M Harfi İle Başlayan Rüya Tabirleri Yorumları

M harfi ile başlayan rüya tabirleri yorumları sayfamızda makas, maymun, mücevher, mezarlık gibi m harfiyle başlayan rüyaların anlamı ve yorumu tabir edilmiştir.

Maden suyu

Rüyada maden suyu görmek yada maden sodası görmek, midenizin bozuk olduğunun belirtisidir. Şifaya, ferah ve sevince; arzulanan şeylerin gerçekleşmesine delalet eder. Rüyada maden suyu görmek veya içmek, hoş bir hayata ve güzel bir rızka işarettir. Hasta olan bir kimse rüyada maden suyu görse veya içse sıhhate kavuşur.

Masa

Rüyada masaj görmek, Vücuduna masaj yaptırdığını görmek yorgunluğunun karşılığı olarak mal ve dünyalık elde etmeye, zorluktan sonra gelecek kolaylık ve rahatlığa delalet eder. Rüyanızda kendinize masaj yaptırdığınızı görmek, sporun size yaradığını gösterir. Rüyada masaj yapmak, dinlenmeye ihtiyacınız olduğunu bildirir. Birine masaj yapmak ise yeni bir aşk yaşayacağınıza işaret eder.

Mayo

Rüyada mayo görmek, deniz kenarında bir ev alma ihtimalinin olabileceğini gösterir. Rüyasında mayo gören kimse yeni arkadaşlara sahip olacaksınız demektir. Rüyada mayo, bikini giymek kişinin sözleri yüzünden güç duruma düşeceğini haber verir.

Memur

Rüyada memur görmek, çok kötü yorumlara tabi tutulur. Rüyada memur sıkıntı, bekleme, yorgunluk, işlerin aynı düzeyde kalması demektir. Rüyada memur dert, bekleme, yorgunluk, işlerin aynı düzeyde kalması demektir. Ciddi bir haber ve sorumluluk isteyen iştir.

Mızıka

Rüyada mızıka görmek, neşeli günlerin arifesinde olduğunuzun işaretidir. İçinde bulunduğunuz durumun çok iyi olduğunu, sevdiklerinizle güzel zaman geçireceğinizi belirtir.

Macera

Rüyada macera görmek veya tatlı ürpertilerle dolu, heyecan verici bir macera yaşadığını görmek monoton hayatın renkleneceğine delalet eder. Rüyada macera peşinde olmak hareketli bir hayatın, yeni insanlarla tanışmanın ve seyahat etmenin özlemini duyuyorsunuz demektir. Rüyasında maceraya atılan insanın yaşantısı ilginç, renkli ve zevkli olur, tekdüzelikten kurtulur.

Macun

Rüyada macun görmek, hastalıktan şifa bulmaya ve neslinin çokluğuna işarettir. Nesil çokluğuna yahut hastalıktan şifa bulmaya delalet eder. Macun görmek hastalıktan şifa bulmaya işarettir. Rüyada macun görmek hastalıkların iyileşeceğine yorumlanır. Diş macunu ani sorundur.

Mahalle

Rüyada mahalle görmek komşularınızla bazı sorunlar yaşayacaksınız demektir. Rüyada bir mahalle görmek neşeli bir haber müjdesi olarak kabul edilir.

İlgili Makaleler

Mahşer

Rüyada mahşer görmek veya mahşer yerini görmek sırları gizlemeye, yoksulluktan sonra zenginliğe, sözünü yerine getirmeye, korku ve üzüntüden kurtulmaya; Mahşeri görmek bazen hidayet ve tövbeye, geliri az ama şerefli ve önemli bir göreve, güzel ve bekar kadına delalet eder.

Mahya

Rüyada mahya görmek, sabrınız ve çalışkanlığınız sayesinde iş hayatınızda çok başarılı olacaksınız demektir. Yakında terfi edeceksiniz anlamındadır.

Makale

Rüyada makale görmek veya yazmak, ilgilendiğiniz her işte başarı kazanacaksınız demektir. Makale okumak ise size yararı olmayacak işlerle vaktinizi geçiriyorsunuz demektir. Rüyada bir siyasi veya edebi makale okuduğunuzu veya yazdığınızı görmek, sizin siyasi hayata atılmanız için dostlarınızın veya arkadaşlarınızın bazı teşvikleri yüzünden bir siyasi kuruluşa girmek üzere olduğunuza delalet eder.

Makara

Rüyada makara görmek veya iplik sarılı makara görmek, iş yaşamınızın kolaylaşacağına ve düzeleceğine; kuyu ve halat makarası görmek ise çok emek harcayacağınız işlere yorumlanır. İplik makarası evlilik, mutlu yuva, aşkla ilgili kısmettir.

Maket

Rüyada bir maket görmek, uğursuzluk haberi ve kötü haber olarak yorumlanır. Rüyada bir projenizi daha verimli hale getirmek için maketini de yapmaya çalıştığınızı veya bir maket üzerinde inceleme yaptığınızı görmek düşünmekte olduğunuz bir isin yapıldığı takdirde size çok fayda getireceğine ve mutlaka hayalinizi hakikate çevirmeniz gerektiğine delalet eder.

Mala

Rüyada mala görmek çalışmakla yorumlanır. Rüyanızda mala ile evinizde bazı tamirat yaptığınızı görmek, elinizdeki isleri bitirmek için gece gündüz çalıştığınızı, hatta bunların bir kısmını da evinize getirerek, esinizin karşı koymasına rağmen, çalıştığınızı gösterir.

Manav

Rüyada manav görmek, dinini dünyasından üstün tutan; rızkının temininde zahmet çeken sabırlı bir adam olarak yorumlanır. Kirmani’ye göre, halk sözleri ile faydalanır. Bir başka rivayete göre de: Rüyada manav görmek, iyilik ve güzelliğe işarettir. Bazı tabirciler manav mal ile tabir edilir, demişlerdir.

Mandıra

Rüyada mandıra görmek, çok mal veya büyük miktarda para ile ifade olunur. Rüyasında bir mandıranın sahibi olduğunu görmek, çok büyük bir mirasa konacağına işarettir. Bir Çiftlikte bulunup, mandıra hayvanlarının tümünü satın almak istediğini gören, beklemediği bir mevkie ve büyük bir kısmete nail olur. Bir başka rivayete göre de: Rüyada mandıra görmek, isleri idare etmeye ve bir ise memur tayin olunmaya işarettir.

Mandolin

Rüyada mandolin görmek, hoşsohbet, insanlara iyilik yapmayı ve hayır işlemeyi seven bir kimseye, Mandolin ağacı hoş sohbet, insanlara iyilik yapmayı seven bir kimseye delalet eder. Rüyada mandolin çalmak veya mandolin sesi duymak, kötü bir haber alacağınıza delalet eder. Mandolin çalmak, sizin çok kötü bir durumla karşılaşacağınıza işarettir.

Meşin

Rüyada meşin görmek, sıkıntı ve zorluklara katlanan dayanıklı insana, Meşinden mamul eşya evin hanımına, evlenmeye yahut çocuğa delalet eder.

Maymuncuk

Rüyada maymuncuk görmek çok yakında merak ettiğiniz bir konuyu öğreneceğinize ve bu konudaki merakınızı tatmin edeceğinizin işarettir. Rüyada maymuncuk görmek çok kısa bir süre sonra merak ettiğiniz bir konuyu öğreneceğinize yorumlanır. Kişinin çok önemli bir sorununu çözeceğine işaret eder.

Müvezzi

Rüyada müvezzi görmek veya rüyada mektup ve gazete dağıtan bir müvezzi olduğunuzu ve boynunuzda çanta, kapı kapı dolaştığınızı görmek, bir takım islerinizi nasıl yapacağınızı bilemediğiniz için, sizden tecrübeli kimselerden akil danışmak ihtiyacını duyduğunuza ve bu yüzden bazı kimselerin fikirlerine başvurduğunuza işarettir.

Muska

Rüyada muska görmek, insanın şifa maksadıyla taktığı muska ilaca, hayvana takılan muska bir şeyi elde tutmak için alınan tedbire delalet eder. Rüyada boynunuza bir muska asıldığını görmek, hayırlı bir haber işiteceğinizin işareti olarak kabul edilir.

Muşamba

Rüyada muşamba görmek, ev değişikliğine işarettir. İki yüzlü arkadaşlarınız olduğuna, ilişkilerinizde daha dikkatli olmanız gerektiğini işaret eder.

Muhtar

Rüyada muhtar görmek, küçük çıkarlar uğruna insanları üzen, dost ve yakınlarını üzmekten çekinmeyen kimseye delalet eder. Aile içinde huzurun kaçacağına işaret eder. Rüyada muhtar olmak, sonradan pişman olacağınız işlere kalkışmayın demektir. Rüyada görülen muhtar, görüştüğü ve muamele ettiği herkesi tezyin eden, bazen de arkadaşını dünyada kötü bir isle üzüntüye bırakan bir kimsedir.

Müftü

Rüyada müftü görmek, dini bir gayret ve çaba içinde olduğuna işarettir. Rüyasında müftü gören kimse akılı ve itibar sahibi bir kimsenin dostluğunu kazanacak demektir.

Müddesir suresi

Rüyada Müddessir süresini veya ondan bir parçayı okuduğunu veya kendi üzerine okuduğunu görmek, çok oruç tutmaya, sırra, sabır ehli olmaya, iyilikle emretmeye ve kötülükten nehyetmeye işarettir.

Mucize

Rüyada mucize görmek, kişiyi bekleyen güzel ve harika günleri işaret eder. Rüyada mucizeler görmek, yapmak istediğiniz her iste başarılı olacağınıza, bu sebeple geleceğinizin parlak olacağına, ileride çok zengin, mal ve mülk sahibi olacağınıza delalet eder. Rüyada mucizeye şahit olmak, yapılması çok zor olan bir işi, herkesi şaşırtarak, başarıyla sonuçlandıracağına yorumlanır.

Motosiklet

Rüyada motosikletle ilgili her şey ilginç ve çok iyi bir iyi arkadaş kazanacağınıza yorumlanır. Motosiklete binmek, kiralamak ve satın almak herkes için enteresan ve çok iyi bir dost edineceğine işarettir.

Motorlu araç

Rüyada motorlu araç görmek veya otomobil kişinin geçim vasıtalarına, minibüs kısa, otobüs uyun mesafeli yolculuğa, ağır vasıtalar yorucu işlere ve üzüntüye delalet eder.

Motor

Rüyada motor görmek, kişinin pek yorulmadan başarıya erişeceğine işaret eder. Rüyada işleyen bir motor görmek, işlerin düzgün gideceğine, stop etmiş bir motor görmek ise tam tersine işlerin bozulacağına işarettir. Rüyada çalışan bir motor görmek, işlerin güzel olacağına, durmuş bir motor görmek ise işlerin bozulacağına yorumlanır.

Mor

Rüyada mor görmek, başarısızlıkların artık son bulacağına, şüpheye ve islerin şüpheli olmasına işaret eder. Rüyada mor renk itibarı, üstünlüğü, başa geçmeyi, ünü temsil eder. Kişi vücudunun morardığını görürse para alır.

Mobilya

Rüyada mobilya yada mobilyacı görmek, ayıpları örtmeye, işini sağlam zeminlere oturtmaya, kişinin din ve dünyasının durumuna, Evin hanımına, geçim vasıtalarına; Mobilyacı, işleri itidalle yapmaya, ortopedi uzmanına ve nikah memuruna, Mobilyacı bazen terzi, dokumacı, inşaat ustası, mühendis yada cenaze levazımatçısına delalet eder.

Mızıka

Rüyada mızıka görmek, neşeli günlerin arifesinde olduğunuzun işaretidir. İçinde bulunduğunuz durumun çok iyi olduğunu, sevdiklerinizle güzel zaman geçireceğinizi belirtir. Rüyada mızıka görmek, neşeli günlerin arifesinde olduğunuzun işaretidir.

Mizan

Rüyada mahşerde mizanın kurulmuş olduğunu görmek, adaletin yürürlüğüne ve zulmün kalkacağına delalet eder. Amelinin mizana konulduğunu ve iyiliğinin günahlarından ağır geldiğini gören dünya ve ahirette iyi yolda olur. Mizanda halkın birer birer günah ve sevaplarının tartıldığını görmek, halk arasında bir takım sırlarının açıklanacağına, meydana çıkacağına, mahşerde mizanın kurulmakta olduğunu görmek, halkın adaletle yönetileceğine, mizanda hayır gözünün günah gözünden daha ağır gelmesi, rüya sahibinin iyi haline ve feraha ereceğine, günah gözünün ağır gelmesi bunun aksine yani rüya sahibinin zahmete ve meşakkate uğrayacağına yorumlanır.

Miras

Rüyada miras görmek olduğu gibi çıkar. Rüyada mirasa konmak yeni iş girişimlerine atılacağınızı ve başarılı olacağınızı işaret eder. Rüyanızda bir akrabanızdan büyük bir mirasa konduğunuzu ve elinize çok para ve mal geçtiğini görmek, yakında hafif bir kaza atlatacağınıza işarettir. Başka bir yakınınızın mirasa konduğunu görmek, uzakta bulunan bir akrabanızdan kötü bir haber alacağınıza delalet eder.

Miraç

Rüyada miraç görmek yada miraç etmek ve Allah’a (c.c) dua ettiğini görmek, hayra yorulan rüyalardan biridir. Dileklerinin yerine geleceği manasına gelir. Mirac, Hazreti Peygamber Efendimiz’in (s.a.v) şefaatine mazhar olacağınıza delalet eder. Miraç rüyasını gören kimse mutlaka bir Fatiha ile üç ihlas okumalı ve temiz bir kalple dua etmelidir.

Mimoza

Rüyada mimoza görmek, yoldan gelecek haber olabilir. Rüyada mimoza çiçeği görmek, bir topluluğa girip orada dikkati üzerine çekeceğine, tanıdığı, fakat o zamana kadar konuşmadığı bir gençle anlaşıp evleneceğine işarettir.

Milyoner

Rüyada milyoner görmek, arkadaşlarınızın nasihatlarına kulak vermeniz gerektiğinin işaretidir. Rüyada milyoner veya milyarder olduğunu görmek, sizin pek hayalperest olduğunuza delalet eder. Bir milyarderle veya milyonerle is yapmak için bir anlaşma yaptığınızı görmek, yakında bir ise gireceğinize veya isiniz varsa mevkiinizin büyüyeceğine delalet eder. Arkadaşlarınızın nasihatlerine kulak vermeniz gerekir.

Milli kıyafet

Rüyada kendisini milli kıyafet giymiş olarak görmek, gerçekten zor bir isin güçlükle yapılacağını; başkalarını ayni şekilde görmesi, erkek için iyi kalpli büyük bir kişinin yardımı ile yükseleceğini; evlenmemiş bir kadın için, kendisinden yüksek bir mevkide olan bir erkekle evleneceğini; evli ise hayal ettiği ve düşüncelerinde canlandırdığı bir ise atılacağını gösterir.

Milletvekili

Rüyada milletvekili görmek, Rüyada milletvekili görmek, işlerinizin kötüleşeceğine işaret eder. Kişinin sorumluluklarının ve gelirinin artacağına işaret eder. Milletvekili görmek, islerinizin altüst olacagina isarettir.

Miladi aylar

Rüyada miladi aylar görmek yada miladi ayların birinde görülen rüyanın tabiri için, takvimde o aya tekabül eden hicri ayların tabirine bakılmalı.

Mikrofon

Rüyada mikrofon görmek, siyasi hayatin bütün güçlüklerini yeneceğine ve siyasi bir kişilik kazanacağına delalet eder. Rüyada mikrofon görmenin anlamı, politikayla uğraşacağınıza yorumlanır. Duyulduğunda heyecan yaratacak söz, ani haberdir.

Mezgit balığı

Rüyada mezgit balığı görmek, büyük bir kısmettir. Mezgidi kızartıp sofraya getirdiğinizi görmek, giriştiğiniz paralı bir iste çok kazançlı çıkacağınıza, evinize bolluk ve bereket geleceğine işarettir. Rüyada mezgit balığı yemek, hayırla yorumlanır.

Manifaturacı

Rüyada manifaturacı görmek, fakirlikten sonra zenginliğe, dünyalık ve rızka, bekar için evlenmeye delalet eder. Manifaturacı, sattığı şey karşılığında bir şey almadığını görürse, insanlar arasında güzel, hoş ve çokça iyiliği olan bir insan olmakla tabir edilir. Sattığı mal karşılığında para alsa, yaptığı amel ve iyilik, riyaya ve ayrıca bunların sevabım götürecek bir söz söylemesine işarettir. Manifaturacı görmek, rızka, fakirlikten sonra zenginliğe, bekar ise evlenmeye işarettir.

Manken

Rüyada manken görmek biraz daha cesaretli olursanız elinizi attığınız her işte başarılı olacağınızı işaret eder. Rüyada manken görmenin anlamı; kötü bir insanla olan birlikteliğinizin size zarar vereceğine işarettir.

Manzara

Rüyada manzara görmek başarılı ve saygı sahibi olacağınız anlamındadır. Güzel manzaralı bir yerde durmak, başarılı ve itibar sahibi olacağınız anlamına gelir. Sıkıcı, tatsız olayların geride kalacağını ve huzurlu günlerin yaklaştığına işarettir. Manzara ne kadar güzel ise kişinin umutları gerçekleşecek ve mutluluğa erişecek demektir. Rüyada görülen manzara, hastalığa işarettir. Bazı tabirciler güzel bir manzara dünya nimetlerine işarettir, demişlerdir. Başarılı ve itibar sahibi olacağınız anlamına gelir.

Matematik

Rüyada matematik görmek, kişinin hayatının akışı ile ilgili bilgiler verir. Rüyanızda matematik sorusu çözmek, bütün pürüzlü islerinizi yoluna koyacağınıza işarettir. Hesap öğreticisi görmek hayır ve şerrin fazlalaşmasına, tefrikaya; Bazen bu rüya akla ve hikmete, matematik öğrenmek ise akıllı ve hikmet ehli biri olmaya delalet eder.

Mavi

Rüyada mavi görmek, huzur, rahat, sevinç, mutluluktur. Hayırlı ve uğurlu bir renktir. Rüyada mavi renk görmek , aile hayatında içinde güzel günler geçireceğinize yorumlanır. Rüyada mavi gök görmek, aşkta sevdiğinize sadık olacağınıza işarettir. Mavi renk, bolluğun ve zenginliğin rengidir. Başkalarının çalışması sayesinde, bol para kazanacaksınız. Mavi renk görüldüğü takdirde, aileniz içinde muhabbetin işaretidir. Rüyada mavi gök görmek, aşkta sadakati ifade eder.

Mavna

Rüyada mavna görmek, evinizi deniz aşırı bir yere taşıtacağınıza veya deniz aşırı bir yerden evinize eşya gireceğinize işarettir. Üstlendiğiniz bütün işlerde başarı kazanacağınıza işaret eder.

Mehtap

Rüyada mehtap görmek güzel bir aşk macerası yaşamak demektir. Ancak sağlığına dikkat etmeli demektir. Rüyasında mehtap gören kişi, tatlı bir aşk serüveni yaşayacak demektir. Ancak sağlığına dikkat etmezse, bu rüyayı gören verem de olabilir.

Melez

Rüyada melez görmek, yüksek bir rütbeye ve maksada kavuşmaya veya asil bir çocuğa işarettir. Kişinin bir sır duyacağına veya aslı astarı olmayan, esrarengiz olaya işaret eder. Rüyada melez at, izzet ve şerefe işarettir.

Memba

Rüyada memba görmek, suyun çıktığı kaynak pek muhterem, asil ve himmet sahibi bir kimseye, Kaynaktan su içmek, bu nitelikleri haiz birinden iyilik ve yardım görmeye, büyük bir zatın tasarrufundan istifadeye, Su membaında yıkanmak Nasuh ve kabul edilmiş tövbeye delalet eder.

Methedici

Rüyada methediciyi görmek, güzel sözleri bir araya getirmeye ve ilmin derinliklerine inmeye işarettir. Bazen de meddahı görmek, kullanılmış elbise satana işarettir.

Mazot

Rüyada mazot görmek, Arap memleketlerine bir gezi yapmanız ihtimali olduğuna işarettir. Rüyada mazot görmek, hiç beklemediğiniz bir anda, hiç beklemediğiniz bir kişiden yardım görüp, başarılı olacağınıza işaret eder.

Meyhaneci

Rüyada meyhaneci görmek, yaşantı ve hayatın hoşluğuna, hastalıkların iyileşip afiyet bulmasına işarettir. Çok kere meyhaneci görmek, faiz yemeye yahut domuz ve maymun gibi hayvanları ve oyun aletleri satan kimseye işarettir. Meyhaneci, mal ve haram kazanç sahibi bir kimsedir. Rüyada meyhaneciyi görmek, iman ve Allah’ı (cc) bilemeye, günahkar için, tövbe etmeye ve ilim talebinde bulunan için ilme işarettir.

Marul

Rüyada marul görmek, sıhhate işarettir. Bazı tabirciler marul gösteriş ve mala işarettir, demişlerdir. Rüyada marul görmek , çok ihtiraslı ve doymak bilmeyen birisi ile tanışacağınızın işaretidir. Rüyada marul görmek, çok hırlı ve aç gözlü birisi ile tanışacağınız işaret eder. Paradır. Marul ne kadar güzel ve büyükse para da o kadar bol ve hayırlı olur.

Menteşe

Rüyada menteşe görmek, çok yakında sıkışık bir durum içine düşeceğinize işarettir. Uyumla çalışan iki kişi yahut ortağa, darlık ve sıkıntıya delalet eder.

Merih

Rüyada Merih gezegeni görmek, ordu komutanına yahut üst düzey emniyet görevlisine; kan dökülmesine, korku ve sıkıntıya delalet eder.

Meşguliyet

Bir işle meşgul olmak bekar için evlenmeye, Kendi işinden başka bir işle meşgul olmak rızık kazanma sahasının değişmesine, ibadete, çocuğa yahut eşe delalet eder. Rüyada bir isle meşgul olduğunu gören kimse, evlenir. Bir kimse rüyada kendi işinden başka bir işle meşgul olduğunu görse, eğer yeni işi onun idare ve geçimine kafi bir işse tabiri, rızkının yenilenmesine, zevceye, çocuk ve ibadete işarettir.

Mahmuz

Rüyada mahmuz görmek şeref ve rütbedir. Ayağında mahmuz gören, şeref ve sana kavuşur. Mahmuzunun kırıldığını veya kaybolduğunu görenin şerefi ve şanı ortadan kalkar. Mahmuz rüyası, işlerinizin kısa bir süre bozulacağına; ancak tekrar düzeleceğine işaret eder. Bazılarına göre; rüyada mahmuz görmek, acele bir is yapmakla yorumlanır. Mahmuz görmek bir kaç şekilde tabir olunur. Demir madeninden yapılmış mahmuz görmek, kısa bir yolculuğa; gümüş veya altın gibi kıymetli bir madenden yapılmış ise, çok acele ve faydalı bir yolculuğa; başka madenlerden mesela tunçtan yapılmış ise, yapacağınız herhangi bir yolculukta veya iste tehlike olduğuna yorumlanır.

Martı

Rüyada martı görmek, zenginlik, göl, cömertlik, iyi bir kişi, bir rivayete göre, zengin ve güzel bir kadın diğer bir rivayete göre de her ne suretle olursa olsun, hayır ve nimete delalet eder. Evine bir martı tutup getiren, zengin ve güzel bir kadınla, kadın ise bir erkekle evlenir. Birinin kendisine bir martı hediye ettiğini gören, o kimseden hayır ve menfaate nail olur. Martı eti haram mala, tüyü ve diğer parçaları az bir nimete işarettir. Rüyada martı gören kimse, uzun zamandır beklediği, mutluluk verecek haberi alacak demektir.

Mağara

İnsanın rüyasında mağara görmesi, hayatı boyunca dayanabileceği ve esirgemesine sığınacağı büyüklere ve üstatlara, anneye ve sanat bakımından da ustasına işarettir. Mağara bazen de işlerini başkasından gizlemeye, örtmeye ve her türlü tasa ve şiddetlerden kurtuluşa işarettir. Eğer rüyayı gören hasta ise veya cezaevinde bulunuyorsa bunlardan kurtulmasına işarettir. Kafanıza takılacak olan birtakım sorular aklınızı karıştıracak ve doğru karar almada zorlanacaksınız. İş hayatınız kötü durumda. Gizli, esrarlı olaylar ve gelişmelerdir.

Mimar

Rüyada görülen mimar, insanların aralarını meşru bir yolla bulan bir kimseye delalet eder. Zira mimar çamur ve kerpiçten bina yapar. Mimar, eğer yaptığı şeyden para almıyorsa, faziletten nasibi olan bir kimseye delalet eder. Usta ve mimar, sair ve ömrü uzun kimseye de delalet eder. Bazen, mimar görmek, şerre, haris olmaya ve dünyaya rağbet etmeye delalet eder. Bazen da bu rüya ülfet ve muhabbete ve yardımlaşmaya delalet eder. Kiremit ve kerpiçle yapılıp, altında ateş yakılan binayı yapan usta ve mimar görmekte hayır yoktur. Bina yıkan mimari görmek, ahdini bozan ve yalan söyleyen bir kimseye delalet eder.

Minder

Rüyada minder görmek, önemli bir iş, mevki, rahat bir hayat geçireceğinize işarettir. Köşe minderinde yaslanarak oturduğunuzu görmek, sizi daima koruyan bir yakınınız olduğuna ve onun desteğine daima muhtaç olduğunuza delalet eder. Bir başka rivayete göre de: Rüyada minder görmek, şöhrete işarettir. Bir mindere oturduğunu gören kimse sevince erişir. Birden çok minder maldır. Minder satın almak, gelecek günlerin içinde bulunduğunuz durumdan daha iyi olacağına işaret eder.

Mihrap

Rüyada mihrap görmek, imama veya bir öndere yahut reise işaret eder. Bazen de helal rızka ve Saliha bir hanıma işaret eder. Rüyada imamın mihrapta namaz kıldığını görmek, ona tabi olmaya işaret eder. Bir kimsenin rüyada mihrapta namaz kıldığını görmesi, o kimse için güzel bir müjdedir. Bir kadının rüyada mihrapta namaz kıldığını görmesi, o kadının, erkek bir çocuk doğurmasına işaret eder. Rüyada mihraba bir veya iki damla yahut üç damla sidik damlattığını görmek, her bir damlası temiz bir evlâda işaret eder. Bir kimsenin mihraba sidik yaptığını görmesi, o kimsenin erkek bir çocuğunun dünyaya gelmesine ve o çocuğun büyüdüğünde halka önder olmasına işaret eder.

Mevlit

Rüyada mevlit dinlemek, düşkün insanlara yardımda bulunacağınızı işaret eder. Rüyada mevlit okumak ise çevrenizdeki insanların saygısını kazanacaksınız anlamındadır.

Meşaleci

Rüyada meşaleci görmek, halkın kendisiyle hidayete erişecekleri bir kimseye delalet eder. Meşaleciyi görmek, hayra, ilme ve nasibi az olmakla beraber kendisine söz ve isinde halkın müracaat ettiği bir kimseye delalet eder.

Mesaj

Rüyada size mesaj geldiğini görmeniz yaşamınızda bazı değişiklikler olacak demektir. Mesaj yollamak ise, sıkıntılarla karşılaşacağınız anlamına gelir.

Meryem suresi

Rüyada Meryem suresini okuduğunu veya dinlediğini gören kimse, sıkıntıda ise kurtulur feraha çıkar, Hasta ise iyileşir, kıyamet gününde azaptan kurtulur. Bir başka rivayete göre de: Rüyada Meryem suresini veya ondan bir parçayı okuduğunu görmek, üzüntü ve kederden kurtulmaya, Salihleri sevmeye, kuvvete ve mala işarettir. Rüyasında Meryem suresi içerisinden bir ayeti okuduğunu gören kimse, kendisini üzen ne kadar sorunu varsa bunlardan kurtulur. Kısaca söylemek gerekirse sıkıntılardan kurtulmaya feraha çıkmaya, hastaysa iyileşmeye, çok mal kazanmaya işaret eder.

Meryem Ana

Rüyada Meryem Ana görmek, huzurlu ve rahat içinde, sıkıntıdan uzak bir yaşam süreceğinize işaret eder. Rüyada Hz. İsa’nın annesi Hz. Meryem’i görmek, o yerde büyük bir ibret meydana çıkacağına ve sabra delalet eder.

Merkür

Güvenlik kuvvetlerinden bir kimseye; Merkür’ü görmek yahut bu gezegenle konuşmak, sözü dinlenir biriyle, yazar ve sanatçılarla yahut üst düzey bir yöneticiyle görüşmeye delalet eder. Bir kimsenin rüyada Merkür’ü veya onunla şakalaştığını görmesi, rüya sahibinin yazar, emri geçerli ve bakanlardan birisini görmesine işarettir. Bazen de bu rüya, rüya sahibinin bir taraftan diğer bir tarata nakletmesine, bazen de üzüntü, keder ve savaşa işarettir. Merkür, güvenlik kuvvetlerinden bir adamdır.

Merhem

Rüyada merhem görmek, bir hastalık başlangıcı haberidir. Sarı renkli ise hastalıktır. Merhem sürmek, olayların üstünü kapamak, gizlemek olarak yorumlanır. Rüyada yaranıza veya kanayan bir yerinize merhem sürdüğünüzü görmek zor bir durumda bulunduğunuz için bir dostunuzun veya yakınınızın size yardımda bulunmasını isteyeceğinize delalet eder.

Merdane

Rüyada merdane görmek, dertli günlerin başlangıcına yorumlanır. Matbaa merdanesi ilme, dedikoduya, Hamur açma merdanesi bolluk ve berekete -kırık ise ekmeğin pahalılaşmasına-, Tarım makinelerindeki merdane çalışır vaziyette ve sağlam ise bol hasada, depoda görülürse yahut bozuksa kıtlığa, Bez sarılan merdane yardıma, iyilik ve ikrama delalet eder. Rüyada bazı makinelerde ve ev hanımlarının hamur islerinde kullandıkları merdane görmek, istikbali düşünmeden günlük hayatinizi yaşadığınızı, geleceğin neler getireceğini hesaba katmadığınızı gösterir.

Mercek

Rüyada mercek görmek, dostlarınızın tavsiyelerine kulak asmanız gerektiğine, aksi taktirde, onların kalbini kıracağınızı işaret eder.

Masa

Rüyada masa görmek, iş, güç, gelir, para, mal olarak yorumlanır. Yeni bir işi veya toplu parayı da simgeler. Yakında hiç ummadığınız bir şekilde şansınız açılacak. Örtüsüz ve üzeri boş olan masa geçim sıkıntısına, Üzerinde bir şeyler bulunan ve yemek yenen masa nimet ve bolluğa delalet eder. Masanın üzerinde yemekleri hazır görmek zenginliğe, refaha, üstü boş masa görmek, fakirliğe işarettir. Rüyada üzeri bolu masa zenginliğe, bos masa fakirliğe işarettir. Rüyada masa görmek, çalışma ve gayret göstermeye de işarettir. Rüyada boş masa görmek; geçici bir süre para sıkıntısı çekeceğinize, içi yemeklerle dolu tabakların bulunduğu masa görmek; zenginliğe, mutluluğa ve huzura işarettir.

Margarin

Rüyada margarin görmek isinizde ve evinizde yaptığınız bazı harcamalarınızdaki kesintinin, size fayda değil zarar getireceğine; bu planınızı daha uygun bir şekilde yürütürseniz daha karlı çıkacağınıza işarettir. Rüyada margarin yemek, mide rahatsızlığı olduğuna işaret eder.

Maç

Rüyada maç görmek, ani değişiklik ve yabancı bir çevreden duyulacak ilginç haberdir. Futbol maçında seyirci olduğunu görmek tek başına iş başarma iradesinin bulunmamasına, boş ve anlamsız heyecanlara; Maçta bizzat oynadığını görmek bir iş için emek ve gayret sarf etmeye, gol attığını görmek başarı ve rakibe galip gelmeye delalet eder. Rüyada özellikle futbol maçı seyretmek, vaktinizi boşa harcamakta olduğunuzun işareti sayılır. Rüyada maç izlemek, zamanınızı boşa geçirdiğinizi işaret eder.

Mabet

Rüyada mabet görmek, iyi bir amel işlemeye ve hayır ve hasenat yapmaya işarettir. Bir dine mensup olanın kendi dinine ait mabedi görmesi hayra delalet eder.

Maça beyi

Rüyada maça beyi görmek veya rüyada iskambil kâğıdındaki maça beyini görmek, kumara olan düşkünlüğünüze işarettir.

Makinist

Rüyada makinist görmek, girişeceğiniz işte başarısız olmamak için başkalarının da tavsiyelerine dikkat edin demektir.

Mandal

Rüyada mandal görmek, kaçınılamayacak koşullardır.

Masraf

Rüyada masraf görmek, kişinin para harcayacağına işaret eder.

Mermi

Rüyada mermi görmek ani ve iyi haber, yardımdır.

Mevsim

Rüyada mevsim görmek, görülen mevsimle ilgili hayırlı bir olayı işaret eder.

Mazi

Rüyada mazi görmek, büyüyen ve artan bir mala delalet eder. Çoğalan, gün be gün artan mal ve dünyalığa delalet eder.

Morfin

Rüyada morfin görmek, işlerinizin hep ters gideceğine, bir türlü rahata kavuşamayacağınıza işaret eder.

Morarmak

Rüyada morarmak görmek, doğrudan para olarak yorumlanır.

Müstehcen

Rüyada müstehcen görmek, açık, saçık iğrenç şeyler görmek sıkıntıya işarettir.

Muşmula

Rüyada muşmula görmek, gelecek olan değerli eşya, para ve kısmettir.

Mumya

Rüyada mumya görmek, eski bir dostunuzdan umulmadık bir zamanda hayırlı bir haber alacağınıza işarettir.

Müjde

Rüyada müjde görmek, iyi ve olumlu haberdir. Olduğu gibi çıkar.

Müdür

Rüyada müdür görmek iş yerinde sorun yaşayabilir, hatta işinizden bile olabilirsiniz demektir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir