Mektup Sözleri

Bu sayfada

Mektup sözleri

Mektup sözleri resimli

Yazarlar tarafından seçilmiş en güzel 10 mektup sözü:

 • Yorumlanır olmayan bir rüya, okunmamış bir mektup gibidir.
 • Dua, sevgiliye yazılmış mektup gibidir. Zarfın içerisine yüreğini koyanın, duası kabul edilir.
 • En güzel mektup iyi kelimeler içeren mektuptur.
 • Yolları aşarak geldi sevgin. Hasret çeken gönlüm yazılarınla kokunla mutlu oldu. Seviyorum seni, sevdiğim gibi mektuplarını.
 • Bu mektuplar tarihimiz, sanma ki ölmeyeceğiz. Biz öldüğümüzde torunlarımıza aşkımızı öğreteceğiz.
 • Mesafe ne kadar uzun olursa olsun, mektup insanı sevdiğinin yanına götürür.
 • Ne yasaklar dinler seni ne engeller geçer önüne. Kalbim içinde hadi git sevgilime Mektubu’m.
 • Ayrılıksa sevgin çekerim. Nazlanıyorsa kalbin gülerim. Senin gibi güzel için ben mektupları dile getiririm.
 • Mektuplar aşkın resmidir. Anıların bekçisi, gurbetin temsilcisidir.
 • Mektup mektup içinde, mektup zarfın içinde. Sevgimi de zarfla birlikte gönderdim, sakla onu bebeğim.
İlgili makale
Güzel sözler

Sevgiliye anlamlı mektup sözleri

Sevgiliye anlamlı mektup sözleri
 • Ne telefon, ne e-mail nede diğer elektronik cihazlar, mektuplarındaki yazılar kadar heyecanlı olmadı bir tanem.
 • Bir gün elime aşk mektubu geçerse ne yaparım bilmiyorum.
 • Mektup, bana hep ölümsüzlüğü hatırlatır. Zira zihin, kağıt üstündeyken biricik dostu bedenden ayrılır.
 • Mektuplarını okurken yanımda hissediyorum seni. Yazılarda gözlerini görüyorum heyecanlanıyorum. Okurken sesini duyuyorum, hayal ediyorum seni.
 • Bizimki gibi mektup yazmaya düşkün olmayan bir çağda, mektubun insanların hayatlarında ne denli büyük bir rol oynadığını unutuyoruz.
 • Bu bir mektup değil, kısacık bir an için sana sarılan kollarım.
 • Uzakta da olsan, bu mektubumu sana gecenin kör karanlığında, gurbetin kucağında ama sevginin yanımda olduğu saatte yazıyorum. Seni çok seviyorum aşkım.
 • Mektupsuz bir dünya demek, oksijensiz bir dünya demektir.
 • Madem gidiyorsun, bura son durak. Ne adres, ne mektup, ne resim bırak. Kendinden bir parça, bir cisim bırak. Saçından birkaç tel ver de öyle git.
 • Her yazına başlamadan önce seni seviyorum yazışını özledim. Beyaz sayfadaki teninin kokusunu özledim. Bir tanem, mektubunu bekler bu isyankar aşık.
 • Kimse bilmez bendeki derdi kederi. Mektuplarımda saklı hepsi. Sevdim seni bir kere mektuplarım sende hüzünlü bir parça oldu benden.
 • Her mektubunda adın geçiyor. Sevgimiz yazıyor. Aşkımızın bölünmeyeceğini gösteriyor. Okuyor, okuyor ve okuyorum. Her seferinde özlemin içimde bir ateş bir tanem.
 • Eğer eski aşk mektuplarınızı yeniden okumaya niyetliyseniz, kendinize aynasız bir oda bulsanız iyi olur.
 • Hoşa giden bir şeytan gibidir aşk, bazen gizli bir zehir, bazen hezeyanlı bir humma. Kolay kolay ıslahı olmayan bir zafiyettir, tatlı bir ölümdür bazen, kimi zaman da büyük bir talihsizlik.
 • Dünyanın dört bir yanında aşk mektubu almamış milyonlarca insan olmalı. Ben hepsinin lideri olabilirmişim.
 • Bana öyle bir mektup yaz ki sevgilim, açar açmaz duyayım kokunu, sevda essin başak saçlarında, sesin yüzümü rüzgarla bulsun. Bana öyle bir mektup yaz ki sevgilim, gelsin beni en koyu zulamda bulsun. Ve öyle bir mektup yaz ki varsın ölümüm olsun.
İlgili makale
Anlamlı sözler

Komik mektup sözleri

Sayın değerli sağlam ciğerli, bazen üzüntülü bazen kederli, su gibi akan şimşek gibi çakan muhteşem varlık.

Kalbimin en derin köşesinde, gül suyu şişesinde saklamış olduğum selamları sunar hürmetler ederken evvela sizleri, beni, gemideki dümeni, tarladaki tikeni, dünyada olup biteni, gurbette hasret çekeni, baharı yazı kemanı sazı, insandaki nazı yaratan Yüce Allah’tan (cc) iyi olmanızı dilerim.

İlgili makale
Komik sözler

Mektup örnekleri

Sevgili Betül

Can arkadaşım, yol arkadaşım…

Ne çok şey var aslında sana söylemek istediğim, ne çok şey var teşekkür borçlu olduğum. En zor zamanlarımda elini sen uzattın bana, karanlıktan aydınlığa ilk adımlarımı seninle attım. Ne çok yaşanmış anılarımız var. Bazen pijamalar üzerimizde, film seyrederken elimizde kabak çekirdekleri gözyaşlarımız sel oldu, bazen kızlarla Heybeliada’da mimozalar arasında bulduk kendimizi. Tezpişti’ye hala gülüyoruz. Ağaçları giydirdik birlikte! Mevlana ziyaretlerimiz, Eymir’de karlar üzerindeki danslarımız, Dubai maceralarımız, Ağva’daki hayal kırıklığımız? Yıllar yıllara eklendi, çok değiştik, çok yollardan geçtik. Ama dostluğumuz da bizimle büyüdü, bizi biz yaptı. Ali bir gün dönüp, “Sen benim ikinci annemsin” dediğinde, yüreğinden hissederek söylediği bu söz ile durdum düşündüm, dosttan ötesin sen, öteki bensin.

Sakındığın Sevgi

Sen dün akşam evlendin. Üstelik çok sevdiğim, kalbi yumuşacık, seni yıllarca sevmiş Bülent Ağabey ile. Peki ya bendeki bu hüzün neden? Hep düşünürüm evlenenin arkasından neden gözyaşı döker insanlar diye. Gidenin gittiği yerde mutlu olacağına duyulan inanç mı yaşartır gözleri yoksa artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağı düşüncesi mi? Artık sabahın 7’sinde evine telefon açabilecek miyim? Ya da gece içim sıkıldığında kalk gel diyebilecek miyim diye endişeleniyorum.

Öte yandan da incinmenden, o fedakar yüreğine zerre hüzün düşmesinden korkuyorum. 27 yıldır sahip çıktığın, koruduğun, sakındığın sevgi dolu birlikteliğinin altına imza attığında birşeylerin dengesinin bozulacağından korkuyorum.

Ama sonra diyorum ki. Betül Ilgar bu! Yıllarca Ankara’nın en çalışkan, en üretken kadınlarından biri olmuş, her ortamda kendini ispat etmiş, sıkı bir sivil toplumcu, dirayetli bir kişilik ve en önemlisi ne istediğini ne yapması gerektiğini çok iyi bilen sapasağlam bir kadın! O bilir ne yapacağını.

Dostumu Ruhumla Severim

İlgili Makaleler

Canım Betül’üm,

Sana yüreğin kadar aydınlık, kalbin kadar temiz bir ‘yeni’ hayat diliyorum. Yılların alıp götürdüğü ne varsa hepsini katmer katmer geri alacağın, gözlerinin keyiften, neşeden parlayacağı bir ömür diliyorum sana.

Son yıllarda hayat beni türlü sınavlardan geçirirken öğrendiğim en önemli ders şu oldu: Dost biriktirmek.

Benim birikimim sağlam! Hep yanımda olan dostlarım, her an varlıkları ile beni güçlü kılan kardeşlerim, yoldaşlarım var. Böyle değil midir dostluk dediğin. Gözünün dilini bilen, söylemeden anlayabilen, en derin yaralarını açıp gösterebildiğin, merdivenlerden çıkarken ve alkışlandığında değil, tökezlerken ve yuhalanırken de koluna girebildiğin.

Mevlana’nın dediği gibi;
“Ben dostumu ne aklımla ne kalbimle severim,
Olur ya kalp durur…
Akıl unutur…
Ben dostumu ruhumla severim.
O ne durur, ne de unutur.”

Yolun açık olsun yol arkadaşım.

İlgili makale
Ağlatan sözler

Edebi Mektup Örneği

Ceyhun Atuf Kansu’dan Orhan Asena’ya

Sevgili Kardeşim Orhan,

Belki bu mektubum oraya vardığı zaman, sen bir çocuk hastanesine kavuşmuş olacaksın. Böylece huzurunun bir bölüğü gerçekleşmiş olacak. Bütün sıkıntılarım sanatçı-hekim ikiliğinden doğuyor. Şimdi Ankara’da tiyatrolar perdelerini açıyor. Gözüm o kadar alışmış ki, Orhan Asena adı altında bir oyun arıyorum, bulvarları dolduran afişlerde. Bu yıl, yerli oyun bakımından tiyatrolar oldukça dolgun. Geçen yılın en güzel başarısı Haldun Taner’in “Keşanlı Ali Destanı” oldu. Bu Türk oyun biçiminden yararlanan -toplumsal yergiyi- temel alan ve Türk opereti geleneğine dayalı güzel bir oyundu. Gılgamış sergisi üzerine yazdıklarını okudum. Orhan, burada da ayırt ettiğim bir kusurun – kusur denebilirse buna- var senin, başkalarının yargısına çok değer veriyorsun. Otuz yıla varan yazarlık hayatımda ben, kimin ne dediğine pek önem vermedim. Yapabileceğim, yapmak istediğim şeyi yaptım. Bir az gelişmiş toplumda, onun bunun yetersiz -çoğu kez bilgisiz ve dayanaksız- yargılarına hiç aldırmadım. Bir az gelişmiş toplumun sanat eserleri karşısında eleştiri ve yargı gücü de az gelişmiş oluyor. Tozdan, dumandan ve -manevi eresiondan- gerçek ölçüler kayıp gidiyor.

Bu yıl, Tahsin Saraç’ın “Günümüz Fransız Şiiri” kitabı, Türk Dil Kurumu Çeviri Ödülü’nü kazandı. Bundan Türk Kültür Derneklerinde attığımız adımın güzelliğini ve yararını anla. “Pusuda”, bütün Türkiye’de oynanıyor. Yalan ve Ocak öyle… Ama ne oldu, -az gelişmiş toplumun ürettiği o yetersizler kadrosu- işlerimize ve yaptıklarımıza engel oldular. Peki kendileri bir şey yapabildiler mi? Neden ki, yetersizdiler ve bizimle temel anlaşmazlıkları bundan doğuyordu.

Basılı Eğitim Malzemeleri Hazırlama Merkezi’nden iki ay önce kadar ben de ayrıldım. Şimdi kitap verirlerse yazacağım. Her şey – her yer, az gelişmiş bir ülkede yetersizlerin, sığların eline geçiyor. Bir kurumu hızla bir (yemlik) haline getirmenin yolunu buluyoruz. Bunların dışında soyut diye beğenmediğimiz halk yönetimi ortamında Türkiye hızla uyanıyor: güzel bir demokrasi savaşı. Türkiye’nin geleceğine umutlarla, iyimserlikle bakıyorum. Düşüncenin uyandığı her yerde, umut ve yapıcılık da boy atar.

Gözlerinden sevgiyle öperim.

İlgili makale
Sevgiliye güzel sözler

11 Yorum

 1. ~ SELAMUN ALEYKÜM ~ BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM.
  NASILSIN AHMETT CANIM CİĞERİM KARDEŞIIM. INŞALLAH IYISINDIR NE KADAR ZOR OLSADA ALIŞMISSINDIR İNSALLAH ORALARA BI ZORLUK CEKMIYOSUNDUR EMINIM BUNA VE INANIYORUM KII HER YERDE VE HER ZAMAN OLDUĞU GIBI ORDADA HERTURLU SEKLINI VE FARKINI ORTAYA KOYMUSSUNDUR KARDEŞİM :) SENSIZ BURALARIN HIC TADI YOK BILIYOMUSUN ÇOK SIKILIYOR CANIM GOZLERIM HEP SENI ARIYOR ŞU AN BU MEKTUBU YAZARKEN AÇMIŞIM BIZIM ŞARKILARIMIZI HATTA ŞU AN MURAT ŞENPINAR ENGEL’İ DINLIYORUM SEVERSIN SEN:) HAZIR SARKIMIZDA CALIYOKEN SANA BU ZAMANA KADAR SÖYLEMEK ISTEYIPTE SOYLEYEMEDIKLERIMI SÖYLEMEK ISTIYORUM :) SON YILLARDA HAYATT BENI TÜRLÜ TURLÜ SINAVLARDAN GECIRIRKEN OGRENDIGIM EN GÜZEL DERS ŞUU OLDU
  (DOST BIRIKTIRMEK…)
  ALLAH(c.c) VAR BENIM BIRIKIMIM SAĞLAM HEP YANIMDA OLAN DOSTLARIM HER AN VARLIKLARI ILE BENI GÜÇLÜ KILAN KARDESLERIM YOLDAŞLARIM VAR. BÖYLE DEGILMIDIR DOSTLUK DEDIĞIN GÖZÜNÜN DILINI BILEN SÖYLEMEDEN ANLAYABILEN EN DERİN YARALARINI AÇIP GOSTEREBILDIGIN NOLURSA OLSUN HER SIKINTINA KOŞAN MEVLANANINDA DEDIGI GIBI BEN DOSTUMU NE AKLIMLA NE KALBIMLE SEVERIM OLUR YAA KALP DURUR AKIL UNUTUR. BEN DOSTUMU RUHUMLA SEVERIM O NEE DURUR NEDE UNUTULURR VARLIĞIN DAIM OLSUN YUREGI AYDINLIK KALBI KENDI KADAR GÜZEL KARDEŞİM KENDINE ORDA ÇOK DIKKAT ETT..

  ASLANLAR KAFESTE YAŞARMIŞ.

 2. Bilal benim kardeşim olur suan hapiste bir mektup yaz istersen ona Ebru

 3. evet benim de boyle bir askim oldu ama benimki ilk goruste askti karsiliksiz miydi bilmiyorum ama o da bana baktiginda gozleerimin icine bakiyordu en de bu cocuk benden hoslaniyrmu hoslanmiyormu diye endiselenmistim acikcasi ilk goruste askim tekstilde basladi ilk onu gordum icim kipir kipir oluyordu o tkstilden ciktip elimde galatasarayli bir tesbih vardi o tesbihi onun arkadasina verdim o cocukta ben galatasarayli degilim dedi ve ben de bu tesbihi galatasarayli onde oturan bir cocuga ver o zaman benim de o cocugu kastetigimi.anladi ama sonra o cocuk disariya cikti disaeida da ben ve arkadasim vardik benden kucuk olan arkadasim benden buyuk gosteriyordu o da o kiza asik oldu ama ben hala o cocugu cokkkkkkkkkkk seviyordum hattta okula gittigimde bbile o cocuk icin cok fazla gozyasi dokuyordum biz o ilden tasindik ama hala oo cocuk aklimda o demiyim adi bilal hala bilali son nefesimi verene kadar da sevecegim arkadaslarim bilale acil dedi de acilamadim iste keske o ildyken acilsaydm heryense o ile tatile gittiimde belki acilirim ama bunu unutma bilalimmmmm seni hala coookkkkkk seviyorum…

 4. Sevdiklerim Benim İçin Gül Tohumudur ; Ben O Tohumu Alır Kalbime Eker Gül Oluncaya Kadar Kanımla Canımla Beslerim Bazen Dalındaki Dikenler Canımı Yaksa Da Koparıp Atamayı Hiç Düşünmedim Çünkü Kalbime Öyle Kök Salmış Ki Koparıp Atmak Çok Zor !

 5. Mektup ve Karne

  Adam oglunun odasinin onunden gecerken hayretle bakakaldi..

  Yatagi guzelce toplanmisti ve odasi hic olmadigi kadar derli toplu gorunuyordu.

  Sonra adam yastigin uzerine birakilmis mektup zarfini fark etti. Uzerinde “Babama” yaziyordu.

  Aklindan gecen bin bir kotu dusunceyle mektup zarfini acti ve titreyen elleriyle mektubu okudu:

  Sevgili baba;

  Sana bu satirlari derin bir pismanlik ve uzuntu icinde yaziyorum.Kiz arkadasimla kacmak zorundaydim cunku seni ve annemi yasanacak rezaletten uzak tutmak istedim.

  Gercek tutku ve aski ben Sedef’le buldum ve o oyle tatli ki anlatamam…

  Sunu biliyordum siz onun vucudunun her yerine taktigi kupeleri, derisine islettigi dovmeleri, kendine has o cilgin giyim tarzini asla ama asla onaylamayacaktiniz ve tabi benden cok buyuk olmasi da bir sorundu.

  Fakat benim icin bunlar degildi gercek tutku ve gercek ask…

  Baba Sedef hamile!

  Sedef’in dedigine gore cok mutlu olacagiz. Ormanda kendine ait bir karavani ve tum kis yetecek kadarda yakacagi var. Bir suru cocuga sahip olma dusuncesi ruyalarimizi susluyor.

  Sedef benim gozlerimi esrar gercegine acti ve artik biliyorum ki esrar kimseye zarar vermez. Esrar yetistirecek ve insanlara pazarlayacagiz ve yine bu sayede ihtiyacimiz olan kokain ve extasieye ulasacagiz.

  Artik tam anlamiyla bilime yalvariyoruz dualar ediyoruz su AIDSin caresi bulunsun ve Sedef sagligina kavussun diye…

  O kesinlikle iyilesmeyi hak ediyor.
  Endiselenmeyi birak baba ben 15 yasindayim ve kendi basimin caresine bakabilirim. Eminim birgun geri donecegiz ve sen kendi torunlarini taniyacak, seveceksin.

  Oğlun Cahit….

  Not:Baba yazdığım mektubun tek kelimesi bile doğru değil.Ben Fatih’lerdeyim.Sadece sana;masamın üzerinde seni bekleyen karneden daha kötü şeylerin olduğunu hatırlatmak istedim..

 6. TRAKYALININ AŞK MEKTUBU

  Sevgilim Asibe

  Te bu aşam zamanlarıda epten akılcımı alır, gözümü
  göğnümü bi oş edersin beyav.abe Allah belacımı versin
  seni cuk severim. Ne derim sana bu aşk beni canımdan
  etmezse gene iyi. Yatmazmıyım yatacıma abe bi direm
  uyku girmez güzlerime. Dün o yanı dün bu yanı ep gene
  silinmez senin ayalin beya. Günlerdir ekimekten sudan
  kesildim artıkım. Tarlada elim çapa tutmaz, gayfide
  desen ne bi laf iderim akıdeşleynen ne 66 uynarım.
  Düşün bubam düşün. Recep ağanın sıpası gibi önüme baka
  baka solurum. Aşamları sizin maallede sülerim “yârim
  sende vifa yokmu” şarkısını. Duyarsın elbet, elmiş
  ninem bilem diğner. Anlarım kızanım seni anlarım der.
  Ama üzmeyesin boşuna datlı canını unda u buba varken
  vermez asibeyi sana der ep. İşte u zaman çeltik
  tarlasına döner galbim ehpten gene vıcık vıcık. Şu
  buban olucak gapçık ağızlıyı yola getiremezmisin beya.
  Âşıklık çekeriz bilirsin işte. Eriye eriye gündöndü
  sapına döndük anacını satımının. Az çok zanatimiz de
  var. Yaparız fıtımış’ın baçade bi düğün. Daktırırım
  beş dane cumuriyet, alırım uzun tülü mantu, alırım kul
  çantası, alırım içine allık bilem. Süle anana aşama
  bunları çıtlatsın bubana. Yoğsam atar em vallahi em
  billahi damarları beğnimin. Buzmayasın adamın aklini.
  Yarın gecem alil’le rasim’i yanıma gatıp senide
  ısmayılın cibe atıp, çıktıkmı çulu yoluna bokumu
  yetişirler arkamıza. Te ben adama buguda sülerim kal
  sağlıcakla.

  Seni seven sevgilin;
  Yolsuzların Sarı Mümin

 7. mine gızım, Benim. Ayşe nenen. Bildin mi? Bildin dabii. Elimde
  böyüdün a gızım. Yoğsa şehere oğlumun yanına gitdim diye beni
  untuveedin
  mi?
  Böğün tam 10 gün oldu köyden ayrı düşeli. Çok özledim orları. Doktura
  çıkarttı beni oğlan. Gözümdeki katarağı aldılar Allah razı olsun.
  Perde falan galmadı. Çayıra baktım mıydı, goyunların hepisini görecem. Azcık sıkıldım burlarda. Halden annayan da olmadığına, köye mektup yazdırayım dedim göççük toruna.Canım pek daraldı buralarda. Goca bi köyü bi binaya doldurmuşlar.
  Herkesleri kümes gadar evlere tıkmışlar. Bir tek hamamı güzel benim
  oğlanın evinin. Hamamdaki çeşmenin kurnası görsen Eminem, gocaman. Cakuzi kurnası.
  Bizim gölbaşı gibi böyük deel, biriki debelencek gadar emme çimiyom içinde
  zaman zaman. Haftaya köyden burlara gelcekler varımış. Çıtırların
  Hilmi den bağ makasını yolla bana. Bizim gelinin tırnaklarını kırkacam. Bostan çapası gibi olmuşlar, sorduydum, kesemiyoz dedi, utancından boya sürüyo gariban.
  Okusun, ilim bellesin diyin şehere gönderdiydik emme edepsizliği
  bellemiş benim oğlan. Eve, gelinin gözü önünde cıbıl gadınlar
  getiriyo her akşam. Gadınlar bir oynayyolar, bir güleyyolar sabaha gadar heç utanmadan.
  Şükür ki heç çıkmayolar o güçük gara kutudan.
  Gelin de accık beceriksiz ya.. Ne etcen gari.. Ocakta tencere
  tıngırdatmaya üşeniyo, alıyo bizi hambörger miymiş, ham börülcemiymiş ney, onu yimeğe **ürüyo. Ben ham yimek yimem a gızım.. dedim dinnemedi. Arpaya katsan at yemez, kepeğe katsan it yemez. Anaaa, gurudum, Cıkcıklar ın bağındaki gorkuluk gadar galdım açlıktan. Hele bi dur. O yimeklerin yanına gara bi su veriyollar da Eminem, içtiydim, dedim Allah, yandım anam.
  Yanndı genizlerim, köpükler çıktı ağzımdan burnumdan. Şeherin gara suyu gudurttu beni herhal dedim aklımdan. Anaam, bi iyi geldi bana o
  sonnadan.
  Hergün alıyo torun bana o gara şişeden bakkaldan. Gerçi masraf
  çıkarmayam oğlana diyom emme Alacağım bir iğne,çeliğin okkasından bana ne diyom sonradan. Zaten hepiciği müsrüf. Akşama gadar kavuruyolar, sabaha gadar savuruyolar. Böyük torun helhal evlendi, başka evde yaşıyo dediler. Gayrı ocağından ayrı yaşamak isteyo dediler. Çağırın göresim var dediydim. Aaşam gelecekti, bekledim uyuya galmışım. Gece ayakyoluna galktıydım. Anaa, baktım
  salonda biri yatıyo. Usulca yanaştım, gafasına yorganı çekmiş, parlak küpesi upuzun saçları gözüküyo. Hah dedim. Torun sürpüz yaptı. Yeni gelini de getirivermiş, saçları da küpeleri de pek ışıl ışıl derken, yataktan
  dönüverdii… ELLEH.. Gelinin gara gara sakalları, pos pos bıyıkları
  var!!. Elim ayağım boşanıverdi. Başladım bağırmaya Ecinni fış fış!
  Ben sana dokunmam kış kış!!. Destur Bismillah.. Yaa Alllaaahhhh!!..
  derkene bayılmışım. Ayılayazdım, gözümü açdıydım, ecinni bana Babanne diye yapışıverdi, gene bayılmışım. Sonnadan annadım ki, o yeni gelin deel benim büyük torun Hidayet miş. Sana dedenin adını verdik. Hidayete ereceğine zıvanadan çıkmışın diyip bastonu dehledim gafasına. Ben eyiyim Emine gızım.
  Merakta galma. Sade, bazı diyom keşke gözlerim perdeli galaydı.
  Belki o perdeden görmüyodum bunnarı. Ben yazarım yine sana. Hele kal
  sağlıcakla.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir