Rüyada Minare Görmek

Son Güncelleme: 13.09.2020 17:11

Rüyada Minare Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Minare Görmek

Pozitif bir şekilde yorumu yapılan bu rüya, hayatınızda önemli değişiklikler olacağına, maddi anlamda kazanç sağlayacağına, hayırlı işler yapacağınıza gibi tabirleri vardır.

Rüyada cami minaresi görmek ne demek anlamı ve yorumu nedir? Bir kişi rüyasında minare görürse bunun açıklaması ne şekilde yapılmıştır? Bütün sorularınıza cevaplar burada.

İnsanların arasını bulan, onları hayırlı olan şeylere çağıran kimseye, kadri yüce olan bir zata, imam ve müezzine, postacıya yahut bakana, kişinin hanımına, Minarenin yıkılması bu özellikleri olan kimsenin vefatına yahut orada yaşayanların hallerinin değişmesine, ahşap bir minareye çıkıp orada ezan okuduğunu görmek olumsuz şartlara rağmen yükselmeye yahut yöneticilik ve kuvvete, Minare kandili cami hizmetçisine, alem bu hizmetçinin başına, Minarede tespih ve tehlille meşgul olmak üzüntü ve kederden kurtulmaya delalet eder.

İyi niyetli, sözü dinlenen, bilgili insan olarak yorumlanır. Kişinin ün kazanacağına işaret eder.

Rüyada Minare Görmek

Rüyada minareyi görmek, devlet başkanı veya devlet büyükleri ile yorumlanır. Minare görmek, halkı iyi bir yola çağıran bir kişiye; minareyi tamir etmek veya yeniden bir minare yapmak hayır işlemege; minareyi yıktığını görmek, bazı Müslümanları uzaklaştıracak bir olayın meydana gelmesine; bir minarenin yıkıldığını veya devrildiğini görmek, o yer halkının dağılmasına veya o minarenin müezzininin öleceğine delalet eder.

Bir yerde yeni bir minare yapıldığını görmek, o yere büyük bir kişinin geleceğine; minare aleminin bakırdan yapılmış olduğunu görmek, devlet büyüğünden bir felaket geleceğine; minare aleminin altından veya gümüşten olduğunu görmek, devlet başkanına itaat edileceğine, minare aleminin tahtadan yapılmış olduğunu görmek, hükumet başkanının zalim bir kisi olduğuna işarettir.

Bir başka rivayete göre de: Minare görmek, insanların arasını bulmaya ve halkı dince iyi olan şeylere hidayete davet eden bir kimseye işarettir. Rüyada minarenin yıkıldığını görmek, o kimsenin öleceğine ve şöhretinin unutulmasına veya o semt halkının perişanlığına ve durumlarının değişmesine işarettir, içinde Cuma namazı kılınan mescidin minaresi, insanları din ve hidayete davet eden birisidir.

Bir kimse rüyada minareden bir kuyu içine düştüğünü görse, o kimsenin mütedeyyin ve güzel bir hanımı olduğu halde onun üzerine yaramaz ve şerli bir kadınla evlenmesine veya kendisinin devlet ve nimetinin gitmesine işarettir. Rüyada ağaçtan yapılmış bir minareye çıktığını ve orada ezan okuduğunu gören kimse, velayet, kuvvet ve nifak içerisinde yücelir.

Minarede Allah (C.C.)i tespih ve tehlil ettiğini gören kimse, şöhrete ve dünyada yüceliğe erişir. Onun bu tespihi ise Allah (C.C.)in onu kurtaracağı üzüntü ve kederidir. Minare bakara da işarettir.

Rüyada minare görmek yada tamir etmek; mevkide yükselmeye, huzurlu olmaya ve güzel bir haber almaya, aile saadetinin artmasına, minarenin kendi kendine yıkıldığını görmek; büyük bir şahsın öleceğine işarettir.

Rüyada Minare Kandili Görmek

Rüyada görülen minare kandili, oranın hizmetçisidir. Rüyada minarenin kandilinde görülen eksikliği ve fazlalığı, evin hizmetçisine nispet etmelidir. Minarenin alemi, hizmetlerinin başıdır. Bazen de minare zevceye delalet eder.

Rüyada Minare İnşaatı Görmek

Sonunda çalışmalarınızın ve emeğinizin karşılığını alacağınıza, işinizde yükseleceğinize, maddi anlamda büyük paralar kazanacağınıza delalet eder.

Rüyada Yeşil Minare Görmek

Rüyada yeşil minareli cami görmek, Hak yolunda hayatının sonuna kadar iyi işler yapacağınıza, huzurlu bir hayat süreceğinize, mutlu hayata işaret eder.

Rüyada Minareye Çıkmak

Rüyada minarenin tepesine çıkmak, aynen görüldüğü gibi hayatınızın başarılarla dolu olup iş hayatınızda yükseleceğinize, Allah(c.c) katında mertebenizin yükseleceğine, toplum tarafından örnek gösterilen sevilen bir insan olmaya işarettir.

Rüyada Minare Yıkılması Görmek

Rüyada minarenin yıkıldığını görmek, herkesin tanıdığı devlet büyüklerinden yada rüyayı gören kişinin öleceğine ve onları tanıyanların sevenlerin üzüleceğine delalet eder.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir