Rüyada Makas Görmek

Makas rüyasının anlamı ve yorumu, zeka, güç, başarıdır. Rüyada makas görmek, eşler veya sevgililer arasında kavga ve kıskançlığa işaret eder.

Son Güncelleme: 07.02.2021 17:35

Makas rüyasının anlamı ve yorumu

Rüyada makas görmek, eşler veya sevgililer arasında kavga ve kıskançlığa işaret eder. Makas rüyası, zeka, güç, başarıdır. Elinde makas gören adamın erkek ve kız kardeşleri çoğalır; bekar ise izdivaç eder. Üzerine makas indiğini gören kimsenin ömrü tükenir. Makasla bir şey veya saç kesiyor görmesi iş hayatında iyi bir fırsatın çıkacağına işarettir.

Eline makas almak güçlenmek demektir. Evli bir kadın makas görürse bir kız çocuk sahibi olur. Makas görmek bazen ikiz kız çocuk anlamına da gelir. Parlak çelik makas görmek başarı demektir.

Rüyada makası kullanarak saç kesmek bir yolculuğa çıkmak demektir. Elinde makas gören adamın erkek veya kız kardeşi olur. Adam bekar ise evlenecek demektir. Makasla bir şey kestiğini görmek iş yaşamınızda iyi bir fırsatın çıkacağına yorumlanır.

Rüyada makas görmenin anlamı, hakla batılın arasını ayıran kimse, çocuk ve hizmetliler, insanların arasını bulan kimse demektir. Elinde bir makas bulunduğunu görmek, bir çocuğu daha olmasına, ana bir erkek kardeşe, bekar için evlenmeye, bineğinin çoğalmasına alamettir.

Gökten makas indiğini görmek ömrün sona ermesine, İnsanların makasla sakallarını yahut elbiselerini kestiğini görmek onların gıybetini yapmaya ya da her mevzuda görüş birliği içinde olan iki ortağa, makasla saç yahut yün kırkmak mal yığmaya, makasla bir şey kesmek bir işten ücret almaya delalet eder.

Rüyada kendisine bir makas verildiğini veya bunu bulduğunu veya satın aldığını gören, bir erkek çocuk sahibi olur. Evindeki bütün canlı varlıkları ikişer ikişer olur. Rüyasında makasla bir şey kestiğini gören, murada erer. Makasla yün, kil kırptığını gören, şiir veya sözleriyle para kazanır. Başının saçını veya tırnağını veya elbisesini makasla kestiğini görmek hayra yorumlanmaz.

Kirmani’ye göre; rüyasında kendisine bir makas verildiğini gören, her nesi varsa onun bir misli ziyade olur. Makasının kırıldığını veya kirik bir makas görmek, elindeki malinin gitmesine işarettir. Ebu Sait El-Vaiz’e göre; makas, bölen bir kimse ile bir rivayete göre halk arasında iyi tanınan bir kimse ile tabir olunur. Elinde bir makas olup onun bir şey kesmediğini gören, hakim huzuruna çıkar.

Bazı yorumculara göre; rüyada makas görmek, halkı birbirlerine düşürüp aralarını ayıran bir kimse ile yorumlanır. Cafer-i Sadık’a göre; rüyada makas görmek üç şekilde tabir olunur. Taksim eden bir kimse, uygun bir dost, halkın arasını bozan kimse.

Makas görmek, çocuğun çokluğuna da işarettir. Rüyada elinde bir makas olduğunu gören kimsenin, bir çocuğu varsa, bir çocuğu daha olur. Erkek ve kız kardeşleri de çoğalır. Eğer bir bineği varsa, bir tanesine daha malik olur. Ancak bu rüyayı gören bekarsa evlenir. Bir kimse rüyada gökten bir makas indiğini görse, o kimsenin ömrü nihayete erer. Bir kimse rüyada birtakım insanların makasla sakallarını veya elbiselerini kestiğini görse, o kimse o insanların gıybetini yapar veya onlara hıyanet eder.

Makas mal taksim eden bir kimsedir. Makasla bir sey kesen kimse isçiliği karşılığında bir şey alır. Rüyada elinde bir makas bulunduğunu gören kimse, bir düşmanlıktan dolayı hakime ihtiyaç duyar.

Rüyasında eline makas alan kişi güçlenir. Küçük bir makas zekaya işarettir, yani insan zekası sayesinde her şeye çare bulur. Evli bir kadın makas görürse bir kız çocuğu olur. Bazen bu ikiz kız çocuk anlamına da gelir. Parlak çelik makas başarıdır. Rüyada makasla saç kesmek bir yolculuktur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir