Rüyada Nehir Görmek Ne Anlama Gelir?

Son Güncelleme: 28.12.2020 03:44

Nehir hakkında rüyamı gördünüz? Her insanın hayatında bir kerede olsa gördüğü rüyalar arasında olan nehir rüyada görülürse anlamı ve yorumu nedir? Rüyada nehirde yüzmek ne demek?

Amacı, göllere, denizlere yada büyük akarsulara dökülmek olan, taşıdığı suların çok azının hedefe vardığı büyük akarsulara verilen isim olan nehir, rüyada görülürse refahınızın artacağı anlamına gelir. Su gibi şeyler her zaman barış ve huzurun simgesi oldukları için böyle rüyalarda hep olumlu olarak yorumlanmıştır.

Rüyada Nehir GörmekRüyada nehir görmek, satın alacağınız bir mülkü, sağlığınızın ve huzurunuzun yerinde olmasını, bazen de kafanızı karıştıracak durumların olmasını ve meşguliyeti simgeler.

Rüyanızda gördüğünüz nehrin yorumunun tam yapılabilmesi için, havanın durumunu, nehrin yüzeyini, çevresini gibi durumlarında hatırlanması gerekmektedir. Şimdi nehirle alakalı diğer rüyaları inceleyelim.

Rüyada nehirde yüzmek, kimsenin yardımını istemeden altından kalkılması zor olan işleri başaracağınızı gösterir. Hayatın zorlukları ne kadar sizi boğarsa boğsun sonunda amacınıza ulaşacaksınız demektir. Rüyada nehirde yüzdüğünü görmek, rüya tabircileri açısından yeni arkadaşlıklar ve dostlukların habercisidir.

Rüyada nehirde yürümek, çok ciddi sorunların, herkesin imkansız gördüğü durumların, karşınıza çıkan engellerin sizi yıldıramayacağının alametidir. Bu türden rüyalar için bazı tabirciler kişinin yardımseverliğinin, muhtaçlara yardım ettikçe sevindiğinin göstergesi demişlerdir.

Rüyada Nil nehri görmek, seyahate çıkacağına ve bu yolculuktan kazançlı döneceğine işarettir. Nil nehrinin suyundan içtiğini görmek, hasta ise iyileşeceğine, borçlu ise borcundan kurtulacağına, tutuklu ise tahliye edileceğine işarettir. Bir başka rivayete göre de: Rüyada Nil nehrinden su içtiğini gören kimse, içtiği su kadar altın elde eder. Rüyada Nil nehrini gören kimse, devlet ve kuvvete erişir.

Rüyada nehre girdiğini görmek, kimsenin bilmediği uzak yerlere gideceğinizi, burada dinlenerek kafanızı toparlayacağınızı, yeni projelere hazırlanacağınızı belirtir.

Rüyada nehirden su içtiğini görmek, bir yakınınızın ameliyatının başarılı geçmesini, çok yüksek kar getiren bir işi bitirmeyi ifade eder. Nehirden su içmek, hayatın zorluğuna karşı gücünüzü toplayacağınızı, zorlukları kolaylıkla yapacağınızı, hedeflerinize ulaşmak için canla başla çalışacağınızı ifade eder.

Rüyada nehirden geçmek, iş hayatında önüne çıkacak engelleri aşmayı, küs olan arkadaşları barıştırmayı, zorluklara karşı başarıyla mücadele etmeyi işaret eder. Ayrıca ailede huzurun mutluluğum hakim olacağı ifade edilmiştir.

Rüyada nehir kenarında yürüdüğünü görmek, olumsuzlukları, hataları, yapılan kötü işleri geride bırakarak hayata yeniden başlayacağını ifade eder. Tüm üzücü günleri geride bırakarak mutlu olacağına yorumlanır.

Rüyada nehrin çamurlu veya bulanık olduğunu görmek, işlerinizde kargaşanın sembolüdür. Bu rüya ayrıca ahlaksız düşünceleri ifade eder.

Rüyada nehire düştüğünü görmek, ev, tarla veya çiftlik satın alacağınıza ve bir an önce buraya taşınarak çevreye hızla uyum sağlayacağınıza işaret eder. Rüyada nehre başka birinin düştüğünü düşmek, satın aldığınız mülkün parasını ödemekte zorlanacağınızı söylüyor.

Rüyada Fırat nehrini görüp üzerinden geçmek, Allah (c.c) tarafından bütün dileklerinin kabul edileceğine, bolluk ve refaha kavuşacağına, suyundan içmek, bol rızk ve geçime işarettir. Fırat nehrini kurumuş olarak görmek büyük devlet adamlarından birisinin ölümüne delalet eder.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada Fırat nehrinden su içtiğini gören kimse, Allah (c.c) tarafından menfaat ve berekete erişir. Fırat nehrinin kuruduğunu görse, devlet başkanının öleceğine veya mülkünün dinden gideceğine ve helak olacağına işaret eder. Bir kimse rüyada Fırat suyunu içtiğini görse, o şahsın çok namaz kılıp ibadet ettiğine ve kanaatkar olduğuna işaret eder.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir