G Harfi İle Başlayan Rüya Tabirleri Yorumları

G harfi ile başlayan rüya tabirleri yorumları sayfamızda, gülmek, gözyaşı, gebelik, güvercin gibi g harfi başlayan rüyaların anlamlarını ve yorumlarını bulabileceksiniz.

Rüyada gri görmek: Kasvet, gam, kederdir. Renk güzel ise kısmettir. Görüldüğü eşya ile yorumlanır.

Rüyada karın guruldaması görmek: Rüyada mide veya karın guruldaması ev halkı, çoluk çocuğu arasında meydana gelecek münakasa ve mücadeleye ve akrabaları arasında meydana gelecek kıskançlığa işaret eder.

Rüyada görümce görmek: Rüyada görümce veya baldız görmek, doğum münasebetiyle ailenize yeni bir ferdin katılacağına işarettir. Görümce ve baldız ayni zamanda eve girecek yeni bir neşeye ve sevince de yorumlanır.

Rüyada gök gürültüsü görmek: Yağmursuz gök gürültüsü kıtlık, korku ve üzüntüye; hidayet bulmaya, tövbe etmeye, bir vesileyle gelecek önemli uyarıya, yağmurlu gök gürültüsü bolluk ve berekete, müjde ve sevince delalet eder.

Rüyada gıdıklamak görmek: Kişinin düşüncesiz hareketleri yüzünden başkalarının sıkıntıya düşeceğini işaret eder. Bir kimse rüyada birisinin kendisini gıdıkladığını görse, o adam ile onun mesleği arasında perde olur.

Rüyada geyşa görmek: Rüyada Japonya’da bulunduğunuzu bir geyşa ile arkadaş olduğunuzu veya onu misafir ettiğinizi görmek, mutlu bir hayata erişip sıkıntılarınızı üzerinizden atacağınıza, yeni arkadaşlar edineceğinize işarettir.

Rüyada geometrik şekiller görmek: Rüyada üçgen, beşgen gibi geometrik şekiller gören kişinin çok yakında başına üzücü bir olay gelecek ve bu olayın nedeni rüyayı görenin bizzat kendisi olacak demektir.

Rüyada geçmiş görmek: Kişinin rüyasını çok iyi değerlendirmesi ve ona göre yorum yapılması önemlidir.

İlgili Makaleler

Rüyada gaf görmek: Uygunsuz söz ve davranışta bulunmak fevri ve hissi davranmaya, özür dilemeyi gerektirecek bir duruma, her çeşit yersiz ve uygunsuz söz ve davranış aklıyla değil hisleriyle hareket etmeye ve akılsızlığa delalet eder.

Rüyada gangster görmek: Rüyasında gangster gören bir kimsenin hayatının ve geleceğinin güven altında olduğuna işarettir. Rüyasında gangsterler tarafından yolunun kesildiğini ve soyulduğunu görmek eğer tüccar ise islerinin bozulacağına, memur ise, amirlerinden kötü sözler işiteceğine, halk-tan biri ise, fena bir haber alacağına işarettir.

Gündelikçi: Rüyada gündelikçi görmek veya rüyada evinizde. gündelikçi bir kadın çalıştırdığınızı veya tarlada bağda veya is yerinde gündelikçi bir kimseye bir is gördürdüğünüzü görmek, evinize veya is yerinize yeni bir eleman alacağınıza veya kendiniz yeni bir is yerine giderek çalışacağınıza veya yeni bir is hazırlığında olduğunuza delalet eder.

Geç Kalmak: Rüyada geç kalmak, yapması gereken işi geciktirdiğini ve ağırdan aldığını görmek hantallık ve vurdum duymazlığa yahut işi sevmemeye; Kadının böyle bir şey yapması boşanma arzusuna delalet eder.

Gurbet: Rüyada gurbete çıkmak, para ve mal elde etmeye işaret eder. Bazı tabirciler gurbet sevdikleriyle bir araya gelmektir, demişlerdir. Gurbete düşmek bir şehirden diğer bir şehir nakletmeye de işaret eder. Gurbete düşmek yalnızlık ile de tabir edilir.

General: Rüyada general görmek hayra yorumlanır. Rüyada general şan, şeref ve itibar demektir. Üniformalı general, büyük destek, yardım olarak yorumlanır. Rüyada bir generalle beraber olmak, isinde yükseleceğine işarettir. Kendisinin general olduğunu görmek pek yakında zengin bir adamla bir ticaret yapacağına delalet eder.

Güverte: Rüyada güverte gören bekarsa evlenir. Evli ise çocuğu olur. Güverte dindar güzel bir kadına işaret eder. Güverteyi uzaktan görse, yükseklik sevinç ve ululuğa işaret eder. Rüyada güverteye çıktığını gören kimse korkuda ise korkusu gider, hasta ise, iyileşir, bunlardan hiç biri kendinde yoksa şeref ve sevince erer. Yabancı yerden alınacak ilginç ve güzel haberdir.

Güvercin: Hemen gelecek güzel, temiz, iyi haberdir. Müjdedir. Rüyada güvercin güzel bir haber demektir. Çiçeklerin arasına konan güvercin aşkla sevgiliyle ilgili haberdir geleceğini anlatır. Uçarak yaklaşan güvercin çok çabuk haber alacağınızı belirtir. Rüyada görülen güvercin, emin, sadik bir dost ve sevgilidir. Bazen de, güvercin, sırları ezberleyen ailesi için meşakkat ve mihnetlere tahammül eden masum kadınlara işaret eder.

Gürültü: Gürültülü bir ortamda bulunmak, zevk alacağınızı düşündüğünüz bir aktiviteden hiç zevk almayacağınız anlamına gelir. Rüyasında bazı gürültüler işiten kimse, bir çok dedikodu ile karşılaşacak demektir. Gürültüyü çıkaran insanlar değil, makineler ise, üzüleceğine, sıkıntıya uğrayacağına delalet eder. Gürültünün birden bire kesilmesi selamete çıkmakla yorumlanır.

Gül: Rüyada gül görmek, çok iyi bir şekilde yorumlanır. Birisinin gül toplaması, vaktinin hoş geçeceğine, muradına ereceğine, çok hayırlı haberler alıp sevineceğine işarettir. Gül herkese para ve saadeti müjdeler. Aşık bir kadın gül görmüşse sevdiğiyle birleşir.

Güğüm: Güğüm iyi ve hamarat bir ese yorumlanır. Güğümü bir ırmaktan veya bir çeşmeden doldurduğunu gören kimsenin eline çok para geçecek demektir. Rüyada görülen güğüm, mütevellinin vazifeden alınmasına hastanın iyileşmemesine, yolculuk yapmak isteyenin yolculuğa çıkmamasına, düşmanların galip gelmemesine, evlenmek gibi şeylerle ferahlanmaya işaret eder. Temiz güğüm, onu gören herkes için hayır ve iyiliğe delalet eder.

Gübre: Doğrudan doğruya bol para olarak yorumlanır. Gübre ve hayvan pisliği iyiliğe ve mala yorumlanır. Rüyada görülen gübre, onu yiyen kimse için maldır. Etleri yenen kusun gübresi haram maldır. Özellikle kuru olan gübre rızıktır. insan gübresi çok zararlara ve akim kalmaya işaret eder. Üzerine insan gübresi bulaşmak, hastalık yahut korkudur. Bu rüya iyi is sahibi kimse için hayır değildir. Sığır gübresi ancak ziraatçı kimse için hayırdır.

Gözlük: Yardımcıya, kılavuza ve kendisiyle istişare edilen kimseye; Gözlük, onu hayatta kullananlar için kendi gözüne ve onun durumuna delalet eder. Etrafınızda birtakım sahte arkadaşlar var. Onlardan kolay kolay kurtulamayacaksınız. İki yüzlülük, riyakarlıktır. Fakat rüyasındaki kişi daima gözlük takan biri ise iyi haberdir. Rüyada gözlük taktiginizi görmek, birisinden aldığınız bir bilgi ile bir isin iç yüzünü öğrenmek fırsatını bulduğunuza ve durumunuzu buna göre ayarladığınıza işarettir. Rüyada gözlük görmek, uzaktan gelecek bir habere işarettir. Camları renkli olan bir gözlük takmak, bir is hakkında yanlış bilgi aldığını gösterir.

Göz: Rüyada kalbinde bir göz bulunduğunu gören kimsenin, dininin icaplarını yerine getirdiğine ve gönlünden dolarak söyleyeceği hikmetli şeylere işaret eder. Rüyada başka bir kimsenin gözünü yediğini gören kimse, o kimsenin malınıyer. Rüyada iki gözünde de kirpik bulunmadığını gören kimse, İslam dinini zedeler. Bir kimse, kirpiğini birisinin yolduğunu görse, o adam onu rezil edecek düşmanıdır. Rüyada göz kapaklarının beyaz olduğunu gören kimsenin, başında veya gözlerinde ya da kulaklarında meydana gelecek hastalığa işaret eder.

Gömülmek: Eğer diri diri gömüldüğünüzü gördüyseniz, yakında çok büyük bir hata yapacaksınız. Bu durumu da düşmanlarınız sizin aleyhinizde kullanacak. Rüyasinda sag oldugu halde gömüldügünü gören, düsmanina üstün gelir. Bir toplumun bir kisiyi gömdükle-rini görmek o kisinin ölümüne çalisildigina delalet eder. Genellik-le bütün gömülme rüyalarinda hayir yoktur. Bazi tabircilere göre; rüyada gömülmek, on sekilde tabir edilir Fakirlik, yolculuk, tatil, zina, zayiflik, mazeret, düsmanlik, sikinti, islerin bozulmasi, günah. Rüyada düsmanini gömdügünü gören ona üstün gelir. Hayvan cinsinden bir seyi gömdügünü gör-mek pismanliga, bir rivayete göre bir sey almaya, tas gibi bir seyi gömdügünü görmek, malini sonu olmayan bir seyde zayi etmeye, yahut birinin yanina emanet vermeye delalet eder.

Gömlek: Rüyada gömlek her ne şekilde görülürse görülsün, onun çok yakında refaha kavuşacağını haber verir. Gömlek yırtıksa onun çok yakında büyük bir servete kavuşacağını gösterir. Gömlek, ayrılığın, şanssızlığın ve mutsuzluğun işaretidir. Kirli bir gömlek, bulaşıcı bir hastalığa yakalanma tehlikesinin habercisidir. Yırtık ise sevgili ile sıkıntı, kuşku ve kıskançlıktır. Temiz gömlek, murattır. Rüyasinda gömlek giydigini görmek yakinda bir sikintiya düsecegine isarettir. Üzerinden gömlegi çikarmak, bu rüyanin aksiyle yorumlanir. Gömlek ütüledigini gören, sikinti-dan kurtulmak için çare ariyor demektir. Ütülü ve temiz bir göm-legi dolaba kaldirmak, sikintilardan kurtulacagina isarettir.

Göl: İyi geçimli kadına, işini danışmasız yürüten yöneticiye, yola çıkmak isteyen için bunun bir süre gerçekleşmemesine delalet eder. Rüyada göle girmek onun hile ile aldatılacağına işarettir. Sakin ve durgun göl mutluluğun ve bu mutluluğu sevdiklerinizle paylaşacağınızın, kirli göl ise işte ve aşkta sorunlarla karşılaşacağınızın işaretidir. Sakin bir gölde sandalla gezmek, mutlu olacaksınız demektir. Mutluluğunuzu yakınınızdaki insanlarla paylaşacağınız anlamındadır. Kirli bir gölde gezmek, iş ve aşk yaşamınızda sıkıntılar yaşayacağınıza işaret eder. Rüyada göl muratla yorumlanir. Durgun ve parlak sulu bir gölde sandalla dolastigini görmek, sonucunu dört gözle beklediginiz bir olayin hemen ,hemen istediginiz biçimde halledil-digi haberini alacaginiza, gölde yikandiginizi görmek, basinizda dolasan bir felaketten kurtulacaginiza isarettir.

Göğüs: Rüyada gögüs görmek seriat, dindarlik ve dü-rüstlükle tabir olunur. Rüyasinda gögsünün genis oldugunu görenin dini ve inanisi kuvvetli olur. Gögsünün dar ve küçük oldugunu görenin bu duygusu noksan sayilir. Bir kimsenin gögsü üzerine eliyle vurdugunu görmek, bir kimse vasitasi ile dinine etki yapilarak inancinin eksilecegine, gögsünün sicak oldugunu görmek, milletinden menfaat görecegine delalet eder.

Göbek: Kişinin sıkıntı alacağına işaret eder. Kişinin anne ve babasına, hanımına, cüzdanına ve mesleğine; Göbekte görülen çirkin bir durum, yukarıda sayılan şeylerdeki olumsuzluklara, Hastanın göbeğinin açılması vefatına, Göbek sevenç ve neşeye, Göbeğini açılmış görmek mal ve para harcamaya, Gurbettte göbek görmek vatanına dönmeye delalet eder. Kocaman şişman bir göbek; ciddi sağlık sorunlarına ; güzel sağlıklı göbek iş yaşamındaki başarılara işarettir.

Giyotin: Rüyada giyotin görmek sizin için çok değerli bir insanı kaybetmek anlamına gelir. Bir giyotin gördüyseniz, haksız yere suçlanabilirsiniz, ancak her şey yoluna girecektir. Giyotin, size karşı haksız suçlamalar demektir. Arkadaşlarınızdan birinin giyotinle infaz için beklediği rüyada, gerçekte ciddi bir psikolojik kriz yaşayan sevdiklerinize yardım etmelisiniz. Rüyada giyotin denilen ölüm makinesini görmek, uzak bir yerden hayırlı bir haber alacağınıza veya çoktan beri haber alamadığınız bir yakınınızın evinize geleceğine delildir. Bir rüyada ortasında giyotin bulunan insan kalabalığı görüyorsunuz, bu yaşamda ciddi değişikliklerin sinyallerini verir. Giyotin bıçağının altına yatmak, önemli bir karar bekleyeceğinizi öngörür, ancak bunun sizin için yararlı olup olmadığını bile bilemezsiniz. Bu, kendi geleceğinden emin olmadığınız ve şüphelerden rahatsız olduğunuzun bir simgesidir.

Gezmek: Rüyada gezmenin de çeşitleri vardır ve her birinin yorumu farklı yapılmıştır. Mesela yalın ayak gezmek, üzüntülerinizden dertlerinizden kurtulacağınız anlamı taşır. Kısa mesafeli gezinti yapmak içinde bulunduğu beklentilerden kurtulmaya ve bir şeye karar vermeye ya da yeni bir iş için enerji toplamaya delalet eder. Kişinin hayatında istediği gibi değişiklik yapacağına işarettir.

Geyik: Geyik görmek, çok güzel bir rüya olarak yorumlanır. Genç bir erkek görmüşse, kendisini mutlu edecek bir maceraya atılacağını; memur ise terfi edeceğini; genç bir kız için arzularının gerçekleşeceğine işarettir. Rüyada geyik avlamak hayırlı bir işaret sayılmaz. Kadının geyik görmesi çok sevimli ve güzel evlada, Geyik ve yavrusu mala, borçtan kurtulmaya, bekar için evlenmeye, Başının geyik başı olduğunu görmek reis ve yöneticiliğe delalet eder. Rüyada kırda, ormanda vb dolaşan geyik görmek yabancıların neden olacağı sorunlardır. Bir geyik yakaladığını gören kişi yabancı birinin sorununu halleder ve bu sayede kısmet alır. Bir geyiği vurduğunu gören, uzakça yerden gelecek bir habere üzülür.

Gergedan: Rüyada gergedan görmek, sosyal çevrenizde son derece nüfuslu bir insan olacağınızı gösterir. Büyük bir melike, hal ve hareketi kaba olan adama delalet eder. Rüyada gergedan görmek, hayra yorumlan-maz. Bir yerde gergedanin hücumuna ugradigini görmek, düsmanlarindan kendisine zarar gelecegine isarettir. Ölü bir gerge-dan gören düsmanlarinin serrinden kurtulur. Gergedanin kendisinden ürkerek kaçtigini gören, düsmanlarina üstün gelir. Bir baska rivayete görede: Rüyada gergedan görmek, büyük bir devlet adamina isaret eder, Rüyada gergedan çektigini gören kimse, zorba ve büyük bir devlet adamindan haksiz olarak mal elde eder. Rüyada gergedana bindigim gören kimse, ayni ayni özelliklere sahip birisini yener.

Gerdek: Rüyada gerdeğe girildiğinin görülmesi, sonu gözyaşı ile bitecek bir olayın başlangıcı demektir. Rüyada evlendiginizi ve gerdege girdiginizi gör-mek, is hayatinizin zorluklar içinde geçecegine, sermayenizin kisitli oldugu için yeni bir parali ortaga ihtiyaç duydugunuza, fakat ummadiginiz yerden bir destek alarak çok yakinda bütün bu sikintilari atlatacaginiza isarettir.

Gerdanlık: Kadın için kocaya, koca için kadına, Gerdanlık takmak mülke, çocuğa kavuşmaya ve emanete, Gerdanlık görmek kadın isin sevinç ve bezeğe, erkek için eşinden göreceği sevgiye, Kadının mücevher ve kıymetli taşlarla süslü gerdanlık görmesi kadri yüce bir erkeekle evlenerek erkek çocuklar doğurmasına ve muradına ermesine, Kolye erkek için bazen boğmaca hastalığına, Bekar kimse için gerdanlık evlenmeye, hamile kadın için erkek çocuğuna delalet eder.

Genç Kadın: Rüyada görülen genç kadın, ne şekilde görülürse görülsün, kadınlar için yine kadın cinsinden bir düşmandır. Rüyada tanınmayan ve süslü genç kadın görmek, hatıra gelmedik bir yerden sevinç haberi işitmeye işaret eder. Rüyada güzel bir kadin görmek hayir, iyilik, zafer, sevinç ve ferahlığa işaret eder. Yahut çok kazançli bir alisveris yapar.

Gelinlik: Gelinlik görmek ve onu giymek genç kız için evlenmeye, bekar erkek için sevdiği kızla söz kesilmesine, Orta yaşlı kadının gelinlik giymesi sevinç ve sürura, yaşlı kadının beyaz gelinlik giymesi vefat etmesine delalet eder. Güveyin tabiri de gelin gibidir. Gelinlik giydiğini gören kişi bekar ise hemen evlenir. Gelinlik temiz ise mutlu bir evliliğe kirli ise kötü bir evliliğe yorumlanır. Gelinlik siyah ise evliliğinizde karşınıza çıkacak sorunlara işarettir.

Geçit: Hayatın beklenmedik biri yüzünden değişeceğine işaret eder. Geçitin durumuna göre değerlendirilir. Dar geçit, insanın dünyada yaptığı hayır ve şerden ne varsa, bunlarla varılacak Cennet yahut Cehenneme, Karanlık ve sarp geçit sıkıntıya, karşılaşılacak zorluklara yahut kötü amel işlemekte ısrar etmeye ve bunun sonucu uğranılacak azaba, Aydınlık ve kolaay geçit, cemaatten ayrılmamaya, istikamek üzere olmaya ve bunun sonucu ulaşılacak saadete delalet eder. Geçitten rahatça geçtiğini gören bir zorluğun üstesinden gelir. Kötürüm yahut hasta birinin geçitten geçmesi durumunun düzelmesine, Yüksek dağ üzerindeki geçit zorluktan sonra gelecek kolaylığa delalet eder.

Gazete: Geçmişin tek yanlı muhasebesine, geçici heves ve gayretlere, yalan olduğu sonradan çıkan haberlere delalet eder. Rüyada gazete okuyan, yakında umulmadık ve çok ilgileneceği bir olayla karşılaşacak demektir. Gazete daima iyi haber, ferahlık verecek söz olarak yorumlanır.Rüyasında bir gazete aldığını görmek kendisini ilgilendiren geleceği için önemli bir gerçeğe ulaşır. Davranışlarınıza dikkat etmenizde yarar var. Birtakım sahtekarlıklara veya yolsuzluklara başvurmayın. Yakalanıp, başınızı belaya sokabilirsiniz. Rüyasında bir gazete aldığını gören de sadece kendisini ilgilendiren, geleceğini etkileyecek bir gerçeği öğrenir. Gazete daima iyi haber, ferahlık verecek söz olarak yorumlanır.

Gaz: Yanıcı, uçucu gaz ve hava gibi şeyler gurur ve kibire, öfkeye ve şiddete, Hacimsiz varlıklar kimliksiz ve kişiliksizliğe ve kendini beğenmesinden dolayı ilahi hoşnutsuzluğa delalet eder. Gaz koklamak, kendi hatalarınızdan dolayı başınızın derde gireceği anlamına gelir. Rüyasında havagazı gören kimse, düşmanla karşılaşır. Rüyada gazyagi görmek, yakinda hastalanacagina isarettir. Gazin yandigini görmek salgin bir hastaliga yakalanacagina isarettir. Gazyagi görmek mesakkatle elde edilen mala, bir rivayete göre de kedere ve sikintiya delalet eder.

Garson: Rüyada garson görmek, rütbeye, serefe ve düsmandan kurtulusa, bazen de mal ile tabir edilir. Garson, güzelligi, elbisesi ve güzel kokusu nisbetinde habere isaret eder. Yüzü eksi bir garson gören kimse korkutucu bir haber isitir. Kendini bilmez hafif mesrep bir garson gören, üzüntü, keder ve fakirlige düser. Çiplak bir garson gören kimse ticaretinde zarar eder ve rezil olur. Rüyasinda bir garsonun bir lokantada kendisine yemek verdigini görmek bir memuriyete veya yeni bir ise baslayacagina delalet eder. Garsonun kendisine su getirdigini görmek, bir mal veya paraya kavusacagina isarettir.

Gamze: Rüyasında gamzeli birisini gören kişinin ertesi gün işleri iyi gidecek, memursa terfi edecek, işçi ise zam alacak, öğrenci ise derslerinden iyi puanlar alacak demektir. Rüyasinda bir tanidiginin yüzünde onda görmeye alismadigi bir gamze oldugunu görmek, yaptigi bir isi kiskananla-rin bulunduguna ve ona köstek olmaya çalistiklarina delalet eder. Eger bu gamze, gördügü o yüzde aslinda da varsa, islerinin yolun-da gidecegine ve kendisini sevenlerin ona yardimci olacaklarina delalet eder.

Gafir Suresi: Rüyada gafir suresini veya ondan bir parçayi okudugunu görmek; gerçek mü’min ve hayir sahibi olmaya, dünya ve ahirette yücelikle ri-ziklanmaya isarettir.

Gaddar: Çok gaddar olan bir kimseyi rüyada görmek, o kimseden büyük bir iyilik göreceginize isarettir. Bir baska rivayete görede: Rüyada iktidar sahibi kimse tarafindan yapilan gaddarlik mahvolmaya ve ülkenin harap olmasina isaret eder. Eziyete ugrattigi adamin kendisine beddua ettigini gören kimse Allah (c.c.)’in azabindan sakinsin. Rüyada eziyete ugradigini ve kendisine eziyet edene beddua ettigini göre kimse kendisine eziyet eden kisiye karsi galip gelir.

Aşağıda, gördüğünüz rüyanın baş harfine göre arama yapabilirsiniz. İşte harf harf rüyalar:

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir