Rüyada Manda Görmek

Son Güncelleme: 07.02.2021 18:18

Manda rüyasının anlamı ve yorumu

Rüyada manda görmek, başınız sıkıştığında yardım isteyebileceğiniz güçlü ve cesur dostlara sahipsiniz demektir. Manda rüyası, işini bilen, mert, ağırbaşlı, cesur, dürüst, güvenilir, çalışkan, önemli bir insan demektir. Ayrıca bu rüya iyi haberler almaya, kendisinde hayır ve menfaat olmakla beraber zahmet çekmeye, çalışmaya ve darlığa işarettir.

Rüyada mandanın size doğru geldiğini görmek; uzaktan bir yakınınızın geleceğine ve güçlü bir insandan yardım göreceğinize, mandanın boynuzları ile size vurduğunu görmek; ölüm tehlikesine, manda eti yemek; kazanca işarettir.

Rüyada manda görmenin anlamı, gözü pek, heybetli ve tahammüllü bidat reisi, hırslı ve saldırgan kimse demektir. Kadının manda boynuzu gibi boynuzları olduğunu görmesi, eğer ehil ise velayete yahut melik ve yönetici yakınları ile evlenmesine; ehil değilse, velisinin yönetici olmasına, çiftçinin ziraatta kullandığı manda ihtiyaç ve yoksulluğa delalet eder.

Kirmani’ye göre; rüyasında bir çok mandalara sahip olduğunu gören, cesaret sahibi ve kuvvetli bir topluma bas olur. Eğer böyle bir durumda değilse, bu rüya yine de çok hayırlıdır.

Rüyada manda görmek, takatinin fevkinde halkın eziyetine tahammül eden ve hiç bir kimseden korkusu olmayan heybetli ve şecaati bir kimse ile tabir edilir. Bir kadın rüyasında manda boynuzu gibi boynuzu olduğunu görse, amir olur.

Manda, heybetli, hileli söz söyleyen, kara ve denizde çok yolculuk yapan, haris ve düşmana saldıran bir kimsedir. Görülen manda ziraatta çalıştırılıyorsa, fakirlik ve ihtiyaca işarettir.

Birçok mandalara sahip olduğunu gören kimse, vali tayin edilir. Mandaya binmek veya onunla bir is yapmak için ugrasmak öküzde görülen tabir gibidir. Dişi mandalar bütün hallerde sığır gibi tabir edilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir