Rüyada Meyve Sıkacağı Görmek

Son Güncelleme: 10.02.2021 17:10

Rüyada meyve sıkacağı görmek, hamama, tekkeye, hayra, süt emziren kadına, sıkıntıdan kurtulma, mal ve faydalı şeylerine meydana çıkmasına işarettir.

Meyve sıkacağı görmek, bir şeyi gömmeye, mal ve faydalı şeylerin meydana çıkmasına ve azabın inmesine yahut hapiste bulunan kimselerin rahatlığı için dağılmalarına ve sıkıntıdan kurtulmalarına işarettir.

Bazen meyve sıkacağı, hamama işarettir. Çünkü hamamda ateş, sıcaklık, su ve çok insan vardır. Bu alet tekkeye de işarettir. Çünkü orada halvete çekilmiş bir takım insanlar vardır. Halvette bulunan kimselerin halvetten çıkması ise ahlak ve tabiatlarında bulunan kötü şeylerin kendilerinden gitmesinden sonra olur.

Rüyada görülen sıkacak alet, eğer şeker kamışını sıkmak içinse, dünyalığa ve dünyanın kendisine yönelmesine delalet eder. Rüyada sıkacak aleti görmek, bir şeyi gömmeye, mal ve faydalı şeylerin meydana çıkmasına ve azabının inmesine yahut hapiste bulunan kimselerin rahatlığı için dağıtmalarına ve sıkıntıdan kurtulmalarına delalet eder.

Rüyada meyve sıkacağında zeytin sıktığını görmek, sapıklar için hidayete ve talebe için de ilme işarettir. Kandillerde yakmak için acı zeytinyağı çıkarılan meyve sıkacağının tabiri de böyledir.

Bir şeyi sıkmak kişinin yurduna ve orada elde ettiği şeylere; Susam, ceviz vb. şeyleri sıkmak mala, üzüm sıkmak dinde fesat çıkarmaya ve birtakım şerlere, zeytin sıkmak gerçeği araştırıp bulmaya ve ilme, Mevsiminde üzüm sıkmak ucuzluk ve bolluğa, zengin olmaya; Bir şeyi sıkarak onun suyunu yahut yağını çıkaran kimseyi görmek zengin bir kimseye, hidayete, karanlıktan aydınlığa çıkmaya, rızık ve menfaatlere delalet eder.

Meyve sıkacağı, hayra da işarettir. Meyve sıkacağı süt emziren bir kadındır. Çocuk ise, sıkılmış olan şeydir. Bir kimsenin rüyada bir şehirde olacak ucuzluğa, meyve sıkacağının yıkılması ise, o şehirde meydana gelecek kitlik ve pahalılığa ve süt emziren kadının ölmesine işarettir. Her sıkılan şey hapisten kurtulmasına, cinsî münasebette bulunmaya ve servet yapmak isteyen kimse için de mala işarettir.

Zeytin sıkacak aleti görmek, sapıklar için hidayete ve talebe için de ilme delalet eder. Kandillerde yakmak için acı zeytinyağı çıkarılan sıkacak aletin tabiri de böyledir. Sıkacak aleti, hayra da delalet eder. Bir kimsenin rüyada bir şehirde olacak ucuzluğa, sıkacak aletlerin yıkılması ise, o şehirde meydana gelecek kitlik ve pahalılığa ve süt emziren kadının ölmesine delalet eder. Her sıkılan şey hapisten kurtulmaya, cinsi münasebette bulunmaya ve servet yapmak isteyen kimse için de mala delalet eder.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir