Rüyada Mızrak Görmek

Rüyada mızrak görmek ne demek? Rüyada birinin mızrak attığını veya tuttuğunu görmesinin anlamı ve yorumu nedir?

Son Güncelleme: 04.01.2021 02:32

Rüyada mızrak görmek ne anlama gelir?

Rüyada mızrak görmek, erkek kardeş yahut insandan zararı def eden arkadaştır. Elinde mızrak olduğu halde sokakta yürüdüğünü gören kimsenin, erkek çocuğu olur.

Rüyada görülen mızrak hanıma, çocuğa, doğru şahitliğe veya yolculuğa işarettir. Bundan dolayı bir kimse elinde bir mızrak olduğunu görse, onun erkek bir çocuğu dünyaya gelir. Bir kimse at üzerinde ve elinde mızrak olduğunu görse, izzet ve yükseklikle devlet ve zenginliğe işarettir.

Rüyada mızrakçı görmek, harp ve düşmanlığa ve mektupla münazaraya delalet eder. Mizrakçiyi görmek, ırz ve namus hakkında kötü söylemeye haram kazanca delalet eder. Eğer rüya sahibinin, birisi ile düşmanlığı varsa ona galip gelir.

Bir kimse rüyada hükümdarın kendisine bir mızrak verdiğini görürse, bir vilayete vali olur. Eğer verilen mızrakta bayrak ve sancak gibi bir şey varsa valiliğinde muhafazakârlığı ve şöhreti halk arasında yayılır.

Mızrakçı büyük bir vilayette melikin benzeri olan salahiyetli ve orada halkı birbirlerine yardım etmeye teşvik eden kimsedir. Mızrakçı, münafıkları terbiye ve ıslah eden ve eğri kimseleri terbiye eden adamdır.

Bir kimse rüyada birisinin kendisini mızrak ile vurduğunu görürse, o adamın lisani ile o kimseye eza ve cefası, ırz ve namusu hakkında kötü söz söylemesi, meydana çıkar. Kendisinin mızrak ile vurulduğunu ve kendisinden kan aktığını görse, o kimse vurandan kendisine isabet eden bir şey üzerine sevap alır. Bazdan da o kimsenin vücudu sağlam, mali çok olur. Aile ve evlatlarından kaybolmuş varsa sapasağlam ailesinin yanma döner.

Mızrakçı şair, katibe ve kardeşlerine yardımcı, arkadaşlarına iyilik eden kimseye delalet eder. Çünkü mızrakçı ile mühim olan şeyler ve çok ganimetlere kavuşulur.

Rüyada mızrakla birisini yaraladığını gören kimse, eğer o yaranın kendisi için diyet lazım gelecek şekilde değilse, yaralayan yaralanana kötü bir fiili atfeder. Mızrak ile yaralandığını ve yarasının şiddetli olduğunu görse, yaralayandan yaralayan kimseye haram mal isabet eder. Eğer mızrak eti veya bir uzvu veya bir takım azalarını kesse, kesilen şey yaralayanın elinde. olsa, yaralanandan yaralayana mal ve dince kötü bir şey erişmesine işarettir. Mızrağı ile düşmanla dövüştüğünü gören kimse, haram mala nail olur ve mızrak hakkında konuşulur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir