D Harfi İle Başlayan Rüya Tabirleri Yorumları

Son Güncelleme: 03.02.2021 16:55

D harfi ile başlayan rüya tabirleri yorumları sayfamızda, deprem, dağ, dere, deve gibi d harfi başlayan rüyaların anlamlarını ve yorumlarını bulabileceksiniz.

DABAK: Rüyada dabak görmek yada dabak yapan kimseyi görmek, hastaliktan kurtulmaya isaret eder. Rüyada bir doktoru dabakci olarak görmek, o doktorun tabebette mahir olmasina ve elinden birçok hastalann sifa buldugunua isarettir. Ancak o doktorun dabak ettigi deri bozulmus ve kokmussa, doktorun cahil ve hileli bir kimse olduguna isarettir. Dabakci, eger dünya islerine isaret ederse, rüya sahibinin tehlikeden kurtulmasina, eger din islerine isaret ederse, rüya sahibinin kitlik ve yoksulluk içinde olan bir fakire yemek yedirmesine isaret eder. Dabakci, islah edici bir adam yahut bir doktor ya da helak eden kimselerin geriye biraktiklari mallarinda tasarruf eden kimsedir. Bazen dabakçiyi görmek, üzüntü ve ugursuzluga isarettir. Dabakci zalim bir kimseye de isarettir.

DABBETÜL ARZ: Rüyada dabbetül arz görmek yada kıyametin büyük alametlerinden bird olan havenı görmek, önemli kişi yahut kurumlar için hayati haberler taşımaya ve araştırmaya, Bu hayvanı görmek hakkı emredip kötülükten sakındırmaya; inananların kahredici galibiyetine ve inkarcılarla iki yüzlü münafııkların helakine delalet eder. Rüyada Dabbetü’larz’in çiktigini görmek, iyilikle emredip kötülükten sakindirmaya, mü’minlerin galip ve zafere ermderine, münafiklarin da helak olmasina isarettir.

DAĞINIKLIK: Rüyada dağınıklık görmek, her türlü düzensizlik kafa ve gönül dağınıklığına, işleri aceleye getirmeye, dağınık şeyleri topladığını ve dünyalık elde ettiğini görmek işin noksanlaşmasına delalet eder.

DAKİKA: Rüyasında dakikaları sayan kimse istediği şeye tam zamanında kavuşur. Ama özellikle bir sayı çıkmış ise ona göre de yorumlanır.

DALYAN: Rüyada dalyan görmek, zenginlik ve bereketle yorumlanir. Rüyanizda denize kurulu bir dalyan görmek, talihinizin açik ve kismetinizin bol olduguna isarettir. Dalyanda bir sürü baliklarin aglara takildigini görmek, tüccarsaniz kazancinizin artacagina, memur veya isçi iseniz yevmiyenizin veya maasinizin fazlalasacagina, ev kadini iseniz kocanizin kazancinin artacagina; gençseniz evlenerek mutlu ve varlikli bir yuva kuracaginiza delalet eder.

DAR BOĞAZ: Rüyada dar bir bogaz görmek aydinliga isa-rettir. Rüyasinda dar bir bogazdan geçtigini görmek, bozuk islerinin düzelecegine; bulundugu dar bogazin gittikçe daralip onu si-kistirdigini görmek, beklemedigi bir yerden eline bir kismet geçecegine; dar bogazdan birden bire genis bir yere çiktigini görmek, kisa bir müddet için evinden ayrilip bir yolculuga çikacagina dela-let eder.

DARAĞACI: Rüyada darağacı görmek, rüya sahibinin gerçekleşmesini istediği bir maksadının, gerçekleşeceğine delildir. Rüyada bir yere kurulmuş darağacı görmek, isteklerinin gerçekleşmeyeceğine; kendisinin veya bir başkasının asıldıgını görmek, bu isteklerin gerçekleşeceğine delalet eder.

DARALMAK: Rüyada daralmak yada rüyada giyim eşyasının daralması, hayat koşullarının sıkıntılı ve hoşa gitmeyeceğine işaret eder.

DAYANMAK: Rüyada arkasını yahut yanlarını bir yere dayamak, işlerin kolaylık ve suhuletine, makam ve mevkie delalet eder. Rüyada arkasını veya yanını bir yere dayadığını görmek, islerinde kolaylık hasıl olacağına; bir rivayete göre, arkasına veya yanına dayanıp oturmak başkanlığa işarettir. Çünkü büyük kimseler ekseriyetle dayanarak otururlar. Bazı yorumculara göre dayanmak, yardıma ve kolaylığa delalet eder.

DEFTERDAR: Rüyada defterdar görmek, alacak verecek hesaplarında daha dikkatli olmak gerektiğine, para islerinin bir süre için iyi gitmediğine yorumlanır. Kötülüğü iyiliğine galip gelen kimseye, zulümle iş görmeye, İşsiz birinin defterdar görmesi iş bulmasına delalet eder. Bu rüya evlenmemiş bir kadın için zengin bir evlenme yapmasına, yaşlı ise para kazanacağına işarettir.

DENGE: Rüyada denge görmek yada dengesini kaybeden insan görmek, hayatınızın alt üst olacağına işarettir.

DENİZCİ: Rüyada denizci görmek, seyahate çıkacaksınız demektir.. Bu seyahatlerin iş hayatınıza da faydası olacak. Fakat, rüya sahibi bir kadın ise bu rüya, sevgilisinden ayrılacağı anlamına gelir.

DİREKTÖR: Rüyada direktör görmek yada direktör olduğunu görmek, büyük amaçları olan bir kişiye işarettir. Direktör kendisini nasıl bir yerde görüyorsa başarısı da o oranda değişir.

DOKUZ: Rüyada dokuz görmek yada dokuz sayısı başarının, cesaret, atılganlık ve çalışma sayesinde geleceğini haber verir.

DOYMAK: Kişinin bir şeyler yiyerek doyması, uzun süredir beklediği duruma geleceğine işaret eder.

DÜŞES: Rüyada bir düşesle tanışmak, eğer bekarsanız yüksek tabakadan zengin bir kadınla evleneceğinize; evli iseniz uzak bir akrabanızdan büyük miktarda bir miras alacağınıza delalet eder.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir