Rüyada Gökkuşağı Görmek

Rüyada gökkuşağı görmek ne demek? Kişinin rüyada gökkuşağının altından geçtiğini görmesi neye işarettir?

Rüyada gökkuşağı görmek ne anlama gelir? Sayfamızda, genellikle ilkbahar aylarında yağmurdan sonra oluşan gökkuşağının rüyada görülmesini açıklayacağız.

Gökkuşağı, güneş ışınlarının yağmur damlalarında, sis bulutlarında kırılması yada yansıması sonucu oluşmaktadır. Yedi ayrı rengiyle harika bir görüntü oluşturur. Rüyalarımızda enderde olsa gökkuşaklarını görürüz ve bunun sebebini de gün içinde yaşadıklarımıza bağlarız. Şimdi bu türden rüyaları yorumlamaya çalışalım.

Rüyada gökkuşağı görmek
Rüyada gökkuşağı görmek, rüya görenin rakiplerine karşı zafer kazanması, mutluluğu yakalaması anlamına gelir. Bazıları içinde bu rüya, kişinin hayatında meydana gelecek olumlu değişikliklerin işaretidir. Bunlara eğlenceli zamanlar, unutulmaz maceralar ve yeni bir aşk örnek olarak verilebilir.


Rüyada 2 tane gökkuşağı görmek

Rüyada birden fazla gökkuşağı görmek, rüya sahibinin hayallerine kavuşacak olması anlamına gelir. Yine bu rüya rahat ve huzurlu bir yaşamın işaretidir. 2 Tane gökkuşağı görmek, rüya gören kişinin çalışmalarının ve alın terinin karşılığını alacak olması olarak yorumlanır. Ayrıca kişi bereketli ve şanslı günlere yakında kavuşacak ve rahatlayacak demektir.


Rüyada gökkuşağının altından geçmek

Kişinin rüyada gökkuşağının altından geçtiğini görmesi, yakında evlilik yolunda bir adım atacağı şeklinde yorumlanır. Yine bu rüya, görene mutluluk, şans ve bereket geleceğinin işaretidir. İşlerini yoluna koyacak ve karşısına çıkan engellerden kurtulacak demektir. Ayrıca zengin olmak manasına da gelmektedir.


Rüyada gökkuşağına dokunduğunu görmek

Rüyada gökkuşağına dokunmak, rüya sahibinin hedeflerine ulaşması ve sevdiği kişiden istediği manevi karşılığı alması anlamına gelir. Ayrıca bu kişi, yapacağı her işten başarılı sonuçlar alarak maddi yönden de zenginleşecektir. Bu rüya, bütün tabirciler açısından hayırlı kabul edilip, kişiyi mutlu günler beklediğini ifade eder.


Rüyada gece gökkuşağı görmek

Kişinin rüyada gece gökkuşağı görmesi, rüya sahibinin bazı laflar yüzünden canının sıkılacağı anlamına gelir. Kişiyi bir süre üzecek olan bu söylentiler geçtikten sonra tekrar eski huzurlu zamanlarına dönecektir. Yine bu rüya, kişinin her istediğinin olması, hayatının sorunsuz bir şekilde sürmesi demektir.


Rüyada gökkuşağı görmenin diğer anlamları

  1. Rüyada sarı gökkuşağı görmek: Rüya görenin hastalıklardan ve canını sıkan olaylardan kurtulması anlamına gelir. Kişi, sağlık sorunlarından dolayı tedavi görüyorsa yakında zamanda kurtulacak demektir.
  2. Rüyada siyah gökkuşağı görmek: Rüya sahibinin kendisini seven insanların kalbini kırarak iş hayatında yükseleceği manasına gelir.
  3. Rüyada gökkuşağı renkleri görmek: Rüya sahibi hangi rengi görürse görsün başarıya ulaşıp, mutlu olacak demektir. Rüya içinde görülen gökkuşağı kırmızı renkte ise, kişinin kendini güvence altına alacağı anlamına gelir. Yeşil renkte görülen gökkuşağı, maddi kazanç manasına gelir.
  4. Rüyada gökkuşağının kaybolduğunu görmek: Rüya görenin kimseye söylemediği bir sırrının ortaya çıkacağı ve etrafındaki insanların azalacağı anlamına gelir.

Nazlim.net / Rüya tabirleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir