu liderine yönelik sistemli ve organize saldırıların yoğunlaştığı şu günlerde; dünden bugüne ulaşan milli değerlerimize her vatansever tarafından sahip çıkılması öncelikli bir mesele haline gelmiştir.”

Genelkurmay Başkanı: “Ulusumuzun güvenine layık bir şekilde ve güçlü ordunun güçlü Türkiye demek olduğu bilinciyle çalışmalarımıza devam edeceğimize manevi huzurunda bir kez daha söz veriyoruz.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir