Rüyada Nur Görmek

Rüyada nur görmek, mevki makam sahibi olmak, bolluk ve huzur içinde yaşamak, herkes tarafından tanınmak ve zengin olmak demektir.

Son Güncelleme: 30.12.2020 15:47

Rüyada Nur Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada nur görmenin anlamı, kötü yolları bırakmak ve yanlışlar arasından doğruyu bulmak, tövbe etmek, hayırlı evlat sahibi olmak demektir. Rüyada nur görmenin yorumu şu başlıklar içerisinde değerlendirilebilir.

  • Huzura kavuşmak.
  • Bolluk ve bereket içerisinde yaşamak.
  • Tövbe etmek.
  • Yanlış yollardan sapmak.
  • Mevki makam sahibi olmak.
  • Zengin olmak.
  • Mutluluğa kavuşmak.
  • Hayır evlat sahibi olmak.

Rüyada Nur Görmek

Rüyada nur görmenin anlamı

Rüyada nur görmek, mevki makam sahibi olmak, bolluk ve huzur içinde yaşamak, herkes tarafından tanınmak ve zengin olmak demektir.

Karanlıktan aydınlığa çıkmak kafir için imana, günahkar için hidayete; Nur görmek isyan ve tuğyandan sonra tövbe etmeye, körlükten sonra basirete; Salih amele, hayırlı evlada, Kur’an’a ve alime; Nurdan elbise giymek faydalı ilme, bedeninin herhangi bir yerinden nur çıktığını görmek ilim ve irfanı ile halka faydalı olacak bir erkek çocuğa; Aydınlık bir ortamdan zulmete çıkmak zenginlikten sonra yoksulluğa, itibar görmeden sonra horlanmaya, hidayetten sonra sapıklığa ya da kör olmaya delalet eder.

Rüyada nur görmek, aydınlık ve doğru yola işarettir. Kafir bir kimse karanlıktan aydınlığa çıkarsa İslam’la Allah’a (c.c) yakınlığı keşfeder. Aydınlıktan sonra karanlığa çıkarsa, fakirlikten zenginliğe, delaletten sonra doğru yola, isyandan sonra tövbeye işarettir.

Rüyada nur, aydınlık ve doğru yol demektir. Aydınlıktan sonra karanlığa çıkarsa, yoksulluktan zenginliğe, işaret eder. İsyandan sonra tövbeye yorumlanır.

Büyük bir iç huzuru, bolluk, zenginlik, mevkii, ün, mutluluk olarak yorumlanır.

Rüyada Nur Suresi Görmek

Nur suresini rüyasında tamamen veya kısmen okuyan veya okuyandan dinleyen kimse, Allah’ın (c.c) emirlerinden bir saniye ayrılmaz, hasta olur fakat çok çabuk iyileşir, kalbi nur ile dolar, herkesin sevgisini ve itibarini kazanır.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada Nur suresini veya ondan bir parçayı okuduğunu görmek, iyilikle emretmeye, kötülükten nehyetmeye Allah(c.c) için sevmeye ve Allah(c.c) için düşmanlığa işarettir. Düşman üzerine galibiyete, ahlaksızlık ve kötülüğü iptal etmeye ve insafı meydana çıkarmaya işarettir.

Puan ver ve yorum yap

Ortalama puan 5 / 5. Kullanılan oy: 1

Bu yazıya ilk puan veren siz olun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir