H Harfi İle Başlayan Rüya Tabirleri Yorumları

H harfi ile başlayan rüya tabirleri yorumları sayfamızda, hırsız, hamilelik, hapis, hapishane gibi h harfi başlayan rüyaların anlamı ve yorumu tabir edilmiştir.

 • Hamur

Rüyada hamurcuyu görmek, rızka ve halkın islerine özen göstermeye veya insanların sevgisini kazanmaya ve onlara eli ve diliyle güzel muamele yapan devlet başkanlığına işaret eder. Rüyada hamur işi yaptığını gören bekar ise iyi bir esle evleneceğine bekar değilse mal elde edeceğine işaret eder.

 • Hırpalamak

Rüyasında kişi birisini hırpalıyorsa, sonradan çok pişman olacağı bir şey yapacaktır.

 • Hindi

Rüyada hindi görmek, iş yaşamındaki büyük kazançlara işarettir. Bir hindiyi yiyorsanız, bu, güzel olayların müjdesini verir. Bir av hayvani gibi hindiyi avladığınızı görmek ise, haksiz yoldan elde edilen bir servet demektir.

 • Haset etmek

Rüyasında birisine haset ettiğini gören kimse, arka arkaya olaylarla karşılaşacak ve bunların sonunda olgunlaşacak demektir.

 • Hikaye

Rüyada hikaye görmek, çarpıcı, kalıcı etkisi olan söz ve nasihate; ince yaratılışlı, derinliği olan insana delalet eder.

 • Havale

Rüyada havale görmek veya para havalesi bir yerden gelecek nakit paraya, Bir işi birine havala etmek fayda ve menfaate, Gerekli her türlü sebebe sarıldıktan sonra işin sonunu Allah’a havale ettiğini görmek ilahi yardım ve ihsana delalet eder.

 • Habeşistan

Rüyada Habeşistan görmek veya rüyanızda Habeşistan’da bulunduğunuzu ve etrafınızı dilinizden anlayan Habeşlilerin çevirdiğini görmek, uzun yıllardan beri görmediğiniz ve hatta adını bile unuttuğunuz bir arkadaşınızın birden bire çıkıp geleceğine ve size bazı garip hediyeler getireceğine işarettir.

 • Havaalanı

Rüyada havaalanı görmek veya rüyada bir uçak alanında uçak beklediğinizi görmek, uzak bir yerden bir yolcunuzun geleceğine veya bir haber alacağınıza işarettir. Bir yorumcuya göre alan yürekle de tabir edilir. Bir alanın bos olması kedersiz ve sıkıntısız bir insan olduğunuza; alanın uçaklarla dolu olması, bu rüyanın aksi ile yorumlanır.

 • Haşhaş

Rüyada haşhaş görmek uyuşukluğa, miskinlik ve tembelliğe, işleri ağırdan almaya ve gaflete, Haşhaş yemek bazen kolaylıkla elde edilecek mala delalet eder. Haşhaş, mübarek mal ve hayırlı menfaatle yorumlanır. Haşhaşta çıkan afyonu görmek ise büyük sıkıntıdır. Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen haşhaş, kolaylıkla elde edilen maldır. Haşhaşı yediğini gören kimseye kolaylıkla elde edilecek mali sağlar.

 • Hamak

Rüyada hamak görmek, gelip geçici iş olarak yorumlanır. Rüyanızda bahçenize veya kırda bir ağaca bir hamak kurarak orada uzandığınızı veya bir gemi hamağında istirahat ettiğinizi görmek, çok yakın zamanda bir deniz yolculuğuna çıkacağınıza işarettir.

 • Hararet

Rüyada hararet görmek, vücut sıcaklığı kış mevsimi için sevince, kazanç ve güzel elbiseye, Yaz mevsiminde hissedilen hararet sıkıntı ve kedere delalet eder. Bir kimse kis mevsiminde vücudunda hararet hissettiğini görse menfaatlere ve güzel elbiselere işaret eder. Yaz mevsiminde ise tabir bunun aksinedir.

İlgili Makaleler
 • Hakaret

Rüyada hakaret görmek veya kendisine hakaret ediliyorsa güzel söz duyar, kendisi hakaret ediyorsa iyilik yapar.

 • Helva

Rüyada helva görmek, gerçek hayatta kendinizi güçlü bir karaktere sahip bir kişiye tabi kılmak istediğinizi, böylece başarıya sahip olacağınıza ama ilişkilerinize zarar vereceğine işarettir. Bayat, sert veya tatsız helva uzun süredir birliktelik yaşadığınız bir kişinin gizlice sizinle nasıl barışacağını düşündüğünün bir işaretidir.

 • Hale

Rüyada hale görmek veya ay ve güneşin çevresindeki ışıklı halkayı görmek, devlet başkanı yahut başbakanın karşı karşıya geleceği çetinlik ve musibetlere, Güneş etrafındaki ışıklı halka insanı çepeçevre saran borç ve sıkıntılara, Ayın çevresindeki ise parıltılı ve geçici mutluluklara delalet eder.

 • Hasta

Rüyasında hastalandığını görmek sağlığın iyi olduğunu anlatır. Pek nadir hastalık rüyası olduğu gibi çıkar. Hasta olarak yattığını gören yola gidecek demektir. Rüyasında hastalandığını gören kişinin telaşlanmasına gerek yoktur. Böyle bir rüya sağlığının iyi olduğunu anlatır. Pek ender olarak hastalık rüyası olduğu gibi çıkar. Hasta olarak yatakta yattığını gören bir yola gider.

 • Havan

Havan rüyada üzüntüye işarettir. Tunç havanla bir şey dövmek, bazı hususlarda ne yapacağınızı düşündüğünüze ve bir karar veremediğinize işarettir. Havanda kuru bir şey dövdüğünüzü görmek, bos bir ümitle beklediğinizi fakat ümidinizin hakikat olmayacağına delalet eder. Havanda sarımsak dövmek hayırlıdır. Bir başka rivayete göre de: Rüyada havan ve havan elini görmek, kendileri için başka kimselerin yapması mümkün olmayan, ancak o çetin isi müştereken yapabilecek kan ve kocaya işaret eder. Havan, şeref ve yüceliğe, okuyan çocuğa, işaret eder. Ev havanı karı- kocanın dayanışma ve yardımlaşmasına, Kimyagerlerin ve kuyumsuların kullandığı havan elemeği ve göz nuru ile elde edilen kazanca, Havan bazen şeref ve yüceliğe, okuyan çocuğa ya da çok konuşan kimseye delalet eder.

 • Haccetmek

Rüyada haccetmek, dininde güzellik ve istikamete, nail olacağı sevaba, korkudan emin olmaya, borcunu vermeye ve Müslümanlara vereceği emanetlere işaret eder. Rüyada hacca gitmek yada Hac zamanında hacca gitmek için yol çıktığını görse, çıkarıldığı ise tekrar tayin edilir. Eğer misafir ise selamette olur. Eğer tüccar ise kazanç elde eder. Hasta ise şifa bulur. Borçlu ise borcunu öder. Hac yapmamış ise hacca gider. Sapıklıkta ise Allah (C.C.) hidayete eriştirir.

 • Hümeze suresi

Rüyada Hümeze suresini veya ondan bir parçayı okuduğunu görmek; selim kalbe, mal biriktirip hayır yolunda harcamaya işarettir. Ibni Şirin e göre ; rüyаsindа bu sureyi okuyаn veyа okuyаndаn dinleyen kimse, sözünü geçiren ve hаlk аrаsindа sevilen bir kişi olur. Dünyа mаlinа düşkün olup sonunu düşünmez. Akrаbаsiylа dedikodu yüzünden geçinemez. Mаlini rаst gele sаvurur.

 • Hoşaf

Rüyada hoşaf görmek yada içmek sıkıntıların gitmesi demektir. Rüyada hoşaf içmek rahatlıkla yorumlanır. Rüyasında karışık meyvelerden yapılmış hoşaf içmek sakin bir hayat yaşayacağına, üzüm hoşafı içmek üzüntüsüz bir ömre, elma hoşafı içmek uzun ömre, erik hoşafı içmek zaman, zaman hastalıkla geçecek bir hayata, kayısı hoşafı içmek bol ve bereketli rızka, armut hoşafı içmek ibadetle geçecek zamana delalet eder. Bir başka rivayete göre de: Rüyada hoşaf içmek, rahat ve uzun bir ömür sürmeye işaret eder.

 • Hortlak

Rüyada hortlak görmek habere işarettir. Rüyasında bir hortlakla karşılaşmak, ölmüş sandığı veya nerede olduğunu bilemediği bir yakınından haber alacağına delalet eder. Bir rivayete göre hortlak görmek, batmış olarak kabul ettiği bir malını veya parasını yeniden eline geçireceğine işarettir.

 • Hokka

Rüyada hokka görmek varlıklı kadın ve erkeğe, hikmet ve bilgi içeren kitaplara, müjde ve sevince, İçinde inci bulunan hokkası olduğunu görmek, hizmetçisi ve komşusu olan güzel bir eve sahip olmaya, Kadınlara ait hokka üzüntü ve kedere, Toprak yapılmış ( porselen, seramik vb.) hokka hizmetçi ve cariyeye, cam hokka vefasız bir dosta delalet eder. Rüyada hokka görmek akılla yorumlanır. Rüya-da bir hokkaya mürekkep koyduğunu görmek, çocuğu olacağına delalet eder. Hokkaya kalemi batırarak yazı yazdığını görenin esiyle geçimi çok düzgün ve mutlu bir hayati vardır. Bir başka rivayete göre de: Rüyada yazi yazacak hokkayı görmek, ciltli kitaba, Bazen de zengin hanıma yahut garip ve bekar kadın için zengin bir erkeğe tabir edilir.

 • Hicret etmek

Rüyada hicret etmek yada bir yerden başka bir yere taşındığınızı görmek, hayatınızda önemli bir değişiklik olacağına ve böylece daha mutlu bir hayata kavuşacağınıza delalet eder. Bir başka rivayete göre de: Rüyada bir yerden bir yere hicret ettiğini gören kimse maddi ve manevi büyük faydalar sağlayacağına işaret eder.

 • Hesap

Rüyada hesap çok farklı şekillerde yorumlanabilir. Olumludur. Rüyasında hesap yaptığını görmek mal ile tabir edilir. Kendisinin bir işten dolayı hesabının yapıldığını gören, eziyete ve mihnete düşer. Biriyle hesaplaştığını gören, onu bir zahmete sokar. Bir başka rivayete göre de: Rüyada ölü için görülen hesap, o ölünün azapta olduğu şekilde yorumlanır. Kendi nefsiyle hesaplaştığını gören kimse tövbe ederek Allah’a (C.C.) dönmesine işaret eder. Hesaba çekildiğini ve kolayca hesap verdiğini gören kimsenin hanımının dindar Saliha ve kendisine şefkatli olduğuna işaret eder. Çetin bir şekilde hesaba çekildiğini gören kimse, ümitsizliğe ve zarara uğrar.

 • Hayranlık

Rüyada hayranlık görmek, kişinin mutlu olmadığına, duygularındaki değişimleri haber verir. İnsanların size hayranlık duyduğunu gördüyseniz, şansınız açık olacak. Fakat başkasına hayranlık duyuyorsanız, birtakım zorluklarla karşılaşacaksınız. Birisinin yaptığı bir isten veya ona ait bir eşya ve meskeni görerek hayranlık duyduğunuzu görmek, eğer kıskanmıyorsanız Allah’ın (C.C) ihsanına karşı şükran duyduğunuza, kıskanarak hayranlık duyuyorsanız, bütün kısmet kapılarının sizin için kapalı olacağına delalet eder. Bir yerde hükümet tarafından yaptırılan bir bina, bir park veya herhangi bir eser karşısında duyacağınız hayranlık, Allah’ın (c.c) kudretine karşı kalbinizde büyük bir duygunun uyandığına işarettir.

 • Havva Anamız

Adem Aleyhisselam atamızın eşi Hazret-i Havva’yı görmek berekete, çok çocuk sahibi olmaya, meslek sahibi olmaya; dünyanın sevinç ve üzüntülerine, Güzel bir surette görünen Hz. Havva, kişinin kendi annesine, Onu görmek üzüntüden kurtulmaya, eşini dinleyerek iş yapıyorsa bundan pişman olma ihtimaline; Bir kadının rüyada Hz. Havva annemizi görmesi ana olmasına, kocasından ayrı ise bir araya gelmeye, eş ve çocuklardan dolayı üzüntüye düşmeye, dünyalıkla yetinmeye delalet eder.

Görülen harfe çok dikkat etmek gereklidir. Harfler ile birlikte görülen şeylere de çok dikkat etmek gerekir ve yorumunu bunlara göre yapmak lazımdır.

 • Harekete geçmek

Güç ve kuvveti olan birinin meşru ve hayırlı bir işi yapmak yahut bir amacı gerçekleştirmek için harekete geçmesi hayra, insanlardan gelecek desteğe, Allah (c.c.) rızası için harekete geçmek ilahi yardıma, Kötü bir niyetle harekete geçmek hüsran ve pişmanlığa, Bir iş kurmak, ara bulmak, bir maksadı gerçekleştirmek için teşebbüse geçmek yadım görmeye, İnsana ve insanlığa yararlı her türlü girişim medeni cesarete, bol rızka ve berekete delalet eder.

 • Harap olmak

Bir kentin harap olması yöneticisinin vefatına yahut halka eziyet etmesine, Bir yerin harap olması orada yaşayanların dağınık ve perişanlığına, Şehrin deprem yahut başka bir sebeple harap olması ileri gelenlerin başlarına gelecek musibete yahut birinin vefatına, Evin duvarlarının şey sularına kapılıp gitmesi evinin hanımının vefatına, evin tavanının çökmesi musibet, sıkıntı ve şiddete, Harap bir yerin mamur olması kötü halden iyi bir duruma geçmeye, Ev, işyeri ve yaşanılan ortamda gözlenen her çeşit hasar durumu üzüntü, keder ve beklenmedik olumsuz gelişmelere delalet eder. Bir yerin yıkılıp viran olduğunu görmek, o yerin halkının dağınık ve perişan olmalarına işaret eder.

 • Han

Otel, motel, kervansaray ve han gibi konaklama yerleri dünyadır; çünkü dünya evi de bir çeşit yolculuk evidir. Geçici mesken amacıyla yapılan her çeşit bina yolculuk, geçici heves ve alakalara, Han, otel ve benzeri yerler zahmet ve meşakkatten sonra rahatta ermeye, geçimsizlikten sonra barışmaya ve iyi geçinmeye, Hancı sözünden caymaya, ihanet etmeye garip halli kimselere delalet eder. İş, kısmet, değişiklik, haber, yol olarak yorumlanır. Hana girmek, hayırlı iş sahibi olmak demektir.

 • Hamamcı

Rüyada hamamcı görmek, borcu ödemeye, üzüntü ve sıkıntının gitmesine, işlerin yapılmasına ve temizliğe işaret eder. Bazen de hamamcıyı görmek, sıkıntı ve darlığa veya hastalığa işaret eder. Hamamcının üzerinde beyaz elbisenin olması halkın üzüntü ve kederim gideren bir kimse olduğuna işaret eder.

 • Hadim

Müjdeye, günahları terk etmeye, nefsin olumsuz telkinlerine itibar etmemeye delalet eder. Kişi kendisini hadım görürse çaresiz kalacak demektir. Kısmetini başkası kapacak demektir. Rüyada hadim görmek iyi değildir. Rüyada hadim edildiğinizi görmek, malınızın bir kısmının elinizden çıkacağına işarettir. Bir başkasının hadim edildiğini görmek, o kişi ile aranızın bozulacağına delalet eder. Bazılarına göre ise; rüyada kendisinin hadim edilmiş olduğunu görmek, ani bir karar alarak dünya islerinden el çekip kendinizi dininize vakfederek ibadete koyulacağınıza delalet eder. Başka birisinin hadim edildiğim veya bir hadim ağası görmek, evli iseniz esinizden ayrılacağınıza, bekar iseniz şimdilik evlenmek niyetinde olmadığınıza delalet eder.

İlgili Makaleler

2 Yorum

 1. Bir kimse rüyada tanımadığı ve kimseye de benzetemediği bir insanı görse, o adam rüyayı görenin nefsidir. Allah O”a göstermiştir. Eğer rüyayı gören, o kimseye hayır işlemişse kendi fiilidir.

  Bazen bu rüya, rüyayı görenin rızık ve ecelinin son haddinde olduğunu gösterir. Eğer iki kişi görse, korkusu varsa korkudan emin olur. Eğer üç kişi görse bu rüya sahibinin haram şeyleri (günahları) işlemekten kendisini muhafaza etmesine yorumlanır. Tanıdığı birisini görse, o adamdan veya ona benzer birisinden bir şey alır, kendisinin o adamdan sevdiği bir şeyi aldığını görse, ondan ümit ettiği bir şeyi alır. Gördüğü adam makam sahibi biri ise ve ondan da yeni bir gömlek aldığını görse, makam sahibinin yerine tayin edilir.

  Eğer o kimseden ip aldığını görse rüya sahibi ondan ümidini keser ve aralarında düşmanlık meydana gelir. Bir kimse tanıdığı bir insanın rüyada yüksek rütbe sahibi olduğunu veya bulunduğu rütbeden düştüğünü yahut da o kimseye bir afet ve belanın geldiğini görse, gördüğü gibi o adama hayır ya da kötülüğün geleceğine alamettir. Rüyada tanımadığı ve kimseye de benzetemediği bir insan görmek, rüya sahibinin nefsine delâlet eder. Ve Allahu Teâlâ ona göstermiştir. Bazı kere de bu rüya, rüyayı görenin rızık ve ecelinin son haddinde olduğuna işarettir.

  Bir kimsenin rüyada iki kişiyi bir arada görmesi, korku ve şiddetten emin olmaya alâmettir. Eğer üç kişi görse, bu kere, rüya sahibinin haram şeylerden kendisini muhafaza etmesine delâlet eder. Rüyada tanıdık birini görmek, ondan veya ona benzer birisinden bir şey almaya; kendisinin o adamdan sevdiği ve hoşlanmadığı bir şeyi aldığını görmek, ondan ümit ettiği bir şeyi elde etmeye işarettir.

 2. rüyada tanıdık kişiler tarafından alnıma h harfi yazıyorlardı bunu nasıl yorumluyorsunuz cevabınızı beklıyorum şimdiden teşekür ederım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir