Sivil Savunma Günü İle İlgili Sözler

İçeriğimiz Sivil Savunma Günü ile ilgili sözler, kısa Sivil Savunma Günü mesajları, 28 Şubat Sivil Savunma Günü yazıları ve bu konularla ilgili başka yazılardan oluşmaktadır.

Yangınların önlemini alma, söndürme külfetinden daha kolay ve ucuzdur.

Savaşta ve barışta yangın, sel, deprem ve benzeri doğal afetlerden kendinizi ve ailenizi nasıl koruyacağınızı sivil savunma öğretir.

Sivil savunmasız yurt savunması olmaz.

Felaket başa gelmeden evvel önleyici ve koruyucu tedbirleri düşünmek lazımdır, geldikten sonra dövünmenin yararı yoktur. M. Kemal ATATÜRK

Sivil savunma öz savunmamızdır.

Acılar paylaşıldıkça azalır. Sevinçler paylaşıldıkça çoğalır.

Bir elin nesi var, iki elin sesi var.

Yardımlaşmanın yüksek derecede yapıldığı toplumlarda huzur, mutluluk ve başarı olur. İnsanlar arasında dostluk duyguları kuvvetlenir, kin ve nefretler erir, yok olur, haset kalkar.

Komşu, komşunun külüne muhtaçtır.

Yardımlaşma ve dayanışma, bir toplumun gelişmesi için en güzel vesiledir.

Önce tedbir, sonra tevekkül.

Herkesin Dünya Sivil Savunma Günü’nü kutlarım. Savunma personelimize her zaman bizi korudukları ve güvende tuttukları için teşekkür ederim.

Evlerimizde güvenli ve korumalı bir hayat yaşıyorsak güçlü bir savunmaya sahip olduğumuz içindir. Dünya Sivil Savunma Günü kutlu olsun.

Dünya Sivil Savunma Günü vesilesiyle, bizi korumak için görevini yapan tüm savunma personelimize en içten dileklerimi iletiyorum.

Herkesin Dünya Sivil Savunma Günü’nü kutlarım. Bugün hepimize, savunmamıza hizmetleri için her zaman minnettar olmamızı hatırlatan bir gündür.

Dünya Sivil Savunma Günü vesilesiyle hepimize, korumamızın ardındakilere karşı sıcak selamlarımızı ve şükranlarımızı iletirim.

Böylesine güçlü ve ilham verici bir savunma bizi korumasaydı, hayatta kalma mücadelesi verirdik. Herkesin Dünya Sivil Savunma Günü kutlu olsun.

Hayatımızın istikametinde güvenli bir şekilde ilerlemek için, hepimizin güvencelere ve kendini koruma becerilerine ihtiyacı var. Bu nedenle, Dünya Sivil Koruma Gününü kutluyorum.

Herkesin Dünya Sivil Savunma Günü’nü kutlarım. Bizleri koruyup kolladıkları için savunma personelimizle gurur duyuyoruz.

Dünya Sivil Savunma Günü arifesinde, birçok vahim durumda canımızı korumak için vücudunu bizlere kalkan eden tüm sivil savunma personelimize teşekkürlerimi iletiyorum.

Dünya Sivil Savunma Günü vesilesiyle her gün bizi korumak için tüm enerjisini ortaya koyan savunmamıza teşekkürlerimi borç bilirim.

Bugün, Dünya Sivil Savunma Günü münasebetiyle, yaşamlarımıza yönelik yakın bir tehdit olduğunda hepimizin alması gereken önlemler konusunda kendinizi ve çocukları eğitmenin günüdür.

Dünya Sivil Savunma Günü’nde hepimiz önemli bir sivil güvenlik konusuna dikkat çekmeye çalışmalıyız.

Doğal afetlerden korkmayın ve onlardan kurtulma yolunu izleyin.

Umarım aileniz ve sevdikleriniz 2024 Dünya Sivil Savunma Günü’nde sivil koruma konusunda daha fazla bilinçlenir.

Dünya Sivil Savunma Günü’nü, sevdiklerinin hayatlarını korumanın yolları hakkında dünyayı bilgilendirmeye çalışarak kutlayın.

İnsanları doğal afetlerin önlenmesi konusunda eğitelim.

Dünya Sivil Koruma Günü vesilesiyle, hem kendi hayatımızı hem de başkalarının hayatını kurtarmak için nefsi müdafaa yollarını öğrenelim.

2024 yılı Dünya Sivil Savunma Günü’nde canımızı kurtarmak için can verenleri anmayı unutmayalım.

Hayatın değeri cehaletin gücünden daha büyük olmalıdır. O halde Dünya Sivil Savunma Günü arifesinde biraz daha kendimizi ve sevdiklerimizi düşünerek yaşayalım.

Kaza ve afetlerde canımızı koruma konusunu göz ardı ederek ömrümüzü kısaltmayalım. Düşünceli bir Dünya Sivil Savunma Günü dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir