T harfi ile başlayan rüya tabirleri yorumları

T harfi ile başlayan rüya tabirleri sayfamızda tazı, televizyon, tehlike, tulumba gibi t harfi başlayan rüyaların anlamlarını ve yorumlarını bulabileceksiniz.

TABUR: Rüyada askeri bir tabur görmek, yakında şansınızın çok açılacağına işarettir.

TARÇIN: Rüyada tarçın görmek, üzüntülü bir haber alınacağına işarettir.

TARHANA: Rüyada tarhana çorbası içmek, o kimsenin tasa ve sıkıntıya maruz kalmasına işarettir. Çok büyük ve temiz kısmettir.

TARTIŞMA: Rüyada bir mesele için bir arkadaşınız veya esiniz ile tartıştığınızı görmek, çok zor durumda bulunduğunuza ve bundan kurtulmak için çareler aradığınıza işarettir.

TAHSİLDAR: Bizzat kendisinin tahsildar olduğunu görenin kıymet ve meziyetinin yüce olmasına yahut bir yerde ark açıp su geçirmek ve hamam yaptırmak gibi umum ve özel kişilerden izne muhtaç olunan ve bunlara benzer bir sebep üzerine işarettir.

TAS: Rüyada tas vb. şeyleri görmek, çok güzel bir kadınla tanışmaya işarettir.

TAZI: Rüyada tazı görmek, işlerinizde hızla başarı kazanacağınıza işarettir. Ayrıca işlerinizde basamakları hızlı bir şekilde çıkacağınıza ve başarı kazanacağınıza yorumlanır.

TAHAKKÜM: Rüyada tahakküm görmek, her çeşit baskı ve zulüm, buna maruz kalanlar için ihtardır. İnsanların kötü yönetilmesi, onların kötü olmalarından kaynaklandığı için, bu tür rüyalar, kişilerin hal ve durumlarını güzelleştirmeleri yönünde bir ihtardır.

İlgili Makaleler

TAVSİYE: Bir kişinin size tavsiyede bulunması, hayata bakış açınızın değişeceği ve hayatınızın yakında düzene gireceği anlamına gelir. Rüyada bir kimseye bir is için tavsiye mektubu verdiğinizi, veya bir kimsenin sizi başka birine tavsiye etmek için mektup yazdığını görmeniz, her bakımdan yardıma muhtaç bulunduğunuza ve özellikle sağlığınızın bozuk olması yüzünden bazı islerinizi aksattığınıza işarettir.

TALİH: Rüyada talih görmek veya rüyada talihin yaver gitmesi, dikkatli ve uyanık hareket etmeye işarettir. Bahtınız ile ilgili bir rüya, karşılaşacağınız zorlukların kendi hatalarınız yüzünden olduğunu gösterir. Bu bakımdan islerinizde daha düşünceli ve daha temkinli hareket et-meniz gerekmektedir. Rüyada talih oyunları görmek zarar, sonu gelmeyen iş, kişinin bocalamasına neden olacak durumdur.

TANIK: Rüyasında tanıklık eden istemediği bir sorumluluk alır.

TANRIÇA: Rüyada yunan tanrı veya tanrıçalarını görmek, hayal aleminde yaşadığınızı, artık ayaklarınızın yere basması gerektiğini belirtir. ağılayacağınıza işaret eder.

TAPMAK: Rüyada Allah’a (c.c) taptığını gören kimse çok talihlidir ve her türlü sıkıntısı sona erer.

TARÇIN: Rüyada tarçın görmek , üzüntülü bir haber alınacağına işarettir. Çok uzak bir yerden gelecek bilgili, akıllı, görmüş, geçirmiş kimsedir.

TASAVVUF: Rüyada kendinizi tasavvufa kaptırarak yeni yeni muhitlere girdiğinizi görmek, eğer hakikaten ilim yolunda bir takım bilginlerle birlikte iseniz, adinizin anılacağına, değil iseniz, dini inançlarınızda bazı değişiklikler olacağına işaret sayılır.

TABUR: Rüyada askeri bir tabur görmek, yakında şansınızın çok iyi olacağına ve başarılı işler yapacağınıza yorumlanır. Rüyada askeri bir taburda bulunduğunuzu görmeniz. canlı ve hareketli bir yıl geçireceğinize, islerinizin sizin istediğinizden daha iyi devam edeceğine, arkadaşlarınız arasında daima sevilip sayılan bir kimse olacağınıza delalet eder. Bir başka rivayete göre de: Rüyada bir tabur asker görmek, müjdeye işarettir.

TELVE: Rüyada kahve telvesi küçük bir sıkıntıdır.

TELEVİZYON: Rüyada televizyon görmek yada her çeşit medya, iletişim ve haberleşme araçları haylazlığa, hazıra konmaya ve yüzeysel ve dünyevi ilgi ve alaka alanlarına, dünya ve olup bitenler hakkında gereksiz derecede hassas olmaya delalet eder.

TEL: Rüyada tel görmek, güç ve kuvvete, haber almaya, Bakır tel gönül açan haberlere ve mutluluğa, Dikenli tel şüpheli şeylere, mahrem sınırlara, Paslı tel üzüntü ve kedere delalet eder. Rüyada çeşitli şekilde kangal veya açık olarak tel görmek, sonu gelmeyecek bir maceraya atılacağınıza ve sonunda bunun bir dava konusu olarak mahkemelere intikal edeceğine delalet eder.

TEHLİKE: Rüyada kendinizi büyük bir tehlike içinde görmek, son zamanlarda ailenize musallat olan talihsizliklerin artık son bulduğuna, bundan sonra korkacak bir şey kalmadığına yorumlanır. Rüyada tehlike içinde olduğunu görmek; her şeyinizi kaybedip çok kötü bir duruma düşmeye işarettir.

TEF: Rüyada tef görmek veya çalmak ilgi uyandıracak olaylar anlamına gelir.

TAPU: Rüyada tapu görmek, sıkıntı ve tedirginliğe işarettir. Kişinin mal sahibi olacağına işaret eder. Rüyanızda evinizin tapusunu aldığınızı görmek yakında bir ev veya mal sahibi olacağınıza, bekar iseniz evleneceğinize, evli iseniz ya bir mülk veya bir çocuk sahibi olacağınıza delalet eder.

TECVİT: Rüyada tecvit görmek hayır yapmak manasına gelir. Yakın zamanda sizin yardımınıza ihtiyacı olan birileri olacak. İlerleyen zamanlarda sürprizle karşılaşabilirsiniz.

TAHAKKÜM: Rüyada tahakküm görmek, her çeşit baskı ve zulüm, buna maruz kalanlar için ihtardır. İnsanların kötü yönetilmesi, onların kötü olmalarından kaynaklandığı için, bu tür rüyalar, kişilerin hal ve durumlarını güzelliştirmeleri yönünde bir ihtardır.

TAZİYE: Rüyada taziye görmek veya rüyada bir dostunuzu duydugu bir acidan dolayi taziye ettiginizi görmeniz, bütün ev halkiyla birlikte hepinizi ilgilendiren sevinçli bir haber alacaginiza isarettir. Bir baska rivayete görede: Rüyada taziye vermek, emniyette olmaya; kendisine birinin taziyede bu-lunmasi ise, müjdedir.

TEMİZLEYİCİ: Rüyada temizleyici görmek, kişinin ayıplarını gizleyen yahut onların tövbe ederek temizlenmelerine vesile olan salih kimselere, Elinden hayır umulan, insanları ihmet ve sıkıntıdan kurtaran kimeseye, Ayıplı ve günahkar kimseleri tatlı ve yumuşak bir dille uyaran iyi niyetli insana delalet eder.

TERHİS: Rüyada terhis oldugunu gören kimse, asker ise sevinç ve mutluluga; sivil ise üzüntü ve kedere isarettir.

TESKERE: Rüyada teskere görmek, yük taşımakta kullanılan dört kollu tahta sedyeyi görmek zorlukta elde edilen mala, Hastanın yanında teskere görmek onun vefat etmesine, Teskere insanların toplanıp sonra ayrıldıkları yere delalet eder.

TEST: Rüyasında test çözen kimse geçici bir sıkıntı alır.

TİRBUŞON: Rüyada tirbuşon görmek, ani çıkacak masraftır.

TİNER: Rüyada tiner görmek, vucudundaki yahut elbisesindeki bir lekeyi tinerle çıkardığını görmek ayıplı ve özürlü bir durumdan kurtulmaya, Neft kokusunun üzerinden bir türlü gitmediğini görmek üzüntü ve kedere, Bir yere tiner döktüğünü yahut döküldüğünü görmek orada bir tartışmanıın meydana gelmesine delalet eder.

TIRMANMAK: Rüyada tırmandığını görmek, büyük başarılara imza atacak, çok yükseleceksiniz.

TIPA: Rüyada tıpa görmek veya rüyasında şişe gibi şeylere tıpa takan kişi yatırım yapar. Tıpayı çıkarmak ise masraftır.

TEZGAH: Rüyada tezgah görmek, ortaklariniz veya is arkadaslariniz veya ailenizle aranizda bazi anlasmazliklarin bulunduguna ve fakat sizin zekaniz sayesinde bunlarin hepsini çözmek ve içinden çikmak kudretinde oldugunuza ve bu yüzden sikilmamaniza isarettir. İş tezgahı kazanca, dükkan yahut mağaza tezgahı ticari işlemlere; Tezgah bazen kardınmaya yahuk kandırılmaya delalet eder.

TEYZE: Rüyada teyze görmek, hayırlı bir rüya olup beklenmedik bir yerden miras ve paraya işarettir. Rüyada teyzesini gören kişi çok güzel bir rüya görmüştür. Bu rüya beklenmedik bir kişiden size miras olarak çok büyük miktarda para kalacak demektir. Birçok eleştiri alacaksınız.

TEŞVİK ETMEK: Birine bir hususta teşvikte bulunduğunu görmek söz ve öğüdünün geçerli olmasına ya da istenen şeyin sebeplerine delalet eder. Birisine bir is yaptirmak için tesvik ettigim veya hayvani sürmek için ona çaba gösterdigini görenin, vaaz ve nasihati kabul etmesine isarettir.

TEŞEHHÜT: Namazda tahiyatta oturup, Kelime-i Sehadeti okudugunu gören kimse, üzüntü ve kederden kurtulur ve ihtiyaci karsilanir. Tesehhütte oturdugunu görmek, arzu ve isteklerini Allahtan istemeye isaret eder ve muradina nail olur. Eger o kimse üzüntü halinde ise, bu üzüntüden kurtulur.

TOKA: Rüyada toka görmek bekarlar için evlilik veya nişandır. Evliler için anlaşmadır.

TOMURCUK: Rüyada tomurcuk görmek, hayırlı bir devre, yeni bir umuttur.

TRAKTÖR: Rüyada traktör görmek, çiftçi için bereket ve bolluga, diger insanlar için dar geçime isarettir. Lastik ve diğer aksamı yeni ve hareket halindeki traktör mal ve kazanca, bereket ve bolluğa; Lastikleri aşınmış ve kullanılmaz durumdaki traktör güçsüzlüğe ve işsizliğe ve kuraklığa delalet eder.

TOYGAR KUŞU: Rüyada görülen toygar kusu, zengin, temiz, güzel ve meziyeti çok bir kadina yahut bir cariyeye delalet eder. Rüyada taygar kusuna malik oldugunu gören kimse, mezkur vasiftan haiz bir kadin yahut cariyeye malik olur.

TORNAVİDA: Rüyada tornavida görmek, sorunlar için yardım alınacak kişidir.

TORİK BALIĞI: Rüyada torik baligi görmek, gerek isinizde, gerek evinizde bol ve bereketli bir yil geçireceginize. bu yil zarar diye hiçbir sey tanimayacaginiza, evinizde hiç misafir eksik olmayacagina, saglik ve nese içinde bir yil yasayacaginiza delalet eder.

TRAMPET: Rüyada trampet görmek veya trampet sesi duymak, pek yakında birçok önemli olayın gerçekleşeceğini haber verir.

TRİBÜN: Rüyada tribün görmek veya rüyasında tribünden birşeyler seyreden başkalarının işine karışmayacak ve huzurlu bir devre geçirecek demektir.

TULUMBA: Rüyada tulumba görmek, yeni bir kazanç kaynagi buldugunuza ve tulumbadan su çekmek, bu kaynaktan yararlandiginiza isarettir.

TAHAKKİM: Rüyada tahakkim görmek veya her çeşit baskı ve zulüm, buna maruz kalanlar için ihtardır. İnsanların kötü yönetilmesi, onların kötü olmalarından kaynaklandığı için, bu tür rüyalar, kişilerin hal ve durumlarını güzelliştirmeleri yönünde bir ihtardır.

TARHANA: Rüyada tarhana görmek veya tarhana çorbası içmek, o kimsenin tasa ve sıkıntıya maruz kalmasına işarettir. Rüyada tarhana çorbası içmek, o kimsenin sıkıntı ve zorluklarla karşılaşacağına yorumlanır. Çok büyük ve temiz kısmettir. Rüyada tarhana çorbasi içmek, o kimsenin tasa ve sikintiya maruz kalmasina isarettir.

TAŞIMAK: Rüyada taşımak görmek, taşınan şeye göre yorumlanır. Kişi yük taşıyorsa kendi çalışmalarıyla sorunlarını halleder demektir.

TASA: Rüyada tasa görmek veya kendini tasalı görmek büyük günah işlemeye, üzüntü ve tasasının gittiğini görmek günahlarından tövbe etmeye delalet eder.

TAZI: Rüyada tazı görmek, işlerinizde hızla başarı kazanacağınıza işarettir. Rüyada tazı görmek, işlerinizde basamakları hızlı bir şekilde çıkacağınıza ve başarı kazanacağınıza yorumlanır. Rüyada tazi görmek, islerinizde hizla basari kazanacaginiza isarettir.

TARTIŞMAK: Rüyada tartışma görmek veya rüyada bir mesele için bir arkadasiniz veya esiniz ile tartistiginizi görmek, çok zor durumda bulundugunuza ve bundan kurtulmak için çareler aradiginiza isarettir.

TAVAN ARASI: Rüyada tavan arası görmek inzivaya, orada mahsur kalmak geçici tutukluluğa, tavanarasında yaşamak geçim sıkıntısına, Tavanarasından gökyüzünü seyretmek yükselme arzusunun zamanla gerçekleşmesine, Tavanarasında gözcülük yaptığını görmek haber beklemeye delalet eder.

TATLI: Rüyada tatlı görmek borçlu olan kişilerin maddi olarak refaha ereceğine delalet eder. Artık borçlardan kurtulma ve rahata erme şeklinde yorumlanır.

TATARCIK: Rüyada tatarcık görmek hilekar, muzir ve eziyetten baska bir isi olmayan bir adamla tabir olunur. Bir tatarcigi öldürdügünü görmek, zafere delalet eder.

TEDAVİ: Rüyada tedavi görmek kendisinden menfaat meydana gelecek bir zat ile dost ve arkadaş olmaya işarettir.

TEKLİF: Rüyada teklif görmek veya rüyada bir iş teklifini kabul etmek, rüya sahibinin uzun süredir gerçekleştirmeyi planladığı bir işi gerçekleştireceği anlamına gelir.

TEKDİR: Rüyada tekdir görmek veya bir kimse rüyada bir nebi, veli ya da bir dostu tarafindan tekdir edilse, o kimsenin tövbe etmesine, isarettir. Tekdir, sevgi ve muhabbete isarettir. Rüyada kendi kendisini tekdir ettigini gören kimse, pisman olacagi. Bir isi yapar ve bundan dolayi da kendisini yerer.

TERFİ: Rüyada terfi görmek veya rüyanizda mevkiinizin ve maasinizin artarak terfi ettiginizi görmek umulmadik bir olayla karsilasacaginiza ve sonunda bazi menfaatleriniz olacagina delalet eder.

TERSANE: Rüyada tersane görmek, kişinin hiçbir zaman iş ve para sıkıntısı çekmeyeceğine işaret eder.

TELFİN BALIĞI: Rüyada telfin balığı görmek timsahin delalet ettigi seylere delalet eder. Bazan bu rüyayi görmek, hilelere, is ve hirsizlik yapmak için toplanmaya ve söz çalmaya delalet eder. Bazan da, bu baligi görmek, rutubet ve yagmurun çokluguna delalet eder.

TORBA: Rüyada torba görmek hiyanete, yolculuga, hanima veya hizmetçiye isarettir. Rüyada torba görmek, tasarrufla yorumlanir. Torbaya bir seyler doldurmak, bankaya para yatirmaya isarettir. Torbadaki seyleri bir yere bosalttigini gören, gereksiz para harcar. Torbanin agzini büzdügünü görmek hasislikle tabir olunur.

TÖHMET: Rüyada töhmet görmek veya rüyanizda sanik mevkiine düsüp töhmet altinda kaldiginizi görmeniz. yeni tanistiginiz bir kimse yüzünden basinizin derde girecegine yorumlanir.

TEZEK: Rüyada tezek görmek kismet, mal, para ile yorumlanir. Rüyanizda tezek yaktiginizi görmek, bol para harcadiginiza; tezek topladiginizi görmek, para biriktirdiginizi gösterir.

TUĞLA: Rüyada tuğla görmek çalışma sonunda elde edilecek kısmet, paradır. Emeklerin ve hayallerrin boşa çıkmayacağına, rüyayı gören insanın hayyatından razı geleceğine, hem mutluluk hem de mal mülk sahibi olaacağına delalet eder.

TUFAN: Rüyada tufan görmek veya rüyada su baskini ve benzeri bir tufan görmek, zengin iseniz paranizi elinizden çikaracaginiza. fakir iseniz bol para kazanacaginiza yorumlanir.

TOZCUK: Rüyada tozcuk görmek veya rüyada görülen zerre, batil söze isarettir.

TOSUN: Rüyada tosun görmek veya rüyada sari tosun, hastaliga; siyah tosun ise memuriyete isarettir. Bir tosunun kendisini boynuzu ile vurdugunu görse, görev ve vazifeden alinmaya isarettir.

TORUN: Rüyada torun görmek, mülk ve müjdeye isarettir. Rüyanizda kendinizin veya akrabalarinizdan birinin torununu görüp sevdiginizi görmek, aile içinde sevildiginize ve onlara karsi gösterdiginiz düskünlük ve sevgiye karsi onlardan da mukabele gördügünüze isarettir.

TORNA: Rüyada torna görmek, size islerinizde yardin eden bir arkadasinizin, sizin yoklugunuzdan faydalanarak kendine bazi menfaatler sagladigina ve sizi zarara soktuguna delalet eder.

TRAKTÖR: Rüyada traktör görmek, çiftçi için bereket ve bolluga, diger insanlar için dar geçime isarettir. Lastik ve diğer aksamı yeni ve hareket halindeki traktör mal ve kazanca, bereket ve bolluğa; Lastikleri aşınmış ve kullanılmaz durumdaki traktör güçsüzlüğe ve işsizliğe ve kuraklığa delalet eder.

TOYGAR KUŞU: Rüyada toygar kuşu görmek zengin, temiz, güzel ve meziyeti çok bir kadina yahut bir cariyeye delalet eder. Rüyada taygar kusuna malik oldugunu gören kimse, mezkur vasiftan haiz bir kadin yahut cariyeye malik olur.

TORNAVİDA: Rüyada tornavida görmek sorunlarınızda yardımına başvuracağınız birileri olduğuna işaret eder.

TORİK BALIĞI: Rüyada torik balığı görmek, gerek isinizde, gerek evinizde bol ve bereketli bir yil geçireceginize. bu yil zarar diye hiçbir sey tanimayacaginiza, evinizde hiç misafir eksik olmayacagina, saglik ve nese içinde bir yil yasayacaginiza delalet eder.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir