Rüyada Nun suresi okumak, dinlemek ne anlama gelir?

Son Güncelleme: 03.01.2021 05:28

Rüyada Nun suresi okumak, dinlemek ne anlama gelir? Sayfamızda, Kuranın 68. suresi olan ve 52 ayetten oluşan Nun suresinin rüyada görülmesi hakkında yapılan yorumları açıklayacağız.

Diğer bir adı kalem suresi olan Nun suresini rüyada görmenin anlamı, etrafında fikir ve düşünceleri ile sevilen birisi olmak demektir.

Rüyada Nun suresi görmek, çevresi tarafında hareketleriyle, doğru insan olmasıyla ve ahlakıyla takdir edilen birisi olmaya işarettir.

Rüyada Nun suresi okumak, öğrenciyseniz derslerinizde başarılı olmaya, ilminiz ile başarılı işlere imza atmaya, çok önemli ve saygın yerlere gelmeye yorumlanır.

Rüyada kalem suresi dinlemek, etrafına yararlı konularda bilgi verecek ilime, herkesin beğendiği sevdiği şekilde güzel ahlaka ve düşünceleriyle herkese yön vermeye delalet eder.

Rüyada Nun suresini veya ondan bir parçayı okuduğunu görmek, kitabet ve belagatle rızıklanmaya, akla, ilme ve güzel ahlaka işarettir.

Bu mübаrek sureyi rüyаdа tаmаmını veyа birkаç аyetini okuduğunu veyа okunduğunu dinleyen kimsenin bu rüyаsı, hаyırlаrа ve birtаkım fаziletlere nаil olmаyа işаret eder.

Bu surenin bir аdı dа Kаlem suresidir. Nun su­resi dendiği gibi, Kаlem suresi de denir ve denmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir