Rüyada Yağ Görmek Ne Anlama Gelir?

Bu sayfada

Rüyada Yağ Görmek

İnsanı mutlu eden şeylere, hayata anlam veren değerlere, yemekteki fazlalık ya da eksiklik niyet ve işteki eksiklik ya da taşkınlığa, iç yağının azı lezzet ve afiyete, fazlası katı kalpliliğe ve cimriliğe işarettir.

Kuyruk yağı sadık ve munis eşe, insana gönülden bağlı akraba ve dostlara, bitkisel yağ misafire ya da hastalığa, kuyruk ve içyağı nimet, ucuzluk, bereket, işlerin yolunda gitmesine delalet eder.

Rüyada Yağ GörmekRüyada yağ görmek, büyük bir saadete doğru emin adımlarla ilerlemekte olduğunuza işarettir. Rüyada yağ görmek, büyük bir saadete doğru emin adımlarla ilerlemekte olduğunuza yorumlanır. Hem kendi hem başka insanların yaşamlarını kontrol altına almış bir insana yorumlanır. Bol miktarda sıvı yağ, mutluluğun haberidir.

Hem kendi, hem de başka insanların hayatını kontrol altına almışsınız. Bol miktarda sıvı yağ görmek, mutluluğun işaretidir. Renkleri güzel, temiz yağlar bolluk ve berekettir. Tortulu yağlar ise sağlık sorununa işaret eder.

Yağ, mal ve nimetle, bir rivayete göre, mirasla yorumlanır. Ağır yağlar ilim ve hikmetle tabir olunur, Ibni Sirin’e göre; vücudunu her hangi bir yağla yağlanmış görmek, hastalık ile tabir olunur, israf etmeksizin başını yağladığını görmek sağlık ile tabir olunur.

Cabir’ül-Magribi’ye göre; yağ yemek ve onlarla yağlanmak ziynet ve sağlığa delalet eder. Rüyada bıyığını ve göğsünü yağladığını gören, yalan yere yemin eder. İsmail El-Es’as’a göre, yağların hepsi, zeytin yağı hariç, hüzne işarettir. Zeytin yağı yemek mala delildir. Susam yağı görmek hayır ve menfaate, badem yağı görmek, çetin bir erkekten gelecek mala, bir rivayete göre, iyilik ve rahata delalet eder. Cafer’i Sadik’a göre; güzel kokulu yağlar altı şekilde tabir olunur: Güzel es, övgü, güzellik, menfaat, iyi söz ve güzel huy.

Hangi cinsten olursa olsun; kokusu fena ve bozuk yağlar üç şekilde tabir olunur: Ahlaksız es, kötü adam, çirkin söz. Bir başka rivayete göre de: Rüyada yağ görmek, mal, nimet, güzel bir hanim ve iyi bir söze işarettir. Kokusu bozuk ve kötü yağ görmek, ahlaksız bir hanıma, fasık bir adama ve çirkin bir söze işarettir. Hem kendinizin, hem de başkalarının hayatını kontrol altına almak demektir. Mutluluk olarak da yorumlanır.

Rüyada Yağcı Görmek

Yağcı normal şekilde açıklamak gerekirse yağ satan kimseye denir ama birde birisine yaranmak için onun hakkında devamlı iyi şeyler söyleyenlere ve o kişinin her dediğine doğrusun diyenlere denir.

Burada bir kişinin rüyasında yağcı görmesinin anlamı ve yorumu nedir açıklamaya çalışacağız. Genelde bu rüya evlilik, iyi insan olmaya ve ilerde zengin olmaya işaret etmiş ama başka başka da yorumlar yapılmıştır.

Rüyada yağ satan bir kimseyi görmek, onunla alışverişte bulunmak, size teklif edilecek bir isi menfaatinize uygun olmadığını görerek reddedeceğinize delalet eder. Bir başka rivayete göre de: Rüyada yağ satıcısını görmek, büyük alime ve faziletli ilim adamına, ilim ve malda halk ile ortak olan kimseye işarettir. Yağ satan kimseyi görmek fazilet ve irfan sahibi kimseye; Mecaz anlamda yağcı (yağ çeken kimse) görmek iki yüzlü, riyakar kimseye delalet eder.

Rüyada yağcı sıfatına girdiğini gören kimse, bekarsa, zengin ve güzel birisiyle evlenir. Yağ satıcısı, kendisinin himayesinde bulunan adamları doyuran sürurlu, zengin ve mal sahibi bir kimsedir. Yağ satan kimse, erkeklerin mallarını biriktiren kimseye işarettir. Rüyada yağ sattığını gören kimse, bir faydaya nail olur ve zengin bir kimsenin himayesinde geçinir.

İlgili Makaleler

Rüyada Yağhane Görmek

Yağhane rüyalarda genelde devlet büyüğü ve onun nasıl birisi olduğu hakkında yorumlanmış. Rüyada yağhane görmenin değişik anlamlarında ise sadece devletin başarabileceği işler hakkında çeşitli yorumlar yapılmıştır.

Yağhane imalatı yapan bir firmada yada iş yerinde çalıştığını gören kimse için rüyamız daha farklı şekilde yorumlanacaktır. İşte böyle anlamları ile rüyada yağhane görmenin işaretlerini çözmüş olacağız.

Rüyada, iyi olmayan bir şeyden yağ çıkarılan bir yağhane görmek, devlet büyüğüne yaklaşmaya delalet eder. Eğer yağhane tahtadan yapılmış ise, o hükumet büyüğü zalim biridir. Kerpiçten yapılmış ise, adildir, önü kireçle badana yapılmış ise, gösterişli bir kişidir. Eğer bu yağhane çalışmıyorsa bir faydası yoktur.

Rüyada yağhanede çalışıp, yağ çıkardığınızı görmeniz; işlerinizin yolunda gideceğine, rızkınızın artacağına, mal sahibi olacağınıza, yağları tenekelere doldurduğunuzu görmeniz; maddi anlamda birikim yapacağınıza, bu birikimizi hayırlı işlerde kullanacağınıza delalet eder.

Rüyada yıkık dökük, köhne bir yağhane görmeniz; yıkık dökük, metruk bir harabe, vaaz ve nasihate, yıllara ve sayılı günlere, yurdundan ayrılmış kimselerle bir araya gelmeye; tehlikeli ve harap bir yerde, yoksul olduğunu görmek vefat etmeye, harabe olan yağhanenin onarılması ve restorasyonu iyilikle emredip kötülükten sakındırmaya delalet eder.

Rüyada virane bir yağhane görmek, gurbetten haber alacağınıza, uzaktaki bir yakınınıza kavuşacağınıza ve nasihate ihtiyacınız bulunduğuna delalet eder. Bir rivayete göre, harap, virane bir yağhane görmek, bazı isteklerinize kavuşacağınıza da delildir.

Rüyada Yağlamak Görmek

Sadece kapı ve herhangi bir alet değil yiyecekler, giyecekler içinde yağlama işi farklı yorumlar yapılmasına sebep olmuştur. Kullandığımız eşyalardan tutunda, kendi üzerimizde yağ kullanmanın bile tabiri değişik şekilde yapılmıştır.

Hepsini tek tek açıklayacağımız rüyada yağlamak eyleminin işlerin kolaylaşmasına anlamına geldiğini söylemek gerekiyor. Kazanç, rızk, mal kazanma ve evlilik gibi diğer anlamları da vardır.

Rüyada makine veya kapı yağlamak kişinin işini kolaylaştıracağına işaret eder. Rüyada yiyecek maddelerini yağladığını görmeniz; rızkınızın artacağına, helal kazanca, kısmetinizin artacağına delalet eder.

Rüyada el ve ayaklarını yağladığını görmek; kişinin geçim kaynağına, malına ve ihsanına delalet eder. Yönetici olan kimse için zafere, tüccar için kar etmeye, pazarcı için maharete delalet eder.

Bir tabirde; toplumda lider konumunda olan kimsenin ellerini yağlaması yardımcılarının kuvvetine ve ömrünün uzun olmasına, malının artmasına, yağladığı ellerinin mermere dönüştüğünü görmesi mutlu bir şekilde ömrünü geçirmesine delalet eder, denilmiştir. Rüyada yağladığı ellerinin ve ayaklarının sağlıklı ve güzel olması alışverişin güzel olmasına delalet eder.

Rüyada bisiklet veya motosiklet yağladığını görmek; herkes için enteresan ve çok iyi bir dost edineceğine işarettir. Rüyada motosikletle ilgili her şey ilginç ve çok iyi arkadaş kazanacağınıza yorumlanır.

Rüyada mobilya parçalarını yağladığınızı görmek; işlerinizde kendi emeğinizle sağlayacağınız başarıya, işinizi sağlam zemine oturtmaya, din ve dünya işlerinizin güzel olmasına delalet eder.

Rüyada zincir veya halat yağladığınızı görmeniz; güçlü olunacağına yorumlanır. Bekar birisi için evleneceğine işarettir. Rüyayı gören kimse gurbetten vatanına dönecek demektir. Yağladığı zinciri boynuna geçirmek; iftiraya uğrayacağınıza işaret eder. Rüyada yağladığı zinciri el ve ayaklarının bağlı olduğunu görmesi çok büyük bir isteği olduğuna yorulur.

Rüyada dikiş makinesi yağlamak; rızka, kazanca ve mala işarettir. Rüyada dikiş makinesi veya dikiş makinesi yağladığını gören genç kız,evlenir.

Rüyada Yağlanmak Görmek

Güzel kokulu sıvılarla yağlanmak halk nezdinde güzel isim yapmaya, kötü kokulu yağlarla yağlanmak kötü şöhrete, yağlanmak rızkın yenilenmesine; yağlayıcı görmek münafık ve iki yüzlü kimseye delalet eder.

Vücudunu yağla ovmak, halk arasında güzel şöhrete kavuşmaya işarettir. Yağın kötü kokusuyla vücudunu ovuşturmak, insanlar arasında kötü isimle yad edilmeye işarettir. Amele v.s. gibi geçimlerini güçlük ve alin teri ile kazananların cesetlerini yağla ovuşturmaları, rahat ve rızıklarının yenilenmesine ve kuvvetli olmalarına işarettir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir