Rüyada Öd Görmek, Rüyada Öd Ağacı Görmek

Rüyada öd görmek, kızgınlığa, lezzete, gülmeye ve kullanılan aletlere delalet eder. Rüyada görülen öd insanın sırdaşı demektir.

Rüyada öd ağacı görmek, güzel yüzlü, yumuşak huylu, güzel sözlü bir adamla tabir olunur. Öd ağacı yakıp tütsülediğini görmek, halk arasında hayırla ve iyilikle isim yaptığına işarettir.

Birinin altına öd yakarak onu tütsülediğini gören, o kimseye iyilik eder. Öd ağacı; güzel yüzlü ve tatlı sözlü bir adam, dindar ve adil bir devlet başkanı, ün ve mal ve menfaat ile yorumlanır.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada öd ağacını görmek övülmeye layık bir kimseye işarettir. Herhangi bir şeyi kaybolan bir kimse rüyada elinde öd ağacı olduğunu görse, kaybolan şeyini bulur ve güzel söz işitir.

Öd görmek öfkelenmeye, bir şeye canı sıkılmaya; lezzete, haz ve neşeye; âlet ve malzemelere; insanın sırdaşı olan kimseye; Bir kimsenin ödünü dişleyerek onu öldürdüğünü görmek, o kimseye aşırı kin beslemeye; o kişinin ödünden çıkan kanı içtiğini görmek, cehalet ve öfkesinden dolayı o kişinin malını kendisi için helâl saymaya delalet eder.

Rüyasında kişinin ödü korkudan patlarsa kişi müjdeli bir haber alacak demektir. Rüyada bir adamın ödünü dişiyle kestiğini ve o adamın da öldüğünü gören kimse, o adama fazla kin besler, ödünden kan çıktığını ve onu içtiğini gören kimse, cahil ve şerli olduğundan dolayı o adamın malini kendisi için helal görür.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir