Rüyada Nur Görmek

Son Güncelleme: 24.02.2021 15:44

Rüyada Nur Görmek Ne Anlama Gelir?

Nur rüyası, kötü yolları bırakmak ve yanlışlar arasından doğruyu bulmak, tövbe etmek, hayırlı evlat sahibi olmak demektir. Ayrıca aydınlık ve doğru yola işarettir. Kafir bir kimse karanlıktan aydınlığa çıkarsa İslam’la Allah’a (c.c) yakınlığı keşfeder. Aydınlıktan sonra karanlığa çıkarsa, fakirlikten zenginliğe, delaletten sonra doğru yola, isyandan sonra tövbeye işarettir. Rüyada nur görmenin yorumu şu başlıklar içerisinde değerlendirilebilir.

  • Huzura kavuşmak.
  • Bolluk ve bereket içerisinde yaşamak.
  • Tövbe etmek.
  • Yanlış yollardan sapmak.
  • Mevki makam sahibi olmak.
  • Zengin olmak.
  • Mutluluğa kavuşmak.
  • Hayır evlat sahibi olmak.

Rüyada Nur Görmek

Rüyada nur görmenin anlamı

Rüyada nur görmek, mevki makam sahibi olmak, bolluk ve huzur içinde yaşamak, herkes tarafından tanınmak ve zengin olmak demektir. Yine bu rüya ile kişinin, sağlığı, neşesi, kazancı yerinde olur, aile içindeki huzuru hiç eksilmez denir. Nur rüyası, inananların mutluluğuna, inanmayanların da doğru yolu bulmasına tabir edilir.

Nur rüyaları, karanlıktan aydınlığa çıkmak kafir için imana, günahkar için hidayete işarettir. Nur görmek, isyan ve tuğyandan sonra tövbe etmeye, körlükten sonra basirete; Salih amele, hayırlı evlada, Kur’an’a ve alime alamet eder. Nurdan elbise giymek faydalı ilme, bedeninin herhangi bir yerinden nur çıktığını görmek ilim ve irfanı ile halka faydalı olacak bir erkek çocuğa işaret eder. Aydınlık bir ortamdan zulmete çıkmak zenginlikten sonra yoksulluğa, itibar görmeden sonra horlanmaya, hidayetten sonra sapıklığa ya da kör olmaya delalet eder.

Rüyada nur, aydınlık ve doğru yol demektir. Aydınlıktan sonra karanlığa çıkarsa, yoksulluktan zenginliğe, işaret eder. İsyandan sonra tövbeye yorumlanır. Büyük bir iç huzuru, bolluk, zenginlik, mevkii, ün, mutluluk olarak yorumlanır.

Rüyada Nur Suresi Görmek

Nur suresini rüyasında tamamen veya kısmen okuyan veya okuyandan dinleyen kimse, Allah’ın (c.c) emirlerinden bir saniye ayrılmaz, hasta olur fakat çok çabuk iyileşir, kalbi nur ile dolar, herkesin sevgisini ve itibarini kazanır.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada Nur suresini veya ondan bir parçayı okuduğunu görmek, iyilikle emretmeye, kötülükten nehyetmeye Allah(c.c) için sevmeye ve Allah(c.c) için düşmanlığa işarettir. Düşman üzerine galibiyete, ahlaksızlık ve kötülüğü iptal etmeye ve insafı meydana çıkarmaya işarettir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir