D Harfi İle Başlayan Rüya Tabirleri Yorumları

D harfi ile başlayan rüya tabirleri yorumları sayfamızda, deprem, dağ, dere, deve gibi d harfi başlayan rüyaların anlamlarını ve yorumlarını bulabileceksiniz.

DABAK: Rüyada dabak görmek yada dabak yapan kimseyi görmek, hastalıktan kurtulmaya işaret eder. Rüyada bir doktoru dabakcı olarak görmek, o doktorun tabebette mahir olmasına ve elinden birçok hastanın şifa bulduğunu işarettir. Ancak o doktorun dabak ettiği deri bozulmuş ve kokmuşsa, doktorun cahil ve hileli bir kimse olduğuna işarettir. Dabakci, eğer dünya islerine işaret ederse, rüya sahibinin tehlikeden kurtulmasına, eğer din işlerine işaret ederse, rüya sahibinin kitlik ve yoksulluk içinde olan bir fakire yemek yedirmesine işaret eder. Dabakci, ıslah edici bir adam yahut bir doktor ya da helak eden kimselerin geriye bıraktıkları mallarında tasarruf eden kimsedir. Bazen dabakçiyi görmek, üzüntü ve uğursuzluğa işarettir. Dabakci zalim bir kimseye de işarettir.

DABBETÜL ARZ: Rüyada dabbetül arz görmek yada kıyametin büyük alametlerinden biri olan hayvanı görmek, önemli kişi yahut kurumlar için hayati haberler taşımaya ve araştırmaya işarettir. Bu hayvanı görmek hakkı emredip kötülükten sakındırmaya; inananların kahredici galibiyetine ve inkarcılarla iki yüzlü münafıkların helakine delalet eder. Rüyada Dabbetü’larz’ın çıktığını görmek, iyilikle emredip kötülükten sakındırmaya, müminlerin galip ve zafere erişmesine, münafıkların da helak olmasına işarettir.

DAĞINIKLIK: Rüyada dağınıklık görmek, her türlü düzensizlik kafa ve gönül dağınıklığına, işleri aceleye getirmeye, dağınık şeyleri topladığını ve dünyalık elde ettiğini görmek işin noksanlaşmasına delalet eder.

DAKİKA: Rüyasında dakikaları sayan kimse istediği şeye tam zamanında kavuşur. Ama özellikle bir sayı çıkmış ise ona göre de yorumlanır.

DALYAN: Rüyada dalyan görmek, zenginlik ve bereketle yorumlanır. Rüyanızda denize kurulu bir dalyan görmek, talihinizin açık ve kısmetinizin bol olduğuna işarettir. Dalyanda bir sürü balıkların ağlara takıldığını görmek, tüccarsanız kazancınızın artacağına, memur veya isçi iseniz yevmiyenizin veya maaşınızın fazlalaşacağına, ev kadını iseniz kocanızın kazancının artacağına; gençseniz evlenerek mutlu ve varlıklı bir yuva kuracağınıza delalet eder.

DAR BOĞAZ: Rüyada dar bir boğaz görmek aydınlığa işarettir. Rüyasında dar bir boğazdan geçtiğini görmek, bozuk islerinin düzeleceğine; bulunduğu dar boğazın gittikçe daralıp onu sıkıştırdığını görmek, beklemediği bir yerden eline bir kısmet geçeceğine; dar boğazdan birden bire geniş bir yere çıktığını görmek, kısa bir müddet için evinden ayrılıp bir yolculuğa çıkacağına delalet eder.

DARAĞACI: Rüyada darağacı görmek, rüya sahibinin gerçekleşmesini istediği bir maksadının, gerçekleşeceğine delildir. Rüyada bir yere kurulmuş darağacı görmek, isteklerinin gerçekleşmeyeceğine; kendisinin veya bir başkasının asıldığını görmek, bu isteklerin gerçekleşeceğine delalet eder.

DARALMAK: Rüyada daralmak yada rüyada giyim eşyasının daralması, hayat koşullarının sıkıntılı ve hoşa gitmeyeceğine işaret eder.

İlgili Makaleler

DAYANMAK: Rüyada arkasını yahut yanlarını bir yere dayamak, işlerin kolaylık ve suhuletine, makam ve mevkie delalet eder. Rüyada arkasını veya yanını bir yere dayadığını görmek, islerinde kolaylık hasıl olacağına; bir rivayete göre, arkasına veya yanına dayanıp oturmak başkanlığa işarettir. Çünkü büyük kimseler ekseriyetle dayanarak otururlar. Bazı yorumculara göre dayanmak, yardıma ve kolaylığa delalet eder.

DEFTERDAR: Rüyada defterdar görmek, alacak verecek hesaplarında daha dikkatli olmak gerektiğine, para islerinin bir süre için iyi gitmediğine yorumlanır. Kötülüğü iyiliğine galip gelen kimseye, zulümle iş görmeye, İşsiz birinin defterdar görmesi iş bulmasına delalet eder. Bu rüya evlenmemiş bir kadın için zengin bir evlenme yapmasına, yaşlı ise para kazanacağına işarettir.

DENGE: Rüyada denge görmek yada dengesini kaybeden insan görmek, hayatınızın alt üst olacağına işarettir.

DENİZCİ: Rüyada denizci görmek, seyahate çıkacaksınız demektir.. Bu seyahatlerin iş hayatınıza da faydası olacak. Fakat, rüya sahibi bir kadın ise bu rüya, sevgilisinden ayrılacağı anlamına gelir.

DİREKTÖR: Rüyada direktör görmek yada direktör olduğunu görmek, büyük amaçları olan bir kişiye işarettir. Direktör kendisini nasıl bir yerde görüyorsa başarısı da o oranda değişir.

DOKUZ: Rüyada dokuz görmek yada dokuz sayısı başarının, cesaret, atılganlık ve çalışma sayesinde geleceğini haber verir.

DOYMAK: Kişinin bir şeyler yiyerek doyması, uzun süredir beklediği duruma geleceğine işaret eder.

DÜŞES: Rüyada bir düşesle tanışmak, eğer bekarsanız yüksek tabakadan zengin bir kadınla evleneceğinize; evli iseniz uzak bir akrabanızdan büyük miktarda bir miras alacağınıza delalet eder.

DEVE DİKENİ: Rüyada deve dikeni görmek, inkarcının iman etmesine, günahkarın tövbesine, üzüntüden kurtulmaya, borcu ödemeye delalet eder. Deve dikeni, üzüntü ve tasalardan kurtulmaya, borcunu ödemeye, günahkârın tövbesine ve inançsızın Müslüman olmasına işarettir.

DERS: Rüyada ders çalışmak, kişinin beklediği yardımı pek kolay alamayacağı anlamına gelir. Ama ders veren kişi üstün bir kişi ise kişi sıkıntı ve kuruntularından kurtulacak demektir. Rüyada ders vermek başkalarına faydalı olmaya, ders dinlemek ise bir isi başaracağına işarettir.

DERT: Rüyada dert görmek, her türlü gam ve keder sevinç ve sürura, Dertli olduğunu görmek, hak ve gerçek doğrular uğruma kafa yormaya, insan olma erdemini kendi şahsında yaşatmaya delalet eder. Rüyada dertlenmek, sevince işaret eder.

DERSHANE: Rüyada dershane görmek, ferahlık ve sevince, keder ve sıkıntıdan kurtulmaya işarettir. Rüyada bir dershanede bulunduğunuzu görmek, dünya ve ahiretinizin mükemmel olduğuna ve üzüntülerinizin yok olacağına işarettir. Dershanede ders çalıştığını gören, ferahlığa ve sevince ulaşır. Keder ve sıkıntıdan kurtulur.

DERNEK: Rüyada dernek görmek yada rüyasında bir derneğe giren kişi, başkalarına uyarak başarıya ulaşacak demektir.

DERGİ: Rüyada dergi görmek, günlük olayların dışına çıkarak, hadiseleri derinlemesine incelemeye, ilim ve sanata değer vermeye delalet eder. Uzaktan birtakım haberler alacaksınız. Dergi okumak, dostlarla ilgili gerçeklerin öğrenileceği anlamına gelir. Günlük olayların dışına çıkarak, hadiseleri derinlemesine incelemeye, ilim ve sanata değer vermeye delalet eder.

DİLEKÇE: Rüyada dilekçe görmek istek ve arzuların gerçekleşmesi ile sıkıntıdan kurtulmaya, ele geçecek dünyalığa delalet eder. Rüyada bir isiniz için resmi bir makama bir istida verdiğinizi görmek, devlet dairesinde çoktan beri bekleyen bir dileğinizin bugünlerde yerine getirileceğine ve size olumlu cevap verileceğine delalet eder.

DOLANDIRICI: Rüyada dolandırıcı görmek hile ve düzen kurarak insanları zarara sokan alçak kimseye delalet eder. Rüyada dolandırıcı kimseyi görmek, laf ve hile ile insani aldatan kimseye işarettir. Bazen de dolandırıcı kimseyi görmek, hırsızlık ve malca gerilemeye işarettir.

DOSYA: Rüyada dosya görmek dikkatli yorumlanması gerekir. Geçmişi ve geçmişte yapılanları simgeler. Dosyanın rengi, temizliği ve içindekiler de çok önemlidir.

DİZMEK: Rüyada dizmek görmek yada rüyada ipliğe boncuk ve benzeri şeyleri dizmek, arka arkaya gelecek kısmettir. Rüyada inci. yakut ve benzeri şeyleri dizmek, ilme veya mal biriktirmeye ülfet ve muhabbete ve Allah-u Teala Hazretlerinden korkmaya işarettir.

DOMİNO: Rüyada domino görmek, kişinin kötü niyetli birisine kanarak zarara uğrayacağı anlamına gelir. Domino taşlarıyla oynamak, misafirperverce karşıladığınız birinin artık sizden uzaklaşacağının işaretidir. Rüyada domino taşı görmek misafirperverce karşıladığınız birinin artık sizden uzaklaşacağının işaretidir.

DOLDURMAK: Boş bir kaba küçük yahut büyük her hacimli şeye su doldurmak hayır ve iyiliğe, bulanık yahut pis su doldurmak sıkıntı ve kedere işarettir. Pekmez, bal, yağ vs. doldurmak rızka, akaryakıt vs. doldurmak kazanç ve hareketliliğe alamettir. Bir sıvıyı kendine ait olmayan kaba koymak çirkin ve yanlış bir iş yapmaya, pis bir kaba gıda maddesi koymak caiz olmayan yollarla rızık kazanmaya yahut kazançta meydana gelecek haram olan unsurlara işarettir. İçi pirinç vs. ile doldurulmuş tavuk, balık gibi şeyler bekar için evlenmeye, hasta için şifaya; hayırlı mal ve ticarete delalet eder.

DON: Dışa giyilen don ve şalvarı ehil olan biri giydiğini görse valilik yahut başka bir yöneticiliğe getirilir. Diğer insanlar için bunları giymek yabancı bir kadınla evlenmeye delalet eder. Rüyada kendinizi donla gezerken görmek, bazı düşüncesiz davranışınızla etrafınızdakileri kendinizle alay ettirdiğinize ve daha dikkatli davranmanız gerektiğine delalet eder.

DOĞRU OLAN ŞEY: Bir kimse rüyada doğru olan bir şeyi görmesi veya işitmesi, hidayete tabi olmaya, batıl ve fani sahiplerinden kaçınmaya, hastanın ölümüne işaret eder.

DÜZELMEK, DÜZELTMEK: Her çeşit lazım ve gerekli olan düzeltme hayırdır. Yeryüzü şekillerini (dağ, tepe vs.) gereksiz yere düzeltmek, yapılan iyi işleri bozmaya, Bir dağ yahut tepeyi kendi eliyle düzeltmek, yaptığı eseri kendi eliyle yok etmeye, hayırla anılacak adını unutturacak yanlış bir işi veya tasarrufa kalkışmaya, Kendiliğinden engebeli arazinin düzeldiğini görmek zor olan şeyin kolaylaşmasına delalet eder. İş yahut vaziyetin düzelmesi ayniyle vaki olacak sevindirici gelişmelere delalet eder.

DÜRBÜN: Rüyada dürbün kullanırsanız, pek yararınıza olmayan arkadaşlıklar kuracağınız düşünülür. Uzaklarla ilgili güzel haberlerdir. Rüyada bir dürbünle bir yeri seyrettiğinizi görmek, yapacağınız yeni bir is hususunda bazı incelemeler yapmakta olduğunuza delildir.

DEVLET BAŞKANI: Devlet başkanı görmek bazen bekar için evlenmeye, evli kimse için hayra ve dünyalığını düzellmesine; Kendini devlet başkanına yakın görmek bir zulme ortak ve yandaş olmaya, azap ve uhrevi sıkıntılara delalet eder. Devlet başkanını ikram ve ihsanda bulunurken ya da sevinçli görmek hayra, onu üzgün ve gazaplı yahut perişan bir vaziyette görmek kendisi ve ülkesi için şerre işarettir.

DOĞAN, DOĞAN KUŞU: Rütbe sahibi, itibarı yanında despotluğu da olan birine, Doğan kuşunun kişiye itaat etmesi, çağırıldığı yere gelmesi bir yöneticiyle arkadaşlığa, Doğan kuşu oğul evladına, onun kesilmesi yahut ölümü yöneticinin yahut zalim birinin vefatına, etinden yemek devlet tarafından gelecek mala, Bir yerde görülen doğan kuşları hırsız ve yankesici takımına, Doğan kuşu bazen düşmana galip gelmeye, mal ve paraya, gam ve kederden kurtulmaya delalet eder.

DOKUNMAK: Bir kimseye eliyle dokunmak onunla dostluk kurma ve iş münasebeti gerçekleştirmeye, Bir şeye hayranlıkla dokunmak onu elde etmeye, o şeyle meydana gelecek iyiliğe delalet eder. Eliyle bir şeyi yoklamak bilgi veya kendini ilgilendirmeyen konularda susmaya delalet eder. Rüyada bir şeyi tutup eliyle yoklamak, haber araştırmaya, söz dinlemeye, üzerine öğrenmesi lazım olmayan bir şeyde susmaya işarettir.

DOLMA: Hazır, hemen gelecek kısmettir. Yaprak sarması ve her çeşit dolma sürekli rızka, hayatı katlanılır kılan meşru yol ve yöntemlere, monotonluktan kurtulmaya ve rızka delalete eder.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir