Rüyada Oda Görmek Ne Anlama Gelir?

İçindekiler

Rüyada Oda Görmek

Rüyada oda görmek giriştiğiniz işte, zor da mutluluğa ve başarıya ulaşacağınıza yorumlanır. Aydınlık ve temiz bir oda huzurlu ve bolluk içerisinde yaşanan yuvadır. Rüyada oda, kadın ile yorumlanır. Ağaçlar ve direkler üzerinde bir oda gören, iyi kalpli bir kadınla evlenir. Yeni bir odaya girdiğini gören, tanımadığı bir kadınla evlenir, mali ve mülkü artar denmiştir.

Kireç ile badanalanmış ve sahibini tanımadığı bir odaya giren yakında ölür. Kaçıp bir odaya girdiğini ve kapısını kapadığını, odanın diğer odalar arasında bulunduğunu gören, keder ve sıkıntılardan kurtulur, hasta ise iyileşir.

Odasının yıkıldığını gören, eğer oda eski ise, eline mal geçer. Başka birinin odasının yıkıldığını gören, o adamın eliyle para kazanır. Üzerine odanın çöktüğünü gören zengin olur. Yeni bir odada olduğunu gören mülk sahibi olur. Eğer oda gümüşten yapılmış ise günahlarına tövbe eder.

Odası olduğundan daha büyük ise nimete, mala ve rızka kavuşur. Odasının daraldığını gören, fakir düşer. Odasını, odalardan daha büyük ve farklı görmek iyi değildir. Odasına su serptiğini gören, zahmet ve güçlüğe uğrayacak bir ise başlar. Oda içinde su serpmek hayır değildir. Bir odada olup dışarı çıkılması engellenen hayra, bir odada işkence edildiğini görmek, hayır ve nimete, yahut bir rivayete göre ölüme delalet eder. Çünkü o oda onun mezarıdır.

Rüyada Oda GörmekRüyada oda görmek, bir erkeğin sevdiği kadındır. Tanımadığı bir odanın üstüne çıktığını gören, eğer oda yeni ise, bakire, eğer eski ise dul bir kadınla evlenir. Bir odayı arkasına yüklenmiş gören fakir bir kadın alır.

Abdülgani Nablusi’ye göre; rüyada oda görmek türlü türlü tabir olunur. Es, çok, hasta, iyileşme, ölüm, yolculuk, hizmetçi, bunların hepsi görülen rüyaya göre tabir edilmelidir. Evinde kendisi için bir yeni oda yaptığını gören, evlenir. Hasta ise iyileşir. Evinde başka bir hasta varsa şifa bulur. Büyük ve güzel bir odaya girmek, bir bakire ile evlenmeye, veya bir güzel hizmetçi kız almaya işarettir. Kendisini diğer odalardan ayrı yeni ve çamurla sıvalı bir odada gören ve o sırada serre delalet eden bir söz işiten kimse ölür.

Kapısı sıkı sıkıya kilitli bir odada hapsedildiğini görmek, hayır ve sağlıktır. Odayı arkasına yüklenip götürdüğünü gören, esinin bütün geçimini sağlar. Bu rüyayı kadın görürse, kocasını iyi besler. Odasını altından yapılmış görmek, evinde yangın çıkmasına işarettir.

Küçük ve dar bir odadan çıktığını görmek, keder ve sıkıntıdan kurtulmaya; tavanı olmayıp oradan gök yüzünün göründüğünü görmek, evinde evlenecek bir kadının bulunduğuna; geniş, sıvalı ve temiz bir oda, namuslu bir kadına; eski ve sıvaları dökülmüş bir oda ahlaksız bir kadına; altında bir bodrum olan oda, bekar bir adama; demirden oda, karısının kendisi ile beraber uzun müddet yaşayacağına; karanlık oda, ahlaki bozuk bir kadına; rüya sahibi kadın ise, bir kocaya delalet eder.

İçindeki adamlar ve eşya ile birlikte bir odanın yürüyüp gitmesi o mahalle halkının bir felakete uğrayacaklarına; ıslak ve çamurlu bir odaya girmek, bir kadın yüzünden kedere ve sıkıntıya uğrayacağına; bir mahallede kendisi için bir oda yaptığını veya satın aldığını görmek, o yerde evleneceğine; bir kadın yüzünden isinin açılacağına işarettir.

Bir odayı yeniden döşeyip süslediğini gören, büyük bir kedere uğrar. Odayı boyamak ve süslemek, evde kavga ve münakasaya delalet eder. Odasının karanlık olduğunu gören, faydası olmayan in bir yolculuğa çıkar. Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen oda, kadın, mal ve zenginlik ile tabir edilir. Bir odayı gören kimse, üzüntü ve kederden kurtulur. Odanın çöktüğünü gören kimse çok zenginleşir.

Rüyada Havuzlu Oda Görmek

Rüyada içinde havuz bulunan odayi görmek, rahatlığa, ihtiyaçların giderilmesine, iyi bir ese işaret eder. Yahut tehlikesi az büyük bir memuriyete veya kaynağı yakin ve kolay bir ilme, misafir için korku ve kederden salim olan yola, sadik ve dindar çocuğa, tabiatına uygun hizmetçiye, artan ve kazanç sağlayan mala işaret eder.

İlgili Makaleler

Rüyada Odalık Görmek

Sevinç ve ferahlığa, hastanın iyileşmesine, yoksulun zenginliğine, zilletten izzete, sanat ve makamda üst mertebelere, ikinci bir binite delalet eder. Rüyada aydınlık oda görmek; girdiğiniz işlerden büyük kazanç elde edeceğinize, boş bir oda görmek; fakir düşerek başkalarına muhtaç olacağınıza işarettir.

Rüyada Odacı Görmek

Rüyada odacı ile konuştuğunuzu görmek, devlet dairelerinde herhangi bir işinizin yolunda gideceğine delalet eder. Bir başka rivayete göre de: Rüyada odacı görmek, işlerinde basan elde edeceğine işarettir.

Rüyada Yatak Odası Görmek

Yabancı bir ülkeye yolculuk yapacak, yeni ve çok hoş insanlarla tanışacaksınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.