M Harfi İle Başlayan Rüya Tabirleri Yorumları

Son Güncelleme: 11.02.2021 05:13

M harfi ile başlayan rüya tabirleri yorumları sayfamızda makas, maymun, mücevher, mezarlık gibi m harfi ile başlayan rüyaların yorumlarını bulacaksınız.

MADEN SUYU: Rüyada maden suyu görmek yada maden sodası görmek, midenizin bozuk olduğunun belirtisidir. Şifaya, ferah ve sevince; arzulanan şeylerin gerçekleşmesine delalet eder. Rüyada maden suyu görmek veya içmek, hoş bir hayata ve güzel bir rızka işarettir. Hasta olan bir kimse rüyada maden suyu görse veya içse sıhhate kavuşur.

MASAJ: Rüyada masaj görmek, Vücuduna masaj yaptırdığını görmek yorgunluğunun karşılığı olarak mal ve dünyalık elde etmeye, zorluktan sonra gelecek kolaylık ve rahatlığa delalet eder. Rüyanızda kendinize masaj yaptırdığınızı görmek, sporun size yaradığını gösterir. Rüyada masaj yapmak, dinlenmeye ihtiyacınız olduğunu bildirir. Birine masaj yapmak ise yeni bir aşk yaşayacağınıza işaret eder.

MAYO: Rüyada mayo görmek, deniz kenarında bir ev alma ihtimalinin olabileceğini gösterir. Rüyasında mayo gören kimse yeni arkadaşlara sahip olacaksınız demektir. Rüyada mayo, bikini giymek kişinin sözleri yüzünden güç duruma düşeceğini haber verir.

MEMUR: Rüyada memur görmek, çok kötü yorumlara tabi tutulur. Rüyada memur sıkıntı, bekleme, yorgunluk, işlerin aynı düzeyde kalması demektir. Rüyada memur dert, bekleme, yorgunluk, işlerin aynı düzeyde kalması demektir. Ciddi bir haber ve sorumluluk isteyen iştir.

MIZIKA: Rüyada mızıka görmek, neşeli günlerin arifesinde olduğunuzun işaretidir. İçinde bulunduğunuz durumun çok iyi olduğunu, sevdiklerinizle güzel zaman geçireceğinizi belirtir.

MAÇA BEYİ: Rüyada maça beyi görmek veya rüyada iskambil kâğıdındaki maça beyini görmek, kumara olan düşkünlüğünüze işarettir.

MABET: Rüyada mabet görmek, iyi bir amel işlemeye ve hayır ve hasenat yapmaya işarettir. Bir dine mensup olanın kendi dinine ait mabedi görmesi hayra delalet eder.

MACERA: Rüyada macera görmek veya tatlı ürpertilerle dolu, heyecan verici bir macera yaşadığını görmek monoton hayatın renkleneceğine delalet eder. Rüyada macera peşinde olmak hareketli bir hayatın, yeni insanlarla tanışmanın ve seyahat etmenin özlemini duyuyorsunuz demektir. Rüyasında maceraya atılan insanın yaşantısı ilginç, renkli ve zevkli olur, tekdüzelikten kurtulur.

MACUN: Rüyada macun görmek, hastalıktan şifa bulmaya ve neslinin çokluğuna işarettir. Nesil çokluğuna yahut hastalıktan şifa bulmaya delalet eder. Macun görmek hastalıktan şifa bulmaya işarettir. Rüyada macun görmek hastalıkların iyileşeceğine yorumlanır. Diş macunu ani sorundur.

MAHALLE: Rüyada mahalle görmek komşularınızla bazı sorunlar yaşayacaksınız demektir. Rüyada bir mahalle görmek neşeli bir haber müjdesi olarak kabul edilir.

MAHŞER: Rüyada mahşer görmek veya mahşer yerini görmek sırları gizlemeye, yoksulluktan sonra zenginliğe, sözünü yerine getirmeye, korku ve üzüntüden kurtulmaya; Mahşeri görmek bazen hidayet ve tövbeye, geliri az ama şerefli ve önemli bir göreve, güzel ve bekar kadına delalet eder.

MAHYA: Rüyada mahya görmek, sabrınız ve çalışkanlığınız sayesinde iş hayatınızda çok başarılı olacaksınız demektir. Yakında terfi edeceksiniz anlamındadır.

MAKALE: Rüyada makale görmek veya yazmak, ilgilendiğiniz her işte başarı kazanacaksınız demektir. Makale okumak ise size yararı olmayacak işlerle vaktinizi geçiriyorsunuz demektir. Rüyada bir siyasi veya edebi makale okuduğunuzu veya yazdığınızı görmek, sizin siyasi hayata atılmanız için dostlarınızın veya arkadaşlarınızın bazı teşvikleri yüzünden bir siyasi kuruluşa girmek üzere olduğunuza delalet eder.

MAKARA: Rüyada makara görmek veya iplik sarılı makara görmek, iş yaşamınızın kolaylaşacağına ve düzeleceğine ; kuyu ve halat makarası görmek ise çok emek harcayacağınız işlere yorumlanır. İplik makarası evlilik, mutlu yuva, aşkla ilgili kısmettir

MAKET: Rüyada bir maket görmek , uğursuzluk haberi ve kötü haber olarak yorumlanır. Rüyada bir projenizi daha verimli hale getirmek için maketini de yapmaya çalıştığınızı veya bir maket üzerinde inceleme yaptığınızı görmek düşünmekte olduğunuz bir isin yapıldığı takdirde size çok fayda getireceğine ve mutlaka hayalinizi hakikate çevirmeniz gerektiğine delalet eder.

MAKİNİST: Rüyada makinist görmek, girişeceğiniz işte başarısız olmamak için başkalarının da tavsiyelerine dikkat edin demektir.

MALA: Rüyada mala görmek çalışmakla yorumlanır. Rüyanızda mala ile evinizde bazı tamirat yaptığınızı görmek, elinizdeki isleri bitirmek için gece gündüz çalıştığınızı, hatta bunların bir kısmını da evinize getirerek, esinizin karşı koymasına rağmen, çalıştığınızı gösterir.

MANAV: Rüyada manav görmek, dinini dünyasından üstün tutan; rızkının temininde zahmet çeken sabırlı bir adam olarak yorumlanır. Kirmani’ye göre, halk sözleri ile faydalanır. Bir başka rivayete göre de: Rüyada manav görmek, iyilik ve güzelliğe işarettir. Bazi tabirciler manav mal île tabir edilir, demişlerdir.

MANDAL: Rüyada mandal görmek, kaçınılamayacak koşullardır.

MANDIRA: Rüyada mandıra görmek, çok mal veya büyük miktarda para ile ifade olunur. Rüyasında bir mandıranın sahibi olduğunu görmek, çok büyük bir mirasa konacağına işarettir. Bir Çiftlikte bulunup, mandıra hayvanlarının tümünü satın almak istediğini gören, beklemediği bir mevkie ve büyük bir kısmete nail olur. Bir başka rivayete göre de: Rüyada mandıra görmek, isleri idare etmeye ve bir ise memur tayin olunmaya işarettir.

MANDOLİN: Rüyada mandolin görmek, hoşsohbet, insanlara iyilik yapmayı ve hayır işlemeyi seven bir kimseye, Mandalin ağacı hoş sohbet, insanlara iyilik yapmayı seven bir kimseye delalet eder. Rüyada mandolin çalmak veya mandolin sesi duymak, kötü bir haber alacağınıza delalet eder. Mandolin çalmak, sizin çok kötü bir durumla karşılaşacağınıza işarettir.

MAZI: Rüyada mazi görmek, büyüyen ve artan bir mala delalet eder. Çoğalan, gün be gün artan mal ve dünyalığa delalet eder.

MEŞİN: Rüyada meşin görmek, sıkıntı ve zorluklara katlanan dayanıklı insana, Meşinden mamul eşya evin hanımına, evlenmeye yahut çocuğa delalet eder.

MAYMUNCUK: Rüyada maymuncuk görmek çok yakında merak ettiğiniz bir konuyu öğreneceğinize ve bu konudaki merakınızı tatmin edeceğinizin işarettir. Rüyada maymuncuk görmek çok kısa bir süre sonra merak ettiğiniz bir konuyu öğreneceğinize yorumlanır. Kişinin çok önemli bir sorununu çözeceğine işaret eder.

MÜVEZZİ: Rüyada müvezzi görmek veya rüyada mektup ve gazete dağıtan bir müvezzi olduğunuzu ve boynunuzda çanta, kapı kapı dolaştığınızı görmek, bir takım islerinizi nasıl yapacağınızı bilemediğiniz için, sizden tecrübeli kimselerden akil danışmak ihtiyacını duyduğunuza ve bu yüzden bazı kimselerin fikirlerine başvurduğunuza işarettir.

MÜSTEHCEN: Rüyada müstehcen görmek, açık, saçık iğrenç şeyler görmek sıkıntıya işarettir.

MUŞMULA: Rüyada muşmula görmek, gelecek olan değerli eşya, para ve kısmettir.

MUSKA: Rüyada muska görmek, insanın şifa maksadıyla taktığı muska ilaca, hayvana takılan muska bir şeyi elde tutmak için alınan tedbire delalet eder. Rüyada boynunuza bir muska asıldığını görmek, hayırlı bir haber işiteceğinizin işareti olarak kabul edilir.

MUŞAMBA: Rüyada muşamba görmek, ev değişikliğine işarettir. İki yüzlü arkadaşlarınız olduğuna, ilişkilerinizde daha dikkatli olmanız gerektiğini işaret eder.

MUMYA: Rüyada mumya görmek, eski bir dostunuzdan umulmadık bir zamanda hayırlı bir haber alacağınıza işarettir.

MÜJDE: Rüyada müjde görmek, iyi ve olumlu haberdir. Olduğu gibi çıkar.

MUHTAR: Rüyada muhtar görmek, küçük çıkarlar uğruna insanları üzen, dost ve yakınlarını üzmekten çekinmeyen kimseye delalet eder. Aile içinde huzurun kaçacağına işaret eder. Rüyada muhtar olmak, sonradan pişman olacağınız işlere kalkışmayın demektir. Rüyada görülen muhtar, görüştüğü ve muamele ettiği herkesi tezyin eden, bazen de arkadaşını dünyada kötü bir isle üzüntüye bırakan bir kimsedir.

MÜFTÜ: Rüyada müftü görmek, dini bir gayret ve çaba içinde olduğuna işarettir. Rüyasında müftü gören kimse akılı ve itibar sahibi bir kimsenin dostluğunu kazanacak demektir.

MÜDÜR: Rüyada müdür görmek iş yerinde sorun yaşayabilir, hatta işinizden bile olabilirsiniz demektir.

MÜDDESSİR SURESİ: Rüyada Müddessir süresini veya ondan bir parçayı okuduğunu veya kendi üzerine okuduğunu görmek, çok oruç tutmaya, sırra, sabır ehli olmaya, iyilikle emretmeye ve kötülükten nehyetmeye işarettir.

MUCİZE: Rüyada mucize görmek, kişiyi bekleyen güzel ve harika günleri işaret eder. Rüyada mucizeler görmek, yapmak istediğiniz her iste başarılı olacağınıza, bu sebeple geleceğinizin parlak olacağına, ileride çok zengin, mal ve mülk sahibi olacağınıza delalet eder. Rüyada mucizeye şahit olmak, yapılması çok zor olan bir işi, herkesi şaşırtarak, başarıyla sonuçlandıracağına yorumlanır.

MOTOSİKLET: Rüyada motosikletle ilgili her şey ilginç ve çok iyi bir iyi arkadaş kazanacağınıza yorumlanır. Motosiklete binmek, kiralamak ve satın almak herkes için enteresan ve çok iyi bir dost edineceğine işarettir.

MOTORLU ARAÇ: Rüyada motorlu araç görmek veya otomobil kişinin geçim vasıtalarına, minibüs kısa, otobüs uyun mesafeli yolculuğa, ağır vasıtalar yorucu işlere ve üzüntüye delalet eder.

MOTOR: Rüyada motor görmek, kişinin pek yorulmadan başarıya erişeceğine işaret eder. Rüyada işleyen bir motor görmek, işlerin düzgün gideceğine, stop etmiş bir motor görmek ise tam tersine işlerin bozulacağına işarettir. Rüyada çalışan bir motor görmek, işlerin güzel olacağına, durmuş bir motor görmek ise işlerin bozulacağına yorumlanır.

MORFİN: Rüyada morfin görmek, işlerinizin hep ters gideceğine, bir türlü rahata kavuşamayacağınıza işaret eder.

MORARMAK: Rüyada morarmak görmek, doğrudan para olarak yorumlanır.

MOR: Rüyada mor görmek, başarısızlıkların artık son bulacağına, şüpheye ve islerin şüpheli olmasına işaret eder. Rüyada mor renk itibarı, üstünlüğü, başa geçmeyi, ünü temsil eder. Kişi vücudunun morardığını görürse para alır.

MOBİLYA MOBİLYACI: Rüyada mobilya yada mobilyacı görmek, ayıpları örtmeye, işini sağlam zeminlere oturtmaya, kişinin din ve dünyasının durumuna, Evin hanımına, geçim vasıtalarına; Mobilyacı, işleri itidalle yapmaya, ortopedi uzmanına ve nikah memuruna, Mobilyacı bazen terzi, dokumacı, inşaat ustası, mühendis yada cenaze levazımatçısına delalet eder.

MIZIKA: Rüyada mızıka görmek, neşeli günlerin arifesinde olduğunuzun işaretidir. İçinde bulunduğunuz durumun çok iyi olduğunu, sevdiklerinizle güzel zaman geçireceğinizi belirtir. Rüyada mızıka görmek, neşeli günlerin arifesinde olduğunuzun işaretidir.

MİZAN: Rüyada mahşerde mizanın kurulmuş olduğunu görmek, adaletin yürürlüğüne ve zulmün kalkacağına delalet eder. Amelinin mizana konulduğunu ve iyiliğinin günahlarından ağır geldiğini gören dünya ve ahirette iyi yolda olur. Mizanda halkın birer birer günah ve sevaplarının tartıldığını görmek, halk arasında bir takım sırlarının açıklanacağına, meydana çıkacağına, mahşerde mizanın kurulmakta olduğunu görmek, halkın adaletle yönetileceğine, mizanda hayır gözünün günah gözünden daha ağır gelmesi, rüya sahibinin iyi haline ve feraha ereceğine, günah gözünün ağır gelmesi bunun aksine yani rüya sahibinin zahmete ve meşakkate uğrayacağına yorumlanır.

MİRAS: Rüyada miras görmek olduğu gibi çıkar. Rüyada mirasa konmak yeni iş girişimlerine atılacağınızı ve başarılı olacağınızı işaret eder. Rüyanızda bir akrabanızdan büyük bir mirasa konduğunuzu ve elinize çok para ve mal geçtiğini görmek, yakında hafif bir kaza atlatacağınıza işarettir. Başka bir yakınınızın mirasa konduğunu görmek, uzakta bulunan bir akrabanızdan kötü bir haber alacağınıza delalet eder.

MİRAÇ: Rüyada miraç görmek yada miraç etmek ve Allah’a (c.c) dua ettiğini görmek, hayra yorulan rüyalardan biridir. Dileklerinin yerine geleceği manasına gelir. Mirac, Hazreti Peygamber Efendimiz’in (s.a.v) şefaatine mazhar olacağınıza delalet eder. Miraç rüyasını gören kimse mutlaka bir Fatiha ile üç ihlas okumalı ve temiz bir kalple dua etmelidir.

MİMOZA: Rüyada mimoza görmek, yoldan gelecek haber olabilir. Rüyada mimoza çiçeği görmek, bir topluluğa girip orada dikkati üzerine çekeceğine, tanıdığı, fakat o zamana kadar konuşmadığı bir gençle anlaşıp evleneceğine işarettir.

MİLYONER: Rüyada bir milyoner görmek, arkadaşlarınızın nasihatlarına kulak vermeniz gerektiğinin işaretidir. Rüyada milyoner veya milyarder olduğunu görmek, sizin pek hayalperest olduğunuza delalet eder. Bir milyarderle veya milyonerle is yapmak için bir anlaşma yaptığınızı görmek, yakında bir ise gireceğinize veya isiniz varsa mevkiinizin büyüyeceğine delalet eder. Arkadaşlarınızın nasihatlerine kulak vermeniz gerekir.

MİLLİ KIYAFET: Rüyada kendisini milli kıyafet giymiş olarak görmek, gerçekten zor bir isin güçlükle yapılacağını; başkalarını ayni şekilde görmesi, erkek için iyi kalpli büyük bir kişinin yardımı ile yükseleceğini; evlenmemiş bir kadın için, kendisinden yüksek bir mevkide olan bir erkekle evleneceğini; evli ise hayal ettiği ve düşüncelerinde canlandırdığı bir ise atılacağını gösterir.

MİLLETVEKİLİ: Rüyada milletvekili görmek, Rüyada milletvekili görmek, işlerinizin kötüleşeceğine işaret eder. Kişinin sorumluluklarının ve gelirinin artacağına işaret eder. Milletvekili görmek, islerinizin altüst olacagina isarettir.

MİLADİ AYLAR: Rüyada miladi aylar görmek yada miladi ayların birinde görülen rüyanın tabiri için, takvimde o aya tekabül eden hicri ayların tabirine bakılmalı.

MİKROFON: Rüyada mikrofon görmek, siyasi hayatin bütün güçlüklerini yeneceğine ve siyasi bir kişilik kazanacağına delalet eder. Rüyada mikrofon görmek, politikayla uğraşacağınıza yorumlanır. Duyulduğunda heyecan yaratacak söz, ani haberdir.

MEZGİT BALIĞI: Rüyada mezgit balığı görmek, büyük bir kısmettir. Mezgidi kızartıp sofraya getirdiğinizi görmek, giriştiğiniz paralı bir iste çok kazançlı çıkacağınıza, evinize bolluk ve bereket geleceğine işarettir. Rüyada mezgit balığı yemek, hayırla yorumlanır.

MANİFATURACI: Rüyada manifaturacı görmek, fakirlikten sonra zenginliğe, dünyalık ve rızka, bekar için evlenmeye delalet eder. Manifaturacı, sattığı şey karşılığında bir şey almadığını görürse, insanlar arasında güzel, hoş ve çokça iyiliği olan bir insan olmakla tabir edilir. Sattığı mal karşılığında para alsa, yaptığı amel ve iyilik, riyaya ve ayrıca bunların sevabım götürecek bir söz söylemesine işarettir. Manifaturacı görmek, rızka, fakirlikten sonra zenginliğe, bekar ise evlenmeye işarettir.

MANKEN: Rüyada manken görmek biraz daha cesaretli olursanız elinizi attığınız her işte başarılı olacağınızı işaret eder. Rüyada manken görmek; kötü bir insanla olan birlikteliğinizin size zarar vereceğine işarettir.

MANZARA: Rüyada manzara görmek başarılı ve saygı sahibi olacağınız anlamındadır. Güzel manzaralı bir yerde durmak, başarılı ve itibar sahibi olacağınız anlamına gelir. Sıkıcı, tatsız olayların geride kalacağını ve huzurlu günlerin yaklaştığına işarettir. Manzara ne kadar güzel ise kişinin umutları gerçekleşecek ve mutluluğa erişecek demektir. Rüyada görülen manzara, hastalığa işarettir. Bazı tabirciler güzel bir manzara dünya nimetlerine işarettir, demişlerdir. Başarılı ve itibar sahibi olacağınız anlamına gelir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir