Rüyada Yün Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Yün Görmek Ne Anlama Gelir?

Bir kişinin gördüğü rüyalar yaşadığı çevre dini, işi, evli yada bekar olması, çocuklu yada çocuksuz olması gibi durumlardan dolayı değişkenlik gösterebiliyor. İnsan aslında arzuladığı şey ile, tv ekranlarında baktığı gördüğü filmler belgeseller diziler ile, yada herhangi bir ortamda konuşulan bir olay ile ilgili de rüyalar görebiliyor. Burada rüyada yün görmek nedir ne demektir gibi sorularımıza da cevaplar bulmuş olacağız. Ayrıca yün kelimesinin çeşitli anlamları ile rüyada yün görmek neye işarettir gibi sorularımız da İslami dini açıdan tabiri yorumu yapılmış olacaktır.

Yün gerek görülsün, gerek giyilsin, gerekse yığılsın- mal ve dünyalığa, Sert, kalın ve kaba ve ondan mamül bir şeyi giyen kimseye, yakışmayan yün üzüntü ve sıkıntıya; kışın yün satan kimseyi görmek ticaret ve kazanca, yazın görmek üzüntü ve kedere delalet eder.

Rüyada Yün GörmekRüyada Yün Görmek

Rüyada yün görmek, helal yoldan para kazanacağınıza işaret eder. Yün doldurmak, yakında evlilik yapacağınıza işaret eder. Temiz ve güzel yün çok iyi kısmettir. Yumakla yün çok paradır.

Rüyada yapağı halinde yün görmek, hiç şüphesiz helal olan mal ile tabir olunur. Yün yakmak malini elden çıkarmaktır. Vücudunda yün bittiğini görmek, malinin artmasına delalet eder. Yünden yapılmış eşya iyi kalpli bir ese, iplik haline gelmiş yün, hayırlı mal ve paraya; bir yastık ve yatağa yün doldurmak evlenmeye işarettir.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada deve yünü görmek fayda, rızık, elbise, miras veya miras olmayan mala ya da gasp edilmiş mallara işarettir. Deve yünü, helal maldır. Rüyada birkaç yük deve yününe rastladığını gören kimse, büyük bir mala kavuşur. Rüyada yün giymiş bir kimseyi gören adam, kıymetli ve çok mal elde eder.

Bazen de yün, gümüşe işarettir. Rüyada yün üzerinde uyuduğunu gören kimse, hanımı tarafından çok servete kavuşur. Rüyada yünün yanması dinin bozulmasına ve servetin elden gitmesine işarettir. Alim bir kimse rüyada yünden elbise giydiğini görse, züht ve takva ile amel eder. Halkı züht ve takvaya davet ve insanları ahiret için amel etmeye teşvik eder. Rüyada görülen yün, kederden kurtulmaya işarettir. Ancak yün, sert, kalın ve giyene yakışmıyorsa, fakirlik ve zillete işarettir.

Borçların ödenmesi, huzur ve rahata kavuşmak olarak yorumlanır.

Rüyada yıkanmış yün görmek

İnsanların yolunu aydınlatacağına, onlara hocalık edeceğine, ileride yapılacak çalışmalar için deneyim kazanılacağına ve çok iyi yerlere gelineceğine, hayatı boyunca maddi zarara uğramayacağına, bazı başka desteklere kavuşacağına, asla yapmam dediği şeyleri yapacağına, bu sayede çok büyük mutluluklar yaşayacağına ancak zaman zaman kendisini kötü hissedeceğine, sıkıntılarını büyük oranda atlatacağına, epey zamandan beri hayalini kurduğu bir şeye kavuşacağına, aile hayatının ve uğradığı zararların düzeleceğine, bir sebeple uzun zamandan beri üzerinde kafa yorduğu ve birçok kez bozup yeniden kurduğu bazı planları askıya alacağına, işe başlanacağına delalet etmektedir.

Rüyada yorgan yünü görmek

Zorluk çekmeden kazanacağınız mala, bazen hazıra konmaya ve hayatı dolu dolu yaşamaya, makam sahibi olmaya ve hayatın anlam kazanmasına delalet eder. Rüyada yorgan yünü yıkamak ise hayırlı olanı istemeye, duaların kabul olmasına ve zengin bir hayata yorulur.

İlgili Makaleler

Rüyada koyun yünü görmek

Genellikle kazanılacak paraya ve mala işarettir. Bu nedenle rüyasında çok fazla yün gören kişinin eline tahmin edemeyeceği büyüklükte bir para veya mal geçer. Az miktarda yün ise yine az sayıda para kazanmaya veya menfaat elde etmeye işarettir. Rüyada bir koyunun yününü kırktığınızı görmeniz, para harcamaya, istemeyerek malınızdan olmanıza veya zarar etmeye delalet eder. Koyun yününü bir dağ gibi olmuş görmek, beklenmedik saadete, selamete kavuşmaya, kişinin büyük bir makam ve mevkiye yükselmesine yorumlanmaktadır.

Rüyada kirli yün görmek

Kişinin rüyasında kirli yün görmesi kötü bir haber almaya, para kaybedeceğine, eşler arasındaki tartışmalar anlamına gelmektedir. Rüyada kirli yün görmek aynı zamanda rüya sahibinin çok sıkıntılı ve zor günler geçireceğinin de işaretidir.

Rüyada yıkanmış koyun yünü görmek

Rüyasında yıkanmış koyun yünü gören kimsenin kazanacağı kazanca delalet edip mal ve para ile yorumlanır. Rüyayı gören kişi çok fazla koyun yünü görmüş ise oldukça büyük bir kazanç elde edecek ya da toplu bir parayı elde edecek şeklinde yorumlanır. Rüyada görülen yünün az olması ise menfaat elde edecek olmak ya da az bir kazanca yorumlanıyor. Bunun yanında koyunun yününü kırptığınızı görmeniz ise zarar etmeye, para harcamaya ya da istemeden mal satmaya delalet eder.

Rüyada yün yıkamak görmek

Bir kişi rüyasında yün yıkadığını görürse sahip olunan mal varlığını korumaya, temiz bir yaşama, haramdan uzak olmaya yorumlanır. Rüyada görülen yün yıkamak; yünün miktarı oranında kederden kurtulmaya işaret eder velhasıl rüyada görülen detaylar, rüyanın gidişatındaki olayların anlamlarına bakılarak yorumlanması daha isabetli olur. Eğer yün çok kirli ve çamura bulanmış ise rüya sahibinin haram karışmış malını aklamaya çalıştığına delalet eder. Yıkanacak yünün temiz olması dürüst kazançta çok itinalı olunduğuna, nafakasını alın teri ile temin eden kişinin temiz ahlaklı, gerçek bir inanan olduğuna tabir edilir.

Rüyada yün yorgan görmek

Rüyasında yün yorgan gören kimse hayırlı bir evlilik gerçekleştirip, sıcak yuvasında kendince mutlu olacaktır. Mütevazi bir yaşam sürecek olan kişi, ailesini geçindirmekten başka hiçbir şey düşünmeyecektir. Kişinin evlenip bir ömrünü geçireceği kişi de hayırlı olup, bu rüyayı gören kimseyi yuvasına bağlayan etken olacaktır. Kendini her daim ailesinin önüne siper edecek olan bu kimse, mazlum ve mağdur bir profil çizmesine rağmen, ailesi söz konusu olduğunda sesini yükseltmesini bilecektir.

Rüyada yünden yatak yapmak görmek

Kişinin helal mal ve mülk edinmesine anlayışlı, iyi huylu, sevecen bir eşe sahip olmaya işaret eder. Bu rüyayı görenlerin kazançlarını bileğinin hakkıyla kazanmasına, bundan dolayı manevi huzur içerisinde olmasına, hanesinde bereketin daim olacağına delalet eder. Aynı zamanda bu rüyayı görenlerin eşleri ile birbirlerine karşı her zaman destek içerisinde olmalarına, en zor anlarda dahi birbirlerine güç vermeye yorulur.

Rüyada yün döşek görmek

Rüyayı gören kişinin işlerinin sorunsuz şekilde hallolacağına, hayatının düzene gireceğine, ticaretinin açılacağına bu sayede lüksünün artacağına işaret eder. Deyim yerindeyse rüya sahibi bir yediğini bir daha yemeyeceği, bir giydiğini bir daha giymeyeceği kadar özel ve herkese nasip olmayacak kadar güzel bir yaşama kavuşacak demektir. Yün çırpmak da benzer anlamlardadır.

Rüyada yün yumağı görmek

Keder, şiddet, sıkıntı ve meşakkatten kurtulmaya, değeri yüksek faydalı şeylere, helal kazanca ve ticarete, helal yoldan para kazanacağınıza, toplu paraya delalet eder. Rüyada beyaz yün yumağı görmeniz, huzura, mutluluğa, sevince, siyah yün yumağı görmeniz, biraz sıkıntılı günler geçireceğinize delalet eder.

Rüyada yün kuşu görmek

Rüyada yün kuşu görmek, köle, kadın, cariye veya mala delalet eder. Değişik bir kuş türü olduğu için yorumu da ona göre yapılmaktadır. Yünden yapılan kuşu görmenin tabiri şimdiki zamanımızda olmayan insanların köleleştirilmesi maksadıyla açıklanmış ama o geçmişte kaldı. Bence artık bu rüya yeniden yorumlanmalıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir