K Harfi İle Başlayan Rüya Tabirleri ve Yorumları

Bu sayfada

K Harfi ile başlayan rüya tabirleri ve yorumları

KEKEME: Rüyada kekeme görmek, çocuk sahibi olacağınıza yorumlanır.

KIRILMAK: Rüyada kırılmak görmek veya rüyasında elinde camdan bir şey kırılan insan, sevgilisinden ya da eşinden ayrılır.

KRALİÇE: Rüyada kraliçe görmek, hayatta birçok başarı elde edeceksiniz demektir. Rüyada kraliçe ile ilgili rüyalar, genellikle iyiye , ün ve şerefe yorumlanır.

KANTARCI: Rüyada kantarcı görmek hakim ile tabir olunur. Bir şeyin noksan tartıldığını görmek, o yerin hakiminin zulmüne doğru tartıldığını görmek hakimin adaletine delalet eder.

KESMEK: Rüyada kesmek görmek yada rüyada bir şeyi kestiğini görmek, ailenize veya dostlarınıza karşı kalbinizde beslediğiniz sevginizin karşılığını göremediğiniz için üzüldüğünüzü gösterir.

KAYNAK: Rüyada kaynak görmek veya bir su kaynağı gören insan, uzun ve sağlıklı yaşam sürer demektir. Rüyada bir kaynaktan su içmek, sağlığınızın çok düzenli olarak devam ettiğine, islerinizin yolunda olduğuna ve kazancınızın daimi şekilde artacağına yorumlanır.

KIŞLA: Rüyada kışla görmek, askerse terhis olacağına, askerde bir yakını varsa onun terhis olacağına, askerlik çağında ise veya o çağda bir yakını varsa askere alınacağına işarettir. Rüyasında kendisini kışlada gören bir kişi, uğradığı haksızlığa cevap verememenin ezikliğini yaşıyor demektir. Askeri kışla güzel ve temiz ise toplumun huzurunu ve mutluluğunu işaret eder.

KEVGİR: Rüyada kevgir görmek, dertlerden kısa zamanda kurtulacağınıza yorumlanır. Hayatınızın sonuna kadar rahat, huzur ve mutluluk içinde yaşayacağınıza işaret eder.

İlgili Makaleler

KARABORSA: Rüyada karaborsa görmek yada karaborsacılık yapmak, zenginliğe işarettir.

KANUN ÇALMAK: Rüyada kanun çalmak veya rüyada bir fasıl heyetinde kanun çaldığını görmek, intizamsız bir hayattan kurtulup, daha düzgün ve daha disiplinli bir insan olarak tanınacağınıza ve arkadaşlarınız tarafından daha çok aranacağınıza işaret sayılır.

KAŞIK: Rüyada kaşık görmek, bolluk ve bereket demektir. Eğer kaşık dolu ise zenginliğe, boş ise fakirliğe yorumlanır. Kişiye işlerinde yardımcı olacak iyi niyetli insandır.

KERPETEN: Rüyada kerpeten görmek veya rüyasında kerpeten gören kişi, kendi hatalı hareketleri yüzünden dert içine düşecek anlamındadır.

KEŞİŞ: Rüyada keşiş görmek, aile içinde sorunlara ve zevksiz yolculuklara işaret eder. Uzun yol veya yabancı bir yerle ilgili olumlu olay veya haberdir.

KOVBOY: Rüyada kovboy görmek veya rüyada bir kovboyla karşılaşmak, bugün bulunduğunuz mevkiden sizi aşağı indirmeğe çalışan kimselerin bulunduğuna ve arkanızdan kuyunuzu kazan dost sandığınız kimselerin varlığına delalet eder.

KARI KOCA: Rüyada karı koca görmek yada rüyada eşinizi gördüyseniz, hayatınızda birçok değişiklik olacak. Eşinizin öldüğünü gördüyseniz, birçok hayal kırıklığı ve üzüntüyle karşılaşabilirsiniz.

KARAGÖZ: Rüyada karagöz görmek hayırlı ve müjdeli bir habere delildir.

KEZZAP: Rüyada kezzap görmek acı bir haber alınacağına işarettir. Kezzap içmek ise çok önemli bir karar vereceksiniz demektir. Patlak verecek tatsız olayları işarettir.

K Harfi ile diğer rüyalar ve anlamları

KAŞAĞI: Rüyada kaşağı görmek, sizi zaman zaman rahatsız eden ve üzen bir cilt hastalığına tutulduğunuzu gösterir. Kaşağı ile bir ati tımar ettiğinizi görmeniz, evinizdeki bir geçimsizliğin bazı tedbirlerinizle yok olduğuna işarettir.

KORİDOR: Rüyada koridor görmek, insanın hayatı olarak yorumlanır. Koridora göre yorumlanır.

KANCA: Rüyada kanca görmek, başınız sıkıştığında size yardım etmeye hazır dostlarınızın olduğuna işaret eder. Sıra sıra kancalar, pek çok mal ve mülk olarak yorumlanır. Kanca alan kişi, bir dükkan veya kira getirecek bir mal sahibi olacak demektir.

KÖYLÜ: Rüyada köylü görmek, garip kimseye yahut yadırganacak haberlere delalet eder. Temiz, güler yüzlü bir köylü ise çok iyi bir insanı işaret eder.

KAMBİYO: Rüyada kambiyo görmek veya rüyada kambiyo isleri yapmak için bir bankaya gittiğini görmek, beklemediği bir yerden büyük bir para kazandığına delalet eder. Bir borsada veya bir bankada kambiyo muamelesi yaptıran, günlük ihtiyacını tedarik için zorluk çekmez. Maddi yönden hiç bir sıkıntıya uğramaz.

KIRKAYAK: Rüyada kırkayak görmek, akreple aynı şekilde tabir olunur. Ancak aralarındaki fark kırkayağın düşman bir kadın olmasıdır.

KAÇAKÇI: Rüyada kaçakçı görmek yada bir kaçakçı ile karşılaştığını görmek, bir suç islemiş olduğuna işarettir. Kişi kendini kaçakçı olarak görüyorsa herkesten gizlediği dertleri, sorunları var demektir.

KAYIK KÜREĞİ: Rüyada kayık küreği görmek, korku ve tehlikeden selamete kavuşmaya ve güç islerde durumuna uygun dost ve arkadaşa isarettir.

KOKTEYL: Rüyada kokteyl görmek, ciddiyetsiz bir yaşam sürdüğünüzün ve kendinize biraz çeki düzen vermeniz gerektiğinin işaretidir.

KAYAKÇI: Rüyada kayakçı görmek veya yaz günü rüyada kayakçı görmek, refah ve sevince; kışın görmek, üzüntü ve kedere işarettir.

KATIK: Rüyada katık görmek veya rüyada ekmeğinize katık olarak bazı yiyecekler aldığınızı görmek, islerinizin layiki ile görülebilmesi için mutlaka bir yardımcıya ihtiyacınız olduğuna delalet eder.

KABARE: Rüyada kabareye gitmek kısa bir zaman sonra arkadaşınızın önemsiz bir olay nedeniyle bozulacağına yorumlanır. Bir kabarede bir arkadaşı ile birlikte olduğunu ve eğlendiğini görmek, bir is hususun-da bir kişi ile anlaşacaklarına ve birlikte is yapacaklarına işarettir. Kabare görmek eğlenceye düşkünlükle de yorumlanır. Bir kabarede eğlendiğinizi görmek, başınıza bir musibet geleceğine işarettir.

KABIZLIK: Rüyada kabız olduğunuzu görmek; çok para harcamamanız gerektiğine işarettir. Kabızlık hissetmek yahut bizzat kabız olmak cimrilik ve bundan dolayı sevimsizliğe, kalp katılığı ve strese delalet eder.

Karasinek: Kara sinek köyü niyetli ve patavatsız bir kimseyle tanışacağınıza yorumlanır. Rüyada kara sinek yediğinin görülmesi haram yollarla para kazandığınıza işaret eder. Kara sinek öldürdüğünü gören kimsenin düşmanlarını alt edeceğini ve rahat bir dönem geçireceğini işaret eder.

Kola: Meşrubat türü olan kola ferahlık ve afiyete, mahiyeti belli olmayan ve gizli tutulan iş ve olaylara, Kolanın köpürerek taşması öfkelenecek bir durumun meydana gelmesine ve gereksiz harcamalara delalet eder.

Kaftan: Rüyada kaftan görmek kuvvete delalet eder. Rüyada ibrişimden veya ipekten yapılmış bir kaftan giydiğini görmek, o kişinin o kaftanın giyildiği yıllardaki bir şerefe ulaşacağına işarettir.

Kefil kefalet: Hayırlı ve meşru işlerde birine kefil olmak, o işi üstlenmeye ya da insanlara faydalı olmaya, meşru olmayan işlerde kefil olmak borçlanmaya ve sıkıntıya düşmeye, Kefil olmak düşmana galip gelmeye, iyi bir rızıkla rızıklanmaya, küçük bir çocuğa kefil olmak düşmana öğüt vermeye, Kefalet; gerek kefil, gerekse kefil olunan için bir işte sebat etmeye, Kefalet bazen pişmanlığa yahut borçlanmaya delalet eder.

Kampana: Rüyada bir tren istasyonunda veya limanda bir kampana çalındığını duymak, uzun bir yolculuğa işarettir. Bazılarına göre: Rüyada kampana sesi duymak ve kampana görmek, Bön günlerde hayatınızdaki durgunluğun artık sona erdiğine heyecanlı ve hareketli bir hayatin içine gireceğinize yorumlanır.

Kıble: Yönünü kıbleye çevirmek iç huzuruna, kıbleye doğru yürümek maddi ve manevi kazanca, kıble istikametine tükürmek yahut abdest bozmak şaşkınlığa ve ayıp bir iş yapmaya, Kıble yönünün değiştiğini görmek yönetim kademesinde meydana gelecek büyük değişikliğe,, kişinin kendinde gözlenecek değişikliğe, doğruluktan yahut verdiği sözden dönmeye delalet eder.

Kadife: Rüyada kadife görmek yumuşaklığa delalet eder. Rüyasında ipek bir kadife kumaş aldığını görmek, size teklif edilecek güzel bir isi kabul edeceğinize, pamuk bir kadife kumaş aldığınızı görmek, isinizde başarılı olacağınıza, bir kadife kumaştan bir elbise yaptırıp giydiğinizi görmek, isinizde yükseleceğinize; esinize kadife bir kumaştan elbise hediye ettiğinizi görmek ömür boyu mutlu bir evlilik hayati sürdüreceğinize işarettir.

Kama: Rüyada kama görmek, kuvvet ve kudretle yorumlanır. Belinizde bir kama taşıdığınızı görmek bu kudretinizin da-ha da arttığına, kamanızla birisini yaraladığınızı görmek, o kim-senin sizin tarafınızdan büyük bir lütufa uğrayacağına isarettir.

Kömürcü: Kömürcü görmek, hayırlı değildir. Rüyada kömürcü görmek, herkesi aldatan, haksız kazanç sağlayan bir adam olarak yorumlanır, Ibni Kesire göre; kömürcü görmek, yalancı, iftiracı ve yüzü kara bir kişi ile arkadaşlık etmeğe delalet eder.

Kasatura: Rüyada kasatura görmek, islerinizin kesin bir sonuca ulaştırmak isteğinizin, rakipleriniz veya is ortağınız tarafından engellendiğini gösterir. Rüyada elinde başka silahı olmadığı halde, sadece kasatura bulunduğunu gören, büyük bir kazanca erişir. Elindeki kasaturanın kırıldığını gören, düşmanından zarar görür. Rüyada kasatura, uğraştığınız bir, kesin ve parlak bir başarı kazanacaksınız demektir.

Karnaval: Rüyada karnaval eğlencelerine katıldığınızı görmek, çok yakında aile fertlerinden birisinin evleneceğine ve düğün töreninde bulunacağınıza yorumlanır. Kişinin anlayamadığı, bilmediği olaylara karışacağını haber verir. Karnavalda eğlenmek kötü ve üzücü bir haber alacağınıza yorumlanır.

Kanser: Kanser sağlık durumunun bozulmasına yorumlanır. Rüyanızda kanser yendiğinizi görmek, para derdiniz sona erecek ve zengin olacaksınız demektir. Kanserden kurtulduğunuzu gördüyseniz, para sıkıntınız sona erecek. Hastalık tedavi edilemezse, bir yakınınızla yaşayacağınız soruna dikkat çeker. Rüyada kanser olmak, korkunç, tutulacak tarafı bulunmayan, hilesi anlaşılmaz ve arkadaşlığı zor bir adama işarettir.

Kahverengi: Hayatınızda birtakım karmaşıklıkların olacağı ve can sıkıntısına uğrayacağınız anlamına gelir. Mal, emlak ve topraktır. Tatlı ise hayırlı, acı ise göz kalan, sorun yaratacak maldır. Kısa karayolu olarak da yorumlanır. Kahverengi haksız bir is yaptığınıza işarettir. Eğer bu rengi seviyorsanız, yapacağınız iyiliklerle bu söylentileri önleyebilirsiniz.

Kaza: Rüyada kan çıkmadığı taktirde kaza iyiye yorulur. Kaza yaşamda iyi değişiklik demektir. Başına bir kaza geldiğini gören insanların hayatı için ve daha isabetli kararlar verir. Rüyada kaza geçirmek, başınızda birtakım uğursuzlukların döndüğünün işaretidir. Böyle bir rüya gördükten sonra bir süre seyahate çıkmayın. Olumlu, iyi değişikliktir.

Kamet: Bir kimsenin kamet ettiğini görmesi, vaadini yerine getirmesine, arzusunun yerine gelmesine ve zor durumda olan kimsenin kurtuluşuna işarettir. Kapı veya taht üzerinde kamet getirdiğini gören kimse ölür. Hapisteki kimsenin namaz için kamet getirdiğini ve namazını ayakta kildigini görmesi, hapislikten kurtulmasına alamettir.

K Harfi ile en ilginç rüyalar

Kaynana: Rüyada kaynananızı görmek, size yârdim edecek ve faydası dokunacak dost ve arkadaşlarınızı ihmal ederek size faydası olmayan bir takım kişilerle çene çaldığınıza ve bu kimselerle manasız samimiyetler kurduğunuza bu yüzden de islerinizin aksadığına delalet eder.

Kanape: Rüyada kanepe veya koltuk görmek ve üzerinde oturmak, büyük bir rütbe veya mevki sahibi olmak demektir. Kanepeye uzanıp yattığını gören, bir genç kız veya kadınsa, bir erkek tarafından beğenildiğine işarettir.

Kavak: Kavak ağacı görmek, ev sahibi olacağınıza, yani arkadaşlar kazanacağınıza yorumlanır. Rüyada kavak görmek, zeki olmayan, kendini beğenen, ince boylu, çıkarlı insanı işaret eder.

Kağnı: Rüyada kağnı görmek veya kağnıya binmek, uzun bir memleket turuna çıkacağınıza, biraz geç de olsa isteklerinize kavuşacağınıza delalet eder. Rüyada kağnı çok iyi sonuçlar verecek yolculuğa yorumlanır.

Kabadayı: Rüyasında bir kabadayı görmek, çevresinin kendisini sevdiğine ve geleceğinin parlak olduğuna, islerinin iyi bir sonuca varacağına delalet eder. Bağıran, nara atan kabadayı, önemli bir haberle gelecek iyi bir dosttur. Kabadayıdan azar işitmek, dayak yemek çok daha iyidir.

Karides: Rüyada karides görmek, sizi sevdiğinizi sandığınız bir dostunuz veya yakınızın size karsı olan bir ihanetini görerek çok şaşıracağınıza ve üzüleceğinize delalet eder. Karides yemeniz ise, dostlarınızla aranızın bozulacağına işarettir.

Karatavuk: Rüyada kara tavuk görmek, erkek çocuk ile tabir olunur. Elinden bir kara tavuk uçtuğunu görenin sevdiği bir adamı yolculuğa çıkar. Bir kara tavuk tuttuğunu veya satın aldığını veya birinin kendisine hediye ettiğini gören, hayırlı bir evlada veya kendisine itaat eden bir hizmetçiye nail olur. Kara tavuğun kendisi ile konuştuğunu gören, herkesin şaşıracağı bir hayırlı is yapar.

Karıştırmak: Birbirine uygun düşen şeyleri karıştırmak hayır ve iyiliklerini katlayarak artırmaya; birbiriyle uyumsuz ve zıt şeyleri karıştırmak hakla batılı birbirine karıştırmaya, şüpheli düşünce ve kazanca, Yoğurdu, yemeği karıştırmak berekete ve nimeti yararlı haale getirmeye, Ortalığı karıştırmak, kaos ve anarşi çıkarmak bozgunculuğa delalet eder.

Kırık: Bir şeyi gereksiz yere yahut kazara kırmak üzüntüye delalet eder. Tamiri mümkün olmayacak şekilde kırılmış olan şeyleri görmekte hayır yoktur.

Koza: Rüyada koza görmek, yakında ev sahibi olacağınıza yorumlanır. İyi gelir, gelecek kısmet ve henüz başlamamış iştir. İpekböceği kozası sağlam ve güvenli sığınağa, göz nuru ve insan becerisiyle elde edilen değerli şeylere ve insanın sığınmak ihtiyaca duyduğu erdem ve değerlere ve yapılan hayırlı işlere, Pamuğun kozası, üzerinde çalışılan işin semeresinin yakında alınacağına delalet eder.

Köpek balığı: Rüyada köpek balığı görmek, iyiye yorulmaz. Kötü bir haber alınacağına yorumlanır. Düşmanlarınız ve sizi kıskanan sahte arkadaşlarınız var. Dikkatli olun.

Konser: Rüyada konser görmek, huzur ve mutluluğa işarettir. Hem iş hayatınızda, hem de aşk hayatınızda büyük başarılara imza atacaksınız. Bir mirasa konmanız olasılığı da var.

Kolonya: Rüyada kolonya görmek, sikinti içinde bulunmaya isarettir. Güzel, temiz, şeffaf şişede ise kişinin sağlığının iyi olduğunu işaret eder. Rüyasında kolonya koklayan kişinin, dert içinde olduğuna ve bu dertlerin devam edeceğine yorumlanır.

Kızmak: Rüyada kızmak hayırlı değildir. Rüyada bir şeye kızıp, hiddetle yürüdüğünü gören, olay çıkarır. Haksız olarak bir şeye hiddetlenmek, dininin kuvvetsizliğine; hâkli olarak kızmak ise aksine yorumlanır.

Kızılcık: Rüyada kızılcık görmek, az ama işe yarayacak kadar paradır. Rüyada görülen kızılcık, eğer sari olursa sariligi nispetinde hastalığa işarettir. Yeşil kızılcığın tabiri böyle değildir. Olgunlaşmış kızılcık rızka ve afiyete, sarı renk rızılcık hastalığa delalet eder. Rüyanızda kızılcık toplamak ya da yemek, elinize az miktarda para geçecek, geçim sıkıntısına düşeceksiniz demektir.

Kız kardeş: Rüyada kız kardeş görmek, bir malda ortaklığa işarettir. Çok mutlu bir hayatınız olacak. Şansınızda açık olacak.

Kara: Rüyada kara görmek yada her şeyin kara olduğunun görülmesi zor ve üzüntü verecek bir döneme girişileceği, işlerin bozulacağına yorumlanır.

Kırmızı: Rüyada kırmızı görmek, çok kısa bir süre içerisinde yeni bir aşka yelken açacağınıza ve bu aşk yüzünden bazı kişilerle tartışmalar yaşayacağınıza delalet eder. İstenilen şeyin çok çabuk, tez gerçekleşeceğine işarettir.

Kırkmak: Rüyada kırkmak görmek veya hayvanın yününü kırpmak bereketli hasat yapmaya, mahsulde bolluğa ve mala, Yün kırpan kimse gelin süsleyen kadına yahut berber ve kuaföre; Kırpıcı bazen şerre, düşmanlığa yahut israfçılığa delalet eder.

Kaban: Rüyada kaban görmek, yolculukla yorumlanır. Rüyasında üzerine bir kaban giymiş olduğunu görmek, ferah bir kazanca ve mutluluğa işarettir. Bir rivayete göre kaban giyinmek, beklenmeyen bir yerden bir menfaat göreceğine delalet eder.

Kabile: Rüyada kabile görmek; işlerinizin yolunda gitmeyeceğine ve fakirleşeceğinize işarettir. Rüyada bir kabile halkı arasında bulunduğunu ve onlarla dostluk kurduğunu görmek, bir piyangodan büyük ikramiyenin çıkacağına işarettir.

Kaf suresi: Rüyada Kaf suresi görmek yada dinlemek, Rüyada Kaf süresini veya ondan bir parçayı okuduğunu veya üzerine okunduğunu görmek; peygamberlerin amelleri gibi amel yapmaya, ilme, hayır kapılarının açılmasına ve rızkın genişliğine işarettir. Bu sureyi okuduğunu veya birde okunduğunu görmek, çok hayırlı bir rüyadır. Rızkınızın çok geniş olacağına, işlerinin yolunda gideceğine, evinde ve ailesinde mutluluğun hakim olacağına işarettir.

K Harfiyle rüya tabirleri sözlüğü

Kalpazan: Rüyada kalpazan görmek veya rüyada sahte para basan bir kalpazan şebekesi görüp onlarla çalışmak, bütün düzeninin bozulacağına; bir felakete uğrayıp tutuklanacağına; kalpazanlarla tanıştıktan sonra onları ihbar edip yakalattığını görmek, başarılı bir is adamı olacağına delildir.

Kamara: Rüyada kamara görmek veya vapur kamarasının görülmesi, arkadaş sandığınız bir kimsenin size ihanetine maruz kalacağınızı işaret eder. Rüyada bir vapur kamarasında bulunduğunu görmek, içinden çıkılmaz bir ise girdiğine, kamaradan çıktığını ve güvertede gezindiğini görmek, felaketten kurtulmak için çare aradığına işarettir.

Kangren: Rüyada kangren görmek iyi değildir. Bu rüya yakında çok sevdiğiniz bir yakininizin kaybedileceğine yorumlanır. Kangren olan azanın kesildiğini görmek ise huzura kavuşmaya işarettir. Rüyada kangren kötü ve çok üzücü bir haber almak demektir. Sıkıntılı, karanlık, dertli bir devrenin başlayacağını haber verir. Rüyada bir yerinizin kangren olduğunu görmek; çok sevdiğiniz bir arkadaşınızı veya akrabanızı kaybedeceğinize işarettir.

Kanguru: Rüyada kanguru görmek, size kötülük yapmak isteyen bir düşmanınızı yenilgiye uğratıp, onu adeta ezip geçeceksiniz. Kanguru uğurlu bir hayvandır.

Kaput: Rüyada kaput görmek, sırla tabir olunur. Rüyada üzerinde bir kaput bulunan bir kişi ile karşılaştığını görmek, kendisinden önemli bir sırrın saklandığına, üzerindeki kaputu çıkarıp bir yere bırakmak bu sırrı meydana çıkarılacağına işarettir.

Karadeniz: Rüyada Karadeniz görmek yada Karadeniz ile ilgili bir şey görmek, zor durumla karşı karşıya kalınacağına yorumlanır.

Karadut: Rüyada karadut görmek, kişinin mutlu olamayacağı bir maceraya gireceğine işaret eder. Aşkta hayal kırıklığı olarak da yorumlanır.

Karnıyarık: Rüyada karnıyarık görmek obur olduğunuzu ve bu huyunuzun insanları rahatsız ettiğini işaret eder.

Kartvizit: Rüyada kartvizit görmek, birisinin size yardım teklif edeceği demektir. Rüyada kapınıza bırakılan bir kartvizit görmek, bir dostunuzun size maddi ve manevi yönde yardıma hazır olduğuna; sizin bir arkadaşınızı yerinde bulamadığınız için ona bir kartvizit bırakmanız, kendinizi çok beğendiğinizi bu yüzden de etrafın tenkidini üzerinize çektiğinizi gösterir.

Kasa: Rüyada kasa görmek, elinize ya toplu para geçeceğine ya da elinizden toplu para çıkacağına yorumlanır. Rüyada bir kasa gördüyseniz, aşk ve iş hayatında emin adımlarla ilerlediğinizin işaretidir. Rüyada görülen kasa, sahibinin bedenidir. Ona gelecek her hangi bir şey sahibine aittir.

Kaşar peyniri: Rüyada kasar peyniri görmek, bekar için evlenmeye, hamile olan hamini için çocuğa, artan mala ve uzun ömre işarettir. Kasar peyniri rüyayı gören için, hazır mal ve bolluğuna işarettir.

Kase: Rüyada kase görmek, çok güzel bir kadınla aşk yaşanacağına yorumlanır. Kadına yahut kadın hizmetçiye, rızka delalet eder. Rüyada kase vb. şeyleri görmek, çok güzel bir kadınla tanışmaya işarettir. Rüyada tas kase görmek, maşrapa gibi tabir olunur. Bir rivayete göre tas, ticaret vasıtasıdır.

Kasırga: Rüyada kasırga görmek, davranışlarınıza ve çevrenize karşı dikkatli olmalısınız, aksi halde işleriniz bozulacak demektir. Yakında birçok üzüntü ve sorun ile karşı karşıya kalacaksınız. Güçlü olursanız, bunların üstesinden gelebilirsiniz. Her zaman dikkatli olmak gerektiğine işarettir.

K Harfli en çok görülen rüyalar

Katarakt: Rüyada katarakt görmek, büyük bir gü-nah islemekle yorumlanır. Bir rivayete göre, dünyada mutluluğu geniş ve rızkı bol olur. Diğer bir söylentiye göre de, evlatlarını kaybeder. Bazı yorumcular bu rüyayı gören kişi hakkında marifeti az ve kimsenin kıymetini bilmez olarak yorumlamışlardır.

Kaynana: Rüyada kaynana yada kayınvalide görmek, güzel bir haberle büyük miktarda para kazanmaya işarettir. Ayrıca kavgalı olduğunuz bir yakınınızla sonunda barışacaksınız.

Kaymakam: Rüyada, kaymakam görmek, isinizde yükseleceğinize; tüccar iseniz karinizi artıracak vasıtalara başvuracağınıza memur iseniz mevkiinizin yükselmesi için amirlerinize müracaat edeceğinize, bir ise girmek için başvuracağınıza delalet eder.

Keder: Rüyada kederlenmek, sevinçle yorumlanır. Rüyada başkalarının kederli olduğunu görmek, o yerde sevinilecek bir olayın meydana geleceğine, bir dostunun ağlayarak boynuna sarıldığını görmek, sevinçli bir haber alacağına; rüyada kendisinin bir olay yüzünden veya aldığı kötü bir habere üzüldüğünü, bu yüzden kederlendiğini görmek, bütün ev halkını memnun edecek bir müjdeli haberle karşılaşacağına delalet eder.

Kelepçe: Rüyada kelepçe görmek, sıkıntı ve üzüntüye işarettir. Ani gelecek sıkıntıdır. Kişinin çaresiz kalacağına işaret eder. İnsan kendisini, zincir ve kelepçe vurulmuş olarak görürse, iyi bir şekilde yorumlanmaz.

Kelle: Rüyada kelle görmek yada pişmiş kelle yemek yoksul için umulmadık yerden gelecek rızka, diğer insanlar için münakaşa ve tartışmaya, İnsanların toplanıp pişmiş kelle yediğini görmek üst düzey insanların ölmesine delalet eder.

Kimono: Rüyada kimono görmek yada rüyada Japon kadınlarının giydikleri kimonolardan birini giydiğinizi görmek, size çok bağlı ve sizi seven bir esinizin olduğuna ve ölünceye kadar da size bağlı kalacağına işarettir.

Kureyş suresi: Rüyada Kureyş suresi görmek, insanların yardımına koşup onların ihtiyaçlarında kendilerine yardımcı olmaya işarettir. Varsa korkularını yenmeye ve başına gelecek her türlü şeyden korunmaya delalet eder.

Kavuşmak: Rüyada kavuşmak görmek yada birbirine kavuşmak, ibadetle tabir olunur. Rüyasında uzun zaman görmediği bir kimsesine kavuştuğunu görmek, beklediği iyi bir haberi alacağına; uzaktan gelen bir yolcusuna kavuşmak, hastalıktan şifaya kavuşmaya; sevmediği bir kimseye kavuşup, onunla kucaklaştığını görmek, vaktini kütü alışkanlıklarla geçirdiğine delalet eder.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir