Rüyada Nisa Suresi Okumak, Dinlemek Ne Anlama Gelir?

Son Güncelleme: 30.12.2020 17:53

Rüyada Nisa suresi okumak, dinlemek ne anlama gelir? Sayfamızda, Kuranın 4. suresi olan ve 176 ayetten oluşan Nisa suresinin rüyada görülmesi hakkında yapılan yorumları açıklayacağız.

Rüyada Nisa suresi görmek, rüya sahibi, güzel konuşan, insanlarla iyi anlaşan, onların söylediklerine inanan ve kendi söylediklerini onlara inandıran, mantık sahibi ve akıllı bir kişi olur.

Rüyada Nisa Suresini veya ondan bir parça okumak, rüya sahibinin ömrünün sonunda geçinemeyeceği bir kadınla evlenmesine işarettir. Rüya sahibi talebe ise, ilminde mahir olmasına işarettir.

Ibn-i Sirin’e (RA) göre; Nisa suresini veya bir kısmını okuduğunu veya okunduğunu gören, beklemediği bir yerden bir mirasa konar, akrabaları çoğalır.

Ibni Kesir’e göre ömrü uzun olur ve hayır görür, buyurmuştur. Caferi Sadik ise; iyi ahlak ve doğrulukla meşhur ve halk arasında saygılı olur demiştir.

Abdulgani Nablusi’ye göre; geçinilmesi güç bir kadınla evlenir, ilim öğrenmek isteyen biri ise, bu hususta çalışıp başarı kazanır.

Bazı yorumculara göre ise, zengin kadınlarla evlenerek, onlardan miras yer. Uzun bir ömürden sonra, mirasını kadınlara bırakarak vefat eder.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir