C Harfi İle Başlayan Rüya Tabirleri Yorumları

C harfi ile başlayan rüya tabirleri yorumları sayfamızda cinsel ilişki, ceylan, cadde, cüzdan gibi c harfi başlayan rüyaların anlamlarını ve yorumlarını bulabileceksiniz.

CACIK: Rüyada cacık görmek yada cacıkla ilgili bir şey görmek başınızdan geçecek bir olay yüzünden üzüntü duyacağınıza işaret eder. Rüyada cacık yaptığınızı ve yediğinizi görmek, göreceğiniz karışık bir rüyanın etkisi altına gireceğinize, küçük bir rahatsızlık geçireceğinize ve sağlığınızı korumanız gerektiğine işarettir.

ÇAĞLA: Rüyada çağla görmek veya çağlayı mevsiminde görmek müjdeli bir habere ve sevince delalet eder. Mevsiminin dışında çağla görmek veya yemek, hastalığa veya kötü bir habere yorumlanır. Bir başka rivayete göre de: Rüyada çağlayı mevsiminde görmek müjdeli bir haber demektir. Mevsiminin dışında çağla görmek, hastalığa veya kötü bir habere delildir.

ÇAPA: Rüyada çapa görmek nafile islere yorumlanır. Elinde çapa ile dolaştığını görmek yapacağı isi kestiremeyip boşuna zaman harcadığına; çapa ile bir yeri kazdığını görmek, para kazanmak için bir yeni is düşündüğünüze; odanızda bir çapanın durduğunu görmek kararsızlığınıza işarettir. Bir yeri çapaladığını gören kişi, sorunlarını çok kısa sürede halleder.

ÇARK: Rüyada çark görmek dolambaçlı islerle yorumlanır. Rüyasında çark görmek, islerinin düzgün gitmediğine; çarkın kırıldığını görmek, islerinin durduğuna; makinesine yeni bir çark taktırdığını görmek, yeni usullerle islerini düzeltmeye çalıştığına delalet eder. Bazılarına göre; rüyada çark görmek, geçmişle ilgilidir. Geçmiş zamanda bir yetimin hakkini yediğinize veya bir kimseden hâksiz bir menfaat sağladığınıza işarettir. İşlerinizin düzeninden şaşmadan gideceğine yorulur.

ÇATI: Rüyada çatı görmek, kişinin rahat edeceğine, kişinin endişelendiği sır, giz gibi şeylerin açığa çıkmayacağını gösterir. Ciddi olmayan bir hastalığa yakalanacaksınız demektir. Mantıklı bir şekilde bütün sorunlarınızı çözebileceksiniz.

ÇAVDAR EKMEĞİ: Rüyada çavdar ekmeği görmek, içinde bulunan ruh sıkıntısından kurtuluş yolunun açılacağına işarettir.

ÇAYLAK: Rüyada çaylak görmek zalim bir idareci, insafsız bir hakim ve bir memur, hilekar bir erkek ile tabir olunur. Bir çaylak tuttuğunu veya hayvanin evine girdiğini gören, zalim bir idareci ve insafsız bir hakim ile dost olup onlardan iltifat görür. Bir çaylağı vurarak öldürdüğünü gören, hilekar bir adamı mahveder. Evinin damında bahçesindeki ağaçta bir çaylak tünediğini görmek, idareci veya hakim tarafından menfaat göreceğine delalet eder.

ÇEKMEK: Rüyada çektiğini görmek yada başka bir yere götürmeye muktedir olduğu bir şeyi sürüyüp çekmek, kast ve düşünmesiyle yahut da, güzel siyasetiyle çetin islerim kolaylaştırmaya ve güç islerin kendisine itaatkar olmasına işarettir. Çekilen şey kötülüğe alametse, rüya sahibinin de akıbeti kötü olur.

İlgili Makaleler

CENDERE: Rüyada cendere görmek, inattan vazgeçmeye, çetinlikle birlikte mal ve dünyalık kazanmaya delalet eder.

CEPHE: Rüyada cephe görmek, yaşamınızda zorluklarla karşılaşacaksınız ancak bu zorluklar kısa süreli olacak demektir. Rüyada kendinizi bir harp cephesinde savaşırken görmek, aşk ve his hayatınızda bazı aksaklıkların ve sizi kıskanan kimselerin olduğuna ve bu olayların sizi çok üzeceğine delalet eder.

ÇERKE: Rüyada çerke görmek, şehitlerin mezarlarını ziyaret etmeye ve onlara duada bulunmaya, bir rivayete göre de şehit olarak öleceğine, ve başka bir rivayete göre de Kabe’yi ziyarete; bir çölde veya sahrada ve-ya bir bahçede veya tarlada bir çerke görmek, orada bir şehit mezarının bulunduğuna delalet eder.

CEREHAT: Rüyada cerahat görmek sizi üzen bazı olayların kolaylıkla çözüleceğine ve bundan sonra rahat ve sakin bir hayat geçireceğinize delalet eder.

ÇETE: Rüyada çete görmek, başkalarının sizin malınızda ve paranızda gözü olduğunu ve dikkatli olmanız gerektiğini belirtir. Rüyada bir çete ile karşılaşarak soyulduğunuzu görmek, sizi maddi bakımdan tongaya düşürmek isteyen bir ta-kim kimselerin bulunduğuna ve bu bakımdan çok dikkatli olmanız gerektiğine işarettir.

CEVHER: Rüyada cevher görmek, ilmin faydalısına, amelin hasına; cevherci görmek ibadet ehli bir kimseye delalet eder. Rüyada cevher satan kimseyi görmek, ibadet eden bir insana işarettir. Yine cevherciyi görmek, mücevherat alıp satana, zor islerde kendisine uyulari alime, dindar ve ilim sahibi bir insana ve çok mala işarettir.

CEZAEVİ: Rüyada cezaevi görmek sıkıntı anlamına gelir. Kişinin önünde sorunlar belireceğine işarettir. Rüyada tutuklanarak cezaevine girdiğinizi görmek, yaptığınız bir iste başarılı olup, san ve şeref kazanacağınıza işarettir.

CEZALANMAK: Rüyada cezalandırılmak yada cezalandırıldığınızı görmek, bir kabahatinizin affedileceğine, borç yüzünden biraz üzüleceğinize, manevi sorumluluğunuzun bu günlerde çok artacağına, önemli bir meselenin çıkmaza gireceğine delildir.

ÇİFT CİNSİYETLİ: Rüyada çift cinsiyetli birini görmek, iki yüzlülüğe, şüpheli şeylere ve kimlik çatallaşmasına delalet eder.

ÇİFTETELLİ: Rüyada çiftetelli oynamak yada bir düğünde eğlence yerinde çiftetelli oynadığınızı veya oynayanları görmek, sizin için hayırlı ve kazançlı olmayacak bazı angajmanlara giriştiğinize ve sonunda zarara uğrayacağınıza işarettir.

ÇIĞIRTKAN: Rüyada çığırtkan birini görmek yada yaygaracı birini görmek, fesat ehli bir kimseye delalet eder.

ÇIKIN: Rüyada çıkın görmek, mala yorumlanır. Rüyada çıkın bulup açtığını görmek, yeni bir mal satın alacağına, bir çıkın bulduğunu görmek, piyango gibi bir paranın çıkacağına, bir çıkını başkasına verdiğini görmek, bir menfaat göreceğine işarettir.

ÇİLE İP GÖRMEK: Rüyada çile ip görmek veya rüyada bir çileyi yumak haline getirmekte olduğunuzu görmek, karışık islerinizi bir düzene sokarak, kazanç yoluna girdiğinize işarettir.

ÇİLE ÇEKMEK: Rüyada çile çekmek, hayatın ıstıplarını gerçekçi bir değerlendirmeyle karşılamaya, insanlara muhtaç olmadan yaşamaya, sabırlı ve tahammüllü olmaya delalet eder.

CİLTCİ: Rüyada ciltçi görmek, ölü yıkayıcısına yahut kefenleyicisine; Bazen terziye, sırları keşfetmeye yahut dostluğu muhafazaya delalet eder.

ÇİNİ: Rüyada çini görmek, göz nuru ile meydana getirilen değerli esere, ince ve zarif yapılı kadınlara, İnsan gönlü alan iyi kalpli bir insana delalet eder.

ÇABALAMAK: Rüyada çabalamak görmek, kötü duruma düşmeye ve bu durumdan kurtulmaya yorulur. Kişi, kısa bir süre sonra yer değiştirir ve sevinir. Diğer şeylerle birlikte yorumlanmalıdır.

ÇALIKUŞU: Rüyada çalıkuşu görmek, topraktan elde edilecek rızka, Sebebe sarılmakla beraber güzel bir tevekküle delalet eder.

CAN YAKMAK: Rüyada can yakmak veya rüyada bir kimsenin canını yaktığınızı görmek, o kimsenin iyiliğini göreceğinize, canınızın yandığını görmek ise acı bir haberin size ulaşacağına işarettir.

ÇAPAK: Gözde çapak görmek, para geleceğine işaret eder.

ÇAPKINLIK: Rüyada çapkınlık yapmak, pek iyi sayılmaz. Düşüncesizce yapılan davranış, hatalı söz yüzünden çevreyle ilgili sorunlar yaşanacağına işaret eder.

ÇARIK: Rüyada çarık görmek, yolculuğa, ayrılığa ve ayrılık acısına işarettir.

ÇARPIŞMAK: Rüyada çarpışmak görmek, beklenmedik, hayatı büyük çapta etkileyecek olay olarak yorumlanır.

ÇARŞAMBA: Rüyada çarşamba görmek, kişinin isteklerinin çabuk veya Çarşamba günü gerçekleşeceğine işaret eder.

ÇATIRTI: Rüyada çatırtı görmek veya çatırtı sesi duymak, hoşa gitmeyen, tatsız ve zararlı olabilecek olaylar olarak alınır.

CEBİR: Rüyada cebir görmek veya her hangi bir kimseye karşı cebren bir şey yaptırmak istediğini ve onu bir işi yapmaya zorladığını görmek, işlerinin çok muntazam bir şekilde devam edeceğine ve çok ciddi bir kimse ile bazı önemli işlere girip o işlerin altından kalkacağına delalet eder.

ÇELTİK: Rüyada çeltik görmek yada kabuğundan ayrılmamış pirinç görmek, emek sonucu elde edilecek dünyalığa yahut atıl kapasiteye, Çeltik tarlası mahsül bolluğuna yahut hayırlı rızka delalet eder.

ÇİNKO: Rüyada çinko görmek mal ve servetle yorumlanır.

ÇIRAK: Rüyada çırak görmek, yardımcıya ve bir işi yaparken başvurulan sebep ve unsurlara işarettir. Çırakta görülen iyi durumlar, sebep ve yardımcıların iyiliğine, kötü durumlar ise bunların kötülüğüne delalet eder.

ÇİRKEF: Rüyada çirkef, sağlık sorunu, evle ilgili tatsızlık, huzursuzluk, kavga olarak yorumlanır.

CIVATA: Rüyada cıvata görmek yada bir motor üzerinde cıvatalar görmek, aile ilişkilerinizin artacağına, evli iseniz çocuklarınızın çoğalacağına, bekar iseniz yeni ilişkiler pesinde koşacağınıza, biraz havai bir tabiata sahip olduğunuza delalet eder.

CIVILTI: Rüyada cıvıltı görmek veya kus cıvıltısı mutlulukla tabir olunur. Rüyada kus cıvıltısı işitmek, sevdiklerine kavuşmakla yorumlanır.

CIZBIZ YEMEK: Rüyada cızbız yemek veya cızbız yapmak, iş durumunuzun çok gevsek, hatta tembellik derecesinde gittiğine, hareketlerinizde ağırlık başladığına, bezgin ve usanmış bir haliniz olduğu için sermayenizin yavaş yavaş azalmakta olduğuna delalet eder.

ÇIYAN: Rüyada çıyan görmek, doğrudan doğruya düşman olarak yorumlanır. Çıyan görmek, halk arasında ikilik çıkarmaya çalışan zayıf bir düşmanla tabir olunur. Rüyada bir çıyan tuttuğunu veya bulduğunu gören böyle bir kadınla konuşur. Tabirciler çıyan görmenin hayırsız olduğunda birleşmişlerdir.

ÇİZİK: Rüyada çizik görmek yada kişinin vücudundaki çizik, kan çıkmaması kaydı ile para olarak yorumlanır.

ÇİZMEK: Rüyada çizmek görmek veya ustura ile kulaklarını çizdiğini veya çizdirdiğini görmek, üç şekilde yorumlanır: Zaaf, mal, ferah. Vücudundan bir yeri ustura ile çizdirip bundan kan çıkmadığını görmek, istemediği bir emrin olacağına delalet eder. Bazı yorumculara göre: Ustura ile çizmek, bir kimse ile bir şarta girdiğine delalet eder. Eğer çizilen yerden kan akmazsa şart yerine gelmez. Bu rüya çocuklar için terbiye etmek, büyükler için ise malinin elinden çıkmasına yorumlanır.

ÇOĞALMAK: Rüyada çoğalmak görmek yada malın çoğalması, dünyalığa olan aşırı tutku ve hırsa, çocukların çoğalması dünya fitnesine, eş ve dostun artması iyilik ve ikramla artacak olan güç ve kuvvete delalet eder.

ÇOĞALTMAK: Rüyada çoğaltmak görmek yada teksir, fotokopi vb. gibi makine yahut başka bir şekilde bir şeyi çoğaltmak, toprağa bir şey ekmeye, tohum saçmaya, mahsulü birbirinden ayırmaya, farklı unsurlar ihtiva eden şeyleri ayrı ayrı toplamaya, nikah ve evlada işarettir. Çoğaltmak bazen söz ve meram anlatmakta güçlük çekmeye, bu gibi işlerde kullanılan şeyler nikah memuruna, doğum yaptıran ebeye ve tahıl satan kimseye delalet eder.

ÇÖKÜNTÜ: Rüyada çöküntü görmek yada bir yerin, bir çatının aniden çöktüğünü görmek, çevrenizde birlikte iş yaptığınız bir firmanın aniden iflas ettiğini duyarak üzüleceğinize ve onun çöküşü, iflası ile sizin de bir çok zararınız olacağı için ticari durumunuzun sarsılacağına işarettir.

ÇÖKME: Rüyada çökme görmek yada bir yerin çöktüğünü gören kimse çok büyük bir sıkıntı alır. İyi değildir.

ÇORAK: Rüyada çorak görmek, sıkıntı, darlık, yokluk ve para sıkıntısına işaret eder.

COŞKU: Rüyada coşku görmek, ani heyecan kişinin hayatının tekdüze olacağına işaret eder.

CÖMERTLİK: Rüyada cömertlik görmek iyilik sahibi kimseye yahut iyi koşan ata işarettir. Cimri kimsenin kendini cömert görmesi hidayet bulmasına, sapıklıktan vazgeçmeye ve güzel ahlaklı olmaya delalet eder.

CÖRTLİK: Rüyada cörtlik görmek, iyilik sahibi kimseye yahut iyi koşan ata; Cimri kimsenin kendini cömert görmesi hidayet bulmasına, sapıklıktan vazgeçmeye ve güzel ahlaklı olmaya delalet eder.

CUMBA: Rüyada cumba görmek, kişinin feraha çıkacağına işaret eder. Aydınlık bir cumba gören genç kız, aniden evlenebilir.

CÜMBÜŞ: Rüyada cümbüş görmek, güzel günlerin sona erdiğinin zor bir döneme girildiğinin, büyük sıkıntılar çekileceğinin; ama bir süre sonra tekrar rahata kavuşulacağının haberini verir. Cümbüşten dönmek beladan kurtulmak demektir. Cümbüşe davetli olmak ise aslında davet edenlerin kötü niyetli olduğu bu nedenle da tedbirli olmanız gerektiğini işaret eder.

CÜRET: Rüyada cüret görmek yada cüret göstermek hayır yahut şerre koşmaya; gayret ve himmette kusur işlemeye, hareketliliğin sona ermesine delalet eder. Rüyada cüret göstermek, hayra veya şerre koşmaya, bazen de anlayışta kusur yapmaya, işarettir.

Burada olmayan fakat bulunmasını istediğiniz C harfi ile başlayan kelimeler varsa anlamlarını bulmamız için rüyanızı aşağıdan bize yazınız. Nazlim.NET

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir