N Harfi İle Başlayan Rüya Tabirleri Yorumları

N harfi ile başlayan rüya tabirleri yorumları sayfamızda namaz, nikah, nişanlanmak, nehir gibi n harfiyle başlayan rüyaların anlamı ve yorumu tabir edilmiştir.

Nakibul Eşraf

Rüyada nakibüleşraf olan bir kimseyi görmek “Andolsun ki, Allah İsrail oğullarından sapasağlam söz almıştı. Biz içlerinden (ve nakiybelerinden) on iki de kefil dikmiştik. Allah (onlara) demişti ki “Ben muhakkak sizinle beraberim…” maide, a. 12 mealindeki ayeti kertmeye göre, müjdeye ve düşmana galip gelmeye işarettir.

Nakkaş

Rüyada bir yeri nakışlayan bir kimseyi görmek, ayağının veya kolunun kırılacağına, yolda dikkatli yürümesi gerektiğine işarettir.

Nişadır

Rüyada nişadır görmek, günahla yorumlanır. Rüyasında çarşıdan nişadır satın aldığını görenin, bir günah işlemiş olduğundan tövbe etmesi gerekmektedir.

Nişangah

Rüyada nişangâh görmeniz veya o hedefe atış yapmanız, sizle rekabet edecek olan kimselere karşı onların oynadığı aynı taktiği uyguladığınıza ve onların planlarını çürüterek başarınızı sağladığınıza işarettir.

Nöbetçi

Kişinin iş ile ilgili olumlu haber alacağına ve bir fırsatla karşılaşacağına işaret eder. Rüyada, düşmanın geleceği yerlerde nöbet beklemek ibadette devama ve Allah’ın (c.c) emirlerini yerine getirmeye, Sünnet-i Saniyeye uymaya, Allah Teala Hazretleri’nden korkmaya işarettir. Bir kimse rüyada kendisini nöbet beklediğini yahut cihada çıktığını görse, o kimse hayırlı ve doğru yola tabi olur.

Numunelik

Rüyada bazı numunelik eşyaları incelediğinizi görmek, sizinle ticari bir münasebet kurmak isteyen bazı firmaların bugün yarın iş yerinize geleceklerine ve onlarla anlaşırsanız oldukça faydalı bir kazanç kapısı açılacağına delalet eder.

Nur suresi görmek

Rüyada Nuh süresini veya ondan bir parçayı okuduğunu görmek; düşman üzerine galibiyete, ahlaksızlık ve kötülüğü iptal etmeye ve insafı meydana çıkarmaya işarettir.

İlgili Makaleler

Nalın

Rüyada görülen nalın, hanım, hizmetçi, dost, ortak ve yolculuğa işarettir. Rüyada nalını çıkardığını gören kimse bir işe girer. Tek nalın ile gezdiğini gören kimse eşi veya ortağından ayrılır. Rüyada nalıncı görmek tövbe etmeğe, temizliğe ve bekar bir kız için sarhoş bir kimse ile evlenmeye yorumlanır.

Neft yağı

Rüyada neft yağı görmek, hayırsız, zina eden bir kadına delalet eder. Bazı tabirciler, neft yağı, haram maldır, dediler. Neft yağını yediğini gören kimse, sultan tarafından mal elde eder. Üzerine bu yağın döküldüğünü gören kimseye sultan tarafından şiddet isabet eder. Neft yağı, ser, şiddet ve harp ile de tabir edilir.

Nakarat

Rüyada nakarat görmek veya bir şarkının nakaratını dinlediğinizi görmek, sizin bir sinir kliniğinde tedavi görmeniz gerektiğine işarettir. Rüyasında bir şarkının nakaratını dinlediğini gören kişi sizin bir sinir hastanesinde tedavi görecek demektir.

Neşter

Rüyada neşter görmek, aileden birinin hafif yaralanması ile yorumlanır. Bu olay sizi üzecek ve oldukça da vaktinizi alacaktır. Neşterle bir yarayı kestiğinizi görmek, bir olay hakkında kararınıza karşı koyan kimselere son sözünüzü söyleyip işi kesip attığınıza işarettir. Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen neşter, acı ve kötü bir habere işarettir.

Nara atmak

Rüyada nara atmak, aile içinde çok tedirgin bir halde olduğunuza ve eşinizle aranızda şiddetli geçimsizlik bulunduğuna alamettir. Kabahati kendinizde aramalısınız. Biraz müşfik, biraz sevecen, biraz da sabırlı olursanız her şeyin yoluna gireceğini bilmelisiniz. Rüyada nara görmek veya kendisinin nara attığını gören kimse, yapılan haksızlıkla karşısında atık patlayacak demektir.

Nakil

Rüyada nakil görmek yada rüyada evden eve veya şehirden başka bir şehre taşındığını gören, uzak bir yere yolculuk eder. Rüyasında eşya nakleden kişi, sorumluluğunu başkasına verir ve rahatlar.

Nasır

Rüyada nasır görmek üzücü, fakat çabuk geçici bir tehlikeye işarettir. Rüyada nasır, sıkıntı, derttir. Kişinin elinde nasır varsa kişi uğraştıktan sonra kısmet alır.

Nakliyeci

Rüyada nakliyeci görmek, mal biriktiren ve dünyaya dalan gururlu kimsedir. Süt nakliyecisi, ilim talep eden ve ondan istifade eden dindar birisidir. Koyun nakliyecisi, şahit tutan bir adamdır ki, bunda hayır yoktur. Koyun celebcisi, mal biriktiren birisidir. Sığır celebcisi ise, isçi arayan kimsedir. Yine koyun celebcisi, iyilikle anılan, fıtratıyla iş yapan, helal mal toplayan ve ilim talep eden birisidir. Durmaksızın dünyalık biriktiren, mal yığan ve ahireti düşünmeyen, dünya ehli mağrur kimseye delalet eder.

Nasr suresi

Rüyada Nasr süresini veya ondan bir parçayı okuduğunu görmek; düşmanlar üzerine galip gelmeye, kıyamet gününde Allah’ın Resulü (sav)ve şehitlerle beraber olmaya işarettir.

Nebi

Rüyada nebi görmek hocaya, alim bir zata, babaya; izzet ve şerefe, doğru istikamet ve halis amele, dünya hayatının türlü hallerine delalet eder. Rüyada Nebilerden herhangi birini görmek, babaya işarettir. Çünkü baba da çocuğuna nebi gibi şefkatli davranır ve onun ne dünya da ne ahirette azap çekmesini istemez. Peygamber, hocaya da işarettir. Zira hoca da öğrencisini Peygamber terbiyesi ve ilmi yetiştirir. Ayni zamanda Peygamber Kuran öğreten bir muallime de işarettir denilmiştir.

Nun suresi

Rüyada Nun suresi görmek, çevresi tarafında hareketleriyle, doğru insan olmasıyla ve ahlakıyla takdir edilen birisi olmaya işarettir. Rüyada Nun suresi okumak, öğrenciyseniz derslerinizde başarılı olmaya, ilminiz ile başarılı işlere imza atmaya, çok önemli ve saygın yerlere gelmeye yorumlanır. Rüyada kalem suresi dinlemek, etrafına yararlı konularda bilgi verecek ilime, herkesin beğendiği sevdiği şekilde güzel ahlaka ve düşünceleriyle herkese yön vermeye delalet eder.

Nikah memuru

Rüyada nikah memuru görmek, bekar bir kimse için izdivaca; evliler için ayrılığa veya başka bir kimsenin kendisiyle kontrat imzalayacağına işarettir. Nikah memuru görmek, bekar biri için evliliğe; evli kimse için ayrılığa işarettir. Rüyada nikah memurunu görmek, feraha, islerinin yolunda gideceğine ve mutluluğa işarettir. Bir başka rivayete göre de: Rüyada nikah memurunu görmek, bekar için evlenmeye; evli kimse için de boşanmaya veya rüyayı görenin gördüğü miktarca önder olmaya; rüya sahibi veya başkası için yapılan bir anlaşmaya işarettir.

Nefret

Rüyada nefret görmek, kötüye yorulan bir rüyadır. Birinden nefret ettiğinizi gördüyseniz, kaza yapacağınıza işarettir. Bu rüya kötü anlamlı bir rüyadır. Eğer rüyanızda birinden nefret ettiğinizi gördüyseniz, kaza geçireceğiniz anlamına gelir. Rüyasında birisinden nefret ettiğini gören kişi, gerçeği görmeyerek hata yapacak demektir. Rüyada nefret edilen birisini rüyada görmek, islerin kötüye gitmesine işarettir. Bazı tabirciler nefret edilenin rüyada görülmesi hayır ile tabir edilir demişlerdir.

Nargile

Rüyada nargile görmek, eğlenceli ama yararlı olmayan söz, söylentidir. Rüyada nargile içtiğinizi görmek, ümitsiz ve bos şeylerle uğraşarak vaktinizi harcadığınıza işarettir. Bir başka rivayete göre de: Rüyada nargile içmek, sünnet dışı bir iş yapmaya ve kötü alışkanlıklara işarettir. Rüyada nargile içtiğini görmek; bazı kötü alışkanlıklarınızdan vazgeçmediğiniz taktirde başınızı belaya sokacağınıza işarettir.

Nakletmek

Ev eşyasını bir yerden başka bir yere nakletmek iyilikle emredip kötülükten men etmeye, bir halden başka bir hale geçmeye, iyi bir yere eşya nakletmek daha iyi bir duruma gelmeye, her türlü ticaret malını yahut gıda maddesini nakletmek bereket ve kazanca delalet eder. Fakat nakledilen eşya kötü ise yada taşınan yer, iyi bir yerden kötü bir yere ise o zaman kötü şeylerin olacağına işarettir.

Nahl Suresi

Rüyada Nahl suresi görmek, haram olmayan yoldan bol rızık ile çok zengin olacağına, etrafında ve çevresinde çok sevilen birisi olmaya, dünyanın acılarından ve dertlerinden korunacağına işarettir. Rüyada Nahl süresini veya ondan bir ayeti okuduğunu görmek, din alimlerini ve Salih müminleri sevmeye işarettir. Bazı tabirciler, O kimse, daimi rızka erer, demişlerdir. Hasta bir adamın rüyada Nahl Suresini okuması veya üzerine okunduğunu görmesi, hastalığından kurtulacağına işarettir.

Nadas

Rüyada nadaslı bir tarla görmek veya bir tarlada nadas uygulamak, islerinizi yeknesaklıktan kurtararak yeniliğe ihtiyacı olduğunu ve artık bazı islerinizde yeni ve fenni usullerin uygulanması gerektiğini gösterir. Bir başka rivayete göre de: Rüyada nadas edilmiş bir tarla görmek, rüya sahibinin zekâsı sayesinde kendisini etrafındakilere sevdirmesine işarettir. Rüyada nadas edilmiş toprak görmek, arzularınızın gerçekleşmesi için bir süre daha beklemeniz gerektiğine işarettir. Rüyada nadasa bırakılmış toprak gören kişinin, emellerinin gerçekleşmesi için biraz daha beklemesi gerektiği demektir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir