Rüya Tabirleri Sözlüğü

Rüya tabirleri sözlüğü sayfamızda, alfabetik olarak a-dan z-ye rüya yorumları bu konudaki uzman kişilerin görüşleri ile yazılmıştır. Ayrıca yine rüya tabirleri kitabı bilgilerine göre rüyalar sıralanmıştır.

Rüya Tabirleri Sözlüğü

Hemen herkesin uykusunda gördüğü rüyaların anlamını merak etmesi kadar doğal bir şey yoktur. Dünyada bu konuda ismi ön plana çıkmış bir çok kişi var ama biz burada daha çok İslami dini rüya tabirleri ile ilgileneceğiz.

İnsan vücudunun yemek, içmek ve uyumak gibi sağlık açısından yararlı olan çeşitli ihtiyaçları vardır. Bunların en önemlileri arasında şüphesiz uyku gelmektedir. Uyurken bizim irademiz dışında, engel olamadığımız veya yön veremediğimiz çeşitli görsel, işitsel algı ve duygulara rüya denmektedir.

Sadece günümüzde değil, çok eski zamanlarda bile rüyaların içerisinde mesaj olduğuna ve bir anlam taşıdığına inanılmıştır. Hatta geleceğimiz hakkında bilgiler verdiği söylenmiş, rüyanın yorumuna göre hareket edilmiştir.

İslami Dini Rüya Tabirleri

İslamiyet dini her olaya açıklık getirdiği gibi rüyalar hakkında da pek fazla şey söylemiş ve rüyaların mesajlar içerdiğini ipuçları ile bize anlatmıştır. Hz. Yusuf ile ilgili ayetlerde rüyaların ne kadar önemli olduğunu anlamak mümkündür.

Öyle anlaşılıyor ki İslami rüya tabirleri geçmişten günümüze her zaman var olan konulardan birisi ve halada devam etmekte. Rüyaların anlamları dini açıdan ele alınmış ve gelecek ile ilgili kararlara genelde yön vermiştir. Bizlerde burada görülen rüyaları geleneksel ve yeni akım ile birleştirerek sizlere güzel bir rüya yorumları sayfası hazırladık.

En Çok Görülen Rüyalar ve Tabirleri

Son Eklenen Rüya Yorumları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir