Rüyada Namaz Kılmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada namaz kılmak ne manaya gelir? Rüyada namaz görülmesinin anlamı ve yorumu nasıldır? Rüyada namaz kıldırmak ne demek bu haberimizde.

Rüyada Namaz Kılmak

Birisinin rüyasında namaz kılması, herkes tarafından sevilen iyi bir insan olmaya, ileriye yönelik arzuların gerçek olmasına, borçlarını ödemeye, mali durumunun düzelmesine işarettir. Bunların yanında rüyada namaz kıldığını gören kişi, bulunduğunu mevkiden daha yüksek bir mertebeye gelmeye, ticari hayatının düzelmesine yorumlanır.

Bazı yorumculara göre rüyada namaz kılındığının görülmesi, aranızda anlaşmazlıklar olan kişilerle barışmaya, dininin gereklerini yerine getiren biri olmaya alamet eder. Altta başka konulara değineceğimiz için burada başka bir rüyayı daha açıklamak gerekirse; Rüyada namazda etrafına yani sağa sola baktığını gören kimse, dünyanın mal ve ziynetine rağbet edip, ahiret nimetlerinden yüz çevirir. Bu rüya kişinin nefsinin istek ve arzularına uymasının belirtisidir.

Namazı abdestsiz bir şekilde kılmak, hastalıkla uğraşmak, başına felaketlerin gelmesi ve içinden çıkılmaz durumların yaşanması demektir. Rüyada görülen namazı yorumcuların söyledikleri etrafında ele alırsak şu başlıklar etrafında toplayabiliriz:

1. Kişinin kendisini emniyet içerisinde hissetmesi.
2. Sevinç duyacağı gelişmelerin olması.
3. İzzete kavuşmak.
4. Mertebe sahibi olmak.
5. Sıkıntılardan ve dertlerden kurtulmak.
6. Murada ermek.
7. Çabukluk.

Rüyada Namaz Görmek

Rüyada Namaz Görmek

Rüyada namaz görmek, çok güzel anlamları olan bir rüyadır. Kişinin üzerindeki kara bulutların dağılmasına, işlerinin rast gitmesine, kazancının artmasına, üzüntülerinin yerini mutluluğa bırakmasına işaret eder. Bu saydıklarımızdan başka rüyada görülen namaz, kişinin ettiği dualarının ve gerçekleşmesini çok istediği hayallerinin gerçeklemesi demektir.

Rüyada Namazda Selam Verdiğini Görmek

Rüyada namaz selamı vermek, o kimse üzüntü ve kederlerden kurtulur ve onun hali sevgi ve muhabbete dönüşür. Sağ tarafa selam vermesi, bazı işlerinin iyileşmesine ve sol tarata selam verip sağ tarafa selam vermemesi de, işlerinin bir kısmının çıkmaza girmesine ve kendisinin de sıkıntıya düşmesine işarettir.

Rüyada namazı bitirip selam vermek, Peygamber Efendimiz’in (s.a.v) eser ve sünnetine tabi olmaya, işten ayrılmaya, yolculuğa ve rızka işarettir. Sağ taraftan evvel sol tarafa selam verdiğini gören kimse, şerre uyarak bid’at şeylerin arkasına düşmesine işarettir. Selam vermeksizin namazda kalmak, menfaat elde etmek için dikkat ve ihtimam ve sermayeyi ihmal etmesine işarettir.

Rüyada Yanlış Yöne Doğru Namaz Kılmak

Rüyada kıbleye değilde yanlış yöne dönerek namazı kıldığını görmek, dini yönden zayıflamaya ve dinden uzaklaşmaya yorumlanır. Yönü güneydoğu, tarafına ise, bidatçı ve batıl şeylerle meşgul olan birisi olduğuna delalet eder. Batıya doğru namaz kıldığını görmek, İslamiyetten uzaklaştığına, şeriata uygun olmayan bir is yaptığına delildir. Arkasını kıbleye dönmüş olduğu halde namaz kıldığını gören, İslamı arkasına atmış olur. Bir rivayete göre eşinden başka bir kimse ile yakınlaşır.

Bir camide cemaatin kıblenin gayri bir tarafına dönerek namaz kıldıklarını görmek, o yerin devlet başkanının dinden uzaklaştırılacağına ve bulunduğunuz memlekette büyük bir insanın öleceğine delalet eder. İlim adamlarından birini kıblenin bulunduğu yönün aksine dönerek namaz kılar görmek, o alimin sünnet ve şeriata aykırı davrandığına işarettir.

Rüyada Camide Namaz Kılmak

Rüyada camide namaz kılmak, kişinin arzularına hayallerine sabretmesi sonucu kavuşmasına alamet eder. Rüyanın bu şekilde görülmesi gören için hayırlara vesiledir ve kendisini ilerleyen günlerde çok mutlu edecek gelişmelerin olacağının habercisidir. Camide namaz kıldığının görülmesi kişinin hayrının çokluğuna da işaret eder. Kilisede namaz kılmak ise, birisinin sizin için edeceği duanın kabul olacağına ve sizin doğru bulup hidayete ereceğinizi gösterir.

İlgili Makaleler

Rüyada namaz kılmakRüyada namaz kılmak görmek, korkularını yenmeye, toplumun hoş karşılamadığı çirkin ve kötü şeyleri bir daha yapmamaya, huzurlu bir hayat yaşamaya ve dertlerinden kurtulmaya yorumlanır.

Rüyada Yanlış Namaz Kılmak

Rüyada yanlış namaz kıldığını görmek, kişinin maddi yönden malının mülkünün artmasına ve zenginleşmesine, ticari hayatında yada iş hayatında bulunduğu makamdan daha yüksek bir makama geleceğine delalettir. Bu rüya aslında sizin psikolojik yönünüzü de yansıtması açısından çok önemlidir. Sizin çok hassas bir yapıya sahip olduğunuzu ve çabuk kırılan bir yönünüzü açığa çıkarır. Etrafınızda gelişen durumların sizi de etkilediğine, güzel şeylerin sizi mutlu etmesine, kötü olaylarınsa size kötü yansıyıp sizi de mutsuz etmesine sebep olduğunu belirtir.

Rüyada namaz kılarken şaşırmak ise, rüya yorumcularını ayrılığa düşürmüştür. Kimisi karamsar ifadeler kullanırken, kimileri ise bu konuda çok hayırlı haberler vermişlerdir. Bazılarına göre namazı şaşırdığını görmek, geçmişte kalan anıların tekrar canlanmasına ve uzun zamandır görmediğiniz birilerini görmeye, kısmetin ve şansın açık olmasına, saygı duyulan bir olmaya delalet eder. Bazıları ise bu konuyu, büyük paralar kazanmak, ailevi konularda sorun yaşamak, yalan söylemek, iş hayatında yeni sorunlar çıkması, güvendiğiniz kişilerin sizi yarı yolda bırakması şeklinde değerlendirmişlerdir.

Rüyada Cenaze Namazı Kılmak

Rüyada cenaze namazı kılmak, günahlarının affedilmesine, edilen duaların kabul olmasına, zorlukların kolaylaşmasına, dertlerin ve üzüntülerin son bulmasına delalettir. Hastalığı varsa iyileşmesine, önüne çıkan engellerin son bulmasına, borcu varsa ödeyeceğine, ne sebeple olursa olsun ayrıldığı ve bundan dolayı üzgün olduğu birisi varsa onunla yeniden kavuşmaya şeklinde yorumlanır.

Rüyada Cuma Namazı Kılmak

Rüyada cuma namazı kılmak, kişinin ne dilediği ve isteği varsa onların gerçekleşmesine işarettir. Yaptığı hayırların kabul olmasına, hem bu dünyada hemde ahirette rahat etmesine, yaptığı ibadetlerinin kabul olmasına alamet eder. Parasını helalinden kazanmaya, ahlaki kurallara uyan birisi olmaya, kalbi temiz birisi olmaya delalettir. Cuma namazını abdestsiz bir şekilde kıldığınızı gördüyseniz üzüntü verici gelişmelerin sizi beklediğine yorumlanır.

Rüyada Sabah Namazı Kılmak

Rüyada sabah namazı kılmak çok hayırlı bir şekilde tabir edilmiştir. Kişinin kazancını haram yoldan değilde helalinden kazanacağına, sofrasının bereketli olmasına, sorunları yoluna koymak için yolculuğa çıkmaya alamettir. Ticarette başarıyı yakalayıp çok büyük paralar kazanmaya, karlı işlere girmeye, maddi sıkıntılarının son bulmasına işaret eder.

Rüyada Öğle Namazı Kılmak

Rüyada öğle namazı kılmak, bir süredir işlerin aksamasına neden olan sorunların ortadan kalkmasına, şansının tekrar gelmesine, kazancının artmasına işarettir. Beklediği yardımın kendisine gelmesine, zorluklar baş gösterdiği zaman birinin kendisine yardım ederek bu zorluklardan kurtulmaya, hayallerin gerçeklemesine yorumlanır.

Rüyada İkindi Namazı Kılmak

Rüyada ikindi namazı kılmak, hayatınızda meydana gelecek olan değişikliklerin habercisidir. Belli bir dönem sıkıntılarla baş etmek zorunda kalacak ama sabredip bunları aşmak için vereceğiniz çaba ile bu zorlukları kolaylıkla aşacağınıza yorumlanır. Bu rüyada dikkat edilmesi gereken nokta ikindi namazını düzgün bir şekilde kılıp kılmadığınızdır. Eğer kurallara uyarak kılıyorsanız makamınızın yükseleceğine, kılamıyorsanız da bir takım güçlüklerle baş edeceğinize yorumlanır.

Rüyada Akşam Namazı Kılmak

Rüyada akşam namazı kılmak, eksik bıraktığınız tamamlayamadığınız işlerinizi tamamlayacağınıza, dileğiniz hayır ise hayır görmeye, şer ise şer görmeye işarettir. Kısaca söylemek gerekirse isteklerinize kavuşmanın belirtisi alametidir. Bazı yorumcular akşam namazını ailenizden ayrılmak olarak da yorumlamışlardır.

Rüyada Yatsı Namazı Kılmak

Rüyada yatsı namazı kılmak, eş dost ve akrabalarla arasının iyi olmasına, bekarlar için evlilik yapmaya, bir yolculuğa çıkmaya ve bulunduğu yerden başka yere taşınmaya şeklinde yorumlanır. Bu rüya dini görevlerini yerine getiren bir insan olarak hayatına devam edeceğine, bolluk ve bereket içerisinde mutlu olarak yaşayacağı anlamı taşır.

Rüyada Namaz Kıldırmak

Rüyada namaz kıldırmak, psikolojik yönden rahatlama şeklinde yorumlanır. Ruhsal açıdan birilerinin telkin etmesiyle rahatlayacak sıkıntılarından bir süre kurtulacak demektir. Her konuda feraha ermek olarak da tabir edilir. Sevaplarının çok olacağına, kendisinden daha üstün birisinden yardım alacağına, üzerindeki yükün hafifleyeceğine yorumlanır.

Rüyada Namaz Kılmaya Çalışmak

Rüyada namaz kılmaya çalışmak, çok çalışıp malınızı arttırmaya, büyük kazançlar elde etmeye, sıkıntılardan ve dertlerden kurtulmaya, etrafında kendisine güvenilen birisi olarak anılmaya ve şan şöhreti yakalamaya işarettir. Hayatınızda huzuru yakalayıp mesut bir hayat yaşacağınızın belirtisidir.

Rüyada namaz kılmaya çalışıp kılamamak ise, verdiği sözleri yerine getirmeyen birisi olmaya, helalinden kazanmak yerine harama yönelmeye yada helale yönelmek yerine harama el atmaya, varsa adağı yerine getirmediğine delalettir. Bunlardan başka günah işlemeye yatkın birisi olmaya, seçtiği yolların hep yanlış olacağına yorumlanır.

Rüyada Namaz Kılan Erkek Görmek

Rüyada namaz kılan erkek görmek, hayatını döngüsü içerisinde başımıza gelen sorunlardan kurtulmak için daha çok dua etmemiz gerektiğine, ibadetlerimizi çoğaltmamıza, sadece maddiyata değilde maneviyata da önem vermemiz gerektiğine delalettir.

Rüyada Namaz Kılan Kadın Görmek

Rüyada namaz kılan kadın görmek, tam deyimi kullanmak gerekirse kadın gibi kadın olmaya, namusuna ve gururuna düşkün birisine, huyu ve ahlakının güzel olmasına işaret eder. Rüya sahibinin hayatındaki imanı tam, merhametli, yetenekli, dinde olgun ve anlayışlı bir kadına yorulur. Bu kişi rüya sahibinin annesi, ablası vs. olabilir. Eğer rüya sahibi erkekse bu kadın eşi de olabilir diye kabul edilir.

Nazlim.NET / Rüya Tabirleri

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir